Žid Vinz, Afrčan Hubert a Arab Saïd bezcieľne trávia svoje dni v betónovom prostredí predmestia a dávajú francúzskej imigrantskej populácii ľudské tváre. Nenávisť, míľnik francúzskej kinematografie, je odvážnym, znepokojivým a vizuálne výbušným pohľadom na štvrť „banlieue“ na predmestí Paríža. (Film Europe)

Lukoboss

Nenávist napěchovaná do stylovýho černobílýho snímku, kterej ukazuje mladou francouzskou generaci a jejich rozbroje s policajtama (ale nejem s nima). Nenávist vůči všemu, co člověka potká, vůči všemu, co má okolo sebe. Vynikající ústřední trojice v čele s V. Casselem... líbí se mně i nápad ponechat hlavním hrdinům jejich reálný křestní jména a celkově dvojbarevnost filmu vygraduje atmosféru vzhledem k dvojbarevnosti názoru hlavním postav do maximálních výšin. ()

cab

Pusobiva zastavka na predmesti Parize, kde se az prilis casto stretava policie a "duhova spolecnost". Kamery se blize zameruji na trojici kamaradu zijici na hrane existence a take resici otazku, zda pomstit sveho kamarada, ktery byl zabit policejnimi slozkami. 70% ()

Scevola

Rebelie, poulicne nepokoje v Parizi vykreslene na jednom dni prezitom troma kamaratmi. Autenticitu pribehu este viac doresluje cierno-biela farba. Mozno tam trosku chybal trosku premakanejsi dej, ale asi zjavne cielom bolo ukazat "normalny" den na predmesti. Je az neuveritelne ze takto sa zije v turisticky najnavstevovanejsom meste sveta. Takze trochu mam zmiesane pocity, na jednej strane kvitujem autenticitu a na druhej strane mal film aj hluche momenty kde som sa trochu nudil. 7/10 ()

Schuldiner

To si vážně děláte prdel! Film je to naprosto o ničem!!! Dementně diskutující a dementně jednající postavy, ztrácející se v dementním scénáři, kde neni nic čeho by se dalo chytnout nebo co by mohlo zaujmout. Nutno podotknout, že sem to viděl s českym dabingem, kterej je taky naprosto debilní. Vůbec nechápu proč tenhle film vznikl. Tu jednu jedinou hvězdu dávám za to, že se na konci alespoň trochu střílelo, což vyvolává (v rámci možností tohoto snímku) alespoň malej dramatickej nádech.. ()

vander19

Sociálno-spoločenské vzťahy Francúzska boli vždy veľmi pestré. Len v nedávnej minulosti sme sa stretli s týmto problémom v médiach. Hlavne rozloženie typov obyvateľstva, ako sú Araby, Afričania a Európania v jednom štáte vytvára problémy. Vo filme Nenávisť to Kassovitz jasne a presne definoval na partií kamošov z predmestia Paríža. Žijú v gette, kde sa peniaze znáňajú ťažko a človek má čo robiť, aby prežil. Vzťahy s políciou sú po posledných útok vyhrotené a niektorí jedinci rozmýšľajú o sťahovaní za lepším životom. Partia okolo Vinca (Cassel) sa snaží zapadnúť do tohto problému. Režisér dobre zvolil čierno-bielu kameru, ktorá filmu dodáva istú štipku romantiky. Aj keď dej spočiatku nie je bohvie ako zaujimavý po čase diváka vtiahne do filmu. Mne osobne sa to začalo pozdávať od výletu ku Asterixovy, do Paríža. Potom nám film graduje a graduje až k neuveriteľnému záveru. Výborným doplnením filmu je veľmi kvalitná hudba. Francúzsky hip hop, šansón a tóny reagge sa tu mixujú ako prílohy na veľkom taniery omelety. ()

