Policajt z New Jersey Nick Cassidy (Dolph Lundgren) zistil, že do mesta má doraziť zločinec Viktor Dragovič. Šéf srbskej mafie tentokrát osobne dohliada na obchod s ľuďmi. Počas policajného zásahu dôjde ku krvavej prestrelke a Nick v sebaobrane zastrelí Dragovičovho syna. Mafián sa chce pomstiť, a tak nechá zavraždiť Nickovu manželku aj dcéru. Nick prežije a na vlastnú päsť prenasleduje Dragoviča do Bangkoku. Stretne sa tu s miestnym detektívom Tonym, ktorému priekupníci s ľuďmi práve zabili kolegu. Po počiatočnom nedorozumení a nezhodách Nick a Tony spoja sily. Rozhodnú sa zaútočiť na hlavnú základňu nebezpečnej medzinárodnej mafie, potrestať smrť blízkych, prekaziť obchod s „bielym mäsom“ a zničiť všetkých, ktorí sa na ňom podieľajú. (TV Markíza)

kulyk

Čisté osmdesátky se všemi klady i zápory. Pravda, triky se malinko zlepšily a Dolfík trošku zgerontovatěl, což se obé projevuje kupříkladu tím, že běh díky animátorům předstírá téměř snesitelně (a když se mu to nedaří, zloduši na něj uctivě počkají). Chcete-li vidět, jak Drago honí Dragoviče, směle vpřed. Akce tam je až po mandle nebo pět palců za děložní čípek. Edit - děložní čípek bych nechal, ten mám rád, ale mažu tímto Drago-Dragovičovinu. Alchac ji použil první a oprávněně mi nazval čuromedem, co mu leze do zelí. Protože od něj něco potřebuji, tak jste to vůbec nečetli, jo? ()

Lateef

Alpinskohimalajské vrásnění potkalo Zabijácké dítě z džungle a všechno to pokálel černoch slyšící na přízvisko Džej Bílý. Hele, není to průser velikosti Grand Kaňonu, ale ani žádná hvězda zářící a už vůbec ne libová či superakční. Souboje nejsou vyloženě špatné, ale jaksi oťukávací, necítím skoro žádné fyzično, jen výjimečně se na mě usměje paní Choreografie. Příběh stojí za pověstnou zlámanou grešli, Lundgren je prostě starej, Jai White zpomalenej a Jaa tupej. Ostrost jeho muay boranskych komb se ztupila o hollywoodské mantinely. Nestojí to ani o větu navíc. ()

Flipnic

Nejdříve musím jasně zdůraznit jednu skutečnost. Film je silně "oldschoolově zpracovanej", tím myslím ve stylu 80.tek akčních pecek, kdy Dolph hrál Punishera, Zůčtování v malém Tokiu (velmi podobná zápletka a slza do oka, že si Dolph zahrál v životě jak se synem Bruce Leeho, který zemřel, tak o roky později s teď už kurevsky nadějným Tonym ...) a hlavně Rudý Škorpion, což je jeden z nej akčních filmů vůbec ... Takže, scénář na dva listy. Tony a policejní sbor spolu s taky bohužel velmi upozaděným Jai Whitem, který se na herectví fakt vysral, nahání po ulicích Bankoku Dolphyho. Ten je neskutečně nasranej, protože mu vyvraždili šmejdi rodinu, žene se městem jak titán a všechny mlátí na hromadu. Jedinej Tony mu dá občas na frak, ale Dolph dycky nějak zdrhne. Souboje Lundgren vs Tony super. Lundgren je OBROVSKEJ !!! Je to dokonce furt větší hrana než mistr Západních mistrů martial arts a bodybuldingu Jai White a ten je napumpovanej z posilky k prasknutí. Ale Dolph je obr a háže s Tonym skrz zdi a lokty a kolena od Tonyho mu moc neříkaj ... Jednoduchej děj, kdy se pak oba spojí proti mafii s bílým masem a je jasný co nastane ... Oba dva herci si film maximálně užívaj!!! Tonyho by člověk nepoznal. Šarm, sebejistota, nasranost v očích, zuřivost při soubojích, fajn vohoz, prostě frajer. O Dolphovi netřeba se rozepisovat, jeho ego zaplácne část filmu, je to furt borec prostě a nějak moc se nesere s nikým a ničím. Filmu bych nedal plnej počet, protože je příliš jednoduchý nebýt jednoho zásadního zlomu a scény a to je souboj snů Tony Jaa vs Michael Jai White. Což je v podstatě aktuálně souboj největších mistrů/herců boje Východ versus Západ!!! A to co tam předváděj je prostě kouzelný. Žádný parádičky, ale drsnej, technickej souboj, kdy White je neskutečně dobrej, ty jeho šílený kopačky dlouhejma nohama fakt bolí, ... no ale Tony je Tony... Za tuto scénu zvedám hodnocení o laťku výš, nádhera. Jinak se zde ani moc nemluví a je to jedna velká jízda tornádo od začátku do konce. Spokojenost největší. Jo a REDAKU!! Už to kurva zabal, vymázni odsud a zabouchni za sebou, až ti spadne chmíří z ohanbí ... a zavolej si nějaké 15ti leté slečně, ať ti udělá po telefonu terapii, protože na víc ty jak známo ještě dlouho mít nebudeš .... :-D :-D ()

