Film sa inšpiroval neuveriteľným, ale pritom skutočným príbehom aljašského policajta Jacka Halcombea, ktorý zrealizoval svoj vlastný, súkromný plán, aby dolapil vraždiacu beštiu - sériového vraha Roberta Hansena, ktorý sa už trinásť rokov úspešne skrýval.
Keď sa v Anchorage začnú hromadiť telá zavraždených prostitútok, na mesto padne strach. Hoci policajt Jack Halcombe riskuje vlastný život, vydá sa na vlastnú päsť nájsť zabijaka, aby tak zabránil ďalším vraždám. Keď získa informácie od sedemnásťročnej Cindy Paulsonovej, ktorej sa ako jedinej podarilo zabijakovi ujsť, je mu konečne na stope. Podarí sa mu ale vraha chytiť včas, skôr než zomrie ďalšia obeť? (TV JOJ)

Rodriguess

Rozbeh to malo naozaj velmi ale velmi pomalí, ale nakoniec s toho nebol az tak prepadak. Cage sa snazil ako mohol ale s jeho hereckymi vykonmi to akosi ide stale dolo vodov. ()

Georgeton

Je pekné, že sa niekto zaujíma o takúto spomienku z minulosti, ale keď chcem robiť niečo podľa skutočnej udalosti tak to musí byť dokonalé. To že réžia a scenár je na hovno to som si už zvykol pri filmoch Nicolasa, takže žiadne nové prekvapenie. Filmu chýba taká ľudskosť a pocit skutočnosti, ktorý by mal film podľa skutočnej udalosti obsahovať(Emócie to vo mne vôbec nezanechalo, skôr pôsobilo ako pretvárka). Tradičné hodnotenie väčšiny Nicolasových filmov sa u mňa končí na 3*. ()

KastorPollux

Píšu si tak svůj průměrný komentář k tomuto průměrnému filmu, kouknu kousek dolů na koment pod a co nevidím...Malarkey a píše skoro nachlup to samé...no nechci se po něm opičit a nic nového a originálního mě k tomuto fakt velmi průměrnému filmu nenapadlo...takže si přečtěte co napsal Malarkey, páč s tím bezezbytku souhlasím a představte si, že jsem pod tím podepsaný taky :))) ()

RomaS

Kriminálka jako vystřižená z konce minulého století s lesklým puncem motivu skutečné události. Nepřekvapí, neurazí. ()

CAR0DEJ

Uf, no príbeh podľa skutočnej udalosti tomu dáva teda ten chýbajúci punc. Keby som sa na to pozeral len ako na film, tak poviem veci ako veľmi pekne zahrané (herci dobrí), kamera dobrá, réžia celkom fajn, tempo slabé, ale !!! Ono to je podľa skutočnej udalosti a to si jednoducho z hlavy nevyhodíte, a keď premýšľate nad tým... desivé. Naozaj desivé. The Frozen Ground. "You know all my life since I was really young, I just.. really wanted to have a chance to believe someone. You know like when they say that everything´s gone be ok, they would be actually saying the truth." ()

Delmondo

Nebylo to vůbec špatný ale k dokonalosti tomu chybělo pár dost podstatnejch věcí. Tou první je režie, ten rejža Scott Walker či jak se to jmenuje je pěknej břídil kterej snad doposud točil jen amatérský rodinný videa bezpečnostní kamerou no a při psaní scénáře se taky nepředvedl. Takže tohodle ptáka to chtělo vykopnout a posadit na režisérské křeslo mistra oboru Davida Finchera a byl by to trhák. Ta druhá věc co tomu chyběla je pořádně hutná atmosféra a napětí pro takovej thriller. Jinak herecky je to v pohodě jen u Johna Cusacka se bojim aby mu tyhle role psychopatickejch prdloušů nevlezli na mozek protože poslední dobou je hraje nějak často viz Reportér. ()

melfea

Film mě velmi příjemně překvapil, skvěle napínavě zpracovaný a zároveň se držel dobře opvradového příběhu, což není u filmů inspirovaných reálnými událostmi až tak časté. Skvělé herecké výkony a to zejména Johna Cusacka. ()

Saxos

Ani obrýlený John Cusack se na roli uchylného sériového vraha moc nehodil. Takových rolí se prostě musí zhostit neprovařený herec. Horší je, že takové role už mu zůstanou. Zpracováno podle skutečnosti s od začátku odkrytým vrahem. ()

Kozlowski8

Nicolas Cage jako detektiv, pátrající po masovém vrahovi prostitutek na Aljašce. Má to docela napětí a atmosféru, ale působí to nějak odfláknutě, hlavně scénáristicky. Moc mne neoslovila ani herecká představení hlavních postav (Vanessa Hudgens je naprosto děsná), ani jejich charakterové profily. Velice průměrný snímek bez výraznějších aspektů. Jediné, co mi film dokáže připomenout, je závěrečný popis případů, kterými se film inspiruje, s fotografiemi unesených dívek. 60 %. ()

Agnostik

Tak tohle se mi líbilo sakra moc.Další film z bratrstva sériových psychopatů.Napětí a hustá atmosféra je z filmu dobře cítit.Další zfilmovaný příběh tentokrát o Robertu Christianovi Hansenovi,jehož počet obětí v tomto případě dívek se údajně vyšplhal k číslu 21.V současnosti je opravdový vrah odsouzený k naddoživotnímu trestu 461 let v nápravném zařízení Spring Creek na Aljašce.Vyzdvihovat herecké výkony pánů Cusacka a Cageho stojících na opačných stranách tohoto temného příběhu o dalším vražedném šílenství které se stalo je snad zbytečné.Výborné! ()

pájap

jo.filmy podle skutečných událostí jsou většinou moc dobrý a tenhle není vyjímka..nicolase mám rád takřka ve všem ..takže opět super.... ()

sitmin

Přál bych Mikulášovi nějakej biják, kde se konečně zaskví, ale tohle není ten případ. Jedná se o velmi průměrný film, který by nutně potřeboval hutnější atmosféru. O napětí je tu nouze veliká a o překvapení ještě větší. Cage má roli, ve které nemůže předvést absolutně nic a Cusack je velmi suchý i v roli velmi nesuchého maniaka. Vanessa Hudgens není špatná, ale její postava jedná naprosto iracionálně, což sice většinou znamená, že se poklidné vody tohoto snímku lehce rozčeří, ovšem divák s mozkem si musí klepat na čelo, co to ta nána zase vyvádí... Kolem a kolem to není špatné, ale to je tak asi všechno... Škoda ()

fabregas1

Rozhodně se nedá říct, že by šlo o nějaký průšvih, ale je pravda, že nějaké to překvapení nebo změna dějové linky by neškodila. The Frozen Ground působí realisticky, ale zároveň nudně a nezajímavě a to hlavně proto, že pan režisér vyloží karty hned po 15 minutách a to může diváka odradit. Mám rád detektivky, které se vyjasní až na konci filmu a ne hned ze startu a pak čekáme jen na to, co na něj najdou. The Frozen Ground je pro mě neurážející podívanou i když mu musím ledacos vytknout. ()

v0jt1s3k

Na pomezí dvou až tří hvězd, Cage po dlouhé době zase hraje jakože hraje a netváří se jako úchyl na metamfetaminu. Ale Hudgens bych zabil, měla zůstat u Disneyho ()

Snakefinger

Lepší dvě hvězdy. Herecký výkony naprosto nepřesvědčivé a od druhé půle už urputný výraz Nicolase fakt nudil. Film vůbec až na dva tři momenty neměl vůbec spád a nebýt krásných zaběrů z Ajašky, už dávno bych to asi vypnul. Celé mně to přišlo hodně šedé, gradace žádná, jenom opruz, jestli Nicolas dostane povolení k domovní prohlídce a výslechu hlavního padoucha, který se se svým výkonem taky zrovna moc nepředřel. ()

Allein4

Nic extra, ale mělo to příběh a skvělé obsazení, i když Cage a Cusack jsou si typologicky hodně podobní. Rozhodně se mi to líbilo a nemám moc výtek. Samotný příběh ale tak silný není a karty byly rozdány hned od začátku. ()