Emergo je hororový film Carlese Torrense, který pojednává o skupině parapsychologů, kteří vyrážejí vyšetřovat sérii neobvyklých jevů, které se objevují v nově obsazených bytech obytného domu. Telefonní hovory bez volajícího, tajemné stíny, mimořádné emise světla, létající objekty a exploze žárovky, to jsou některé z událostí, kterým budou čelit, a které budou doprovázet každý jejich krok. Pomocí infračerveného natáčení, digitálních fotografií, detektorů pohybu a dalších pomůcek, se skupina pokusí kontaktovat "druhou stranu". Bude to stále více nebezpečnější, protože budou v blízkosti bodu, odkud není návratu. (juta)

bari68

Španielska odnož found footage v štýle Paranormal Activity, ktorá ale tomuto subžánru nerobí ostudu, resp. navyše má to atmosféru a patričnú gradáciu. ()

MareT.

Ne tak strasne jak jsem si myslel, ze bude. Je pravda, ze nic noveho to neprinasi, inspirace je jasna a vetsina filmu se povida a nic moc nedeje, ale pribeh me zaujal a nenudil. ()

Litvicek

Musím pochválit, že v dnešní době otřesných hororů, se najdou vyjímky, kde z co nejméně, vytěží co nejvíce. Nezdá se to ale začíná to přímo na místě, kde to vše skončí. To se mi líbí. Kratší ale za to pestré a natolik zajímavé, že se divák přímo těší jak to bude pokračovat dál. Nejsem zklamaný, možná tomu přidávám víc, než by to dostat mělo ale jak jsem napsal. V dnešní době na dobrý horor, či spíše v tomto případě mysteriozní snímek, narazí opravdu jen zřídka. Zahrané úžasně, rozhodně o žádné "poloherce" nejde. Příběh dle mého gusta. Kamera přijatelná (víme, žádná sláva ale dá se to čekat, takže dle žánru, docela kamera obstála). Husí kůži zažijete při nejlepším asi jednou, možná dvakrát ale o to mi dnes u tohodle filmu nešlo. Šlo mi o to, abych se příjemně zabavil a to se mi dostalo. Mysteriozní a zajímavé. Tak to mám rád. 4 hvězdy tedy rozhodně dávám. Hovno, jeden zápor to má a to debilně přeložené titulky. Já v těch titulkách viděl bordel (jednoduše špatný překlad) a to jako laik, bych tedy určitě neměl. ()

Mrs.Blue

Čekala jsem, že tenhle horor nakope Paranormalu prdel a ono jaksi nic. Jedna hvězda za závěrečnou scénu, kdy se konečně začalo dít něco "pořádného", zbytek absolutně o ničem. ()

Illy

Přepálené Paranormal Activity. Tady se nestraší, všechno bouchá, lítá, sklo se sype a z atmosféry nezbylo ani na trencle. Nuda. ()

Flopik

Dosť veľké sklamanie.Trailer ma fakt zaujal a vyzeralo to úžasne . No ale nebolo to také.Atmosféru to má dobrú ale to je všetko.Nečakajte žiadny horor.Nevadí mi že je to niečo ako ďalšie PA , ake keby to aspoň spravili lepšie.Nepochopil som tomu , skrine tam lietajú , ľudí to hádže a pritom sú v pohode. Keby bol film ako posledných 10sekúnd tak som posraný na záchode. Vrelo doporučujem dopozerať ale iba za ten koniec 10 sekundový.Inak strašne slabé 3*. ()

Game90

Na to že ľudia dávajú 2 hviezdičky som čakal niečo nudné a nezaujímavé. Ale ono to bolo naozaj dobré, výborná kamera, efekty, ľakačky a atmosféra. Film nebol príliš dlhý, takže nenudil. Mňa Emergo potešil. ()

Johny M.

Jasně, klidně si všichni dál chrochtejte blahem u rozvleklý nudy jménem Paranormal Activity... Emergo je konečně zas slušnej found footage pro ty, co maj rádi, když se ve filmu něco děje... Herci hrajou tak, jak bych v daný situaci čekal (neřešej se kraviny, ale rozvíjí se příběh), atmosférou - v dnešní době nadprůměr, stopáž ideální, ruční kamera koukatelná: 75% ()

emdvojka odpad!

