Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osem rokov vo väzení po tom, čo sa pri lúpežnom prepadnutí nechal oklamať. Teraz by najradšej hodil svoju kriminálnu minulosť za hlavu a znova obnovil pretrhnuté väzby so svojou dcérou (Sami Gayle). Montgomeryho starí parťáci aj agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) sú ale presvedčení, že korisť v cene desiatich miliónov dolárov Montgomery pred uväznením niekde ukryl. Keď mu unesú dcéru a za jej život žiadajú výkupné v hodnote lupu, Montgomerymu ostáva jediná možnosť. Musí uveriť svojim inštinktom a spojiť sily s krásnou, zvodnou a múdru Riley Jeffersonovou (Malin Akerman), s ktorou sa pokúsi vykonať ešte jednu lúpež, aby získal dcéru späť skôr, než bude neskoro. (TV Markíza)

montel

Will (Nicholas Cage) se právě se svým týmem snaží ukrást 10 miliónů dolarů. Akce je však vyzrazena a jejich zločin sleduje z úkrytu FBI. Při následné honičce je Will zatčen a uvězněn na osm let do vězení. Po jeho propuštění však Willa i nadále sledují agenti, kteří doufají, že je Will zavede k penězům z loupeže, které pravděpodobně ukryl. To samé si myslí i jeho zločinecký kolega, který se chce dostat ke svému podílu a proto Willovi unese dceru, kterou uvězní v kufru taxíku. Will nyní musí sehnat peníze rychleji, než mu bývalý kamarád zabije dceru...Pan Cage už asi neví co by a tak ztvárňuje tohoto absolutně nezajímavého chlápka, který celý film nahání bývalého parťáka, který mu unesl dceru a který přišel před časem o nohu a tak se divák alespoň usměje za jeho nahrážku končetiny, za kterou by se nemusel stydět ani kapitán Hook. O tom idiotském agentu FBI a jeho poskocích ani nemluvím. Několikrát otřepaný námět o únosu dceru taky není vůbec originální a tak není divu, že se tento film divákovi do paměti nezaryje. 40% ()

v0jt1s3k

Film, kde postavy zacnou znicehonic mluvit svedsky, aniz by to melo nejake naznaky ci vazby, nemuze byt vylozene spatny. Ale skoncim u meho oblibeneho citatu - Napad jiste dobry, ovsem vysledky nebyly dobre. A rekl bych, ze se bankerum po celem svete ted klepou kolena, kdyz lze vycorovat trezor za cca 5minut pomoci magicke tyce ()

gezko

Nicky, Nicky. Do čoho si sa to zase namotal. Taká pi*ovina až to bolí. 1* dávam len z úcty k tebe. Pritom to na začiatku nevyzeralo až tak zle. Dobre urobená banková lúpež, niečo sa posralo, policajná naháňačka, väzenie. A po 15 minutách to môžete zabaliť. Lebo to čo sa odohráva ďalej je... Urobiť ďalšiu lúpež bez prípravy za 3-4 hodiny ??? Banky ukrývajú zlaté rezervy nad servisnými tunelmi s podlahou len 15 cm betónu, ktoru prepálite priemyselným horákom??? Zlato je síce mäkký kov, ale, že by sa zasa až tak rýchlo topilo??? Žeby mohli byť až takí blbí policajti, ktorí napriek jednoznačným dôkazom povedia, že vinný je mŕtvy zlosyn??? WTF??? Ešte že na Malin Ackerman sa dá pozerať, lebo inak... ()

Pythonator

Ne zase tak špatný film jako spíš jednoduchý. Nicolas Cage s pohledem vystrašené ovce hraje jako obvykle a několik záběrů tu ozdobí pěkná tvář Malin Åkerman, na kterou se dá jednoduše dívat i v horších filmech. Autohonička v garážích nemá chybu a patří k tomu nejlepšímu s auty, co bylo v poslední době natočeno. Takže není pravda, že jako akční film to stojí za hovno. Lidem vadí něco jiného. Možná je to jednoduchý scénář a možná spíš fakt, že nás Nicolas Cage zásobuje několika filmy za rok, z nichž jen málokterý je opravdu dobrý. Ten člověk chce asi porazit Johna Waynea v počtu hlavních rolí a tak prostě točí jak na běžícím páse a je mu jedno co. Jestli dodrží tempo, tak vzhledem k ne tak pokročilému věku toho Johna jistě porazí. Vedlejším efektem je pak bohužel vznik alergie na Nicolase u některých diváků. ()

teseth odpad!

