Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Pitryx

Dvacet pět od začátku možno skočit na pivko. Pak se občas něco velmi málo stane a pak chodí hrdina filmu po baráku. A chodí a chodí a chodí. Zde je ovšem několik velmi dobrých scén, ale naprosto je zasklí zdlouhavost a pocit nudy. Plus za atmosféru, plus za lekačky, ale to je vše. Možná za dva či tři roky zkouknu podruhé a hodnocení upravím. A přidám za ten závěr. 201402209015/9519 ()

lusa

Na Harryho Pottera dosť slušné. Malo to atmosféru, anglické vresoviská, starý dom, zvuky, tajomno a to hojdajúce sa kreslo, lahôdka. Cvrknuteľné :) 4* ()

Mr.nachos

Kdyby po mě někdo chtěl, abych v to domě strávila byť jedinou minutu, utíkala bych pryč jak namydlenej blesk a celou dobu bych si ťukala na čelo, jestli je normální, s takovou razancí, že bych si uhnala otřes mozku. Ale jedna věc se mohla udělat líp. A to obsadit do hlavní role někoho, kdo opravdu vypadá na to, co hraje. Tenhle chlapeček snad nepřesvědčí nikoho, že je to otec. ()

Daertelon

Když Radcliffe přijde a pro jednou taky nevytasí hůlku, je to fajn zážitek, protože je očividně moc dobrý herec. V tomhle snímku předvedl skvělý výkon, podobně jako spousta dalších herců. Naproti tomu ale film nepřináší vůbec nic nového, drží se starého klišoidního patvaru, ať už jde o příběh, estetiku, hudbu... prostě nuda, nuda, nuda... Zkrátka a dobře - mlha, tma, děsivé zvuky, mrtvá dítka a špetka lekaček pro chuť nedokázaly film vyhrabat z 92 minut předvídatelného nezaujetí. Hlavní hrdina zkonil, co zkonit mohl (jako vždycky: "Neotevírej ty dveře, neotevírej ty dveře! Ty vole, ty snad nevíš, že hraješ v hororu!"), jeho jediný přítel ale kupodivu záhadně nezemřel, jak vídáme v ostatních filmech tohoto typu. Zároveň je tu zajímavé vyvrcholení, tedy to, jak to dopadlo. Za to a pár drobných kladných detailů dávám 45% ()

subic

No docela jsem se aji bál, asi 10 vteřin. Hery Trotl a velmi výrazný Ciarán Hinds v duchařském příběhu s poměrně slušnou atmosférou a výpravou. To co ale nejde přehlédnout je strašně pomalinku se rozjíždějící příběh a děsivě nudná první 1/3, než se konečně začne něco dít. ()

ostravak30

Daniel Radclife se snad konečně vymanil z Pottera. A co mě těší víc, že dokázal, že skutečně umí. Jeho výkon je nadmíru profesionální. Mrazivé prostředí doplňuje celkově mrazivý příběh, který sem tam vyděsí, ale umím si představit i silnější horory. Nicméně, tenhle pracuje s divákovou představivostí a to především. Film má i nesmírně zajímavou pointu. Rozhodně je to velmi kvalitní horor, s kvalitním scénářem i hudbou a dějem jako takovým. ()

SAINTS

Atmosfera v tomto horore funguje na vybornu.Depresivne prostredie vo filme tiež nechyba a lakačky su spravene celkom kultivovane a nepôsobia smiešne.Zena c čiernom je horor ktory sa vydaril a patri medzi tie lepšie sučastne horory. ()

RafaKrakal

Daniel Radcliffe ve své první filmové roli po Harrym Potterovi a hned z toho byl velmi povedený mysteriózně hororový film. Film celou dobu velmi umně servíruje napětí a strach a od začátku do konce nechává diváka jako "na trní". Radcliffe ve své roli právníka Kippse předvádí velmi zdařilý výkon a i představitelé vedlejších rolí se svými hereckými výkony nezaostávají. Jedinou výtkou je nikterak originální scénář a lehce předvidatelný konec. Celkově se však na poli hororové kinematografie jedná o nadprůměrný snímek a já ho hodnotím 75%. ()

PlayEasy

Nakonec překvapivě velmi obstojný gotický horor se škatulkou Radcliffem, který se ale snaží vymanit z Harryho Pottera a jde to vidět. Atmosféra by se fakt někdy dala krájet a lekačky v hrůzyplném starém anglickém sídle jsou opravdu podařené. Konec to tajemno celého filmu ještě umocní a my jsme mile překvapeni! 75% ()

AgnesDee

Atmosféra pěkná, herecké výkony také ujdou. Do toho přelomu 19/20 století se horory prostě hodí. Příběh je jako takový zajímavý a udělat z něj detektivku se vyloženě nabízelo. Ale to, co žena v černém dělá, je tak stupidní, že jsem se nad tím nejednou pozastavila. Prvotní motivace je celkem logická, ale zbytek je jeden velký non-sence. Proč to vůbec bylo o Arthurovi? Proč to nebylo o Alice a o tom, jak postupně propadá šílenství v zapříčinění své sestry? Proč se tvůrci bojí toho udělat horor bez laciných jumpscarů, kterých se divák lekne, ale ve výsledku v něm nezanechá žádný větší prožitek? Když zasazuji děj do doby (nebo alespoň po období) vrcholného vývoje literárního hororu, tak chci přece využít na maximum témata těchto prvních hororů a tu tísnivou atmosféru způsobovanou postupným ztrácením kontroly nad sebou samotným. Je to totiž mnohem děsivější než tenhle paskvil. ()

hrumsrt

Výborně obsazená hororovinka... Jen je poznat, jak těžko se Danielovi vystupuje z HP stínu. Dějově to není až tak silné, ale řada výborných lekacích momentů. Ten závěr mě teda hodně překvapil. 65% ()

Mr.Keli

Hutná atmosféra, která se dá úspěšně krájet. Velká škoda toho, že člověk, který viděl trailer, tak si všechny lekačky neužije na maximum, tak, jak aby měl . Pomalý rozjezd, správně směrování příběhu a pevně přesvědčivá hl. postava. Všechno v rámci klasického hororového vyprávění funguje, ale chybí tomu větší cit pro invenci. Slušná podívaná. Viděno v kině, 60%. ()

Ltblue

Skvele natočená ducharina.V kine som si to dá sa povedať užil to aj vdaka tomu prijemnemu prostrediu vo filme.Zväčša filmom robil film zvuk,tie scény mi pripadali rovnaké,ale to bolo jedno,lebo vždy som sa ľakol.Začala jedna napínavá scena a potom som si myslel že už po jednej scene nepride druha,ale prišla druha,tretia,štvrtá.Skvelí záber bol na Pani v kresle :-).Skutočne som sa bál ked zhasínali svetlá,BRR ()

Amoen

Skutečně povedená duchařinka, troufám si říct, že i nejlepší, co jsem zatím viděla. O strach a napětí není nouze. Myslím, že trochu jednoduchá zápletka v tomhle případě nic nepokazila a film vyšvihl i herecký výkon Daniela. Na tento film stálo za to jít do kina. ()

Michal80

Po poměrně dlouhé době ,opět konečně pořádný ,,poctivý,, horor , kde bývalý Harry ukázal svojí novou sedicí hereckou polohu ()

Seev

Díky Ženo v černém, že jsi mi s obrovským důrazem připomněla, že na strašidelný filmy nemám chodit, páč se u nich bojim. Kam se na to krváky hrabou! Narůstající gragace, velmi osobité exteriéry i interiéry a podmanivá hudba dělá své a tento film se zařazuje po bok Kruhu a Clony. ()

aaanicka

V tomto filmu mi něco chybělo. I když je vizuálně pěkný a ani proti hereckým výkonům a hudbě nic nemám. Možná by to chtělo příběh více rozvinout... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)