Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

VIPerson

Efekt prvního dílu už samozřejmě nemohl být takový, přesto jsem je všechny viděl rád pohromadě. Snad jen Travolta s Cagem a Segalem mi tu chybí. Opět je to ale celé takový splněný dětský sen. ()

Ripley

Oproti jedničce mi tentokrát nestačilo jen vidět pohromadě své dřívější i nynější akční oblíbence,protože scénář je otřesný "céčkový" a napsaný nejspíš na jednom listě papíru.No a Simon West po Con Air už ničím nepřekvapí. ()

Paity

Ještě větší zklamání než u jedničky. Naprosto béčkový scénář, kdy nakonec partička kolem Slye zachraňuje zbídačované chudáky lidi kdesi ve východní Evropě? To jsme jako v roce 1991? Nebo ještě více zpátky? Nakonec hodička na letišti ve Smartu? jako Jean-Claude Van Damme ani jiné filmy v životě netočil, ale vydávat to za očekávaný trhák, to tedy ani omylem. ()

XdanteX

banda egocentrických starců napumpovaných testosteronem se rozhodla si pojistit důchod v čele s malým italem který na staré kolena začal hrát taky moralistu(hlavně mimo kamery) a nesnese když není za každé situace a vždy po jeho. Jednička byla nuda....myslel jsem že celý tenhle projekt se bude tak nějak pohybovat v duchu oddychové recese ale to je asi na Sylvestra trochu moc....ne že by se o to nesnažil. Stallone mě jako jeden z mála hrdinů dětství nikdy nějak nebral....navíc si neuvědomuje že ty jeho moralistické kecy směrem k Willisovi (který mimochodem natočil víc solidních akčňáku než zbytek ansámblu dohromady....pomineme-li Jeta) můžou být dvousečnou zbraní která mu u některých diváků může podřezat větev. Já budu jedním z nich. Tak nějak už je mi trademark Expendables do budoucná šumák po tomhle všem.. ()

DocBrown

Pocta všem osmdesátkových akčním béčkám. Samotný film by byl spíše céčko, akce připomíná střílení holubů, betonový ježci odskakují jak kdyby byly z polystyrénu, 5 tun plutonia vypadá jak 50 tun kulatiny (znalost "kritického množství" tu od autorů opravdu čekat nesmíme) a letadlo má kanón o účinosti děla z válečné lodi. Ale o tom to samozřejmě není, tady jde o zábavu. Ta funguje pouze do odletu Van Damma vrtulníkem a pak přichází nuda, Stallone sám moc vtipu nepobral (dobrá byla jen filosofická myšlenka o koblize) a Lundgren na vše sám nestačí. Takže vše musí na chvíli zachránit velký Chuck a definitvně pak až návrat Arnieho (I'm back). Pro Van Damma, Norrise a Lundgrena je to možná nejlepší film vůbec, ale bez těch předchozích béček by se sem nenominovali. ()

provitamin

Keby niet ftípkov, hlášok, sebaparódie a známych tvárí, bol by to tuctový akčný film. Takto ide o nadštandard, ale čakal som viac. Expendables 2 neprekonali svojho predchodcu, ale ani nepodliezli latku. Avšak dosť bolo cítiť, že väčšina zúčastnených sú prakticky neherci, ktorí by boli bez svojich gumipušiek a drsných pohľadov herecky prakticky odzbrojení. Herecky ma asi najviac zaujal prekvapivo Dolph Lundgren a ako záporák sa snažil aj Van Damme, ale z tejto role sa dalo vyťažiť viac, keďže rola záporáka je vždy oveľa vďačnejšia na predvedenie talentu. Na začiatku ešte zaujala smrť jedného člena tímu, konkrétne jej spôsob, ale "vďaka" oficiálnemu textu distribútora sa táto dala predpokladať už vtedy keď sa k nej schyľovalo. Samozrejme teším sa na tretie pokračovanie série a na nové tváre, ktoré budú dúfam vÝtaným oživením. ()

