Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Uberlord

Docela jsem zklamanej, ale né zas tak moc. Bohužel Stallonova postava skoro postrádá charakter... Jasný, místy se projeví nějaké náznaky citů, ale jinak je to jen prostě obrovská bedna, co si chce bouchnout. Trošku mě taky mrzelo, že můj oblíbenec Kang, hrál takovýho vocáska. Ve filmu ať jeho postava udělá cokoliv, vždy z toho vyjde jako hlupák. A ten mobil jsem mu chtěl po 30 minutách vyrvat z pazour. Doufal jsem že Stallone bude metat hlášky, Kang bude vtipnej a budou jezdit z jedné akční řežby do druhé našlápnutým Dodgem SRT8. Nakonec měl Stallone pár slušných hlášek, Kang stál za vyli... pr... a dodge byl v jednom záběru na začátku. Ale co nechybělo, tak akce, ta byla fajn. A finále se sekyrami? Na to se koukalo dobře :) Abych to shrnul, je to příjemně se rozvíjející film, od kterého nečekejte žádný duchaplný děj. Servírují vám jednu akci za akcí a dobře se na to dívá. Hodně mi to připomínalo stará dobré osmdesátky ;) ()

curfew77

Nejslabší tři hvězdy a to jen a jen za Stalloneho, protože jinak je to po všech stránkách něco mezi béčkem a céčkem. Scénář střídá nesmysly a klišé s neúprosnou pravidelností, a těm lidem motajícím se Slyovi pod nohama se snad ani nedá říkat herci. Mu tedy samozřejmě taky ne, ale on už si to dávno může dovolit :) 50 %, ale ještě jednou opakuji: jen proto, že jsem velký staromilec, bez hlavní hvězdy by to byla ani ne polovina. PS: Vzpomínám si, jak nepochopitelně nablble na mě začátkem devadesátých let působily akční filmy s už tehdy staříkem Eastwoodem (třeba takový ZELENÁČ) - podobnou srandu musí mít asi dnešní generace -náctiletých z taškařic jako je tahle :) ()

Vanguard77

Juhuu, moje hodnocení zvedá průměr, to mám radost, protože podle mě by si tenhle film měl aspoň na tu sedmdesátku sáhnout. Sice to není takovej orgasmus jako moji milovaní Expendables, ale přesto je to slušnej akční film. Sem tam nějaká ta chybička, nějaký to klišé se tu boří, jiný se zachová, Sly super, Momoa cool, policejní přicmrndovač už je slabší... Co dodat, nebyl to nejlepší film letošního roku, ale dobře se na to koukalo :) ()

pekas

Solidní akčňárna, jen smůla, že jsem den předem viděl G.I. Joe: Retaliation, který mne zaujal ještě trochu víc. Ale silné čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. 80% ()

MeatFly_cz

Hrozné klišoidní béčko...Ale to vlastně vůbec nevadí, co by taky od toho člověk čekal že jo? Problém spíš je, že je to špatně natočené. Nelíbilo se mi, že je ve filmu hodně hluchých/nudných míst. Sung Kang hraje ve filmu hodně otravnou postavu, neustále se chová dost neuvěřitelně a mluví jako Mirek Dušín. Jason Momoa hraje ve filmu zabijáka, sice nic moc, ale v porovnání s ostatními vysoký nadstandard. Co se týče Slye tak ten to celé tak nějak zachraňuje, je to zkrátka i po těch letech stále formát, každopádně tento film si za rámeček určitě nedá. Dávám dvě hvězdy a to jen kvůli Stallonemu. Jinak stručně řečeno, hodně špatný film! ()

64B

Sly jako záporák, to je role, která mu vcelku slušela. Děj filmu nic moc, ale akce super. U filmu jsem se nenudil a díky i za Chrise Slatera a Jona Sedu, kterýho můžu z The Pacific. 5*. ()

subic

Nemám rád poldy, nemůžete jim věřit. Stejně jako Arnoldova Konečná je i Slyova Jedna mezi oči docela zábavná, ale přesto jen taková průměrná a místy i docela utahaná podívaná. Závěrečná sekerková mlátička je slušně udělaná. ()

