Žid Vinz, Afrčan Hubert a Arab Saïd bezcieľne trávia svoje dni v betónovom prostredí predmestia a dávajú francúzskej imigrantskej populácii ľudské tváre. Nenávisť, míľnik francúzskej kinematografie, je odvážnym, znepokojivým a vizuálne výbušným pohľadom na štvrť „banlieue“ na predmestí Paríža. (Film Europe)

janeczek

Tolik zloby, řevnivosti a zbytečnosti v 90minutové stopáži jsem neviděl už dlouho, jestli vůbec. Padáme a padáme, ale dopad si nepřipouštíme... 50 pater je ale přesně defionvaná vzdálenost. Dřiv, nebo později, bude muset přijití. V paměti zůstane: scéna z veřejných záchodů, Casselovo nasraný ranní čištění zubů ()

Agnostik

Spíše sociologická krimi studie o výrostcích pocházejících z chudých předměstí Paříže.Tehdy začínající herec Vincent Cassel jako jeden z hlavních hrdinů poflakujících se mladíků z kriminální činností,se zde uvedl již tehdy jako opravdový herecký talent na kterého do budoucna čekala opravdová hvězdná herecká kariéra a který je již dnes velice uznávanou hereckou personou současné francouzské kinematografie. ()

joywork

Tento film mne zaujal pouze po vizuální stránce, černobílá verze nevadila. Obyčejný život tří kriplů z pařížského ghetta. Potom jsem zjistil, že film jsem viděl cca 20 let po jeho vzniku a musel uznat, že je pořád aktuální a ani nijak nezestárnul. Tak to respekt. ()

sibskyn

Jeden den se třemi mladistvými rebely, sice je tu pár krátkých dokonalých scén (hlavně ta poslední, ta by rovnou zasloužila oskara), ale převážně to spíše nudí. ()

Kraken777

Paríž, Francúzsko, 24 hodín, traja chlapci z geta. La Haine A.K.A nenávisť sa zo začiatku javý ako výborný film s výbornou atmosférou nebezpečného sídliska. Niečo ako Okrsok 13, len bez parkouru. Páči sa mi, že režisér Mathieu Kassovitz nechal hercom pôvodné mena. Vo filme sa dialogy troška naťahujú, ale to nevadí. Vincent Cassal. Klobúk dolu. Ako vtedajší začinajúci herec si skoro až dokonalo poradil s úlohou stokára z geta. P.S Záver bol SUPER!, len niečo tomu chýbalo. ()

Qwathemall

Tento film je vytáhnut z hlavy herce Mathieu Kassovitze (který si i ve filmu zahraje menší roli), což dle mého je dost překvapující jelikož je málo herců co udělají takto dokonalý film. Celý film je takový že už od začátku nemá příběh, což je fascinující že to jde udržet pozornost diváka na tak dlouho něčím co je složeno z malých příběhů, setkání, argumentů nebo jenom montáže. Perfektně tento film ukazuje Francouzský underground, a jeho kulturu, spolu s jeho nenávistí k policii která je překvapivě ve Francii dosti brutální, a to hlavně sedí i k letošním protestům v Paříži. Kdokoliv kdo si o tomto filmu myslí že je jen průměrným důkazem kinematografie je jen pozér. ()

Vena69

La haine mě bavil hlavně jako komedie. Ano, chápu, že to komedie být nemá, ale opravdu jsem se u toho dost nasmál - hlavní postavy v čele s Vincentem jsou vždycky přehnaně agresivní, padají vtipné hlášky, občas se někdo zvedne ze záchoda, aby udělil hrdinům životní lekci v podobě historky s ponaučením, trochu to působí jako sitcom. Vincent Cassel je pro takovou roli jako stvořený. Problém tohoto filmu však spočívá ve velmi pomalém rozjezdu, kvůli kterému má divák pocit, že film trvá tak alespoň 2 hodiny. Možná to souvisí s tím, že příběh filmu, který by šel označit jako ,,běžný den francouzských grázlů" prostě není dostatečně zajímavý. Nějakou ,,násilí plodí násilí" message jsem z toho moc necítil, nebral jsem to příliš vážně, užil jsem si hlavně ty vtipné scény. 3/5 ()

tomtailor

tento film mal neuveriteľne autentickú atmosféru a Vincent Cassell je fakt asi blázon, inak k jeho strhujúcemu výkonu nemám čo dodať... ()

jirkalala

proboha to je tak dobrej film. Vincent Cassel za mlada, kdy ještě nebyl hvězdou světovýho formátu předvádí super výkon. Výborná atomsféra pouličních riotů, kamarádství a pomsty. Kluci v tom mají jasno. ()

stuj

Film o debílcích z ulice. Je to sice silné téma o tom, jak zlé je žít na drsném předměstí, ale když jsou všichni tak tupí, tak nevzbuzují žádné sympatie. Jasně, "oni za to přeci nemůžou, vždyť neměli na výběr", ale když se chovají jak vypatlanci, tak ať si to tam pěkně užijou. ()

babuca

o spoločnosti na grc , o tom kde to dotiahli parížske predmestia. Príbeh spoločnosti, ktorá stále padá .... a nerobí nič proti tomu. ()

Dedincan

Film o partii sídliskových pošukov, ktorý mi dokopy nič nedal. Nezaujal ma bežnými príbehmi z predmestí, bezduchým dejom ani nesympatickými hlavnými hrdinami. Rád by som to napísal miernejšie, ale film si ma nezískal naozaj ničím, aj keď téma je určite hodná zamyslenia. ()

Karel_Kuhn

Zdá se, že se režisér koukal až moc často na Taxikáře a Gaunery, až se to otisklo i do jeho vlastní tvorby. Nicméně do poličky světové kinematografie přispěl autentickou černobílou podívanou s nezávislou kamerou a sondou do palic tří městských delikventů. Děj není jen třech grázlech dělající skopičiny ve městě, ale nahlíží na ně i jako na samostatné persony se složitějším vhledem do jejich duševního rozpoložení. Ačkoliv od toho někdy utíká k přirozenějším dialogům a plkání jako výplň času. Pocitu skutečnosti pomáhají i herecké výkony jednotlivých postav (možná i díky shodě jejich jmen). A jako bonus i fajn dobová hudba. Film tak zůstává silným časosběrem jednoho dne na neklidném pařížském předměstí, kdy dojde ke kolapsu společnosti. 80%. ()