Tím vedcov objaví kľúč k počiatkom ľudstva na Zemi a vydá sa na vzrušujúcu cestu do najtemnejších kútov vesmíru za mimozemskou civilizáciou, ktorá nám zanechala svoju adresu na hviezdnej mape. V decembri 2093 pristane výskumná vesmírna loď Prometheus na mesiaci vzdialenej planéty, kde podľa výpočtov môžu žiť mimozemšťania, ktorí pravdepodobne stvorili ľudstvo. Členovia posádky, vedci aj zástupcovia korporácie, ktorá misiu financuje, však majú rozdielnu motiváciu aj ciele, prečo sa expedície zúčastňujú. V mohutnom jaskynnom komplexe objavia vedci  zdanlivo mŕtve telá veľkých bytostí, ale narušia ochrannú atmosféru priestoru, kde majú mimozemšťania uloženú biologickú zbraň hromadného ničenia, pripravenú na vyhladenie ľudstva na Zemi, keby sa vymklo spod kontroly. Nezničiteľné monštrá sa aktivujú... Posádka Promethea nie je pripravená na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá ju čaká a netuší, že práve ona bude musieť zviesť desivý a rozhodujúci súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy na Zemi. (TV JOJ)

Michalechal

Zkrátka jsem čekal víc. Film byl dobrý sci-fi snímek. Kontakt s mimozemskou civilizací byl - jen jsem čekal trošku více vzájemné komunikace :-) A možná trošku pozitivního podtextu mi scházelo ... Jinak se mi film líbil a každý fanoušek sci-fi ho podle mě ocení :-) ()

Corpsegrinder

Jako jeden z mnoha nedotčen reklamní kampaní a zároveň velkej fanoušek původních dvou Vetřelců (trojka už je shit) si myslim že tohle se povedlo dost slušně. Nečekal jsem zázrak dle toho jak jsou tady všichni ubrečený ale dostalo se mi pohodovýho sci-fi jakejch se sice dneska točí spousta ALE tohle si výrazně pomohlo tim že Scott timhle skvěle připravil půdu pro to co má následovat. Každá postava unikátní a výrazná, efekty super, Jockeyové snad hnusnější než samotný vetřelci a k tomu ještě maximálně nechutná scéna na operačním stole. Závěrečný "přistání" suprový a cameo už jen dokreslilo úsměv na tváři. Dobrej prequel a doplnění vetřelčího universa. ()

Hanys_

Vetřelčí věci jdou tak trochu mimo mě (viděno párkrát kdysi dávno na VHSce), takže jsem si Ridleyho Promethea možná i díky tomu dost užil. Fassbender není člověk - teď už je to prostě jasné a Noomi Rapace jako nová Ripley - proč ne? 8/10 ()

B4TM4N

Mohu-li parafrázovat Veverku z Bytýšky: Ridley Scott je filmová mrtvola! Opravdu, takhle špatný film jsem již dlouho neviděl. Tvůrci se rozhodli chytit během necelých dvou hodin asi 28 různých zajíců, přičemž jim ve výsledku nějakých 32 uteklo. Každá třetí věta nejenže způsobuje logický lapsus těch předchozích, navíc zcela populisticky a nesmírně trapně nadhazuje nějaké "nadživotní téma" - máme tu duši, duši ve stroji, falešného proroka s omývanýma nohama, esoterické křesťanství a ještě asi patnáct dalších věcí. Žádná z nich přitom není nijak rozvinuta, pouze zmíněna či naznačena: celý Prometheus působí dojmem, jako by z něj někdo zlomyslně vystříhal sedm a půl hodiny podstatného materiálu. Postavy se potácejí v motivačním srabu a celou vesmírnou expedici za "nejdůležitějším objevem lidstva" pojímají v duchu nejlepší trampské tradice jako čundr na Kokořín. Tváří v tvář neznámému si především sundávají ochranné helmy, co se najde na zemi patří nejlépe do pusy a mentální schopnost propojit si pět sekund po sobě následující dějové situace je úkol takřka nadlidský. Za celou dobu se nedozvíme, PROČ tento film vůbec vznikl a proč je vlastně úplně jedno, jestli ho nazveme prequelem Aliena, nebo třeba Kristiána - s oběma má asi zhruba stejně společného, žádnou přidanou mytologii k již existujícícmu nenabízí. Postavy tu nezabíjí vesmírné monstrum ale jejich vlastní debilita, diváka nezabíjí nesnesitelné napětí neznáma, ale debilita celého scénáře. Posledním hřebíčkem do rakve nechápavosti je pak mixování odosobněné epičnosti celkového snímání s cloverfieldovsko-3Dstřílečkoidním pohledem z astronautského mundůru, který vypadá opravdu, ale opravdu hrozně._________________Prometheus si zaslouží přibít na zeď oproti jiné letošní těžké váze: Dark Knight Rises. Nolanův opus je také dílem s nesmírnými ambicemi, které však takřka beze zbytku plní a hlavně: aniž by je divákovi předem podsouval, vytvořil dílo velmi komplexní. Prometheus to má zcela obráceně: masivní promokampaň slíbila mnohé, čeho se pak film pohříchu vůbec nedotkne. Prosím prosím, hlavně ať to nemá pokračování._________________A proč vůbec tenhle film není odpad? Nu, protože Fassbender je opravdu strojový a CGI je opravdu špičkové...škoda, že zcela bezúčelně. ()

