Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Flory14

Ať to není zbytečné, říkal jsme si po oznámení čtvrtého dílu. Trojka je dokonalost sama, vrchol jak ToyStory tak celého pixaru, tak co kruci tvůrce vedlo k tomu že jdou do čtyřky? No bohužel, je odpověď ta která se nám nelíbí a to jsou peníze. Prvních 10minut je bombastických a záchrana autíčka mě držela neskutečně v napětí ale za mě tohle byl vrchol filmu. Dále tvůrci začali vyprávět příběh o Vidlíkovi, který hledá sám sebe neví kdo vlastně je a za mě to fungovalo a říkal jsem si “ano tahle látka mi smysl dává”. Jenže po první třetině filmu tvůrci nepochopitelně tuto látku ukončí a jdeme do druhého tématu, který no.... prostě mi nedává tolik smysl s ohledem na předešlé díly. Nebudu to tolik rozvádět, jen na Toy Story se mi líbila myšlenka té čisté, věrné a nesobecké lásky k dětem a Woody tohle vždy představoval. Ze začátku to i dělal ale pak změní názor a mě to nesedlo. Pilíř co držel sérii a to přátelství Buzze a Woody je zde totálně ignorováno a prostě mě strašně mrzí co z oblíbence Buzze udělali. Ale aspoň dostal malý prostor oproti staré partě která tam má jen cameo role. Asi ze mě mluví malé dítě co nedostalo to co chtělo, ale značku miluju a nemůžu se ubránit pocitu že stará parta byla odstrčena protože nové hračky se zkrátka budou lépe prodávat, a to bolí. Nicméně film má kvalitu. Krásná animace která je až děsivě reálná. Spoustu vtipných situaci, nové postavy minimálně humor nabízí dost. Na emoce to zahrát umí, v tomhle vede Gabi která má asi nejzajímavější dějovou linku, není to nejlepší zaporák ( ale ona asi ani být neměla). A potěší i skvělá hudba, která zahraje na nostalgickou vlnu, hlavně u Buzze který jde na misi a v pozadí hraje hudba z videohry která byla ukázána ve dvojce. První díl série kde nedám pět hvězd, a nechybělo moc aby to nespadlo i na tři. Slabší čtyři hvězdy, kdyby to tvůrci nazvali spíše spin-offem o Woody a ne regulérní čtyřkou nebyl bych tak zklamán. Prosím už nechci aby se tato látka více ždímala, nechci se dožít toho že se na Toy Story nebudu těšit. Raději budu koukat na původní trilogii do nekonečna a ještě dál...... ()

dkas

Jak to jen dělají, že už čtvrtý díl drží laťku tak vysoko? Pořád se to neopakuje, přináší to nové nápady a ani dospělého to nenudí! Ty náznaky hororů jsou výborný, že se některý děti fakt bály. Český dabing je jako vždy u této série taktéž vynikající, takže vadilo vlastně jen hrozný kino, kde nefungovala klimatizace. Skvěle. ()

Comida

Čtyřka je rozhodně zábavná a zároveň i dojemná (jak to Pixar umí), ale oproti skvělým předchozím dílům jsem při sledování měl pocit že tomu něco chybí a po úžasné trojce s tak skvělým posláním je již čtvrté pokračování úplně zbytečné, nicméně já se přesto celkem bavil a obdivoval dokonalou animaci. Z konce budu nejspíš mít navždy deprese, vždyť celá série je moje srdcovka! 7/10. PS: Buzzovo chování si vysvětluji tím že se po zážitku ze školky a tomu přepínání modů u něj projevila retardace. ()

IvonaK

Byl to asi nejjednoduší scénář v porovnání z předchozími díly, ale byl neskutečně dojemný a jak jsem poslouchala ty dialogy hraček tak jsem na konci i brečela. Kdo však neviděl předchozí díly ve kterých bylo vždycky pevné přátelství mezi Woodym a Buzzem, tak nepochopí. :-) ()

Don82

Toy Story 4 pokračuje na vlně minulých dílů, akorát přidává, řekněme "krizi středního věku" u hraček. Příběh balancuje někde nad tématem smyslu hraček v průběhu života a vyrovnáváním se s nevyhnutelnými změnami. Děti uvidí roztomilý příběh a dospělí budou s lehkým úsměvem "vědět to své". Hodně se mi líbila postava Forkyho, který přidal něco nového, akorát to v celém filmu bylo trochu málo z pohledu dospělého. ()

Sebastianek1

Trošku slabší než trojka, ale vidšl jsem to rád. Samozřejmě v závěru jsem byl dojatý, protože to je takový ta moje pohádka, na které jsem vyrostl ()

Maniik88

Obdivuhodné, ako si dokáže Toy Story držať vysokú úroveň počas všetkých 4 dielov. Keď som is prezrel moje hodnotenia, všetky diely odo mňa dostali rovnakú známku. Aj tentokrát sa to podarilo, bolo to zvižné, dobre situované, emocionálne, občas aj strašidelné. Záver aj u také starého Vadera ako som ja vykresal slzičku, či dve. Možno zbytočný diel? No tak či onaki, bol podarený, ()

Stanix

Tak buď se mi to už poněkud okoukalo a nebo je tenhle díl malinko slabší. Rozhodně se nejedná o žádný drastický propad, nicméně proti trojce to bylo slabší. ()

fallanga

Znova dokonalost. Je až podezřelé jak s každým dílem posunují kvalitu ještě výše. Znova je to naprosto geniální, znova je to vtipné, srdceryvné, nové postavy jsou zase naprosto dokonalé, Forky je nejmilejší ňouma v celé sérii a Gabby je zároveň creepy a zároveň roztomiloučká. ()

JohnZ87

Čtvrtému dílu se daří ždímat emoce snad ještě více než v případě trojky, a to už je co říct. Buzz je tentokrát trochu upozaděn a zasloužil by si možná o něco více prostoru. Zápletka je celkem ucházející a vtipy fungují na výbornou. 80% ()

Alojs

Řemeslně brilantní, příběhově poněkud nastavované. Ale poněkud jinak než obvykle. Být tohle druhý díl, tak spokojeně vrním blahem a "valím tam pětku". Největší problém čtyřky je totiž trojka. Ta byla skutečně dokonalá. Ale hlavně - dokonale zakončená a dokonale zacyklená. Tak jak si dětské srdíčko žádá. Čtyřka toto přetíná. A nemohu se zbavit pocitu, že poněkud zbytečně. ()

Zombiepod

Ďakujeme, Pixar! Takto nejak to má vyzerať, keď chcete naviazať na legendárnu animovanú sériu, kde je nutné prilákať nových mladých divákov, a zároveň uspokojiť aj generáciu, ktorá na týchto filmoch vyrastala. Animácia je ako inak úchvatná, má to svoje vtipné, dramatické, srdcervúce momenty, a niekedy je to fakt veľmi napínavé. Návrat starých dobrých postáv je viac ako plnohodnotný, nové postavy si obľúbite. Iste, má to svoje muchy, príbeh hračiek už v podstate dávno vyčerpal to najlepšie, čo môže ponúknuť, a ničím príliš neprekvapí, ale je to bezpochyby jeden z najlepších animákov posledných rokov, ktorý uspokojivo vzdáva hold svojej minulosti, a stále vyčnieva spomedzi nových animákov konkurenčných štúdií. Zábava pre celú rodinu, ako má byť. ()

papadoce

Tak nejako som si počas projekcie nevedel vytvoriť názor, či sa mi to páči alebo ani nie. Pocity sa mi po celý čas kymácali z hora dole, z ľava do prava. Štvrtej časti rozhodne dominuje príbeh. Je to o čistom priateľstve, o tom robiť veci nezištne a žiť pre druhých. Príbeh tentokrát preľstil aj humor, toho tu ozaj veľa nebolo. Pravdou je, že to má nápad, veľkú kopu sympatických postáv, samozrejmosťou je skvelá animácia a v konečnom dôsledku to fanúšika prvých troch príbehov hračiek určite uspokojí. Je to asi najslabší diel, ale stále výborný. Trochu ma mrzí čiastočná absencia humoru v porovnaní s prvými dielmi, najmä jednotkou a dvojkou. Zastavím sa na štyroch hviezdach a budem dúfať, že tvorcovia už nechajú hračky odpočívať. Je čas. ()

Gamekeeper77

No, tak to dopadá, když se člověk hodně těší a těch pár lidí co to vidělo ho v tom svým hodnocením ještě podpoří. Neumím říct, jakej z prvních tří dílů se mi líbí nejvic, zato vím naprosto jistě, že tenhle je rozhodně nejhorší a to ne o ždibec, ale o desítky procent.. Do půlky jsem se docela slušně nudil, ve filmu bych klasický hlášky napočítal na prstech jedný ruky a oproti původním dilům je tenhle postavenej spíš než pro celou rodinu až moc dětsky, takže z cool podívaný se stala i přes místy trochu desivě se tvářící scény uspávačka pro mrňata ze školky. Druhá půlka sice na otáčkách trochu nabere, ale bohužel to neni ta akce, na kterou jsme zvyklí. Dokonalou animaci jako plus vyzdvihovat nebudu, protože to už je dnes samozřejmost. Ten kdo tvrdí, že je to nejlepší z dílů, musel padnout na makovici. 70%. ()

borohub

Dlouho jsem přemýšlel jestli je Toy story 4 lepší než Toy story 3 a nedospěl jsem žádnému závěru. Oba filmy jsou dobré, ale trošku v jiném ohledu. Toy story 4 mi přišla o poznání vtipnější, co si budeme nalhávat o vtipy se stará v prvních minutách hlavně vidlík a v dalších minutách kuře s králíkem, které jsou naprosto skvělé. Co mě trošku mrzí je minimální výskyt "hlavních" postav z minulých dílů (Buzz, Jessie, Bulík, pan a paní Brambora, Rex atd..). Záporák (teda záporačka) ze začátku vypadá hodně drsně, bohužel zcela nevyužila svůj potenciál. "Hororové" prvky jsou taky příjemné překvapení na animák, animace jako vždy úžasná (v prvních okamžicích mi to připadalo jako hrané). Film ani minutu nenudí a příjemně odsýpá. 90% ()

adamix

Nie je to ani ikonický Lasseter, ani depresívny Unkrich, zato hravý (a pre mňa doposiaľ neznámy) Cooley. Opäť sa nám naskytla hračkárska zmes originálnych nápadov, kde nechýbajú city. Nie sme v rajóne hračkárského malého sadistu, ani v byte nerdovského zbierača, či škôlkárskej väznice. Tentoraz sme zavítali do farebného lunaparku s malým antikvariátom, kde vládne rozkošná bábika so skutočným vnútorným poslaním - vyvolať skvelý dojem u dieťaťa. Bolo skvelým potešením zas vidieť Woodyho a spol., i keď je na škodu, že starí veteráni si tu nenašli dostatočný priestor, keďže v predchádzajúcich dieloch boli potrebnými spoločníkmi. Väčší dôraz sa kladie na nováčikov, čo napokon nie je na škodu. Štvrtý príbeh hračiek je emotívny, myslí na detských divákov a rozhodne nie je ovplyvnení modernou vykrivenosťou, akou boli INCREDIBLES 2. Žiadna animácka séria si nezanechala takú kvalitu, ako práve táto. U mňa 5* a 90%. P. S. - záver mi dal takúto facku naposledy INFINITY WAR. Žeby bol sérii úplne koniec? ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White