stuntmanMIKE

Tak tu máme zase ďalšiu rodinnú drámu. Podnikatelia z východnej Európy rozširujú svoje portfólio za veľkou mlákov v krajine McDonnaldov a kreacionistov. Avšak ako to už býva americký američania s tvrdým kapitalizmom a neviditeľnou rukou trhu zasahujú. Na chudáka srba pošlú amerického Frankensteina pôvodom zo Švédska, aby tomu urobil koniec. Ten sa zdravo nasere a zabije podnikateľovi syna. Ten sa taktiež zdravo nasere a zabije mu celú rodinu. No a máme tu hutnú látku na zaujímavý revenge akčňák. Tentokrát musím konštatovať, že aj napriek tomu, že ide o film z druhotriednej kategórie, tak válí na plné koule. Celé to nepôsobí lacno, tak ako tieto filmy zvyknú bývať. Akcie je dosť a vzhľadom na možnosti je veľmi solídna (aj keď u mňa tento rok nasadil latku kurevsky vysoko Wild Card) a čo je hlavné má to hlavu a pätu. Tieto filmy majú totiž zväčša iba pätu. A aj keď očakávanie boli malinko väčšie, tak je to veľmi fajn jazda na štýl zlatej éry akčného filmu. Medzi troma a štyrma, ale tentokrát dávam štyri kvôli Švédskemu Frankensteinovi. Tak si vravím...kedy sa našinec dočká, aby konečne Lundgrenovi ponúkli úlohu nejakého nacistického oficíra SS, ktorý si libuje vo vykosťovaní Židov ? ()

ywo666

No tak toto dosahuje kvalitatívny strop, aký nám môže lacné akčné béčko ponúknuť. Škoda, že Ekachai nedostal o 10 mega viac. Mohol to byť plnohodnotný kino film. Takto to vyzerá, že všetko je super, len proste nemali toľko času a peňazí aby scény úplne vyladili. Prestaneme ale snívať a vrátime späť z kino ligy do béčkových vôd. Dolph asi v najlepšej úlohe od Expendables. A mimo Slyov projekt možno v najlepšej úlohe od Joshua Tree. Na filme oceňujem niekoľko vecí. Kvalita aj kvantita akcie je viac než solídna. Príbeh nenudí. Ale hlavne. Konečne béčko kde herci nevyzerajú, že majú maximálne v piči. Lundgren sa snaží. Jaa v rámci svojich možností tiež. A Perlman sa tu neobjaví iba v 1.5 scéne ako majú lepší herci v béčkach vo zvyku. Stvárni plnohodnotného záporáka. Lebo už ma fakt iritovalo, ako Dolph miesto hrania parodoval hranie, ako Seaglove nohy nikdy nestretli telo, ako Trejo, V. Jones, De Niro, Willis, Slater a pod. sa objavovali vo filmoch na pár sekúnd, aby boli v titulkoch a aj to sa neunúvali aspoň hrať, že im na filme záleží. PS: Malí postreh. Dolphove telo si divák užije dosť, aj Tony Jaa bude hore bez. Paradoxne najatletickejší M.J. White ostane zahalený ako mníška. 4 a pol* ()

• Alternatívnym názvom snímky bol názov Battle Heat. (MikaelSVK)
  • Dolpha Lundgrena inšpiroval k napísaniu scenára novinový článok o obchode s ľuďmi. (m.a.t.o.)