Milan25

Vypadá to krásně, pěkně se na to dívá, ale příběhově je to na hovno. Scénář je pitomý a překypuje množstvím nelogických a nevysvětlených věcí, již od samotné úvodní scény. Věřím že v IMAXU to mohl být super nářez podobně jako Avatar, kdy vizuální stránka daleko předčí příběhovou, ale při domácím promítání tento efekt jaksi nefunguje. A chudák Guy Pearce to ods*al super levnou maskou. Jednou a dost. ()

Michael2807

Nezdařený pokus o jakýsi prequel vetřelce, který v průběhu filmu nedává odpověď vůbec na nic. Jako: Socha lidské hlavy, zelený krystal, nenávist ,,mimozemšťanů'' vůči lidem, zpochybnění evoluce, Davidova vražda bez jakéhokoli důvodu. A mohl bych pokračovat dále. Jedno klišé je nahrazeno ještě dalším klišé a nevysvětlí se absolutně nic. Pokud by se jednalo přímo o prequel vetřelce, tak by to nemělo chybu. Ale jelikož není nikde zmíněna spojitost.... ()

Guzmicz

Začátek tohoto filmu je skoro bez chyby. V podstatě vás autoři připravují na "epické" odhalení pravdy. Potom dojde k jakému si utlumení, kde je potřeba si oddychnout, ale už to zavání průšvihem. Dále přijde ta poslední část, kde se úplně všechno zprasí. Nejen že se všichni chovají nelogicky, ale některé počínání postav od kterých čekáte rozuzlení jejich činů, vám nepřinese žádnou pointu. Jako by se vše dělo jen "pro srandu králíkům". A v neposlední řadě, stvoření vetřelce. Velmi to připomíná párty, kde se vše vymkne kontrole a každý š*ká s každým. A "tadá", výsledkem toho je vetřelec. Skvělý start na který navázal obrovský úpadek. Takhle umírá velký potenciál filmu Prometheus. ()

Niate

fenka: "Prometheus 2 hvězdičky??? Ty jsi zapomněla čočky??? Nebo jsi na první třetinu chyběla?!? já: "Je to právě jen za ní" ()

bloodline

Na rozdiel od olympských filmových bohov zavládla v mojich smrteľných žilách onoho večera spokojnosť s ďalším excesom nedisciplinovaného titana, potvrdená ranou istoty po druhej projekcii (pomohla pochopiť dovtedy nepochopené). Alienfily frflú, ale plne sa stotožňujem s výrokmi pán Scotta o aktuálnej vyčerpanosti votreleckého formátu a kvitujem tvrdenie o Prometheovi ako o niečom neočakávanom. Na škodu veci ubližuje Prometheovi pomerne vysokospádová posledná tretina, ktorá síce nemusí očakávať pozvánku do siene slávy, avšak to, čo jej predchádzalo by sa dalo nazvať, ako intergalaktická práca vzdávajúca hold kamerovo-výpravno-hudobným eposom. Korunu krásy všetkému nasadilo trio Fassbender-Theron-Rapace. S výrazne prekopaným scenárom a živou vodou obliatou réžiou (prepáčte pán Scott, ale nešlo si nevšimnúť rokmi zaprášený sci-fi talent s must finish efektom) sa teším na dvojku. ()