To je v španielskej produkcii? Škoda,pretože nápad mal gule, ale prevedenie a celkové vyústenie....4-ročné deti dajú viac... ()

jafuska

Už by stačilo točit podobné filmy typu Paranormal Activity, ale toto má hodně daleko do tohoto žánru, už mě nebaví sledovat tzv duchařské filmy, kde se prostě nic dramatického neděje a nevěřím tomu, že něco podobného by mohlo existovat, rádoby věci, které sami padají na zem, nevysvětlitelné zvuky, ale toto pro mě není přesvědčující, že by něco takového mohlo se dít, navíc film je strašná nuda, neustálé přihloupé dialogy, ne toto mě teda nepřesvědčilo, možná poslední pár vteřin, než film skončí, ale to je hodně málo. ()

Cechyno4

Musím se přiznat, že rozhodnout se jak ohodnotit Emergo bylo pro mě opravdu dost složité. Ano tento film má hluchá místa, ovšem když se něco začně dít, stojí to za to a režisér se do toho opře v těchto scénách naplno. První infarkt jsem dostal málem po 9 minutách filmu, další těsně před koncem. Nejlepší scény: Focení po tmě + scéna na konci filmu(já čekal jen padající obraz). Lekačky na mě fungovali tak jak měli, což se mi již dlouho u hororu nestalo. Podžánr found-footage se mi zamlouvá a v poslední době jsem viděl hrozné horory, takže mé hodnocení možná je trochu zaujaté. Ale podle mě tohle patří rozhodně mezi ty lepší duchařiny ! ()

jkpj22

Film má zajisté svoje dobré chvíle a funkční lekačky, takže bez velkého rozmyslu dávám tři hvězdy. Nevím, co víc čekat od paranormal hororu. ()

Aywes

Cením si toho, že nebyl film stavěn na laciných lekačkách. Problémem je, že není stavěn na ničem. Nezvládnutá atmosféra a nudné scény jsou střídány s docela dobrým nápadem, který je povětšinou jednoduše nedotažen. Celé to působí směšně a lacině. Konečná pointa je naprosto běžná na poměry duchařin. Přitom Španělský horor považuji za budoucnost moderního směru. Tenhle mezi ně ale nepatří. Vůbec nic se nestane, když film neuvidíte. ()

fabregas1

Ale joo dobré to bylo. K paranormal aktivity trošku chybělo něco k vidění, ale po zvukové stránce a nějakého toho praskání toho bylo dosti. Film nenudil, prakticky se tam pořád něco odehrávalo, takže u mě zlatý střed. ()

RISOvonVODKA

Nemám racionálne vysvetlenie... na tento film. Domnievam sa, že keď začali natáčať, nemali kompletný scenár. Alebo to, alebo je režisér dementný. Myslím, že natáčanie prebiehalo nasledovne. Najprv natočili rodinnú drámu, to sú tie scény, kde sa otec háda s dcérou, ona mu tam trieska dverami a on rozhadzuje rukami. Potom natočili tie "Boo-Boo" scény, kde padajú obrazy, zjavuje sa duch, pukajú steny. Potom to všetko premiešali dokopy ako veľké rizoto, nehľadiac na poradie jednotlivých scén. To by vysvetľovalo prečo sa najskôr trieska dverami a zjavuje sa duch, čo nikomu nejak neprekáža, ale v druhej scéne zabijú desať minút skúmaním obrazu, ktorý sa sám otočil. Točiaci sa obraz! No ty krávo! Tiež sa mi zdá, že film nemal koniec, ale nemôžem to potvrdiť s určitosťou, keďže som niekde pred koncom prespal 10-20 minút. ()

kriplozoik

Cca 50 %. Další průměrný film, který se svezl na populární vlně found footage, jež dnes už tak populární není. S hrdiny jsem se až tak moc neidentifikoval; film působí levně. Pro ty, kteří zvažují ho shlédnout - nedívejte se na trailer - jsou v něm to nejlepší kousky. A pokud jste ho už viděli, představte si tyto lekačky proložené nudnými pasážemi a dostanete zhruba představu, co očekávat. ()

Wiceman

Začátek tohohle found footage hororu se děsně tááááhne. Jakmile ale dojde k seanci (což je téměř konec filmu) začne jít do tuhýho. Poodkrývají se vztahy s dcerou a mrtvou mámou a na rozdíl od lítání a přesouvání se předmětů, začne mít člověk i celkem nahnáno. Jako ruku na srdce, nejedná se o zázračnej found footage horor, který by přidal do žánru něco novýho, ale i tak mě konec příjemně překvapil a bavil. Nicméně nebýt jeho, šel bych s hodnocením níž. Přece jen je většina filmu nudná a zdlouhavá. Horší tři * za 3/3 filmu a malýho Bennyho (děsně roztomilej, malej a zvědavej rošťák :D ) ()