Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

PlysovyMacko

Nenáročný akčňáķ s jednorozmernými postavami, v ktorom si gangsteri, nájomní zabijaci a policajti idú vzájomne po krku. Hlavný hrdina rád strieľa ľudí, preto súboj so sekerami bol oživením. V scéne z kúpelov ma zaujali Slyove tetovačky. ()

ostravak30

Tak on je to dokonce film podle komiksu. Sylvester Stallone zachránil co mohl, přeci jen je to docela dobrý herec. Jinak šlo ale o zcela průměrnou podívanou, kdy se nájemný vrah spojuje s policistou. Jejich cesta znamená hodně přesunů z místa na místo, jak hledají ty správné viníky. A na každém místě si někoho odkráglují. Pravda je, že děj je v některých momentech překvapivý, takže na nějaký zvrat (zhruba jeden) zde dojde, ale to už skoro na konci. Tento snímek nepřináší nic nového co se akčních filmů týče, nakonec film neprýští zrovna originalitou, ale v ostatních parametrech, hlavně herecky a scénářem je lépe proveden než jemu podobné filmy typu Stevena Seagala a jiných. ()

Emílio

Tak cakal som viacej prestreliek, bitiek a asi vsetkeho. Cakal som tak cely film a zrazu bol koniec, aj ked finalny duel bol solidny. Sly to mohol rozbalit aj trosku viac a sikovny, ale totalne nevyuzity aziat sa vlastne ani nedostal k lizu. Je to skoda, ale z gauca pohoda. ()

reno.d

Po totálním zklamání z Arnieho Konečný jsem k Bullet to the Head přistupoval velmi opatrně,ale moje obavy byly naprosto zbytečný!Toto byla naprostá bomba,nekompromisní Sly,nekompromisní Walter Hill,prostě paráda!Pokračoval bych v pochvalách,ale uživatel Verbal se o filmu vyjádřil dost jasně a líp už to asi ani nejde!Za mě 85%! ()

VanBradley89

Sorry Sly, ale tohle mi přišlo o něco slabší než Arnold. Tak nějak sem se necítil vtažený do děje. Ale tím nechci tvrdit, že by to snad bylo špatný. To rozhodně ne. Svoje momenty to má. Jen jich neni tolik. Má to několik dobrých hlášek. Líbil se mi ústřední hudební motiv, záporák Momoa byl dobrej. Skvělý souboj na sekyry a i scéna výslechu. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že původně ohlášený Jane by byl jako polda lepší než nevýrazný Kang. ()

DonBraso

Je to jasný jako facka.Sly udrží nejen zbraň,ale hlavně diváka přimačkanýho u obrazovky stále.Tady je celý film pro něj udělaný a dává všanc těm 80-90kám,kdy jsem byl ze všeho naprosto nejvíc znehuchen tím asiatem,totálně primitivní postava příšerně zahraná a která do buddy filmu vůbec nesedla,protože všechno musel házet suše Sly hlášku za hláškou.Hnedka jsem si vzpoměl na Tango&Cash a myslim,že někdo lepší po boku , by tento film zvednul o parník dál,bohužel.Ostatní je tak,jak má být,žádná velká ďoura scenáristická,ale tady šlo o to,něco trochu polechtat,zakantořit si s pěstma,zastřílet si,dám někomu na zadek a užít si dobrou závěrečnou scénu se sekerama,která byla dobře natočena,ikdyž ty slow motion mi nějak nesedli. Walter Hill si myslim,když někdo s velkým jménem ho drží,dokáže udělat dobrý akčňák,který potěší hlavně ty co VHSky ještě mají v šuplíku stále. ()

dudo24

Áno, áno a ešte raz áno. Toto je ono. Takto to má byť. Akčné, svižné, vtipné, dejovo nadupané. Žiadne sentimentálne rečičky vedľajších postáv, žiadne zbytočné, nudné, zdĺhavé scény kde sa nič nedeje. Stallone bol úžasný, ostatné obsadenie tiež dobré. Spolu s Djangom a Reacherom zatiaľ najlepšie filmy tohto roku čo som videl. edit (15.1.2018): Moje prehnané nadšenie z prvého pozretia opadlo. Stále je to solídny film ale nie až taký úžasný ako som opisoval. Ale Sylvesterova postava chodí a zabíja koho vidí, to je na nezaplatenie. ()

mondavi

Na filmy se Sylvíkem se dívám už z povinnosti a bohužel musím říct, že tenhle mně zklamal. Film v duchu osmdesátkových akčních snímků, kde ale humor funguje jen minimálně a napětí se zapomnělo někde napůl cesty. Slabé 3*. ()

Facerr

Tomu se říká "old school" se vším všudy, i s muzikou, která nostalgicky podbarvuje, pořád ve stejným utahaným tempu, celej film. V devadesátejch letech by to možná byla pecka, ale v dnešní době Bullet to the head asi upadne v zapomění. Kromě docela slušný akce a klasickýho padoucha celou podívanou táhne hlavně můj oblíbenec SLY, taky díky němu hodnotím hvězdou navíc, než by si to možná zasloužilo. ()

Murdoc01 odpad!

