Žid Vinz, Afrčan Hubert a Arab Saïd bezcieľne trávia svoje dni v betónovom prostredí predmestia a dávajú francúzskej imigrantskej populácii ľudské tváre. Nenávisť, míľnik francúzskej kinematografie, je odvážnym, znepokojivým a vizuálne výbušným pohľadom na štvrť „banlieue“ na predmestí Paríža. (Film Europe)

flu

Jusqu'ici tout va bien… La Haine je dle mého skromného mínění jedním z nejzásadnějších evropských filmů 90. let. A pořád stejně aktuálním, jako byl v době svého vzniku. ()

Ronee

Dráma, ktorej nechýbajú aj komické pasáže, ktoré však prebije všadeprítomná nenávisť. Je to film o nenávisti, o úpadku spoločnosti, o pomste, ale aj priateľstve. Zaujímavé je, že sa to všetko odohrá počas jedného dňa a noci. Rozprávajú tam veľmi rýchlo, takže titulky mi dali zabrať. ()

sWONDER

Silno naturály pohlad na danú tématiku, takže sa tu točí kopec pouličných kktín. Zaujímavé prevedenie a vyborné (aj vtipné) dialógy, sa miešajú s všadeprítomným dusnom. A Vincent Cassel? Mám pocit, že ten ani nehral. Proste dokonalí hajzlík. Fakt netradičný film. 70% ()

Duke90

Všudypřítomná tíha na mě dopadla s těžkosti slona afrického, ale sledovat partu hejzků plácající často hrozné nesmysly mi bylo místy až protivné. Taková paka asi jiným způsobem ani nelze ztělesnit a rozhodně jsem do filmu šel s tím, abych se podíval na aktuální téma o bobtnajícím problému současnosti pohledem talentovaného Kassovitze, jenže já mám prostě problém s těmi lidmi, jako takovými. Možná že kdyby vznikl třeba krátkometrážní snímek, mohl by v mých očích zaznamenat daleko větší úspěch už jen tím, že by se to bezcílné poflakování otravných chlapců smrsklo na snesitelnější úroveň. Řekl bych to asi takhle - v Trainspottingu od Dannyho Boylea nebo v Pusherovi od N.W.Refna se mi podařilo navázat empatii s postavami, ale tady se nic takového nedostavilo. ()

zomb0

sa mi to pacilo take akcne to bolo ze som ledva stihal citat:)... a koniec je super aj ty fasouni:) pekna vypovedna hodnota... ()

Pochtli

Film má určitě vypovídací hodnotu o životě přistěhovalecké mládeži, ale s hlavníma "hrdinama" jsem se nesžil, jejich mentalita jde totálně mimo mně. Asi je to jako problém cikánů u nás, ale v horším měřítku. ()

Pauliee

Dlho som váhal medzi dvoma a troma hvizdičkami a teda dávam tomu 2,5. Formálne je to veľmi dobre natočený film a tá čiernobiela mi prišlo ako správne rozhodnutie. Ale čo mi neskuročne vadilo, že to bola taká nuda, pri ktorej som skoro zaspal. Pozrel som si to len kvôli môjmu obľúbenému Vincentovi Casselovi. On opäť predvádza famózny výkon ako vždy, ale ani to nestačilo na to zahnať tú nudu. Tento film totiž ani nemá dej. Ono je to len jeden deň pre troch kamarátov. A to ešte k tomu ani nie veľmi zaujímavý pretože také veci sa bežne dejú každý deň. Je to síce taká vojna s policajtmi to je fajn, ale mohlo to byť aspoň trocha brutálnejšie, zaujímavejšie. ()

kedu

Mathieu by měl natočit film o nelegálních sionistických osadnících v Palestině. Jemu by to jako bratrovi ve víře možná dovolili. Pokud by se držel svého nazírání na podstatu problému, udělal pro jeho pochopení v případě Palestiny více než kdokoli jiný ()

PeterJon

Dávam len tri, lebo to nie je môd druh filmu, veľa kriku a nadávok, inak veľmi autenticky zahraté, VIncent Cassel úžasný ako ušaté torpédo a všetci traja chalani dávajú tomu esenciu ()

Pitryx

No, natočit skoro hodinu a půl hádání je také umění. Ve filmu není jediná sympatická osoba mimo staříka na WC. Přesto musím uznat, že je to natočeno velmi dobře, syrově, a uvěřitelně. Za to velká pochvala, ale jinak mne to moc nezaujalo. ()

