Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Lukin413

"What's this?" Perfektní hudba, animace, zajímavý, i když prostý, příběh. Selick se sice může zbláznit, ale prostě nezapře, že tenhle film je Burtonovo dítko. ()

jandula00

Já vám nevim, asi bych to uplně nanazývala vánočním filmem a rozhodně ne rodinnou pohádkou. Po řemeslné stránce je film naprosto dokonalý, atmosféra přesně odpovídá prostředí a ta hudba!! nevim, jestli jsem jediná, ale ten soundtrack mi děsně připomínal Pink Floyd a uplně mě ohromil a je naprosto bezkonkurenční. Na druhou stranu bych tenhle film fakt nepustila svým potenciálním dětem, protože i já sama jsem se chvílemi možná trošku bála :) ()

Matli

Nebýt Dannyho Elfmana a jeho hudební a textové tvorby, tak bych váhal mezi 2 a 3 hvězdičkama. Ale takto jsou to silné 4. Co víc dodat, pro děti to moc není a že bych z toho uchcával se taky říct nedá, zlatá Mrtvá nevěsta. Danny klobouk dolů! 76% ()

Bozvav

Zatím co Mrtvá nevěsta se mi líbila moc, tento snímek mi nijak zvlášť k srdci nepřirostl. Krásná hudba, ale děj mi přišel spíše stupidní. Za mne 40%. ()

Israha

Asi nejlepší ryze vánoční film, jaký jsem viděl (a to jakože FAKT NEMÁM RÁD muzikály). Nápaditá a propracovaná estetika (jak je Burtonovým zvykem), zdařilá animace, kvalitní dabérské výkony, jednoduchý a zároveň nikoliv stupidní a trapný příběh, easter eggy a reference, i ty písničky jsou povedené...a co mě absolutně nadchlo, byl chytrý, roztomilý, ale přitom absolutně zlomyslný humor, kterého je tenhle film plný po okraj. A zvlášť musím pochválit závěrečné vyznění, protože jsem se chvílemi bál, že se to celé dopracuje k obligátnímu šablonovitému prozření a polepšení všech "zlých", ale konec v duchu "všichni buďme přirození a nezkoušejme na sílu dělat něco, co nám není vlastní" mě vyloženě potěšil. Dětem bych to klidně pustil, i když k plnému docenění všech vtípků a detailů v horrorové stylizaci je třeba zkušenějšího diváka, co má nakoukáno...ale úplně nevidím rozdíl mezi tím, co se děje v Ukradených Vánocích, a nějakým vařením hříšníků v kotlích, pojídání princezen draky, kletbami proměňováním ve zvířata nebo sekáním hlav za trest, čehož všeho jsou plné české pohádky. ()

tragos

Buď od toho čekejte úlet nebo nic, jinak budete pravděpodobně zklamáni (samozřejmě pokud nejste Burtonovi skalní ;)). 8/10 Jeden z nejlepších soundtracků v dějinách ()

SkyCaptain

Podle mě je tohle nejlepší film Tima Burtona, zábavná podívaná plná skvostných nápadů a chytlavých písniček, to vše ještě okořeněno úžasnou atmosférou = jednoznačně za pět hvězdiček! ()

Zalost

Nádherný loutkový muzikál se skvělými písničkami a kouzelnou, pohlcující, laskavou atmosférou, kterému jiné než nejvyšší hodnocení nepřináleží. Toto je film, na který se dá dívat stále dokola, každý rok o Vánocích, ne nějaké příšerné české pohádky. ()

Puol

Je to správne uletené, a s chválou na hudbu Dannyho Elfmana súhlasím. Dostal som sa k tomuto dielu až po Mŕtvej neveste a tá mi sadla viac, takže idem z hodnotením len na 4*. Možno to je aj samotnou témou Halloweenu, Santa Clausa, Bogiemana... ()

hazaba

Kombinace muzikálu a kresleného filmu je něco nevšedního a v tomhle případě se opravdu povedla. Nejlepší na něm je hudba a písničky. I samotný nápad, že se kostlivec nudí a tak se rozhodne fušovat do řemesla Santa Klausovi, je dost dobře ulítlý. ()

crha

To samé co u Nevěsty. Mám prostě problém zaplout do Burtonova posmrtného blázince na víc jak 20 minut. Jinak Jack je sympaťák. ()

Pradlík

Naprosto úžasná fantasmagorie! Tim Burton má pro podobné neuvěřitelný cit a já mám filmy tohot druhu moc rád, mám proto obrovskou radost, že mě ani tento nezklamal a svých 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží, stejně tak jako místo v nejlepších 200 filmech... ()

Mary19

Pěkné písničky, zajímavá animace, pár povedených hlášek a skvělý Jack Skellington. Burtonův styl mi ale jinak moc nesedí... 65% ()

Akana

Film je burtonovský do morku kostí hlavního hrdiny i když sám Burton je jen autorem námětu. Uvádí nás do halloweenského světa nejroztodivnějších příšerek a rozkošně odporných strašidel, jejichž kápo se nerozvážně rozhodne přivlastnit si svátek docela opačného rázu, totiž Vánoce. Množství detailů, gagů a hlášek se nedá pochytat a vstřebat na první shlédnutí, takže se za čas určitě k filmu vrátím. No a to je asi ta největší poklona. ()

Bohnice05

Na tenhle film se dívám každé Vánoce. Ta hudba je prostě skvělá. Je zábavná, zároveň v ní je cit, nápad a dokonce trocha drzosti. Miluju tenhle film....co víc říct ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)