Ixbalanke

24 hodin s 3 chlapci z pařížského ghetta. Film provází beznaděj, rasismus, nespravedlnost, policejní šikana... Film pomáhá pochopit chování lidí, žijících v tomto prostředí a to, že i ti s původně dobrými úmysly jsou ghettem semleti a následně konají věci, které nikdy nechtěli. Ale zároveň mi přišly velmi vtipné dialogy - nadávky a poznámky. Výborná hudba, kamera a herecké obsazení!! ()

orkadimenza

"Zatím je to dobrý. Zatím je to dobrý. Zatím je to dobrý." Francouzské drama o multi-kulti partičce, která si nebere servítky (hlavně skvělý Vincent Cassel), ale záměrně nenabízí žádnou zápletku. Toulá se ulicemi, kouří trávu a řeší spory s fízly. Černobílý obraz dodává filmu na atmosféře a uprostřed snímku se člověk diví, jak moc je zaujmutý, i když se v příběhu neděje vůbec nic. Právě proto jsem trochu rozpačitý z místního hodnocení i hodnocení na imdb, protože bych čekal od příběhu trochu větší dění. Konec je výborný. Avšak kromě předurčení doby pro mě není La Haine ničím přelomový film, maximálně pro Casselovu hereckou kariéru. ()

Rozjimatel

"Čo je mu?" "Moc premýšľa, debil."     Krimi dráma, ktorá vo mne vyvolala veľmi rozporuplné pocity. Na jednej strane som bol uchvátený jej vizuálnou stránkou a jej hutnou atmosférou, silne evokujúcou realitu. Na strane druhej bol ale pre mňa film svojim obsahom jednou veľkou hrôzou. Je totiž vierohodným náhľadom do mimoriadne odpudivého, primitívneho sveta, v ktorom prakticky niet jedinej pozitívnej postavy, ktorej by sa dalo aspoň trochu fandiť. A to ani na jednej strane zákona, keďže policajti tu sú vykreslení ako ešte väčší hajzli, než hrdinovia zo zločineckého prostredia. Pestrá trojica hlavných hrdinov Vinz, Hubert a Saïd sú neskutočne vymleté hovädá (Vincent Cassel je vo svojej role primitíva Vinza priam luxusný), snáď Hubert ako jediný z nich má aspoň štipku rozumu. Počúvať hodinu a pol ich tupé reči vyžadovalo odo mňa veľké sebazaprenie. Našťastie sa tu nájde, najmä ku koncu, aj pár atmosférických scén, v ktorých práve netrúsia svoje "múdra". Za najsilnejšie scény považujem návštevu u Asterixa, stretnutie so skinhedmi a úplný záver so strieľaním. ()

system

Souhlaim, ten film zna malo lidi a je to opravdu skoda. Je to depresivni, je to ponure a navic cernobile, takze atmosferu to jeste umocnuje, ale i tak sem se nasmal vic nez u nejake radoby komedie. A Vincent Cassel je proste sileny. ()

Mikino00

Nelíbilo se mi to, děj postavěný na kultuře přistěhovalců ve Francii, kde mi byli všichni do jednoho extrémně nesympatičtí a tajně jsem doufal že na konci aspoň nedopadnou dobře. Černobílá forma možná nebyla nejšťastnější volbou. ()

Oralfabet

Takovej ten film, u kterýho se divím, že to není absolutní klasika. Napětí visící ve vzduchu, všudypřítomný pocit bezradnosti a marnosti, tři hlavní postavy, které nikdy nezačnou být sympatické, ale zároveň celou dobu působí autenticky, jako skuteční lidé, jejichž chování a uvažování jsou dány především prostředím, v němž se nacházejí. Není to úplně feel good záležitost (jak je asi patrné už z názvu), ale ani to nepůsobí ubíjejícím dojmem, má to styl, solidní tempo a ještě špetku lehce bizarního humoru k dobru, takže těch necelých 100 minut uběhne jako nic. Jo a Vincent Cassel se s takovýmhle obličejem nemohl stát ničím jiným, než hercem. 9/10 ()

Maslord

Keď som tento film videl prvý krát tak som si ho zamiloval, o Mathieuvovi Kassovitzovi som predtým ani nepočul. Každopádne pekne nakamaná francúzka sídlisková realita. ()