Olafsson

Vincent je skvělej, ostatně jako v každym filmu, ale jinak je to hovadina a často i nuda. Kvůli němu jsem vydržel do poměrně překvapivýho závěru. ()

markettka

C'est l'histoire d'un homme qui tombe d'un building de cinquante étages. A chaque étage de sa chute, il se répète pour sans cesse se rassurer : " Jusqu'ici tout va bien, jusqu'ici tout va bien, jusqu'ici tout va bien... Vincent Cassel? un homme incroyable ... ()

badmotherfucker

Výborný film, řekl bych, že se celý příběh točí kolem pistole, kterou ztratil policista během pouličních nepokojů, náhodou ji najde jeden z trojice hlavních postav filmu. Ta se pak v jeho rukou stává nebezpečnou hračkou, využívá ji téměř v každé krajní situaci do které je příběh zavede. Pradoxeně za celý film ze zbraně nevyjde ani jedna rána, a mám pocit , že výstřel který zazní na závěr musí vyjít z pistole policisty, protože jejich zbraň není vůbec nabitá. Možná, je to film o dospívání lidí, kteří balancují na prahu dospělosti, ale stále jsou ještě vlastně dětmi. Jak potvrzuje například scéna, kdy se jim podaří nastartovat ukradené auto a posléze si přiznají, že ani jeden z nich neumí řídit. Stejně tak jejich nenávist vůči společnosti nese známky naivity. Uvědomují si že nejsou schopni proměnit svá slova v činy, a to ani ve chvíli kdy by, díky nalezené pistoly, na to měli prostředky. Jde jen o to zmáčkonout spoušť, k tomu však nedojde. Tyto přirozené zábrany je vlastně činí, proti často brutální policii, bezbrannými, jediné co jim pak zbývá je právě nenávist. ()

rysafi

Matty, lepší překlad: "Tento film je věnován těm, kdo zemřeli během jeho výroby." A vůbec, s tím, co tady píšeš, nesouhlasím. Viz komentář Rentona. Viva la resistance! ()

pollstro

Reálný, špinavý, krutý a atmosféricky velmi nenávistný a tvrdý pohled na předměstí Paříže, kde v sociálně vyloučené lokalitě, žije pospolu několik různorodých národností pohromadě mající mnoho společné. Nemají práci, peníze, takřka žádnou budoucnost, jsou odkázání žít na tomhle místě do konce svého života, nikdo jim z této situace nepomůže a rozhodně ne zadarmo. Nenávidí všechny kolem sebe a neustále nadávají na současný stav společnosti, bojují s nástrahami každodenního života a snaží se život celkově proplouvat. Takřka undergroundový feeling nám nabízí pohled do životů mladistvých, kteří stojí na prahu života, stávají se z nich dospělý, ale jsou zmatení současným stavem, budoucnost společnosti patří, tedy svět patří jim, ale nachází se v takové situaci, ve které jsou zmatení a neví co dál. Neustále nadávají na okolí, věčně jsou s něčím nespokojení a snaží se o jistou rebélii, poukázat na současný stav a vykřičet do světa, že jejich životy stojí za velký nic a je jedno jestli jste žid, arab nebo černoch. Mathieu Kassovitz a jeho černobílý a specifický vizuál dodává filmu autentickou atmosféru a jeho způsob vyprávění je velmi úderný a dynamický. Tématicky stále aktuální, Kassovitz poukazuje na policejní brutalitu, která byla v tehdejší době stále a stále aktuálnějším tématem a v současnosti je to stále aktuální téma. Dalo by se říct, že svým způsobem nadčasová záležitost, která předběhla dobu o několik desítek let dopředu. Kassovitz vyobrazuje atmosféru ulic opravdu neuvěřitelným a autentickým dojmem, použití slangových výrazů, nadávky, policejní brutalita, poflakování se po ulicích a střetávání se s ostatními kamarády, hip-hopová kultura v podobě street dancu a hudby, krádeže v obchodech a mnoho dalšího. Opravdu jsem dlouho neměl takový pocit toho, že jsem součástí nějakého světa a ta atmosféra na mě doslova dýchala. Nemluvě a mnoho skrytých a skvěle zakomponovaných symbolech odkazující nejen na mnoho francouzských umělců a básníků, ale taktéž v sobě skrývají mnoho nádherných myšlenek, které dále rozvíjí samotnou myšlenku filmu. Mathieu Kassovitz natočil ukázkový film, kde nenávist mladistvých vůči systému ve kterém žijí, nabírá zcela nevídaných rozměrů a jehož nadčasovosti je ohromující. Nenávist vůči systému, kterou lze aplikovat na jakékoliv prostředí, v celé své kráse. "It's about a society on its way down. And as it falls,it keeps telling itself: "So far so good... So far so good... So far so good." It's not how you fall that matters. It's how you land." ()