Guran

Stallone nestárne. Jeho filmy jsou pořád dobré a zajímavé. Zde je nový příběh, nová zápletka a skvělí herci. Stallone a Kang je báječná dvojka. Dal bych filmu klidně i desítku, ale přece jenom se zde objveil ten stereotyp, který mi docela vadil, ale kromě toho se zde jedná o další suprový snímek Sylvestera. Moc jsem byl z filmu nadšen a vřele doporučuji pro milovníky detektivek a vlastně celkově fanouškům Stalloneho, jako jsem já. ()

borohub

Pro mě obrovské překvapení. Čekal jsem, že to bude sračka, protože to neprošlo kinem a šlo to rovnou na DVD, ale vyklubal se z toho docela dobrej akčňák. Občas jsem se pousmál nějaké přiblbé hlášce. Na poměry dnešních akčních filmů fakt zábavné. 75% ()

Boudyy

Já kurevsky oceňuju, co dělá za posledních deset let Sly Stallone pro ná, své fanoušky. Oživení legendárních postav, úspěšný projekt trilogie Expentables, fight s De Nirem. Ale toto byl slabší kousek. Až velmi prvoplánovitě natočený akčňák na principu jakéhosi buddy movie, který však nefunguje na spojení hlavních postav (nic osobního, ale Sly prostě k sobě musí mít charismatičtějšího borce), taktéž se nepovede ukázat mezigenerační rozdíl mezi oběma (ten fungoval např. v Die Hard 4). A dalším bodem je příběh, který je postaven na začátku na absolutně jasném základě a celý děj je předem dán, proto je jakýkoli složitější zvrat vyloučen a jsou zde využita snad všechna klišé tohoto žánru, který však vrcholu pozbyl v 80. letech a od té doby už nemá čím překvapit. Že je zde ucházející akce a hlavní záporák je zabíjecí mašina, snad toto jediné může vzbudit dojem, že projekce nebyla zbytečná. ()

XXXXXXXX

Zase jeden pokus o retro styl z 80tek. Problém je, že takový filmy už se prostě nedělaj. Nějaká akce tam byla, pár těch headshotů by se tam taky našlo, macho záporák nemůže chybět ale stejně to nějak není ono. Pokud chcete vidět dobře natočený retro akčňák z poslední doby, sáhněte raději po skin trade ()

ac1976

Akčná legenda Hill a jeho ďalší výstrel. Silvo a jeho nemenný ksicht, Slater zábavný, násilie, nahota, na záver zápas medzi klaďasom a chu...neklaďasom. Pre skôr narodených - TOTO je akčný film. ()

0verseer

Hovorte si čo chcete, pokojne sa smejte z jeho gumového xichtu a robte si narážky na jeho herecké schopnosti, Sly je a bude legenda akčného žánru. V pomaly sedemdesiatich bez problémov natočí pozerateľnú akčnú jednohubku, v ktorej po každej strele ostávajú vo vzduchu visieť obláčiky hemoglobínu, každý fight zakončí poeticky headshotom a po krku mu ide samotný Khal Drogo, no tu sa budú akční pamrdi radšej rozplývať nad prepáleným Johnom Wickom ako príkladom žánrovej čistoty, a toto sa prehupne ledva cez 60?! Babovřesky na vás... ()

Pitryx

Řekl bych, že zatím nejslabší film se Stallonem. Ani drama, ani akční, ani komedie, snad taková poloakčnější kriminálka?? Snad jo. Akce je zde moc málo. Sekyrový boj se podařil, ale jinak jsem se i chvílemi nudil, což u Slyho nebývá zvykem. Takže s přimhouřeným okem s bídou čtyřicet procent s tím, že podruhé raději ne. ()

Snagleo

No super!! Pořádná akční týmovka, od které jsem nic moc nečekal. Opak byl ale pravdou. Stallone chrlí jednu hlášku za druhou a Kang to samé. Spolu tak tvoří skvěle duo. Děj asi ničím nepřekvapí, což ale neznamená, že by byl špatný. Naopak, je fajn, ale skoro ničím originální. Záporáci jsou tři. Momoa mi z nich vadil nejvíce, Akinnuoye-Agbaje je fajn a nakonec Slater, který byl z nich úplně nejlepší. Tento krimi akčňák jsem si opravdu užil a v rámci žánru tomu dávám dost dobrých 80% a doporučuji. Na volný večer to není vůbec špatná volba. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)