Steroidy vypatlaný, pologramotný, nabušený imbecil a šikmovoký, přechytračelý a neskutečně otravný policajt hledají v příběhu plném logickým píčovin dno té nejhlubší župmy a neskutečně se jim to daří, dokonce tak mocně, že je těch hoven doslova Hill.Televizní look a ultra stupidní příběh ve filmu, který víc než nic jiného dokazuje, že slavney Sláj by měl někde ve fitku dalším pologramotnej vopicím pomáhat olejovat bicáky a ne šukat do ucha diváky.Děs. ()

benny159

Nuda bez štipky nápadu. Zaslúžený prepadák. Stalonneho ako herca beriem a mám rád, ale toto na mňa zapôsobilo len ako šedý podpriemer. Škoda. ()

PamelaJJK

Tenhle skoro sedmdesátiletý pardál mě dostal. Ze všech návratů akčních hrdinů 80. let je tenhle nejlepší a nejpovedenější. Sly má figuru jako za mlada a film frčí nadzvukovou rychlostí. Zlaté osmdesátky jako z učebnice. Film má atmosféru, spád, akci i humor a parádní muziku. Hlášky pana Stalloneho jsou bezkonkurenční. Film je zde tradičně nedoceněn, ale nad tím už nemá smysl se pozastavovat. Je to dokonalá zábava, kterou si rád zopakuji. A ne jen jednou. A to, že místním "milovníkům složitých a uměleckých (cha cháááá) filmů" tohle dílo nevoní je opět jen důkazem jejich hraní si na intelektuály a na znalce filmového umění. Pochopte, že film může i bavit a líbit se! Plný počet bez jediného zaváhání. A jen poznámka pro mnou zmiňované odborníky přes filmy - Založte si nějaké svoje fórum a neopruzujte tady těmi svými vyčtenými kecy, kterým ani sami dost dobře nerozumíte. Jste trapní a zbytečně unavujete normální diváckou obec... ()

DaliborekD

Je zajímavé sledovat, kolik staromódních kriminálek se letos dostalo do kin, ikdyž už ne tolik do těch českých. Režisérský veterán Walter Hill představuje za přísného dohledu Stalloneho adaptaci komiksu, které se daří všechny silné prvky předlohy úspěšně skrývat, což je sice na škodu, ale souhlasí to s Hillovým pojetím režie, která, bojím se, je dneska překonaná po všech stránkách. Už nejsou devadesáté léta, divák už chce v kině vidět víc, než šeď a průměr. Cynický a skoro zásadový nájemný vrah v Stalloneho podání se snaží být až jakýmsi chandlerovským typem hrdiny, což se i celkem daří, herec na to už má odpovídající věk i potřebný výrazový rejstřík. Kolem něj se rozehrává hra o zlém podnikateli, prodejných a správných policajtech a odplatě, která ale bez estetiky komiksu nevybočuje z průměru a není ničím osvěžující. Sympatické je obsazení vedlejších rolí, ne že by něco velkého hráli, ale diváci je poznají a on po nich režisér ani nic většího pravděpodobně nechtěl a pomohlo mi to připomenout si například, jak rád bych Sarah Shahi viděl v něčem zajímavém častěj. Z řady vybočuje Jason Momoa, který jednak dostal od scénáristů postavu, se kterou se dá pracovat, ale na její zajímavosti má velký podíl hlavně jeho nadmíru uvolněný výkon, kterým si závěr filmu zaslouženě krade pro sebe. Hudba je jednoduchá, ale dostatečně úderná, v pořádku. Hoďky a půl u filmu určitě nelituju, ale nemáme před sebou materiál, za který by dnes mělo cenu dávat v kině půl druhého sta. Ale palec nahoru za sympatický pokus. ()

muti

Bullet bol lepsi film nez som cakal! klasicka zaplatka o podraze zabijaka, tentokrat sa vsak jeho spojencom stava detektiv, ktory sa prilis zacal hrabat v spine politikov a stal sa nepohodlnym. obaja sa pocas filmu pekne doberaju, padaju tu same rasisticke narazky, Stallone je rozpravacom tohto neonoir filmu, ktory ma myslim aj trochu netradicne vyvtcholenie. Stallone ma proste styl a vie si spravit okolo seba poriadok. Jason Momoa, aka Khal Drogo, sa mi pacil v roli zabijaka "desperada". vo filme uvidime aj Stalloneho fotky z mladosti :) ()

srolyma

Příběh byl sice jednoduchý jak mozek levicového voliče, na Sylvestrovi se ty roky už taky pěkně vyřádily, takže v počtu a hloubce vrásek už téměř dohání Helenu Vondráčkovou a spojenectví policisty a nájemného vraha je asi stejně pravděpodobné jako vyrovnaný rozpočet socialistické vlády, ale co. Jako jedenapůlhodinový příjemný lehce akční relax je to ideální. A Sylvestr, na rozdíl od kolegy Arnolda, pořád vypadá víc drsně než směšně. ()

HellFireFery

Normální akční film se Sylvesterem, který nám rád dokazuje, že věk je skutečně jen pouhé číslo. Nejedná se o vyšperkovaný film, ale o typickou osmdesátkovou řežbu, které nechybí tempo a napětí. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)