Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Pedross800

Stará dobrá duchařina a i když je teprvá půlka léta, horký favorit na nejlepší venkovní hororek je tu. Tíživá atmosféra se dala přímo krájet a prostřední část v tom strašidelným domku byla tak mrazivá a děsivá, že jsem byl napjatej jak tětiva a k tomu dvě lekačky jak hrom, no skoro k smrti sem byl vyděšenej....bomba! :-) Prostředí deštivé, mlžné Anglie prostě nezklame a navodí tu správnou atmošku a mrazení v zádech a když se k tomu přidá skvělej Potter...není co řešit....maximální duchařská nirvána. ()

Styxos

Hororů jsem viděl v životě tolik, že bych je spočítal na prstech jedný ruky, takže bohužel nemám možnost srovnání s něčím jiným. To téma je možná ohrané, nicméně tenhle film mi fakt sedl. Od prvního záběru mě to mělo ve svý moci, atmosféra je skvělá lekačky povedený (už dlouho jsem během filmu nezařval tolikrát: ty vole!), Beltramiho hudba tomu dodává na síle. Zážitek umocnila následná cesta domů, kdy jsem šel prázdným náměstím, kolem hřbitova, jediným zvukem bylo klapání mých bot a jediný koho jsem potkal, byla černá kočka, která mi skočila do cesty. Mimochodem - Radcliffe překvapivě dobrý, docela snadno bych si dokázal představit v dalších hororech, ačkoliv tady mi přišlo vtipný, že hraje otce...a konec je nehorázný kopanec do koulí, ani nevím proč, ale vzpomněl jsem si na jeden nejmenovaný film ()

Aberforth

Tento film ma snáď vyľakať viacej ani nemohol, fakt hrozné, celý čas som sa modlil, nech už vypadne z toho hlúpeho domu a nič. Atmosféra priam hmatateľná, perfektné obleky, prostredie - dokonalosť. Trochu ma zmiatol ten koniec a zaručil, že film mi zostane zafixovaný v hlave, ešte riadne dlho. Radcliffe bol perfektný, skláňam klobúk, veľmi ma prekvapil. Avšak v tejto snímke mi chýbala jedna vec a to výraznejšia a lepšia hudba. No i tak, v konečnom dôsledku, najlepší horor aký som kedy videl. ()

jefff

Tak jsem ji viděl, nutno dodat, že i přečetl. Příběhem se může pyšnit knižní předloha, která je propracovanější a méně schématická, atmosférou a strašidelností však vítězí tento film, který se snadno řadí mezi nejlepší horory posledních let. Prostředí je dokonalé, nádherné, triky důmyslné, neprvoplánové, finále strhující a hlavně děsivé. Výborné zpracování, lépe to provedeno být nemohlo. Doufám, že pan Watkins u řemesla zůstane a natočí co mu jde nejlépe - perfektní filmy. ()

latvar

Radcliffe přesedlal z čarodějnické ságy do hororu a myslím si, že mu tohle prostředí sedí. Těchto typů filmů už bylo natočeno nespočetně, a proto hodnotím průměrně.Žádné velké překvapení se neodehrálo a děj byl spíše slabší, pro mě 55% ()

Lottr

No tak na konec nic moc. Nebo jsem možná moc čekal já. Všechno je tak hrozně typické a ohrané, až mě to chvílemi i nudilo. Starý ponurý dům, zjevující se mrtví, hračky které ožívají a podobně. Však to dobře všichni známe ze stovky podobných filmů. A o tom konci ani nemluvím. Ale i tak jsem z toho ty tři hvězdy vytáhnul. Prostředí opravdu ponuré, Redcliffe hrál dobře ( i když vypadal na roli příliš mladě) a tolik mrtvých dětí jsem už v hororu dlouho neviděl. Jedna hvězda je za to upálení se ve sklepě. ()

TroiMae

Ale ne :o/ Scénář: Když je venku, vidí mrtvou ženu vevnitř, když je vevnitř, vidí ji venku. A stále chodí buď dovnitř, nebo ven. A když je vevnitř, chodí do prvního patra a dolů. Instantní gotická atmosféra. Jiné kafe je korejský film A Tale of Two Sisters. ()

Norfice

Kvalitní zpracování, temné prostředí, skvělý hudební doprovod, ale i zklamání v podobě téměř ohraného scénáře. To vše přináší snímek, nesoucí název "Žena v černém". Jane Goldman opět vsadila na klasiku, proto se zde objevuje, jak jsem již uvedl, ohraný scénář. Film nepřináší takřka nic nového, ale i tak je pečlivě zpracovaný. Za slédnutí samozřejmě stojí. Co se týče hlavního hrdiny, tak Daniel Radcliffe zahrál hlavní roli velmi přesvědčivě - podal velmi dobrý výkon. Klidně bych se na tento film podíval ještě jednou. Pohodové hororové drama, nicméně na 5***** to stačit nebude. ()

jenik71

Po delší době jsem konečně narazil na zajímavější duchařinu, u které mi po těle zrovna dobře nebylo. Na Šestý smysl nebo Ti druzí to nemá, i tak jde o kvalitnější počin ve svém oboru. Několikrát jsem se slušně polekal a napětí rozhodně také nechybí. Navíc se mi konečně Daniel Radcliffe ukázal ve zcela odlišné roli, než jsem ho doposud znal a proto dávám bez rozmýšlení 70%. ()

Pecival

No příběh je standard, dobředu vcelku nalajnovaný, ale atmosféricky hodně dobře zvládnutý a docela napínavý jak to celý dopadne. K čemuž nahrává poměrně povedený (nejednoznačný) konec. Na některých místech jsem neměl dobrý pocit po těle :) Radcliffe je docela fajn, možná by z něho něco být mohlo, ale hlavní štramák je Ciarán Hinds. ()

Trapper33

Výborný remake. Daniel Radcliffe hraje skvěle, myslím si, že film lehce vytáhl, ač na to, že je otec vůbec nevypadá. Jeden z filmů kterým remake neublížil, ale naopak přidal. ()

Jello Biafra

Horor o mladom advokátovi, ktorý sa vydáva na opustenú samotu, kde straší prízrak ženy v čiernom. Oproti televíznemu filmu z roku 1989 je však tento pre mňa malým sklamaním. Režisér James Watkins (Eden Lake) síce dokáže natočiť strašidelné scény aj sa mu podarilo perfektne zachytiť éru viktoriánskej Británie, lenže slabinou filmu je scenár plný stereotypov. Dokonca aj záver nie je žiadnym prekvapením a aj samotná zápletka o prekliatom mieste ponúka staré známe postupy. Jedno je však isté, Daniel Radcliffe je výborný herec aj mimo série Harry Potter, len bude potrebovať viacej zaujímavejších príležitostí aby vystúpil z tieňa svojej starej postavy. Snáď sa mu to podarí tento rok vo Frankensteinovi. ()

MiaMoonlight

A tak povstal Jožin z bažin. Ono, každý by si vzpomněl, že na něj platí práškovací letadlo, ale co pak s černou Lady? A tak se toho ujal přesvědčivý Radcliffe, který si s rolí víceméně skvěle poradil a do filmu velmi zapadl. Velmi hezké, velmi. Nicméně velké mínus za hudbu ve filmu. Na mě ty lekačky, jako, nic se neděje, ale pustíme tam tohle, ať se leknou, působily hrozně rušivým dojmem. Byly zbytečné, protože tenhle film má atmosféru. Některé scény působily sice trochu vtipně a říkáte si, že ten barák s Danielem pěkně vyj****á. :D Ale celkový dojem z filmu je velmi dobrý. ()

Cejny

@ Cinema City, Brno-Olympia (7. 3. 2012): V kině to bylo pro mě docela děsivé a dobře lekavé. Tak přeci jen to byl můj první horor v kině, nepočítám-li Saw 3D, což pro mě není "ten pravý" horor (myšleno lekací). K dokonalému napětí rozhodně přispěly výtečné kulisy a prostředí opuštěného domu na pobřeží, uprostřed mokřad. Daniel Radcliffe podle mě ukázal, že dokáže hrát i jakoukoli jinou roli, než mladého kouzelníka, ikdyž k němu bude role Harryho Pottera přimknuta už na věky. Na závěr bych řekl, dobrá, klasická duchařina se zajímavým koncem. 80 % ()

FIBO

Woman in Black v této verzi je pro mě osobně zklamání. Radcliffe coby otec, proč ne. I prostředí, o kterém vypovídaly trailery i obrázky, vyznělo hodně lákavě - blata, mlhy, ponurá atmosféra... Bohužel, ve výsledku, zůstalo jenom u toho. Oproti původní verzi Woman in Black tu cosi chybí. Člověk se nebojí, neleká se, není tu hrůza, kterou bych prožíval. Žena v černém jako postava absolutně nepůsobí hrůzně (oproti původnímu filmu, kde už její psychoidní schizofrénní obličej budil sám o sobě hrůzu i za předpokladu, že by byla oblečena v růžovém), tady vidíme její postavu převážně věčně zahalenou a pár naprosto nelogických režijních chyb vyskytujících se v její souvislosti. Jestli chcete vidět stejný film v lepším provedení, nechoďte do kina pusťte si původní TV zpracování, věřte, že neuděláte chybu. ()

Germanotta

Človek si koleduje o infarkt ak ide pozerať tento horor. Atmosféra vynikajúca, námet trošičku tuctový ale ako horor nesklame ani v najmenšom. Najlepší bol koniec, lepší hádam byť ani nemohol, koniec zaručuje že film vám ešte dlho ostane v hlave. ()

Šakalík

Po atmosferické stránce přímo úchvatná záležitost, ve které se Daniel Radcliffe snaží zbavit cejchu chlapce, který přežil. Myslím, že se mu to docela podařilo a že se ani v této nové úloze neztratil. Síla tohoto filmu ale neleží v hlavní postavě, nýbrž v mysteriózně strašidelné atmosféře, kterou film oplývá. V těchto pasážích si divák smlsne na zručné práci filmařů, kteří majíce k dispozici odpovídající kulisy rozsáhlého anglického sídla uprostřed mokřin, rozehráli hru stínů a tajemných zvuků, které dohromady s podmanivou hudbou vytváří delikátní menu filmového strachu. Chvíle napětí jsou tu a tam říznuté lekačkami, takže ve výsledku je tento film opravdu zdařilý. Drobnou výtku bych měl snad jen k samotnému závěru, který je na můj vkus poněkud vyměklý, no ale budiž. Komu se líbilo Insidious, nebude myslím ani tímto kusem zklamán. ()

Soweek

Na dnešním dobu, kdy se už hororům velký prostor nedává je to velmi zdařilá atmosférická lekačka, která sosá z žánru pouze to nejlepší. K dokonalosti ale v takovém příběhu určitě chybí nějaký ten twisted finish nebo alespoň delší stopáž a propracovanější úvod. ()

OughJay

Ne, že bych se Radcliffovi snažil ubírat kvality, ale pořád jsem ho tu prostě viděl jako Harryho Pottera a to i když zahrál vážně dobře. Bude mít ještě co dělat, aby se tý kouzelnický nálepky zbavil. Žena v černém pro něj v tomhle byla hodně malym krůčkem. Temnota i lekačky vytříbený, ale větší roli než všichni herci dohromady tu měl ten zpropadenej barák. Tolik si snad nezahrála ani slavná vila ze Sám doma a rozhodně to tomu filmu neprospělo. Už toho chození po baráku bylo prostě moc. Místo toho aby se někam posunul děj, posunuly se tu a tam zase nějaký dveře, rozhoupalo se křeslo a tak dál... Když se pak pointou ukázalo bejt navrácení mrtvýho syna k mrtvý matce, nuceně muselo přijít zklamaný svěšení hlavy, protože to už tu bylo vážně mockrát a nechat mě hodinu čumět na interiér zašlýho baráku jen kvůli tomu...? A závěr už byl pak jen wtf rádoby vymejvací, jinak si ho neumim vysvětlit. 2 hvězdy za atmosféru a výkon Radcliffa. ()

Babous

Scary as hell! Jediné, co mě uklidňovalo bylo vědomí toho, že když už si Daniel Radcliffe poradil s Voldemortem, nějaká žena v černém nemá šanci. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)