tkabrt

SPOILER ON - Po úchvatném začátku filmu, který mě silně navnadil přišel nepřetržitý pád až na samé dno. Změť scén, které nedávaly moc velký smysl (např. chování robota Karla - nebo jak se ten ťulpas jmenoval) gradovaly a gradovaly. Scéna s dalším robotem, tentokrát doktorem, Chasem3000 s integrovanou sešívačkou byla nejenom nechutná, ale i na hlavu postavená. Vše vygradovalo pádem obrovské vesmírné lodi, kde jediná možná úniková cesta pro hlavní hrdinku byla v trajektorii tohoto gigantického plavidla. Když už se zdálo být vše ztraceno, tak paní stačilo udělat sud na stranu a ta několikaset metrová loď jí už netrefila. Na úplný konec filmu si už nepamatuju, protože to se mi hrnuly slzy ze smíchu do očí takovým tempem, že jsem je nestačil utírat. ()

Paity

A mě se to docela líbilo. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli více, to bych si přál. Jinak se mi to dost zamlouvalo. Snad jen ta pošahaná "chobotnice", to si mohli tvůrci odpustit. ()

Speedy01

Nezbývá než souhlasit s komentáři, které jsem si přečetl už před shlednutím filmu. První půle skvělá, atmosférou, spracováním, připravuje nás na něco extra, následuje druhá půle, která je nudná, tuctová... Já nevím jak ostatní, ale já jsem film viděl jednou, tu druhou půli už jsem se díval spíš jen tak jedním očkem a po druhé si to pouštět určitě nebudu. ()

Mathew55

Jedna velká slátanina všeho a zároveň ničeho. Většina věcí není vůbec vysvětlená (nejzásadnější nepochopitelností bylo, proč naše staré civilizace měly vyobrazenou onu soustavu planet, když to vlastně byla jen jakási vojenská základna. A také úvodní scéna byla nadbytečná). Většina postav mi byla nesypmatická a obvlášť ta jedna, u které jsem doufal, že umře co nejdřív už od někdy 10. minuty, to nakonec celé přežila. Ridley zkrátka velice zklamal. Dávám 3* za technické vymoženosti, které si mi jako jediné na filmu líbily. Krásný náběh na druhý díl, který bych si pustil leda tak pod vlivem narkotik. ()

farfalla

Z počátku jsem měla dojem, že je to bratr Kubrickova filmu ´2001: Vesmírná odysea´. Všechno je však příliš tajemné, prolíná se několik příběhů - vědci, otec, dcera, posádka, Strůjci, nákaza z lahve, vetřelec v jeskyni, vetřelec v těle jako z filmu ´Vetřelec´. S postupnou eliminací postav a s pribýváním akce se příběh zhutňuje a je lepší. ()

kery-

Ripleyová byla dobrá a druhou nepotřebujeme a nechceme. A stejně tak nepotřebujeme a nechceme film, který nejenom že se vozí na značce a vykrádá ji, ale dokonce je tak stupidní - a teď se podrž - že s Vetřelcem nemá ve finále vůbec nic společnýho. To je bomba ne? Na dvouhodinový snímek jsem koukal 5 hodin (ano, doba kterou jsem při sledování strávil na Facebooku byla delší než samotný film) a když se na konci hvězdné trio vydalo s nadšením na smrt, usmíval jsem se stejně jako oni, protože jsem věděl, že už je konec. Ten blažený úsměv mi ale z tváře zmizel hned po zjištění, že bude dvojka. ()

Merkin

Vetřelec, ovšem bez sebemenšího náznaku logiky, ponechávající vše bez vysvětlení, mnohdy asi proto, že se pro výstřední úlety podobného kalibru ani vysvětlení najít nedá, nudné po všech stránkách včetně té vizuální, polovina snímku jen kopíruje povedenější kolegy. A je to smutné, neboť myšlenka se mi zpočátku líbila. Bohužel scénáristé nastínili úžasnou ideu, a pak se k ní už nevrátili, pokud nepočítám asi tisíc stupidních otázek typu: Co tím asi chtěl básník říct?Ačkoliv, mě by to vlastně zajímalo! ()

HArna

Trochu zklamání, Ridley Scott natočil prvního vetřelce, který sice není můj nejoblíbenější, ale měl skvělou atmosféru, zajímavý příběh a hlavně napětí. Tohle všechno mě v tomhle trochu chybí. Film samozřejmně graduje, ale místy mě to příjde umělý. Nejlepší postava byla jistě android v podání Michaela Fassbendera. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů