Ako vycvičiť draka 2

• Česko Jak vycvičit draka 2 (viac)

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi", ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu! (TV JOJ)

Juto

Vzhľad filmu je úžasný. Animácia, najmä keď draci lietajú, je bezproblémová. Je to výborná rodinná zábava. 8/10 ()

animaxis

Jak vycvičit draka 2 je důstojné pokračování prvního dílu a děj se posune o velký kus dál. Asi v prvních pár minutách mi trochu vadilo, že druhý díl nebyl takový tajemný oproti prvnímu dílu, ale to vynahradil následující děj. Ono tajemné to možná taky trochu bylo, ale pro mě maximálně chvíli. Příběh se mi zdál proti jedničce takový vyspělejší. Jednička se mi s dějem taky hodně líbila, ale tady to je úplně něco nového a možná i neobvyklého. Po emotivní stránce je druhý díl proti prvnímu ještě lepší a také je tu víc akce a dobrodružství. Jak vycvičit draka 2 mi přišlo vyspělejší i oproti jiným animákům. Sice je od studia DreamWorks, u kterého se mi zdá, že se snaží dělat svoje animáky jak pro děti tak i dospělé, ale přesto je Jak vycvičit draka 2 třeba víc emotivní. Hudba ve filmu je pěkná a vlastně se mi při průběhu filmu zdála lepší a lepší. Tohle je rozhodně film, který zaujme děti i dospělé. ()

KajusaK

Pro mě mnohem mnohem zábavnější než první díl, který mě teda vůbec nezaujal. Pěkná animace, pár vtipných okamžiků a pěkný příběh. Stále to ale nedosahuje kvalit Shreka, Doby ledové ap. ()

campix

Dreamworks po okurkové animované sezóně opět utočí a hned se svojí zavedenou značkou. Hned po oznámení, že Jak vycvičit draka bude mít své pokračování bych si klidně vsadil, že se z něj vyklube kasovní trhák. A tak tomu i je. Vlajková loď Dreamworks nezklamala a tak bude následovat nepochybně i další pokračování. Sice druhý díl nepřekonal kvalitou ten první, ale i tak je rozhodně na špici letošních animovaných filmů. Epické dobrodružství dračích jezdců pokračuje a návaznost na jedničku je opravdu krásná. Tvůrci přidali pár twistů, několik nových postav a samozřejmě také nového záporáka. Máme tu i silné momenty po kterých vám zvlhnou víčka a typický happy end. Vše tak jak má být, krásně nadávkované. Nemám výtek a těším se na pokračování. ()

mortak

Když nevíš jak dál v ději, vraž tam novou postavu, a následně vygeneruj standardní akční scénu. Začíná se nám to všechno hezky párovat, jen Bezzubka je pořád osamělý. Nepochybuji, že trojka toto napraví, a roštomiloučký dráček si najde ještě roštomiloučtější paní dráčkovou. Už mi není pět, abych tomu dal vyšší hodnocení. ()

URBAN

První díl byl milý jako štěnátka, ale napodruhé to už nevyšlo a zapojení řekl bych trochu dospělejšího příběhu bylo jen na škodu. Nevím jak na ten příběh reágovali děti pro které je tento film určený, ale mě moc neoslovil. Poučení sice má, ale nemyslím si že něco takového animák potřebuje. ( 2.11.14/MAC ) ()

panMartin

Určitě slabší než parádní jednička, přesto i tohle pokračování má několik nezapomenutelných scén a i jako celek to funguje bez nějakých škobrtnutí. Nádherná animace je základem, efekty a ta hudba. Emoce a roztomilí dráčkové jsou nadstandardem. Hned bych si nějakého vzal domů Příběh má tempo, nezadrhává se, baví po celou dobu. Ale musím pochválit zajímavého záporáka, ten tomu dodával šťávu. Bezzubka prostě pořád válí. Nezbývá mi, než se těšit na plánovanou trojku. ()