Perfo

Jak vypadá život na sídlišti skupiny lidí, která se pohybuje na demonstracích? Jak vypadá jeden den, ze života poflakujících se, vším pohrdajících kámošů, kteří nenávidí všechno a všechny a přemýšlí co zrovna dělat? Jak vypadají zážitky, pocity, ega těchto lidí? Jak dopadá noční zabíjení času, když vás zrovna pustí z výslechu? Jak to dopadne, když si hrajete s něčím co může skončit tragédií, nebo naopak nějakou vyvolat? Tenhle film, nejenomže dává odpovědi, ale HLAVNĚ klade otázky. Víc takových snímků. ()

bidja

Jaké nás to řekají v budoucnu problémy ? No Rómové ta asi nebudou.. Film se snaží ukázat na život v okrajových sídlištích velkoměst s velkým procentem přistěhovalců zejména z arabského světa či afriky. Hromadění násilí, nepochopení mezi dvěma různými světy. Výborný výkon Vincenta C. v jedné z jeho prvních významnějších rolí. ()

Furmi

Asi som ešte nevidel lepši film ktorý by takto odrážal žitie v modernej preľudnenej spoločnosti. "je to dobrý, je to dobrý, je to dobrý... není duležitý pád ale dopad" - ja sa toho dopadu bojím. 92% ()

Psice

Nad Nenávistí se dnes vznáší oblak vyčpělosti, protože v současné době již nepřináší nic nového. Dojem nadčasovosti snímku snad může vytvářet téma hledání identity, což je ale mnohovrstevný fenomén moderní doby či dichotomie my a „ti druzí“, která je však odvěká. V době svého vzniku se snímek nepochybně řadil k novátorským, protože patřil mezi první, které zachycovaly problematiku na pařížském předměstí a které se ptaly po tom, do jaké míry je francouzský asimilační koncept úspěšný. Kassovitz doslova vytáhl na světlo téma, které bylo vytlačováno (nejen pomyslně) na okraj. Troufám si ale tvrdit, že ho neuměl prodat. Není náhodou, že se ústřední motiv filmu opírá o skutečnou událost vraždy mladíka Makomého M'Bowolé z roku 1993. Nejen díky úvodní scéně na mě film působil spíš jako dokument o asimilaci v 90. letech z předměstí Paříže. Na můj vkus je ale film příliš polopatický – snad ve snaze zakrytí tohoto nedostatku je snímek až přehnaně přeplněn různými „moudrými větami“, které někdo občas utrousí (včetně té úvodní – aby bylo jasno). To má nejspíš přimět diváka přemýšlet, protože to film jako celek nedokáže - diváka k tomu nemotivuje nejen svou doslovností, ale i absencí gradace ústředního motivu. Právě kombinace doslovnosti a symboličnosti je pak pro celkové vyznění filmu smrtící. Kdyby ze všeho toho balastu zůstalo ve filmu symbolické gesto přesprejování nápisu „Svět patří tobě“ na „Svět patří nám“ a nezapadnul by rozhovor o domnělé skryté kameře, který celkem nenásilně vykresloval mechanismus vzniku předsudků, celkové vyznění filmu by bylo nejspíš o něco lepší. ()

Muel

| Le Studio Canal+ | Francúzske protesty a parížsky underground mali svoje grády. La Haine toto popisuje dosť autenticky a naša trojica hlavných hrdinov má jeden cieľ - zabiť policajta. Vincent Cassel má hneď zo začiatku svojej kariéri pravdepodobne svoju najlepšiu rolu v živote a fandil som im - možno nemajú morálku na správnom mieste, ale srdce áno a systém chcú silou mocou zmeniť. A záver mi instantne vybil dych. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

VictorMartel

Film vyniká zprostředkováním prázdnoty v bezcílně rozmělněné životní perspektivě francouzské periferie. Herci jsou na svém místě a především výborný Cassel vyčaroval dokonalého delikventa, přesně tak zranitelného, v drsňáckých hláškách zacykleného, jak jsem jich kdysi několik poznal. / TEMATICKY PODOBNÉ: Athena (2022) ()