Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Snowball

Hoc sa nejedná o žiadnu výnimočnú hororovú zápletku, nenudil som sa ani sekundu. Film svoj účel splnil a nevadil mi ani inak otravný Radcliffe ()

Crybaby

Vsetko bolo tak ako som cakal. Napatie skoro ziadne, lakaciek bolo malo a boli slabe. Pribeh ma vobec neprekvapoval, vsetko bolo tak ako som predpokladal od zaciatku az do konca. Ked si pozriete trailer a precitate obsah tak vam film vlastne ani vobec vidiet netreba. Do hororoveho zanru nepriniesol nic nove a nezaujme ako tie viac strasidelnejsie filmy v tomto smere. Daniel prekvapil dobrym vykonom ale film ako taky nestal za vela. Je jasne, ze tento film nemozem opisovat ako uplny odpad, a popritom mu dat tri hviezdy ale na moj hororovy vkus to bolo slabe. Boli tam aj svetle momenty ako dabing, prostredie, zaujimava kamera ale to nemeni moj nazor ze je to zatial jeden z najslabsich filmov z roku 2012 ktore som videl (nie je ich zatial vela). ()

Prochy84

Ale jo, ta atmosféra je celou dobu nadprůměrná, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to působí jako odvar snímků předešlých. Když zprůměruju výborné napětí za pět hvězd a scénář za jednu (nejen proto, že se tam vůbec nemluví), vychází mi dvě až tři. Hodnotím 2,5 *. Nic více, nic méně. POMO vystihuje přesně můj názor. ()

Wulz

Daniel Radcliffe ukázal že umí hrát i jinou roli než jen Harryho Pottera. Film jinak velmi temný... Špatný není. Krásná atmosféra. ()

davistercz

Zpracování velmi dobré,děj byl trochu nereálný,ale měl v sobě to kouzlo "horroru".Čekal bych lepší uvedení do děje,ale nebyl jsem vůbec zklamán...děsivých scén si tu užijete dost,dost lekaček a spoustu dalších.Dozvíte se co a proč.Film naprosto dokonalý,ale proč zkazili ten konec proboha?! Ten byl fakt na nic. Když vynechám ten konec,tak tenhle film je nejlepší horor v tomhle roce. ()

Kazisvet III.

Atmosféra strachu mi u tohoto filmu dost chyběla. Bylo cítit napětí, ovšem bez typických rychlých lekacích scén, bych s sebou zřejmě ani jednou v křesle netrhnul. Takovej lehce nadprůměrnej duchařskej horor. 3/5 ()

Insomniac

Atmosféra, prostredie a v podstate aj Radcliffe celkom v pohode, ale inak veľmi slabé. Pri horore sa chcem báť a tu sa to nejak nedialo. Scenár už x-tý krát opísaný, ľakačky slabé, pointa na prd... Slabota a sklamanie. ()

srolyma

Naprosto exkluzivní horor, který si na rozdíl od všech těch pseudodokumentů s ruční kamerou označení horor opravdu zaslouží. Stará dobrá klasika jak od mistrů Poea nebo Lovecrafta. Takhle jsem se naposledy bál jako dítě u černobílého českého Drákuly s Iljou Rackem. Vynikající atmosféra, solidní příběh a překvapivě dobře zahrané, Radcliffe v pohodě utáhne sám celý film. Bohužel pořád vypadá jako patnáctiletý hošík a ne jako ovdovělý otec čtyřletého synka, za což ale samozřejmě nemůže. Trochu mi vadily bezúčelné flashbacky se zemřelou manželkou, ale jinak tomu nejde nic vytknout. ()

jeroneemou

Dávám zlatou střední cestu 3*. Abych se přiznal, nevim co si o tom filmu myslet. Moc mě to popravdě nebavilo, řekl bych, že i dost nudilo. Chvílema jsem se přistihl, že bych i skočil trochu vpřed. Na druhou stranu tam byli i pasáže, kdy trochu zamrazí. Ale zase co si budem povidat, Radcliffe tam moc nesedí. Už od čtvrtkopůlky filmu sem věděl jak to dopadne. A tak bych mohl asi střídat plus (spíš) mínus donekonečna, možná časem najdu chuť se na to podívat znovu. Ale asi to budou nakonec 2*. Jo asi jo ... Hold už jsem asi horrorově otrhanej a jen tak něco mě neuspokojí (to zní divně :D) ()

ajaju

Dal bych 5 hvězdiček, tenhle typ filmů je má káva. Ale moc mi tam neseděl Radcliffe (nic pro ti němu, zahrál to skvěle) a druhá věc, konec filmu. Ten mohl být trochec jináčí. Každopádně perfekt lekačka v dobové Anglii. Mně osobně se to líbilo. ()

Shley

Normálně horory vůbec nemusím, ale tentokrát jsem udělal výjimku a shlédl tento. Musím uznat, že zpracování bylo velmi povedené i herecké výkony byly skvělé, ale...... bohužel to působilo hodně zbrkle, hlavně ze začátku, ať už v jakékoliv situaci, Momenty překvapení, nejsou až takovým překvapením, hlavně co se týče konce a to dost kazí celkový dojem. Na druhou stranu atmosféra, která by se zde dala krájet, díky ní má film styl a hudba mu dodává hloubku. Film jako takový má styl, byť to scenáristicky nejedná o nic nového, tak i přes to se jedná o velmi povedený film a obzvlášť pro toho kdo má rád horory. ()

Vimrak158

Žena v černém je pro mě po dlouhé době vysvobození z nekončících pokračování výdělkových filmů a blbostí pro americké publikum. Film pojednává o právníku Kippsovi, kterému umře žena při porodu jeho dítěte, a on se musí starat jak o svého syna, tak musí i neustále pracovat pracovat v právnické firmě, ovšem je jasné, že dobré výsledky práce to nejsou. Proto má poslední možnost, jak vše napravit, jet do malé vesničky, ve které došlo k úmrtí chlapce a následné sebevraždě jeho matky. Ve vesnici pomalu zjišťuje, že se tu dějí i horší věcí a jeho vyšetřování v sídle na blatech začíná. Tak děsivý film jsem hodně dloho neviděl a upřímně se přiznávám, že jsem to (při koukání večer) stopnul a dokoukal ráno. Neustálé lekačky, pocit z nejistoty, výborné masky, perfektně zpracovaná ponurá atmosféra a především hudba vás nenechávají vydechnout od samého začátku až do konce. Daniel Radclife podává skvělý výkon a dává lidem vědět, že se ze škatulky Harry Potter velmi snadno vymaní. Naprostá spokojenost a těším se na pokračování, které by se údajně mělo odehrávat za 2. světové války... ()

FREEWHEELER

Toto je veľký paradox. Plytký film bez akéhokoľvek zaujímavejšieho námetu, ktorý ale ťaží z nekompromisného napätia, ktoré rastie fakt závratne, atmosféra hustá jak fazuľový guľáš, v tomto je to fakt humus. Taký mrazivý Radcliffov one man show. ()

Uragan

Panejo, slušnej nářez ;-) Starobylá duchařina s nenudným dějem... Starobylost dodává filmu tu pravou šťávu a některé záběry fakt stojí za to ;-) slušných 70% ;-) ()

ShortyIC

Prekvapivo dobrý horor. Veľmi sa mi páči prostredie. Taktiež prekvapil aj výkon Daniela Radcliffeho. Horor je zaujímavý a "skrýva" v sebe veľa dobrých a kvalitných hororových scénok. Odporúčam pozrieť. 9/10 ()

E-Swift

Sice jednodušší příběh, ale za to pár dobrých lekaček, místy atmosféra. Ale vážně se mi to líbilo. - Žena v černém byla asi fakt naštvaná a konec mě totálně dodělal. 5 hvězd právem ()

Moni33

Jelikož horory nemám v oblibě, normálně bych dala filmu tři hvězdičky, ale musím tento film hodnotit jako horor a jako horor je velice kvalitní a hlavně dost strašidelný. Radcliffea jsem předtím viděla "pouze" jako Harryho Pottera, proto mi dělalo obtíž zvyknout si na něj v tomhle typu filmu a navíc jako na otce. Děj byl zajímavější než jsem čekala, škoda jen, že (podle mého) nějak nebyl ukončen, přesto mě úplný konec i překvapil. ()

chrustie

Posledních 30 minut názorná ukázka ztráty inspirace a dechu. Nutno říct, že podobně připosraný, sem už hodně dlouho u filmu nebyl. ()

theFtip

Jako milovník hororů jsem si celkem liboval v atmosféře pochmurného, temného, deštivého anglického venkova. Zpracování i děj se mi líbil jen mi Radcliffe nesedí na roli mladého otce. Stále ho mám vžitého jako studentíka z Bradavic. Jinak musím říct že Watkins mě nezklamal a zakončil film "hepyenden" stejně jako Jezero smrti. Jediné co bych pozměnil tak bych tam dal víc sebevražd, ale to je jenom můj názor, jsem totiž trošku víc na to zabíjení v hororech. Ale dávám plný počet :) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)