Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Rocky88

(Huhlajícího a nekompromisní Sly + záporák, kterej už od začátku budil dojem, že dokáže Slyovi pořádně zatopit + slušná akce - obstojná kamera) x jakžtakž scénář = čtyři hvězdy s odřenejma ušima. Bullet to the Head > The Last Stand. ()

bourec

I tohle se v druhý projekci odhalilo v plný nahotě.Těžkopádnej film od mistra drsnejch thrillerů,a ten šikmookej byl tak rušivej element,víc než Momoa.40%. ()

O´Neill

Jednorázová oddychovka na nudné odpoledne. Je tu akce, je tu nasraný Slye, pořád stejný Sung Kang a vzkvétající hvězda Jason Momoa. Slušná jednorázová záležitost, od které, když nic nečekáte, tak dokáže při nejmenším spokojeně zabavit. 60% ()

Adaamos21

Sly nám mezi Postradatelnými naservíroval pro mě velmi chutnou akční jednohubku. Děj odsejpá, akce je povedená a je jí dost a Jason Momoa je Slyovi důstojným protihráčem. ()

C0r0ner

Tak přesně takhle vypadá hodně špatný scénář a hodně špatné zpracování ve své čisté podobě. Nebýt to tak vizuálně koukatelné a nenudící, musel bych rozhodně jít s hodnocením mnohem níž. Nejenom, že to bylo nereálné, ale navíc i strašně předvídatelné, takže po nějakých deseti minutách bylo o zbytku filmu předem rozhodnuto. 50% ()

Pajky3

Z nových filmů starých veteránů pro mě byl ten Stalloneho nejslabší, i když měl možná nejlepšího záporáka. Jason Momoa vypadá jako super drsňák. Jenže hlášek jako šafránu, akce sice není špatná, ale taky jí není zrovna moc a pro mě to prostě nefunguje tak dobře jako u Bruce a Arnieho. Škoda, že Stallone neměl silnější spoluhráče, korejec byl dost nevýrazným článkem. ()

pakobylka

Sylvester Stallone alias Jimmy Bobo na to jde pěkně postaru - přímo, silou ... a bez vytáček, s jistotou a ležérností starého harcovníka. Finále je zjednodušené víc, než je zdrávo, přičemž závěrečný souboj je poněkud chaoticky nasnímaný - a možná i maličko úsměvný, nicméně nijak významně atmosféru snímku nepodkopává. Pohodové 3* ... P.S.: Je přece jenom trochu hloupé, pokud se mezi místní elitou a místními strážci zákona nenajde žádná kladná postava - a prakticky jediným pozitivně vnímaným hrdinou se stává nájemný vrah, neboť má svou čest a své zásady ... ale co se dá dělat - svět je takový, jakým jsme ho udělali. Času jsme měli víc než dost - bylo to bratru hezkých pár tisíc let ... a nikdo nám do toho nekecal (šimpanze a delfíny nevyjímaje). Tak si nemáme nač stěžovat. ()

PROCESOR

Stará dobrá škola, žádný chytrý telefony, stupidní tablety bez kterých se už někteří ani nevyserou a nezměnili si status na FB, jsem cool na "Víš co". Je to jedna mezi oči všem co nepochopili, že život je jinde než v imaginárních statusech- lajcích, všem co než zapojí zdravý selský rozum začnou goooglovat, nostalgie jak prase. ()

Martrix

Komiks stojí a padá na grafice a originalitě. Když ho zfilmujete bez výrazné stylizace a neopentlíte to něčím zajímavým, často to nemusí stačit. V Bullet... se vsadilo na skvělé obsazení a hudbu. A funguje to dost slušně. Jasně, příběh je ....jako kdyby ten film ležel 20 let v trezoru. Buddy hláškařská korupčňárna, jakých se v devadesátkách točily mraky. Ale to není kritika. Na nic víc si to nehraje, testosteron z toho kape jak omastek z bůčku na grilu, akce slušná, záporák extra klasa, hlášky obstojné. Děda Sylvester stárne nehorázně pomalu a jeho přínos akčním filmům, ani zdaleka neskončil posledním Rambem. ()

Jermann

Walterovy akční macho 80's přes starý proklepaný kopírák. Nejsem vůbec proti .. byly to fajn časy. Asi si brzo zopakuju 48 hrs. ()

laik_60

áno takto nejako si Stalloneho pamätám, a takéhoto mám rád. Film bez mimoriadnych technických trikov , zbytočných "kungfu kopov" do vzduchu, bez kotrmelcov lietajúcich naháňajúcich sa aut, aj tak to ide ... s panujúcou mramorovou tvárou silvestra presnou streľbou medzi oči, vyhrávajúceho aj keď to niekedy bolí. Film, ktorý ma pobavil a viem že sa k nemu môžem bez obáv kedykoľvek vrátiť. ()

mortak

Tento film je dle názvu a v titulcích přepis komiksu "Du plomb dans la tete", a proto jsem se na něj podíval. Komiks sám není nijaké veledílo, derivát Tarrantinova stylu, ale špičkový derivát, co se týká příběhu a dialogů, a to vše v perfektním balení (propracovaná kresba, dialogy podané nápaditě, akce velmi přehledná). Jenže Stallone nemůže hrát vyhořelého zabijáka, který zabíjí ženy, nezletilé prostitutky, či starého muže na motorce, kterého si stopl, a Kang zase policistu (v komiksu pochopitelně bílého), který po letech marného boje s byrokracií, přichází na chuť jednoduchému řešení - kulka v hlavě místo zatýkání. A tak film mimo názvu nemá společného s komiksem vůbec nic. Je to jen unavená žánrovka, ze které si budu pamatovat snad jen krásnou Sarah Shahi. ()

panMartin

Nuda, nuda a nuda. Přišlo to jen mě tak strašně nudný. Jo, je to přesně ten oldschool filmeček devadesátých let, jaký bych od Stalloneho čekal. Není to na stylu Tango a Cash, Nájemný vrazi nebo Demilition Man, právě tohle jsem čekal. Stalloneho mám rád. Strašně jsem chtěl najít třetí hvězdičku, ale ať hledám, jak hledám, tak nenacházím nic než podprůměr. Ale závan starý školy mohl dopadnout i daleko lépe. ()

okkac

Film, který by se jako vynořil někdy z konce osmdesátek a začátku devadesátek. Už jméno režiséra Waltera Hilla značilo, že tu půjde o těžký oldschool. A taky, že jo. Od režijního stylu, scénáře a tak celkově. V dnešní době to moc obdivu nedostane, ale je tohle prostě ten film, který bychom si v dobách, kdy jsme podobné sjížděli na VHS užili. A mne to právě celkem dost potěšilo. Mamoa tu není až tak často, ale vždy když je, tak někoho zabijí. A fajný sekyrkový souboj na závěr. Škoda, že právě tady se stříha už rychleji, než předtím. 6/10 ()

StanislachKo

Tak toto bola zaujímavá skúsenosť :) Keď som dávnejšie počul, že sa točí ďalšia akčná stallonovka, samozrejme som sa tešil... Keď som videl hodnotenia a pár nelichotivých komentárov, pochytila ma naopak skepsa. A ono to dopadlo presne v strede! Určite som nebol pohoršený málo prehľadnými akčnými scénami, či neskonalou tuposťou deja (možno práve naopak, niektoré scény boli určite nechcene, ale napriek/vďaka tomu neuveriteľne smiešne!). A ďalšie neodolateľné plus - sylvester už trochu vráskatý, ale stále má neodškriepiteľnú charizmu a hlášky - napísané kupodivu celkom duchaplne sypal jedna báseň! Možno slabší podpriemer, ale prúser sa rozhodne nekonal. ()

tomeek

Velice poctivé! Výborné dialogy, na kterých je vidět, že Sly se vyhýbá klišoidním větám a klidně si přeruší padoucha uprostřed svého nadneseného výkladu. Výborný charizmouš Momoa konečně v roli, kde nejezdí na koni a finální rubačka na sekyry bez doprovodu jediného tónu hudby byla vskutku chutná :) Bez zbytečných citových vzplanutí, líbání a podobných zbytečností je to na americký film až nezvykle cool. Jediné co mi vadilo, byl docela televizní look (hlavně první záběry vypadají jako staré porno) a uhučený soundtrack, v němž všechna hudba zní jako Angel od Massive Attack. Jak tu mnozí píšou - poctivé devadesátkové béčko :) 4* ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)