Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

vyzakloflu

Protože vánoční pohádky už znám skoro nazpamět, dneska (na Štědrý den :D) jsem si pustila Ukradené Vánoce. A Tim Burton mě opět nadchnul. Geniální nápad, dokonalý písničky. Co víc si na Vánoce přát?? Teda ne, že bych chtěla, aby Ježíška nahradil jakýsi kostlivec se sundavací hlavou... Kdyby někdo už měl dost vánočního kýče, tohle je přesně pro něj. ()

Zrcadleni

John Skellington jako nadšený Santa Claus se svým ďábelským nápadem uspořádat Vánoce tak nějak Halloweensky bere dech komukoliv. Děti možná tuhle směs temného humoru a zkažených Vánoc nepochopí a možná je film trochu zastraší, ale mě se tenhle výlet do lesa, kde se dělí svátky velmi jednodušše na stromy s jejich názvy, naprosto líbil. Tim Burton v plné síle. ()

Craylo odpad!

Nechápu, proč tento film dostává tak vysoké hodnocení. Potom, co jsem slyšel už třetí, úplně stejnou písničku s naprosto stupidním textem (rozuměj: nicneříkajícím), bych rád odešel. K mé smůle jsem na filmu byl povinně se školou za mých mladých let a šanci odejít jsem ani neměl. Film nemá skutečně žádný děj. Jediné, co se dalo rozpoznat, byl dobrý konec. Pokud máte rádi čistě muzikálové písničky a ty vám ke štěstí stačí, Ukradené Vánoce by se vám mohly líbit Pro mě to byly 2 ztracené hodiny života. ()

burg

Poslední dobou v čase ozdobených stromečků čučící ze všech výloh, načančaných dárků čučících zpod těch stromků a dětí čučících na ty dárky se to stává mým nejoblíbenějším filmem a dostává mě do stavu, kdy ty vánoce můžu v klidu přežít. Bez čučení na cokoliv jiného, kromě staré české klasiky Byl jednou jeden král. ()

Manarit

Úžasný film doplněný skvělou hudbou, který neomrzí :D Ponuře krásné prostředí a v hlavní roli kostlivec, který touží vnést do temného světa Halloweenu trochu vánoční nálady, příčemž ostatní příšery to pojmou dost po svém :D ()

Fixa

Tak nevim, animace a některý momenty vtipný a výborný, ale to všudypřítomný zpívání a ten vlastně skorožádnej příběh obsaženej už v názvu - to mně zklamalo :-( ()

eli.s

Stále ve mně doznívá stěžejní filmová melodie, jako příjemný zážitek, který jsem z The Nightmare Before Christmas měla. ()

misiacik

Pre mňa najvianočnejší vianočný príbeh plný lásky a porozumenia. O tom, že Satan Kalous je proste pánom Vianoc. Milujem tento filmík a vždy si ho rád pozriem... Vianoce bez neho ani nie sú Vianoce, som pre to skazený či inak odpudivý? ()

mipaus

Myslím, že písnička This is Halloween vlezla do hlavy každému. Ukradené Vánoce jsou pro mě film, na který se už kolikátý rok dívám vždy 31. října a 24. prosince, a stále mě neomrzel :) Jack Skellington, postavička snažící se o změnu, pro kterou nemá nikdo pochopení a vše dopadne katastofálně...Zbožňuji Burtonovskou pochmurnost, dokonalou hudbu Dannyho Elfmana... dokonalá podívaná ;) ()

Plechovka95

Miluji ten film...už kvůli těm figurkám Jacka a Sally...opět super soundtrack. Je vidět,že na tomto filmu byla opravdu vydaná velká dávka fantazie a rozhodně nepřišla vniveč. ()

GloomyYoukai

It was a long time ago, longer now than it seems....srdcová záležitost. Skvělý příběh, chytlavé písničky, krásně ztvárněné potvory, trochu natvrdlý kostlivec a hadrová panenka, co víc si přát. Povinnost pustit si tento kouzelný příběh každý halloween, vánoce a pro jistotu ještě párkrát mimo svátky. ()

OokamiCZ

Obecně musím říct, že muzikálům příliš neholduji. O to víc se pak musí vyzdvihnout muzikál, na který se rád podívám zas a znovu. The Nightmare before Christmas je krásným spojením netradičního motivu, úžasné kompozice soundtracku, roztomilé animace a poutavého scénáře. Postavy sice neprocházejí kdovíjak složitým vývojem, ale ono by to pak ani nebylo ono. Děj pěkně odsýpá, Jack si hraje na Sandy Clawse, lidé se nestačí divit, co se jim to hojí pod stromkem, a tak zazvonil zvonec a je čas vše dát opět do pořádku a zakončit to klasickým emerickým happy endem (to jediné by možná chtělo změnit). Za mě osobně určitě hodnocení 100%, ostatním může přijít atmosféra až moc temná a příběh příliš klišoidní, ale přesto jde o jeden z nejlepších filmových muzikálů, co máme. ()

mpet

Tak toto mě opravdu neoslovilo. Šílená animace, která se mi absolutně nelíbila, podle mě zkazila celý film, neboť ten zbytek nebyl zlý, ale přes tu animaci u mě vlak prostě nejede. ()

Rasanda

Nevím, jestli se tento film dá zařadit jako jeden z typických vánočních pohádek. Jediné, co se mi líbilo, byly ty rytmické písničky a typická "Burtonovská animace". Jinak mi film nepřišel až tak úžasný a pointa je velmi slabá. Jednou mi to opravdu stačilo. ()

Sadova302b50

Henrymu Selickovi se podařilo vetkout do snímku Burtonovu poetiku tak bravurně (velký podíl na tom má i zapojení Dannyho Elfmana), že nečíst předem seznam tvůrců, myslela bych si, že to režíroval právě on. Dopadlo to výstižněji, než tolik opěvovaná snaha o adaptaci Gaimanovy Koralíny. 86% ()

Rorschach_SK

"Musí existovať logické vysvetlenie tých čudných Vianoc". Brilantný a najvianočnejší muzikál všetkých čias, pre väčšie deti a dospelých, ktorý nesmie v našej domácnosti na Štedrý deň chýbať. Burtonov bezkonkurenčný námet, Selicove dokonalé sa uchopenie témy, ale predovšetkým, geniálny a excelentný soundtrack od Burtonovho dvorného skladateľa, Dannyho Elfmana. Zabudnite na mainstreamovú partiu - Ježiska, Deda Mráza či Santa Clausa - je tu Sandy Claws v podaní Jacka Skellingtona. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)