Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

jarkametelka

Je trochu zarazejici,ze na pokracovani uspesneho Top Gunu se cekalo pres tricet let.Druhy dil se nostalgicky vraci i s auntetickymi zabery do prvniho Top Gunu a navozuje tak nostalgii a melancholicnost.Snimek se tak veze trochu na smutnejsi vlne,ktere zapusobi na puvodni fanousky,hlavne sceny s Val Kilmerem,teda jedna scena a druha bez nej,muze vehnat fanouskum slzu do oka.Ten,kdo moc Toma Cruise nemuze vystat jako herce mozna kvuli tomuto filmu k nemu najde cestu nebo aspon uzkou a kratkou cesticku nebot jeho Maverick je klidny,vyzralejsi,citlivy a v jeho tvari cteme smutek jak ze ztraty jeho pritele,tak z zivotnich zkusenosti,kterymi snad jeho postava musela za tricet let projit...Skoda,ze charaktery novych clenu mohli byt lepe vyuzity a zahrany,ale naznaky jsou tam,mohli vsak byt trochu zivejsi,hlavne vztah Mavericka se synem jeho mrtveho pritele mohl byt vice vyhrocenejsi.Posledni letecka "Mission Impossible" je celkem paradni akcni jizda a ja si ji uzil.Top Gun je prijemne prekvapeni tohoto roku,takze by vubec nevadilo,kdybyste se na nej podivali novyma ocima. ()

jethrotull

Prehnana hlupa a tupa americka sracka,hodna propagandy ako za cias studenej vojny. Po prvej scene som vedel ze to bude odpad a blbost. Lietadlo co leti 10 mach ??? Doposial najrychlejsie lietadlo je Blackbird Lockheed SR-71 co dosiahlo 3,35 mach,co je 4103 km/hod. A pan hrdina Cruise si v pohode pri 10,2 mach ked sa stroj rozpada vyskoci s padakom a v pohode si pristane niekde v pusti na pivko??? Dalsie hlupe,prehnane a nezmyselne sceny skoda komentovat. Pre mna absolutne sklamanie a scenaristicka blbost. Tu jednu hvieznu davam za niekolko krasnych zaberov na lietadla. Inak by som dal cisty odpad. Pre mna je smutne to,ze takyto spackany film ma take vysoke hodnotenia. Zistujem ze ludia uz nepouzivaju mozog a ziju v akejsi divnej realite a staci im k tomu vsetko co im predlozia media a film. ()

serbero

Nič výnimočné, okopirovana jednotka. Starý dedek lieta v najmodernejšej stihačke, mladý piloti pri preťaženiu odpadavaju, no on to v pohode zvláda s kľudom Angličana. :D :D :D. Koniec bol tak predvídateľny ako to že zajtra ráno opäť vyjde slnko a večer opäť zapadne. Tri hviezdy za dokonale spracovanie leteckých súbojov a sprievodnou hudbu. ()

BlackLucky

Tady není o čem pochybovat. Je to takový první Top Gun, ale ve všech směrech mnohem lepší. Příběh je ve své podstatě velmi jednoduchý a možná tušíte, co se stane, ale to nemusí být špatně. Naopak. Film vám něco slibuje a vy očekáváte, jestli svůj slib dodrží. Jste přikovaný k židli/sedačce/křeslu z těch nervů a doufáte, že postavy uspějí ve své misi. A na tom je to stavěné - na slibu a odměně. A toho se vám rozhodně dostane. Jestli chcete dávku adrenalinu, máte ho mít. ()

ttknezu

Všichni říkali, že je to dobrý... a měli pravdu. Lepší než první Top Gun. Jediné, co mě mrzí je, že jsem to neviděla v kině, protože tenhle film si to opravdu zaslouží. ()

gimmeredwine

Dávám to mu takovejch 65%. Líbily se mi závěrečné akční scény, líbily se mi scény tréningu na závěrečnou akční scénu. Ale tvl, zbytek příběhu byl tak strašně strašnej, že mi fakt neni jasný, jak může mít takhle vysoký hodnocení. Po 5 minutách jsem se otáčela na zbytek lidí v kině, jestli jim to taky přišlo tak na hlavu jako mně. Vidět to bylo fajn, ale znovu tím ztrácet čas fakt nechci. ()

K1K0

Konečne film na ktorý sa da pozerať v roku 2022 keď som si to pozrel prvý krát tak ma to zasiahlo. Hollywood naozaj zabil, film plný emócií, adrenalínu, štastia, radosti aj strachu, veľmi veľa napätia. Lietajúce stroje ktorým ja osobne mam fakt blízko, akčné chvíľky ktoré stoja za to, naozaj som čakal slabší remake či niečo podobné ale musím uznať prekvapilo ma to neskutočná pecka, a to vravím málo kedy v dnešnej dobe na filmy a seriály ktoré sa nakrúcajú, konkrétne z tohoto mi v niektorých filmových scénach behal mráz po chrbte a po rukách. Kto tento film nevidel odporúčam si ho pozrieť, len ma mrzí že som na ňom nebol v kine ako uzrel svetlo sveta. ()

Zaks

Poctivý návrat v čase, k leteckej legende. Nádherné a úprimné bolo prepojenie s pôvodným filmom. Dychberúce aviatické vystúpenia nemali konca. Aj napriek pomerne plytkému deju, všetko ostatné fungovalo na 110%. ()

Harry89

Šílenýho scientologa vážně nemusím ale tenhle film mě nechal sedět s hubou otevřenou a přáním, aby trval aspoň 4 hodiny... Pecka totální a absolutní... :) ()

Vestor

Jo, fakt to má něco do sebe. Sice je tam spousta vykrádaček původního filmu a naivních rodinných slaďáren, ale pořád to drží pohromadě a vizuál je prostě úžasný. Celkově tam naštěstí neproniklo moc "duhových" myšlenek. První půlka je i poměrně realistická, závěr teda trochu přepálený, ale vezmeme-li v potaz ostatní současné blockbustery typu "komixáci v upnutých elasťácích zachraňují za pomocí magie vesmír - díl 69", tak je to ještě zkousnutelné. ()

KarlN

Asi tak stejně originální, jako Sněženky a machři po 25 letech. Tolik patosu v hereckém podání bych ještě odpustil těm nedomrlým, dětským rádoby specialistům v údajně nejlepší letecké jednotce (což samo o sobě je hodno "Žhavých výstřelů), ale myslím že Tom Cruise a Miles Teller (zvlášť po filmech jako Whiplash a Hrdinové ohně) nemají tohle vůbec zapotřebí. I bych dlouze překročil technické nesmysly a typicky americke velikášství (desetinásobné překročení hranice zvuku...nestačí pětkrát, nebo šestkrát, když doteď nejrychlejší letadlo světa léta "jen" třikrát rychleji, ale hned desetkrát, no tvl!), ale mizerný děj a kopii kopie fakt ne. Děkuji, ale leťte do pryč. ()

CreepyJoe

Co se to stalo? Někdo si dovolil natočit film v duchu 80 - 90. let a ono to trhá rekordy i tady na ČSFD? Nikdy bych nevěřil, že skutečně se budu dívat v 21 století na film, kde se mezi sebou neolizují spocení pantátové a vzájemně si nekrmí vlastní kačeny paní mámy! A nikde mezi nimi neběhá fluidní díťko s duhovou vlajkou, jsem z toho v šoku, takhle vykročit na drzovku bokem, je to prostě provokativní dílo, bořící společenské konvence, které mnohé morálně pohorší, kulturní šok! Nicméně musím uznat, že k filmu jsem přistupoval s jistými předsudky a jako fakt to vůbec nebylo úplně blbý, bylo to fajn, příběh držel celkem pohromadě, ale co si budem povídat tady je to spíš o letadlech a příběh je nutná vata, která ovšem docela slušně navazuje na předchozí filmy a slušně šlape sama o sobě, nelogičnosti tipu - proč současně s bombardováním letiště nevyřadili protivzdušnou obranu, jak má každá i ta nejdebilnější armáda ve zvyku, před samotným náletem, ponechám stranou. Stíhačky atd. prostě pecka bavilo mě to moc. Nicméně opět budu držet tvrdě basu s holllywoodem, oni přeci vědí co je to umění a jak má správné filmové dílo  vypadat a jelikož nebylo dodrženy hollywoodské principy podle čeho se oceňují jen skutečně kvalitní filmy! Musím hvězdičku ubrat protože ve filmu nebyla vůbec zastoupena skupina LGBT, ani postižení lidi a asiata a ani native amerikána jsem tam taky neviděl. Vůbec film nekladl důraz na emancipované ženy a ženy měli ve filmu menší prostor! A vše se prakticky točilo jen kolem chlapa!  Jinak bych dal samozřejmě pětihvězdu. ()

lukas.7

Topka ... už dávno som nemal pocit aby film neskončil ale pokračoval ďalej .. TopGun ma úplne dostal a vyvolal vo mne emóciu , oceňujem hercov , adrenalín , vizuál , príbeh , všetko malo  grády a bolo tak ako ma a ako rozmýšľam tak vo filme nie je ani zla pasáž dejová línia mala vždy nejaký zmysel ...Tom Cruise svoju rolu ( Meveho ) zobral naozaj poctivo a vžil sa do nej fantasticky z mojho pohladu  sa prekvapenie  konalo a film ktorý vo mne vyvolá emóciu je pre mňa Top film a TopGun to splnil ... ()

Hexx

Nejsem fanoušek původního Top Gunu, navíc už je to dekáda, co jsem ten film viděl a nějak speciálně mi v hlavě neutkvěl. Proto se mi ani moc do Mavericku nechtělo, nedíval jsem se předem na hodnocení a hle! Po shlédnutí mě vůbec hodnocení nepřekvapilo. Zcela dokonalý počin (dobře, téměř zcela), který nabízí zejména napětí i emoce. Zároveň u diváka vyvolává zvědavost příštích scén, což znamená vždy úspěšný film. Kocour Tom se vrátil ve skvělé formě a poněkolikáté dokazuje, že je opravdu velký herec. Ani ostatní však nezůstávají pozadu. Skvělá, poutavá jízda, která odsýpá jak přesýpací hodiny bez zúženého středu. ()

ceda1987

Velice ale velice překvapil a jsem rád že to vzniklo. Tady je vidět jak se nostalgie může vrátit a jak to nejvíc vyždímat. Snad si z Top Gana vezmou příklady a bude toho trochu víc. Já jsem málem i spolknul tu televizi. Prostě GRANDIOZNÍ návrat. ()

runyoufools

Je to síce klasická americká “sračka” ale takú dobru americkú “sračku” som už dávno nevidel. Asi by to bolo za 4* ale tá posledná scéna … uff, Hollywood ma dostal, tak nech je to za 5*. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí