Evidence

všetky plagáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Teabag

Pro přesnější hodnocení musím tenhle film rozdělit na dvě části. Ta první je nudná a nepřináší nic zajímavého. Bohužel je taky delší. 2*. Ta druhá část ale nabírá takové obrátky, že kdyby byl podobný celý film, tak by se Evidence hlásil o 5*. Stopáž je vcelku příjemná a ten závěr (včetně titulků!) za zhlédnutí určit stojí. ()

Piggsy

A tož zase další, asi sto padesátá kopie Záhady Blair Witch a REC. Bylo to lepší než Artrocious, ale o moc ani ne. Nějaký gorilí kožich a pár cákánců krve, to mě už vážně nijak nevyděsí. Začínají mi chybět ty staré, poctivě natočené horory, s příběhem, dobrými herci, statickou kamerou a děsivými záběry, trvajícími déle než jen setinu vteřiny. ()

Schuldiner

Dobrý! V noci, sám doma.. a k tomu tahle podívaná... jo, šlo to.. Když si člověk navodí správnou atmosféru.. Rozhodně jeden z lepších hororů poslední doby. Ale asi stačí vidět jednou. ()

iampatrik

75% Velké příjemné překvapení! Trochu jsem se obával, aby nešlo o neoriginální, nudnou found footage podívanou a nakonec jsem dostal pravý opak. Celý video záznam je neskutečně realistický až amatérský (což asi pro někoho může být mínus), ze začátku sice musí divák překousnout cca 15 minut kecání, ale pak se to rozjede. Nejdříve nevinné táboření, podivná bytost, strašlivé skřeky, nezvěstná osoba a pak se to rozjíždí neskutečným tempem až z obyčejného "strašidla" vyklube něco jiného. Jakmile začne jít do tuhého, film nabere tempo, ze kterého nesleví do samotného konce a to se jen tak nevidí, zvlášť u takového typu filmu. P.S. Takové Paranormal Acitivity se může jít i s promítáním v kině zahrabat! Jeden z nejlepších found footage hororů a podhodnocení uživateli vůbec. ()

oRi11

Další z řady Found Footage snímku, kam se opravdu víc nacpat nedalo, kempování v lese, vojenská zóna, sklepení a ve finále se objevíte na písečné pláži, to vše doplňují zombie, příšerky a vojenská armáda. Wtf? Útěk je tak natažený a překombinovaný, až diváka unudí a ztratí i napětí, tomu samozdřejmě pomáha i extrémně roztřepaná a nepřehledná ruční kamera. Navíc příšerky, které by měly nahánět strach připomínají spíš spider doga, u kterýho jsem se ve finale bavil a bál víc, jak u hororu Evidence. ()

mosnak

Zvláštní,amatérské,chaotické,ale zároveň děsivé a překvapivé. Začátek byl nudný,ale ten konec byl parádní. Škoda jen,že se ta kamera třepala na můj vkus až moc. Jinak ovšem - klobouk domů (těsných) 75% ()

sona123

Dva páry vyrazí na čundr (proč mají karavan, když stanují v přírodě kilometr od něj, jsem podobně jako hlavní hrdina taky nepochopila). Jeden z nich to točí na kameru. Pak přijdou zvuky z lesa a nelogické chování jedntlivých postav - to známe, není novinka (proč se nevydat uprostřed noci sám do lesa, odtržen od skupiny?). Ke konci je to skoro jiný žánr (to ocenila má drahá polovička, mně to tím pádem přišlo jako úplný blábol). Lekla jsem se asi 1x, zbytek mi přišel nudný, prostě "zívačka." Škoda, určitě to potenciál mělo, takhle mi to přišlo šité horkou jehlou. ()

SICK_BREED

"Wota fak"? Klasický dobře natočený found-footage snímek o disharmonické skupině nesympatických užnéteenagerů, kteří se jednoho dne rozhodnou odjeti několik kilometrů za město a natočit tam zcela nesmyslný dokument o tom nejméně zajímavém z nich. Nebyl by to ale horor, kdyby je právě v tom nejlepším nezačalo něco ohrožovat - třeba týpek se zbraní. Nebo Yeti? Nebo ne? Nebo ne! Asi v půlce stopáže se rozjede natolik neuchopitelné, logiku postrádající, kroucení hlavy způsobující, psychotropně působící a hlavně netradičně špičkové peklo, že to diváka (nebo alespoň mě) zarazí do židle. A nepustí až do poslední sekundy filmu, kdy se oběť tohoto koncentrovaného šílenství chtě nechtě musí s otevřenou tlamou zeptat: "Wota fak sem to právě viděl?" ()

E´Tonno

No tak ja sa pridávam k tej skupinke divákov, ktorej sa najviac páčilo tých prvých cca 50-60min, kým vliezli do toho zariadenia. Dovtedy by som dal kľudne štvorku, ale potom to zrazu začalo byť spolu s akciou strašne chaotické, neprehľadné a celkovo to zabrzdilo moje nadšenie. P.S. Keby mi v rámci záverečných titulkov "nevysvetlili" o čo tam išlo, išiel by som ešte o hviezdu nižšie.. 65%. ()

wampire23

Kvalita za rozumnú cenu alebo Za málo peňazí veľa muziky. Neočakával som od tohto Dôkazu takmer nič a to sa mi nakoniec vyplatilo. Začiatok je presne taký ako som očakával. Ultra lacný trip dvoch nesympatických a nervypíliacich týpkov a dvoch sličných žien (v prvých desiatich minútach jedna ukáže prednosti a druhá ten opak). Vyrazia si na stanovačku, ktorá sa však zvrhne na niečo úplne iné. Už ani neviem koľkokrát som sa sťažoval, že found footage hororov je dnes ukrutne veľa, ale teraz musím byť skôr pozitívny. To, ako postupne snímok graduje, to sa len tak nevidí. A prirovnanie posledných minút k REC je úplne výstižné. Koniec je proste masakr. Keby všetky tieto ,,amatérske horory" boli minimálne takto kvalitné, mohlo by ich byť o niečo viac ako som ochotný strpieť. A stopáž tiež vyhovujúce, žiadne zbytočné naťahovania. ()

RomeroIsGod

Další přírustek mýho oblíbenýho žánru a celkem překvapení. Monstrum trochu zklamalo, ale akčnost druhý půlky to plně vynahrazuje. Holky řvou někdy až moc, kamera by se mohla třást míň, ale celkově vzato pěkná lesní vobíhačka. 65% ()

Ronaldo79

První polovina ok, ikdyž rozvážné tempo, svojí atmosféru to mělo. V druhé polovině pro mě chvilkami moc málo uvěřitelné, je sice skvělé, že se behá z lokace do lokace, ale je to zapříčeněno stupidním chováním postav, které místo aby našli bezpečných úkryt v domě, v kterém se nacházejí, udělají pravý opak a rozhoudnou se vyběhnout ven, kde čekají invalidní gorily (dlouho jsem neviděl neschopnější zvířecí zabijáky). Možná to těd vyznělo, že jsem s filmem nespokojený, ale tak to není, je to perfektní adrenalinová jízda s výbornou atmosférou všudepřítomných vyskakujících monster. Plnému hodnocení( vlastné se mu to nepřibliží za celou dobu ani jednou, ale to je fuk) braní výčet vypsaných nespokojeností(nelogičností) a časté poruchy kamery, vím patří to k subžánru, ale zde je to na můj vkus až příliš. Jinak jeden z nejlepších foundfootage od REC2. 75% ()

Flopik

Blbosť. Po fakt dobrých komentároch som myslel že to bude fakt niečo mega. No bolo to strašne zmetené,nelogické , utekanie tých dvoch strašne zdĺhavé.No a keď behali z oblasti to oblasti to bolo postavené na hlavu. Kto tomu pochopil klobúk dole.Doteraz neviem čo na nich útočilo , raz som sa zľakol aj to neviem čoho , prerastenej opice ? Alebo kričiacich ľudí.Fakt sklamanie a čo išlo v záverečných titulkách som ani nepozeral a rovno film vypol 2*a 40%. ()

Silviaxx

Nemám problém s roztrasenými zábermi pri FF, práve naopak je to celkom fajn a v tomto žánri sa dá ísť rôznymi sľubnými smermi. Spočiatku nie je tak úplne jasné, o čo v Evidence vlastne ide. Keď sa konečne dostaneme do kempu, tak film buduje "príjemnú" atmosféru, ktorá evokuje mierne napätie. Ešte stále som zažratá a teším sa, kam sa uberieme. Prichádzajú prvé strety s "niečím", ktoré nie sú na kamere a stále je to zaujímavé - tajomné, lebo vždy nevieme, čo sa vlastne deje. Som rada, že si film udržal práve túto tajomnú atmosféru celkom dlho, pretože akonáhle sa dopracujeme k reálnemu obrazu toho "niečoho", tak záujem ochabol. Síce naháňačka slušná, ale maska o ničom. Následne sa tam ocitá aj armáda a už nám teda môže dopnúť, o čo asi ide. Tento smer sa mi však veľmi nepáči, a tak ma mrzí, že pomerne atmosferickému filmu bolo zvolené práve takéto vyvŕbenie. ()

arcticsky

V hororovém žánru mě často baví béčka i skoroamatérská "céčka". Ovšem takto blbý film jsem už dlouho neviděl...jeden bodík za posledních destruktivních10 minut včetně závěrečných titulků. ()

warrenur

Ti filmari svojich divakov ozaj nemaju radi. Mnohokrat videne, amatersky a bez rozumu kopirujuce, technicke nedostatky rozstrasenou kamerou zakryvajuce nieco. Opat raz je jednou z hlavnych chyb to, co herci vypustia z ust - dialogy. Vlastne herectvo az tak zle, hoci aj chaoticke, nebolo. Avsak chybalo mi tu to, co je esenciou slusneho horroru. Akykolvek pocit strachu, uzkosti alebo aspon napatia. Uziapany nudny cajicek a pre mna strata casu. Komentarom som sa obtazoval, len z dovodu toho, ze podla mojho nazoru ma film premrstene hodnotenie a tymto by som rad varoval narocnejsich divakov. ()

KOZEL84

Tak je fakt,že poprvé nemám problém uvěřit,že tohle někdo našel ležet někde ve škarpě.Úplně sem trnul hrúzou,kdy se jim ještě originálně začnou rozepínat a zapínat zipy na stanech.Ale to ne.Místo toho sem tlemil jak Darth Vader,kterému přišel stormtrooper oznámit,že je na Endoru dojebala banda plyšových medvídků. ()