chelseaman22

V záplavě animovaných kokotin z US produkce přichází relativně abnormální toť počin, jež má fantastické OST a zároveň se nebojí neustále zdůrazňovat bezchodidlovost hlavního hrdiny. Osobně jsem ocenil absenci podělané princezny, jež se vzbouří pánu otci a pláchne, absenci chlapce z lidu, jež si to 0,5 království urve a skutečnost, že si nikdo z tvůrců nevšiml, že ta černá potvora je vážně hnusná a chtěla by zasubstituovat! Poněkud s tradičním koncem dle šablony jsem byl smířen, upgrade na tyrkysové zbarvení se vydařil. Přes přílišná diferenciace draků definitivně uškodila. A teď už jen sledovat namaštění kapes producentů! 85% Celosvětový výdělek k 12. 7. 2014: $314,689,113, což je 2,17 násobek budgetu ()

Remivsremi

Je to velmi příjemný animák s ohromným množství draků a parádních bojových záběrů. Přesto se to nemůže přiblížit atmosféře prvního dílu, zejména kvůli jednoduchému příběhu, jenž zkrátka nefunguje tak dobře jako jeho starší bratříček. ()

FilMiki

O jednu hvězdu méně než první díl, ale pořád parádní dračí akční podívaná! A 3D mi tentokrát nebylo vůbec na obtíž. ()

Mr.Ripley

Zatímco jednička oslnila svou jednoduchostí a kouzlem, dvojka se pokouší prohloubit charaktery a mytologii, přidává na vážnosti a nebojí se (stejně, jako svého času Lví král) odklidit ze scény jednu z hlavních postav. Výsledek nicméně vyznívá mírně do prázdna - kouzlo jedničky je pryč na úkor děje. ()

David.Darco

How to train your dragon je pre mňa vysneným filmom, nakoľko mám moc rád fantasy a rozprávky. Úžasná animácia, vskutku obstojný príbeh. Emocionálne ma rozorvala scéna, kde sme prišli o jednu z hlavných postáv. Na proťajšok tu je však množstvo funny momentov. Som rád, že sa tvorcovia nebáli opäť vyložiť všetky karty na stôl a keď si odmyslíme originalitu, ktorá jednoducho nikdy nemôže byť pri druhom diele taká ako pri prvom, jedná sa o jedno z najlepších pokračovaní vo svete rozprávok vôbec (ako napr. Shrek, Toy Story). HOW TO TRAIN YOUR DRAGON aj so svojim pokračovaním sa stáva oficiálne mojou najobľúbenejšou rozprávkou vôbec. ()

filmmovier

Nejspíš ještě lepší, než jednička. Mnohem víc fantasy, epičtější, dobrodružnější, vyspělejší, pro postavy zásadnější, propracovanější příběh, lepší animace, víc akce, správně dojemné... Super. 83%. ()

haushinkaa

O té úchvatné skrýši draků se mi bude zdát a bude přitom hrát hudba dokonalá Johna Powella a Jónsiho. Po jedničce jsem si myslela, že chci draka, po dvojce vím, že ho potřebuju. ()

LiborGondek

Super, super, super! Hned mám žhavého kandidáta na animák roku. Jedna jediná věc mi malinko vadila a sice, že je to až zbytečně smutné. Přeci jenom, jedná se o pohádku, kde by to umírání být nemuselo. Nejdřív Alpha, pak náčelník... Jinak super, klidně bych na to šel znovu. 90% ()

Mrkvič

Opět nadprůměrný animák. Nádherná animace je základem. Vtip je povinností. Emoce a roztomilí dráčkové jsou nadstandardem. Akorát že mě to nedostane jako třeba Příběh hraček. Možná je to styl, který dost vychází z karikatur, nebo tomu chybí hudba, která by mě do toho maximálně vtáhla. Ale rozhodně film, který rád uvidím znovu a nestyděl bych se ho pustit jakkoliv starým dětem. ()

viperDavid

Mírně pokulhávající pokračování famózní jedničky. Ne snad příběhem ani zpracováním, spíš jen prostě tu už jeden díl byl. Rozkošný dráček se vrátil a s ním i jeho jednonohý chlapeček, tentokrát ozdoben blonckou vedle sebe. Trošku mě štve že všechno musí být o boji a o to kdo dál dočůrá, ale budiš ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)