Homeland - Zradca

• Slovensko Homeland: V mene vlasti (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (viac)

Seržant Nicholas Brody sa vracia domov po ôsmich rokoch zo zajatia v Iraku. Na krk mu dýcha chorobne podozrievavá agentka CIA, ktorá v ňom vidí spiaceho člena teroristickej siete al-Káida a zradcu, chystajúceho útok na USA! Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis (mali ste ho možnosť vydieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Life - Najbohatší policajt) aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa MrEddie k tomuto seriálu (14)

Season 4 (2014) (S04)

Vynikající čtvrté pokračování. Bez rodiny Brodyů. Dana už mi opravdu začala jít na nervy. Hodně napínavé a velmi realistické.Absolutně nesouhlasím s Ouwenem. Není to vůbec průhledný a nevýrazný. Je to nový začátek výborného dramatu bez Brodyho. A z politického hlediska nám ukazuje že s touto "kulturou" si nemá cenu začínat a tahat ji do Evropy. Seriál výborně popisuje, na základě reálných událost, jak nový Američany dosazený prezident a jeho vláda v Pákistánu hrála na obě dvě strany. Jistě jsou tu momenty přitažené za vlasy ale suma sumárum je to nejlepší čtvrtá série v historii TV. ()

Season 5 (2015) (S05)

Pořád velmi dobré drama. Přesunutí děje do Berlína seriálu jen prospělo. Ožehavé téma imigrace spojené s terorismem je stále aktuální a tvůrci k tomu poprvé přimíchali postavu dvojího agenta a tím dodali seriálu novou šťávu. ()

Férová hra (2017) (S06E01)

Pravděpodobně nejslabší začátek ze všech sérií. Tentokrát jsme zpátky v USA, konkrétně v New Yorku. A vypadá to, že tvůrcům seriálu došla šťáva. ()

Muž v suteréne (2017) (S06E02)

Už to nestojí za nic. Po velmi dobré páté sérii totální nuda nuda a nuda. A navíc totálně nepravděpodobné. Carrie je sice šílená ale ne natolik, že by se stala advokátkou muslimů. Po tom co si prošla v Pákistánu ve čtvrté sérii. Tvůrci by měli dát více prostoru Dal Adarovi. Šedé eminenci CIA a jeho plánům na únos iránského vědce. Postava ztvárněná F.M. Abrahamem by měla být více využita jako v předchozích sériích. ()

Dohoda (2017) (S06E03)

Já se u třetí epizody stále nudil. Copak scénáristi nechápou, že divák nemůže sledovat 3 dějové linie v 48 minutách jednoho dílu... Mladý muslim, postižený Quinn a Sal v Izraeli. Mučím se zatím s každou epizodou. ()

Záblesk svetla (2017) (S06E04)

Konečně zajímavá epizoda. Dostává to zase náboj, který doufám nezmizí. Tvůrci se konečně více zaměřili na Dal Adara a Iránský nukleární deal. ()

Vyprovokovať nenávisť (2017) (S06E05)

Pro mě zatím nejlepší epizoda šesté série. Už nebude tak dobrá jako pět předchozích ale snad se dá alespoň dokoukat. 4 hvězdy. ()

Návrat (2017) (S06E06)

Až na to politické tlachání na konci velmi dobrá epizoda. Intriky mezi Dal Adarem a Saulem a tajemná organizace zase připoutali moji pozornost, ale pořád je to nejslabší ze všech sérií Homelandu. ()

Bezprostredné ohrozenie (2017) (S06E07)

Seriál drží nad vodou Dal a Saul. Intriky mezi CIA a Mossadem by měli být pilířem seriálu. Bohužel tomu tak není a tak divák musí trpět s Quinnem. Tři hvězdy. ()

Podvojná pravda (2017) (S06E08)

Zatím nejlepší díl šesté série. Zajímavé, napínavé a akční. ()

Bábky (2017) (S06E09)

Další velmi dobrá epizoda. Nad šedou eminencí Dal Adarem se zavírá smyčka. Quinn je na tom zdravotně lépe. Intriky CIA a Mossadu jsou odhaleny. Tři a půl hvězdy z pěti. ()

Dom s vlajkou (2017) (S06E10)

Nejlepší epizoda jinak velmi slabé série. Konečně je to zase napínavé a člověk se těší na další epizodu. Čtyři hvězdy. ()

R ako Rómeo (2017) (S06E11)

Vynikající epizoda. Škoda, že to mu nebylo tak již od začátku. ()

Amerika na prvom mieste (2017) (S06E12)

Absolutní souhlas s Necrotonguem.. Závěr totální zklamání. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)