Tydlidáš

Me proste sere ze Jet liho zapomenou nekde v Cine, to se proste mezi kamosema nedela... Chtel sem vic takovejch panevnich zazitku... Ale kdyz to vemu kolem a kolem, tak je to film s Chuckem, takze je to proste krasne... ()

Mathew55

"That thing belongs in a museum" "We all do" ...- Ve 2 bylo všechno, co mi v jedničce chybělo(Až na Stevena Seagala, ale jeho slušnou náhradou byl Yuri Boyka). Expendables je výborná akční komedie, která se musí brát hodně s nadsázkou. Ale pro všechny fanoušky béčkových filmů 90. let je to to nejlepší. Kdybych neznal filmy, na které tam byly minutu co minutu narážky, pravděpodobně by mě to tolik nebavilo. Nothing beats the classic! ()

Litvicek

Sly s přibývajícím věkem zraje jako víno. Je to na něm znát, protože každý jeho film s postupem času nabobtnává kvalitou a Expendables nejsou vyjímkou. Jednička tu hodila hodně slušnou příběhovou akční pecičku, která pokračuje ještě ambicioznějším snímkem. Celý film je prošpikován akcí, humorem a napětím, to je něco co divák chce a co divák miluje, já si to teda užil na 100 %. Tým herců se nedá ani snad popsat, neuvěřitelné, kolik skvělých hereckých ikon se na plátně sešlo a vytvořilo něco tak úžasného. Já doufám, že Sly bude ve své práci pokračovat co nejdéle, protože čím víc se své práci věnuje, tím větší jsem jeho fanoušek a ještě víc si za to získává můj respekt. Tenhle film je jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl, to mi nikdo nevezme ale slabina tu je, no ale spíš výtka a ta je ta, že by film mohl být delší a klidně se zaměřit i víc na postavy, nemusí to být 2 hodiny plné akce jenom, mohou to být 3 hodiny a z toho 2 hodiny akce a 1 hodina příběhu kolem, vůbec by mi to nevadilo. ()

Corpsegrinder odpad!

Naprostý dno. Rádoby drsnej Žán Klód, Chuck Norris s nejtrapnějším výstupem celý jeho kariéry a Jet Li kterej asi po 10 minutách filmu vyskočí z letadla a do konce filmu se nevrátí. Strašný prostředí (ZAJÍMAVOST údajně se natáčelo v Košicích) a do toho zase nevtipný hlášky typu TEĎ PŘIJDE RAMBO a podobně. Takovou tupost natočili možná tak pro děti do 8 let a ne pro fanoušky akčňáků co maj spočítaný všechny chyby v Komandu a vyberou si Buzzsawa i Dynama a dostanou k tomu stolní hru Běžící muž zdarma. ()

bloodline

Hitparáda nakúúúúúlovejších akčných šlágrov, pri ktorej nezostane ani jedno oko suché, telo krvavé a bránica rozrezaná. Zaživa vyrezávaná nostalgia ani snáď nemohla dopadnúť masakrálnejšie a čo scéna, stať scenára či herecký úryvok, to perla z návratu do minulosti na pozadí nefalšovanej akčnej moderny. Synchronizácia all-star game prebehla s pokornou modlitbou za dolámané kosti a plejády hrdelného smiechu kinosály z Chuckovej húževnatej prítomnosti zostanú v kolíske pamäti ako prvé pozretie Komanda. Arnieho, Bruceove a Jean-Claudeove nadhľadové vlohy kazil asi len bezprízorný pohľad na digitálnu krv. Veď to ako zakáľať prasa bez páľenky! ()

SpaceOdyseus

Je uplne jedno, ze plany zaporaku i kladasu nedavaji moc smysl. Na cem zalezi je, ze zlocinci padaji po desitkach. Kosi je ti nejlepsi z osmdesatek a devadesatek. Podivat se prisli temer vsichni a my tak dostali konecne tu slibovanou poctu me oblibene beckove kinematografii: drsne hlasky, strikajici krev, obrovske krochny, uprene pohledy, zatnute bicepsy. Obcas mi ke stesti staci jen malo. ()

FARGO

Technicky lepší než jednička. Simon West má pevnější ruku v akci než Sly, a tak jsou akční sekvence přehledné s pár WOW momenty. Jediná věc co mě zamrzela je slabší poslední bojová scéna mezi Slyem a Van Damem. ()

LxLuthor

Neskutočne som sa bavil. Nemám ani čo vytknúť. Skvelá akcia všetkých zúčastnených penzistov, ešte lepší humor, plno pre mňa nádherných momentov typu - Arnold, Bruce a Smart :D Hneď by som si to pustil znovu. A to nevravím ani o najväčšej cameo role p.Norrisa :D KRÁSA!! ()

Prochy38

Tak jsem byl zase v kině. Nechal jsem se zlákat hodně dobrým trailerem, ale co jsem viděl v kině za tu hoďku a půl? To byla teda pocta filmům z 90. let se vším všudy. Parádní akční jízda, jedna postava lepší než druhá. Hromada hlášek a skvělých bojových scén. Klobouk dolů před S. Stallonem a celé jeho bandě, ale hlavně před ním. Arnie i Bruce přidali od minulého dílu pár záběrů a nemělo to chybu. Ch. Norris dokonalost! Dokonce i ten D. Lungren teď zabodoval. A dá se říct, že v mnohém své kolegy předčil. Strašně jsem se nasmál, zábava to byla parádní, akce dokonalá. Člověk nesmí přemýšlet nad detaily, ale užívat si okamžiku. Ještě klobouk dolů před výkonem J. C. Van-Damma - paráda! Závěrečná bitka JCVD a Sly-e neměla chybu a v posledních letech ani obdoby! Nadšení! Obrovské nadšení. První díl je hravě strčen do kapsy. Díky moc!! ()

marnold

Dalszy film, kiery sie na nic nie gro. To co czlowiek od tego czako, to dostanie. Brutalni, chlopski, srandowni. Akcja skoro fort, mozna aji tymu, ze film mo ynym 1,5 godziny. Sceny wyborne. Glownie ostatnio bojowka z JCVD. Ty hlaszki a narazki na insze filmy od glownych hercow... super. Milostno zapletka aji caly diej nic moc, ale o to w takich filmach nie idzie. Doufam ynym, ze nie bedzie 3jka. Sylvester uz tak jedzie z ostatnigo, ale dowo ze siebie wszystko. Jako wszyscy. O Chuckowi ani nie mowiym... ynym woli niego to trzeba widziec. ()

Sufferer

Po dvojročnej pauze sa to na striebornom plátne opäť hemží hereckými veteránmi, ktorí dokazujú nielen sebe, ale aj celému svetu, že ešte nepatria do starého železa. Naverbovali nové posily, vďaka čomu praská plagát vo švíkoch, a hor sa do akcie. Usilovne prerieďujú stavy komparzu, ako o dušu menia zásobníky jeden za druhým, príde aj na nože či chlapskú férovku a tasia zbraň najväčšieho kalibru - dialógy. Robia si dobrý deň z chlapa po pravici, zo samých seba a oprašujú legendárne hlášky na pripomenutie zašlých osemdesiatok. Avšak partia okolo Simona Westa zabúda na jednu malú, lež dôležitú skutočnosť, a to, že filmy nie sú len o akcii, explóziách, hromade krvi, ale aj o určitej sofistikovanej zložke, ktorá divákovi povie aj niečo navyše. Nepovažujem sa za náročného diváka, ibaže projekt Expendables si holt zaslúži viac než zlepené scénky s nulovou gradáciou, pretože filmový pilier, ktorý sa opiera o najväčšiu akčnú charizmu na meter štvorcový, nevydrží donekonečna. (Kino) ()

David661

Objektivně 70% Neobjektivně 100% astalavista = 80%. Né že bych se snažil hodnotit někdy nějak objektivně, ale jsem toho názoru, že nižší hodnocení k béčkovým filmům prostě patří. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)