Nedá se říct, že by to bylo špatně natočené nebo, že by herecké výkony byly hrozivé. Ono to celkově působilo nemastně, neslaně a stupidně, protože se to snažilo být vším a ničím. Dějové lapsy bodaly do očí a pokusy o vtip nebo akci vyšly naprázdno. I tak jsem ale neustále přemýšlel nad jednou až dvěmi hvězdičkami, ale pak přišla největší kravina. Roztavím asi 30 zlatých cihel po 12 kg, naházím si je do báglu a táhnu je jak kdyby to mělo jen 40kg. O tom, že si to nicolas dá v jedné ruce se radši ani nebavím. ()

pan_Bily

Na hranici 1* a 2*. Ze začátku ještě jakžtakž, ale postupně to jde od devíti k pěti a závěr je naprosto tragický. Slabé po všech stránkách. ()

Blackwolfik odpad!

WTF?? Tak tenhle film bych fakt nedoporučil ani svému nepříteli! Hoďka a půl utrpení, alespoň pro mě, vážení. Co k tomu dodat. Dějově asi tak. Vykrade se banka i přes policejní dohled nad loupeží. Pak se jde sedět, pak se jde na svobodu, pak se unese dcera a pak ........ . Nemám sílu to tady ani psát. Omlouvám se. Cage zase přehrává jako v Ghost Riderovi a příběh filmu je tak směšný, že to nemá význam dále komentovat. Co směšný, ten je přímo trapný!!! Dříve jsem měl tohoto herce vážně rád, ale opravdu. Teď se bohužel u mě začíná na něj projevovat alergie. Abych ten film tak nesundal, je jeden ještě horší. I když to si snad nejde ani představit, ale je to tak. A to Ghost Rider 2. Ten je opravdu best. Po shlednutí jsem si chtěl prokousnout hrdlo!! Zřejmě Cageho doba je dávno pryč. Poslední dobrý film byl Con Air v 97´ a před ním Skála v 96´. Potom už to šlo pomalu ale jistě do kopru. Hodnotím 10%. ()

hajner

Slebé to je charakteristika tochto filmu.Ďalší zárez vedľa Nicolase Cage, ale aspoň sa vo filme objavuje dlhšie ako päť minút,čo sa teraz často stáva Bruce Willisovi,ktorý predáva len svoje meno do titulkov. ()

pan Spock

Nedával jsem tomuhle filmu příliš velké šance. Přinejlepším jsem čekal průměrné a lehce zapomenutelné béčko. To jsem se ale dost přepočítal, protože tvůrci mě i přes nízké očekávání dokázali překvapit. Začínáme v dodávce, kde se partičkja lupičů připravuje na akci. Všechno sleduje pozuby ozbrojená zásahová jednotka a samozřejmě jejich šéfové. Napětí pomalu stupňuje a vám pomalu dochází nejen to, že s policisty bude hrubě vyběhnuto, ale i to, že vaše spadlá čelist nebude kvůli dokonalosti a originalitě příběhu. Je vám jasné, s čím máte to dočinění. Hlavní hrdina prchá s balíkem peněz a ještě než ho chytnou, stačí je spálit. Nikdo po tom samozřejmě nenajde ani stopu. Hrdina jde do basy a za osm let je zase venku s potřebou rodinného života. Koupí plyšáka (což ho odsuzuje ke stejné chybě, jakou udělal Casey Ryback v přepadení 2) a sviští v policejním taxíku za dcerou. Objevuje se bývalý parťák, který si samozdřejmě celou dobu plánuje pomstu a chce již zmiňovaný balík peněz (stejně jako poldové). S intenzitou, jak se ze záporáka stává idiot, se i policisté mění v komické figurky (protože ti už byli idioti odzačátku). Hrdina slíbí záporákovi peníze výměnou za unesenou dceru, protože si přece naplánoval, jak si odnést z již jednou vykradené banky haldu zlata, která tam těch osm let určitě čeká. No a jelikož má šikovnou kámošku, trvá jim loupež zlata jenom chvilku a už sviští na předávku. V policistech se asi probudí poslední zbytky inteligence a okamžitě přijdou na místo předání unesené (ikdyž mu celou dobu únos nevěří). Z předávky se stane totální akční fraška, ale ještě to ani zdaleka nedosahuje dementnosti závěrečné scény s házením zlata. To fakt musíte vidět :) To je asi všechno k ději. Trapným postavám vévodí Nicolas Cage, který běhá jako sloní mládě a tváří se při řízení taxíku jako uprchlý psychopat z léčebny, co si omylem vrazil do zadku násadu od hrabí. Akční scény sice nejsou špatné, ale co naplat. Nechápu jak tomuhle filmu může někdo dát víc jak dvě hvězdy (nebo nedejbože čtyři). Uf. ()

erceee

Nicolas Cage je už taký zúfalý že zobere hocijaký scenár len aby boli z toho cashe. Už keď vidím že účinkuje Nico ták strata času a ruky od toho preč. ()

dogzila

To , že Nicolas pobehuje ako po obrne sa dá zniesť. To , že polda pobehuje v jeblom klobúčiku a dáva múdrosti ako napr. lasička zahnaná v kúte, alebo ako chlapec ktorý sa dotkol horúcej platne, alebo nechajte veveričky nech sa bláznia, to iba rozplače. Ale keď sa roztavené zlato obratom schladí do tvaru pekných zlatých hovienok to ma už rozosmialo. Dobrý je aj chudáčik bez nohy a prstov ktorého Cage podpálil, dobil , prebodol pajserom a utopil hahahahaha. Melodramatické rozlúčkové smrtelné prosby a rozhovory boli čistý grc, ktorým nasadil korunu tým poldov odpočúvajúcich z loďky ktorý si pomýlili šišku so zlatom. BOŽE čistá liga Pištu Segala :((((( ()

Aligon

Ďalšia thriller/action radovka, samozrejme to znamená nudu a vieme presne ako to skončí na konci. 2* stačia. Film ktorý si človek pozrie keď sa chystá pozrieť dobrý film. Ani N.Cage to nezachránil a to mám toho herca rád. ()

JARDAHONDA

Cage se 05 vrací a je ve vynikající formě. Tento naspídovaný snímek se od samotného začátku až do konce pomalu nezastaví. V tomto dynamickém filmu rozhodně není nouze o akční scény. Jednoduchý avšak výborný scénář, podařená zápletka a je tu skvělý akčnák. Trošinku nechápu, tak nízké hodnocení, nekteří si asi sedí na vedení. U mě dobrý 85% ()

len.tilka

Bezvadný. Normální thriller, kliďo píďo se posaďte a sledujte nenáročnou lupičskou akci s kapkou podrazů, fint, vydírání a typického zmrtvýchvstáni. Nic extra originálního tu nenajdete, má to čistě jednoduchý, přímočarý děj bez zbytečných komplikací a záhybů a je fakt, že název je trochu zavádějící, protože Nicolasova dcerka se celou dobu grátis vozí v soukromém vystlaném kupé v taxíku a má k tomu dokonce později i ohnivou show. Výborně se vyšvihla jindy blonďatá barbína Malin, v roli zlodějky jí to náramně seklo, bylo to na ní jak ušité. Bohužel nepřesností a nelogických blbin tam bylo docela dost, což mě celkem zarazilo, například nechápu jak SPOILER* mohli odtáhnout tolik toho zlata, to mě fakt rozesmálo.*SPOILER ()

Kokotek230mm

ty voe nehrat u tohohle filmu wow draenor, tak ho dám do odpadu.. dávám 1* za to, že jsem byl takovej kretén a očima jsem občas místo expení sledoval děj..Snad nikdy jsem si tak nepřál, aby vedlejší hrdinka ke konci filmu natáhla brka .. fakt hrůza ()