Žid Vinz, Afrčan Hubert a Arab Saïd bezcieľne trávia svoje dni v betónovom prostredí predmestia a dávajú francúzskej imigrantskej populácii ľudské tváre. Nenávisť, míľnik francúzskej kinematografie, je odvážnym, znepokojivým a vizuálne výbušným pohľadom na štvrť „banlieue“ na predmestí Paríža. (Film Europe)

solisoli

Tri ústredné postavy, na čele Vincentom Casselom dokonale stvárnili zámer skvele premyslenej drámy v produkcii scenára a réžie v jednej osobe. Dej rozpráva o mladíkoch, ktorí sa nedokážu zaradiť do normálneho civilizovaného života a problémy vnímajú svojským postojom k spoločnosti, ako im to nadelila, že vraj demokracia . Snaha nejako prežiť ďalší deň a pritom sa pozabávať, po svojom, pretože iný zmysel života, nemajú šancu poznať. Spoločnosť je k ním alibistická a neuvedomuje si, že ich je čoraz viac. Nedoplácajú na nich, tí čo tento stav spôsobujú, pretože sú dobre od nich odizolovaní. Doplácajú len nevinní ľudia, ktorí na týchto jedných a druhých, drú. ()

blondboss

Francúzska dráma tak, ako sme na ňu zvyknutí. Vincent Cassel v jeho prevratnej roli tínedžerského hajzlíčka, ktorí sa so svojimi dvoma kumpánmi pohybuje po ghette a vyrába si nepriateľov. Sociálna sonda do života na okraji spoločnosti, ktorá akosi predurčuje budúci vývoj francúzskej spoločnosti aj z hľadiska migrácie. Každopádne ale až na ten vcelku úderný záver sa v tomto filme toho veľa neudialo a ja som sa poväčšine nudil, takže za mňa len jemný nadpriemer, nič viac. 60 % ()

OrtonJaime

Na tohle potřebujete správné rozpoložení a náladu. Působí to jako přímo přenos z místa dění. Jednotlivé scény jsou takové vzájemně až nesouvisející, skoro bych řekl lyrické.  Každopádně nějaký děj tam je, ale není zas tak důležitý. Tady hlavně šlo o myšlenky a dopady. ()

DonBraso

Čekal jsem větší bombu. Trojka kámošů se poflakuje, hodně vtipně glosuje o všem možným nemožným,do toho jde tam a zpět, někoho okrade, támhle vyfakuje do sraček, chodí se zbraní, pokeca si takhle a pak se začne bít.Vsechno je špatně a nějaký úkol dne moc není.Musim říct, že raketové dialogy nekdy si číst titulky byl oříšek.Cassel jako Vinz dobrej, vlastně ta trojka trochu nesourodá dobrá,ale ten film překvapivě nudil.Předměstí Paříže už znám víc než ty pražský snad.Konec byl vyloženě výstřel do tmy,jakoby dal jasný signál, že těmhle lidem vlastně se máme zbavit,jen nevíme jak padnout do tý tmy a rozbít si hubu. ()

StefeMakovec

Tohle je příběh společnosti, ... Žid Vinz, který se jeví jako drsňák, Afričan Hubert, kupodivu ne "Josef", a Arab Saïd tvoří krásný obrázek imigrantů žijících ve francii, kteří proplouvají životem francouzského brutalismu. Současně samozřejmě vedou válku proti policii, skinheadům a hlavně proti společnosti a proti sobě samým. Kamera opravdu zářila, dialogy excelentní a breakdance zabitej. ... která padá a jak tak padá tak aby se ujistila tak furt opakuje. Ještě je to dobrý, Ještě je to dobrý, Ještě je to dobrý. Důležitej není pád, ale přistání. ()

necrosrandist

Ještě že si ke mně tenhle kousek svého času našel cestu. Černobílá tomu sedí jak ulitá a Kassovitz se snaží seč mu síly stačí nejen na režisérském postu, ale taky v miniroli nácka zhruba v polovině filmu. Bohužel mám pocit, že nic podobně dobře uvařeného se tomuhle rejžovi asi už nepovede. Jaká škoda... P.S.: Venca Cassel perlil už před 15 lety jak bůh! ()

whimsy

Neviem, do akej miery realistická, ale pre mňa rozhodne zaujímavá a uveriteľná sonda do života prisťahovaleckého predmestia zasiahnuteho nepokojmi. Občas drsné, občas zábavné ("Watch me turn off the Eiffel Tower" "That only works in movies."), občas civilné, občas nekontrolované - vo svojej rozmanitosti vyvážené so skutočne funkčnými vedľajšími postavami - Asterix, skinhead, chlapík pri lúpeži auta... (dotvárajú tú charakteristickú atmosféru filmu, aj keď pre dej sú možno nedôležitými). ()

ludovit14

Som toho názoru,že občas si nezaškodí pripomenúť staré časy na ČB-film.Nenávisť ma síce dobrý príbeh,ale nie moc prepracovaný-aj keď rozhodne zaujme,hlavne výkon Vincenta Cassela je pozoruhodný,ako aj chudobná FR štvrť v ktorej žijú hlavný aktéry(Beloch,Arab,Černoch).Film ma síce prijateľnú minutáž-ale je tu veľké množstvo dialógov,ktoré doslova nudia(sú veľmi naťahované,ale úplne zbytočne).Film by sa dal aj nazvať:život bez budúcnosti!HOD:65%.Rozhodne,film stojí za jedno pozretie.PS:úryvok z filmu//nepoznám nič lepšie,ako sa dobre vysrať-veríte v BOHA?//NIE je dáležitý Pád-ale DOPAD!//. ()

sibskyn

Jeden den se třemi mladistvými rebely, sice je tu pár krátkých dokonalých scén (hlavně ta poslední, ta by rovnou zasloužila oskara), ale převážně to spíše nudí. ()

BarGoldstein

Bezva počin pro milovníky lejen bez děje. Trojice bezduchých primitivů si vetšinu filmu z různých vzdáleností přímo do xichtu navzájem řve testosteronem a bezbřehou tupostí nabušené hlášky, ale akce žádná. Nakonec picnou Icika a je vymalováno. Jenže ouha, potom se nerozjede děj nýbrž titulky. 1 hvězdička za 1x10 let na Ďábelských ostrovech pro celý štáb! ()

Kozlowski8

Film o těžkém životě na pařížském předměstí. Těžký život pro ty, kteří zde musí denně potkávat tyto tři spratky, kteří nenávidí všechny a všechno kolem sebe. Dobře natočený snímek s atmosférou a skvělým, sotva třicetiletým Vincentem Casselem, ale dějově tak trochu o ničem. 60 %. ()

bad_azz

Mathieu Kassovitz zabodoval. La Haine je výborný film po všech stránkách: herecké obsazení, hudba, příběh, střih – všechno sedí a má to styl. Primárním cílem „Nenávisti“ je divákovi ukázat, jaké je to žít uprostřed pařížského ghetta, jaké má ta tamní společnost hodnoty, aktivity, cíle a problémy. K tomuto úkolu vybral Kassovitz trojici herců (nejvíce zaujme Vince Cassel, ale i zbylým dvoum role náramně sednou), kteří se jen tak poflakují a občas se dostanou do problémů; a pokud se poflakovat nechtějí, stejně narazí (viz. spálená „tělocvična“ při nepokojích). Děj však filmu rozhodně nechybí, silný příběh je očas doplněn vtipem, občas metaforou a nechybí ani detaily, kterých si nemusí každý všimnout, ale které film jedním slovem vyšperkují. Bez kritiky a za *****. Rád se k filmu vrátím. ()