Sedemnásťročná Mia Hallová (Chloë Grace Moretzová) má všetko, o čom kedy snívala - úžasnú rodinu, milujúceho priateľa a práve ju prijali na prestížnu hudobnú školu. Stojí však pred vážnym životným rozhodnutím - bude nasledovať svoj sen o kariére violončelistky, alebo dá prednosť svojej láske a zostane s milovaným Adamom (Jamie Blackley)? V jedno zimné ráno sa však všetko zmení a Mia príde o milovaných rodičov aj brata. Zrazu vidí samú seba, ako leží na nemocničnej posteli napojená na prístroje a pred očami sa jej odvíja celý život. Vidí všetkých svojich blízkych a hlavne Adama, ako ju prosí, aby sa vrátila k nemu. Včera riešila svoju budúcnosť, dnes stojí pred jedinou osudovou otázkou: Zostanem? (TV JOJ)

Chorch3e

Tak jo, tak jo! My můžeme udělat jen něco, ostatní je na tobě, holka! - Když to zdravotní sestra řekne pacientce už po páté, je to dost trapné. Pak se připojí děda s větou: jestli nás chceš opustit, pochopím to... Jako by všichni věděli, že existuje nějaký mezisvět, kde se holka ve formě ducha rozhoduje, zda se vrátit, nebo ne. :) ()

Polik_

Kdyby If I Stay bylo jídlem, byl by to dort pečený s premisou toho, že když po vytažení z trouby bude nějak chutnat, kuchaři ve svém snažení uspěli. A tak se tým patlalských kuchtíků rozhodl nedat do dortu podle receptu předepsaných 100g cukru, ale rovnou celé kilo, protože právě to podle jejich přesvědčení udělá pokrm výrazně chutnějším. Pro milovníka sladké a ploché chuti tedy perfektní volba. Zatímco pro další, očekávající výrazně pestřejší paletu chutí při dopadu dortu na jazyk, sousto hodné vyplivnutí. ()