Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

AlohaAnty

4 * bez problémů dám, sly drsný jak břitva. Trošku mi vadil ten střih při pěstním souboji, ale to je asi vše. Jason Momoa dobrý záporák. Takže v celku dobré akční Béčko :) . ()

Stealth2

Krásná jednoduchá zběsilá jízda. Kupodivu Hřebec mluví ??? Na nic si to nehraje a je to fajn, muzika , doprovodná je luxusní, zvláště pak pro ročníky co pamatují....lehce závislá podívaná. ()

vojta033

Asi se nepřestanu divit, co v to pánovi je i přes jeho věk. Od Ramba je to daleko. Mě to přijde stylově jako Specialista nebo Nájemní vrazi. Spousta věcí by se dalo celkem snadno vylepšit nahradit atd... Ale nemám problém opět koukat na dědulu, jak si dává k snídani o generaci mladší. Kolem a dokola děj pěkně plynul a nebylo zde moc hluchých míst, takže sem byl ve finále spokojen... Už jsem dlouho nenadával na překlad názvu filmu, ale tohle je opět práce nějakého kohosi (spíše translátoru). ()

salokin

Je vážně super vidět akční film, který se nesnaží být drsnej, ale prostě drsnej je. Od první Slyovi hlášky, až po poslední zadumácení motoru prostě víte, že tady si nikdo na nic nehraje. Bullet to the Head je jednoduše béčko jak vyšité se vším, co k tomu patří, jak s klady, tak i zápory. Já jsem se hodně bavil a hlavně jsem si strašně užil poslední souboj se sekyrami. Takhle to mělo vypadat na konci druhejch Expendables !! (Pěvně doufám, že Stallone dotáhne Momoa do trojky). Ještě jsem neviděl Last Stand, takže nevím, co na to řekne strejda Arnie, ale Sly tímhle filmem jednoduše posílá zprávu, že i ve svém věku nakopává zadky víc, než většina Lautnerů a já nevím kdo. A to je dobře. ()

TOPmoovie

nestracaj cas ak si uz videl v zivote aktion film / krimi s najomnymi zabijakmi. ak si nic take v zivote nevidel, tak toto asi dopozeras aj do konca. ()

Raziel811

Ne vždy je oldschool dobrý a toto je jasný příklad. Režie ničím nezaujme, vizuál už vůbec ne a co se týče příběhu, rovněž nic nového. Chemie mezi Stallonem a Kangem se vytrácí, takže nám tu zbývá film pro "pamětníky" a i ti nebudou nijak nadšeni. ()

Epco

Sly chcel pravdepodobne už od 80-tych rokov nakopať riť Conanovi. S tým starým sú po rokoch vraj kamarádi tak sa musel uspokojiť s mladým. Takže vznikol súboj medzi ním a Jasonom M. Myslím si že táto scéna je jediný dôvod prečo tento film vznikol. Prípadne ešte nostalgia, niekto našiel 30 rokov starý scenár, ktorý kľudne mohol byť voľným pokračovaním Cobry. Škoda že sa nostalgia nezastavila niekde tu a pokračovala výberom režiséra, celkovým uchopením látky a aj kameramanom. Dohromady vznikol film ktorý by aj už spomenutých 80-tych rokoch zaujal iba menom hlavného hrdinu. A to už nemá taký zvuk ako kedysi. ()

snupko13

Nedávno som videl sólo návrat Arnieho, a tak som si začal viac všímať ako sa darí aj Mr. Slyovi okrem jeho expandabloviek. Nakoniec, jeho najnovšia porcia sa vlastne od nestraviteľných až tak nelíši. No v nich sa stavia aspoň na zábavu a retro, kďežto v tejto "hard" kriminálke ide o vážnosť z kde tu ako tak podarenými hláškami a nehrajúcim hlúpim Kangom. Vinu by sme mohli hodiť aj na pána režiséra, keď vidieť, že podpis W. Hilla neznamená zhola nič a prináša skôr utrpenie ako prínos. Asi to bude tým, že posledných 10-15 rokov nič poriadne nenatočil alebo tým, že je tak úzkoprsý, že si nevidí ďalej od nosa. Naozaj už to tu niekto spomínal, ale s tým strihom, akciou, kamerou, atď si mohol vystačiť naozaj v minulom tisícročí. Nehovoriac o typickom scenári "ala rebrík", vystrieľať od najmenšieho, až po kráľa, ktorý je tak naivný, že by ho obabralo aj tunajšie cigánča od letanovského mlynu. Ale aspoň ostalo viac priestoru a charakteru pre Jason so sekerou a samozrejme pre nepostradeteľného S.S.! ()

pepca72

Tak to byla paráda. Návrat mistra s kamenným ksichtem , topornou chůzí, ale obrovským charismatem, který ze zralého Slaje srší jak z ohňostroje. Pan režisér Walter Hill dokazuje, že jde prakticky jednoduchý příběch, již 1000 x recyklovaný, natočit originálně, zajímavě a nepotřebuje ktomu latexové oblečky, zpomalené záběry letících kulek a taneční kkreace místo pořádných nakládaček. Ona rána pěstí nebo loktem v podány Slaje, vypadá dost reálně a film na tom staví. Akční scény nejsou přepálené, jsou přiměřeně drsné, a je v nich vidět razance útoků, což v jiných filmech není. A je tady vše vidět pánové a dámy, žádný debilní handy cam. Sly je v parádní formě, spadly mu otoky které měl v Postradatelných, kde vypadal tak nějak uměle, zřejmě po aplikaci nejakých povzbuzovadel. Tady je štíhlejší, leč nasekanej železem, a vypadá reálně, jako jeho postava starého parda, vybíječe přebytečných padouchů. Jeho hlášky mu žeru i s navijákem. Prostě já si chrochtal. Vadil mi tam pouze ten " parťák polda " korejec Sung Kang, nic proti asijatům, ale prostě neumí hrát, vůbec se tam nehodil, hrál jak přihulený bez výrazu a projevu emoce, a vedle Slaje to bylo moc vidět. Christian Slater potěšil, a snímek taky posunul svým přístupem k roli výše. Hodně dobrý film pánové, hodně dobrý. ()

zekon

Film s naprosto ohraným kýčovitým dějem a plný 80. klišé. Nicméně velmi profi natočený s naprosto úžasným zvukem i na BD. Sly je pořád pan bourák a divá se na to i díky jemu velmi dobře. O třídu vyšší kvalita než Expendables 2. Finální přestřelka a velmi slušně provedený "viking" fight s Momoou byly boží. Walter Hill natočil další ze svých Red Heat, 48h, Last Stand atd.... Škoda že hlášek bylo poskrovnu ale fotky z Rockyho a Ramba mě dostaly :) Naprosto geniální oddechovka s naprosto geniálním akčním bourákem "dávných" dob. ()

Nobunaga

Od filmu jsem po chladných recenzích moc nečekal, o to víc jsem byl překvapený, že to zase takový průšvih není. Ústřední nesourodá dvojka zabiják / policajt mi dost evokovala Killera, originální název filmu Bullet to the Head zase jiný Wooův film. I když jsou základní dějové kameny průhledné a ani herecké výkony vedlejších postav nejsou žádná veledíla, Sly film spolehlivě utáhne sám a dává zavzpomínat na B-movies, ve kterých jsme ho v osmdesátkách milovali. Mně osobně film příjemně utíkal a i když jsem jeho sledování musel přerušit, zase jsem se k jeho pokračování rád vrátil. Rozhodně se nekonalo pokukování po ovadači nebo hodinách, ba ani po chronomagu, a to už něco znamená :-) Za mě 75% (slabší 4*z5) ()

Trescha

Pan režisér ví jak točit klasiku... Sly je drsňák nejdrsnější a ani Arnieho comeback na "konečné" ho nemůže pos..t. Tohle není klišé,tohle je klasika. Jen si užívat akci a čekat na finální nevyhnutelnou konfrontaci Stalloneho a Momoy. ()

EddyT3

Ne ze by se solo navrat nepovedl,to ne. Stallone vypada porad dobre a vlastne tahne celej film. Ostatni,ale nejak nestihaj. Sung Kang proste jeste nedozral na takovouhle roli a uz vubec ne na roli drsnyho poldy. Celkove to pusobi spis beckove i kdyz Rambo dela co muze. ()

Zizou_

Závěrečný souboj se sekerami je luxusní záležitost. Jason Momoa je v tomhle snímku rozhodně nejcharismatičtější. Škoda, že ty cool scény zabírají jen poslední půl hodinku a to před tím nudí k smrti. Sice se na to už nikdy nepodívám, ale kvůli Jasonovi tam přidávám ničím nezaslouženou půlku hvězdičky navíc. 2,5*. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)