Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Wbcko

Ne mě to bylo přiliš zdlouhavé s pár wtf momenty lehce monotonní a přitažené za vlasy tak, aby to bylo pro diváka atraktivnější. Na oskara dle mého názoru ne a to ani pro Lea (za tento film) už jen proto jak okatý to útok na něj je. ()

Hruzi

Vypadá to jakoby se WOLF unavil a další film radši celý proležel. Zajímavé. Když Leonardo předvedl dokonalou scénu, kde nemohl ani mluvit, ani chodit, jenom mohl ležet, zkusil to po celý film. A nevyšlo. Šíleně nudné, šíleně nucené, šíleně předvídatelné. Dalo by se to popsat větou: Nezničitelný Leo se plazí za pomstou, cestou zabije pár indiánů, skočí ze skály, nechtěně zachrání zrovna znásilňovanou indiánku a jede použít GENIÁLNÍ mnohokrát viděnou fintu a dokoná tak pomstu. Celé v leže. Pokud letos za toto vyhraje Oscara, bude to výsměch jeho předchozím rolím a v neposlední řadě výsměch Tomu Hardymu, který ho naprosto přehrává. Mohli obsadit Chucka Norrise, alespoň by to dokonale splnilo normy nadprůměrné komedie. ()

jamalka

Krásná výprava, skvělá kamera, samotný příběh však klasický holywoodský - takový superman z divokého západu, který přežije všechno. Že je DiCaprio skvělý herec, to asi všichni víme, ale rozhodně si nemyslím, že by toto byla jeho nejlepší role ( např. v Nouzovém východu byl herecky jistě zajímavější). ()

venca163

V předvečer Oscarů jsem se byl podívat do kina, za co konečně Leo dostane tu vymodlenou sošku a byl jsem docela spokojenej. Byla to trnitá cesta (http://redcarpetrampage.com), plná plazení a přihmouřených očí a Revenant proto píše filmový dějiny =). Ty všelijaký fóry a narážky mě prostě baví! Leo, gratuluju! Fandim ti už od Titanicu! A samotnej film? Sice postrádá nějakou prvoplánovou hlubší myšlenku, ale má slušný herce (Hardy, Gleeson ...), dokáže vtáhnout, udržet pozornost, ohromit přírodou a vybídne ke kvalitní kontemplaci ;). A to není málo! (85%) ()

Masrii

Tak jsem si konečně našel čas podívat se na film, který Leonardu DiCapriovi přinesl jeho vysněnou sošku. Musím uznat, že Leo se za svým životním úspěchem plazil s velkou vervou a Oscara si zaslouží. Bohužel jsem ale filmem jako celkem už tak unešen nebyl. Výrazná většina dost natáhlého Revenanta nám totiž pouze ukazuje záběry krajiny a chroptícího Lea. Místy to byla až taková nuda, že jsem se musel schýlit k posouvání filmu, což obvykle nedělám. Nicméně alespoň těch několik akčních scén (zejména boj s medvědem, závěrečná bitka s Tomem Hardym) spolu s hereckými výkony film zachraňují před ne moc příznivým hodnocením. 75% ()

Dexter256

DiCaprio a Hardy. Co z toho mohlo asi vzniknout??? Dle mého názoru parádní podívaná u které nám oba herci a navzájem nejlepší kamarádi ukazují své herecké kvality. A jak je u nich zvykem je to jedním slovem fantastické. Příběh,záběry na krajinu scéna s Grizzlym to je pecka. Tento film je prostě nádherný ze všech úhlů. A DiCaprio si ten oscar opravdu zasloužil. 90% ()

TroiMae

Tak mě nejvíc bylo líto medvíďat :/ Jinak ten popkulturní odkaz na Star Wars byl bezva ;) :D A na konci, jak sníh a hlavně krev lítala až na objektiv kamery… asi kvůli autenticitě, přiznaná kamera, tak někdo třetí ten souboj přeci musel točit. :D Inu, pokud chcete nějaký film o přežití a medvěda k tomu… tak Jean-Jacques Annaud a jeho Medvěd/i ;) http://www.funnyordie.com/videos/beb6fce52a/the-revenant-horse-sleeping-bag-for-kids?_cc=__d___&_ccid=440d19c0-729a-4417-9ba0-b7f2003b56fb ()

jefff

Herecky odzbrojující Leo si sošku zasloužil. Za hranici fyzických sil se utkal s divočinou i nepřáteli a připravil pro oko diváka nevídanou podívanou. Stejně jako fantastická kamera, která zachytila nádherně zrežírované scény i překrásné severoamerické obrazy. Tohle se opravdu povedlo. ()

giovanni3

Velmi rozporuplný film s dlouhou stopáží. DiCapria nějak zvláště nemusím, ale v této roli byl opravdu skvělý. Když k tomu přidám super kameru, exteriéry a hudbu tak máme velmi dobrý základ kvalitní podívané, ale... Ta ALE jsou dost vážná jednak souboj s medvědem dopadl dosti skvěle a reálně by za něj Glass zemřel tak 4x dále finále souboje, kdy leží polomrtvý pod 200kg váhy medvěda no nevím.. Pád z obřího svahu do stromu a taky ok... plavba peřejemi vždy s hlavou nahoře ač má na sobě tunu hadrů co ho musí tlačit ke dnu atd... Toto bylo fakt moc. Závěrečná scéna působila taky podivně. Tudéž dosti rozporuplný film, ale to zpracování a výkon DiCapria to u mne nadhodnotil na 4*. ()

jenik71

Příběh je v podstatě jednoduchý. Přesto je nevšedním zážitkem sledovat hlavní postavu a tu neuvěřitelnou touhu po přežití a následné pomstě. DiCaprio ukázal, jak kvalitním a všestranným hercem je. Vynikající je také práce s kamerou, zvláště pak úvodní scény v lese a souboj s medvědem. Jen by to nemuselo být tak zdlouhavé, klidně by se dala půlhodinka ubrat. Jinak jde o výborný mrazivý počin. ()

P1tr

Nádherně nasnímaný, intenzivní zážitek, který je opravdu spíše zážitkem, než klasickým filmem, neboť tvůrci neprezentují příliš hutný, klasický příběh, ale místo toho nás berou s DiCapriovou postavou na napínavou a brutální cestu za přežitím a pomstou. Samozřejmě určitý děj tu přítomen je, ale jde pouze o nutný základ, na který je nabalen velmi grafický postup přírodou, během kterého uvidíme spoustu věcí, které jsme ve filmu zatím neviděli. Hlavní devízou Revenantu je jeho vizuální stránka, pomocí které vtahuje do děje a bezprostředně nám prezentuje všechny své části v neskutečných detailech a to vše v krásných záběrech, které patří k nejlepší kamerové práci co jsem kdy viděl. Revenant je ojedinělým zážitkem, který je sice velmi dlouhý, ale díky své intenzitě a bezprostřednosti dokáže udržet vaší pozornost po celou dobu a zcela vás pohltit. ()

Ne__Ty

Začátek a závěr byly jednou z nejintenzivnějších jízd, jaké jsem kdy v kině zažil. Ale uprostřed není nějaký most, který spojuje vrcholy, jde o plnohodnotnou část. Část, která je promyšlená, působivá a která nepůsobí nuceně a vypočítavě. A už přicházím ke zlatému hřebu, k DiCapriovi, který zvládl podat neuvěřitelný fyzický výkon a zároveň s minimem slov vytvořit plnohodnotnou a rozervanou postavu. Vedle něj září také Tom Hardy, jehož akcent a bezcharakterní hrdina pohání všechny scény, kde se objeví. Díky podobným filmům má cenu si udělat čas, opustit pohodlí domova a zajít si na ně. Snad to bude možné i do budoucna. ()

Rihan

Revenant může být nejhezčím filmem roku 2015, vizuální nádhera činí z delší stopáže podružnou věc. Je to příběh krve, hrůzy a pomsty, který působí velice autenticky, ale také příběh silné lidské potřeby přežít. P.S. - medvědice byla úchvatná. ()

netahlo

Intenzivni zazitek! Jsem rad, ze je Leo po te picovine z Wall Streetu zase zpatky v top forme. Troufam si tvrdit, ze se pri nataceni rozhodne nenudil a nedovedu se predstavit, ze by za tento vykon nedostal Oscara. Krasna kanadska priroda jako skvela kulisa k tomuto majstrstyku. Dokonce ani Hardy me tady nesral a to je co rict. Mexican se pochlapil a od Babelu poprve natocil pecku hodnou jeho talentu! ()

herr_carter

Jediné smítko pochybnosti, které se mi na mysl za celých 150 minut vloudilo, byl ten neuvěřitelně tuhý kořínek DiCapria a jeho vždy zázračně rychlá rekonvalescence. Každopádně vůbec nemá smysl šťourat v takových drobných niancích, protože jsem právě viděl jeden z nejlepších filmů vůbec ! Jak říká můj kamarád a zdejší spoluhodnotitel jen85da, tady by měla být jasná cena akademie za kameru. A DiCaprio bude asi největším smolařem Hollywoodu, pokud 100 % nominaci opět a zase nepromnění - přemýšlím, s jakým filmem, kde se člověk střetává se syrovou krásou divoké přírody, bych mohl teoreticky srovnávat, ale překvapivě mě nic nenapadá a 156 min stopáž je právě tak akorát na to, aby filmový divák mohl to celkové utrpení herce, honbu za pomstou a vzdorování drsným podmínkám uvěřit a vžít se. Já jsem spokojený, jelikož se mi to povedlo do puntíku........................moje hodnocení = 10 z 10. ()

KR4T4S

Není to tak moc divadelní, jak jsem se obával. Bavilo, ale stříhal bych. Hardy mě poprvé nepřesvědčil, Leo dobrej (ale oscara za tohle úplně ne, měl zajímavější role), provedení scény s medvědem je vrchol filmu - v dobrém je nesnesitelně dlouhá. A dalším nečekaným plusem je (v Revenantovi nejzajímavější) herecký výkon Domhnalla Gleesona. ()

coscarelli

Jalapeño sa pestrofarebne vyfarbil. Autenticke rozmachy dirigentskou palicou je citit az v kostnej dreni, rovnako ako chlad -mraz , byt je vo vedlajsej ulohe vedla dokonaleho LCD a DEVILneho THC a skvele sa synchronizuju v nadhernych omalovankach majstra Lubezkeho ( nejedno emocne vzplanutie) . Dejovo svizne,posobive, miestami paradne krvave( nejedno odvratenie od platna) a celkovo spiknute minimalistickou hudobnou podfarbovackou, ktora mrazi a lahko sa zapamata. Stopaz interdimenzionalna, ale NUDA tu ani nesuchla, ANO,patrim do kategorie ludi,ktori su z tejto dobrodruzniady posrati. A spravne vytvoreni budu mat prilezitostne slzku na krajicku. Genialne!!! Hawk! ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)