Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Dromed

Poctivá duchařina, s temnou mlhavě anglickou atmosférkou. Možná tam těch přízraků a lekaček bylo trochu moc, ale i tak jsem se nepřestával báti a lekati. Každopádně bych v Harryho kůži být nechtěl. Pro mě zatím nejlepší hororový počin letošního roku. ()

skinny

Čekala jsem skvělou duchařinu a dostala jsem dobrou duchařinu, lekavky byly, má to pravou temnou atmosféru a Radclife se představuje ve skvělé herecké kondici, 4* za tuhle jeho sólovku ()

LuciusWlk

Nejdiskutovanější součást tohoto snímku je bezesporu Radcliffe a oproštění se od nálepky Potter. Asi to půjde pomalu, ale půjde. Časem. Film jako takový nic nového nepřináší, ani nenabízí. Je to slušná duchařina s efektivní atmosférou. Vše jsem tak nějak očekával. Nebo, lépe řečeno, snímek vás bohužel sám připraví na ono, teď něco přijde a jakmile to přijde, tak jste už čekali, že to něco přijde, když to přišlo. Škoda. Ale ta atmoška, tak je fakt vydařená. ()

slovan1

Rozporuplné komentáře ve mě způsobily zmatek a vlastně jsem nevěděl pořádně, do čeho jdu. Ze startu mě štval pomalejší rozjezd, ale postupem času se mi dostávala až mrazivá podívaná se super atmosférou. Několikrát jsem se lekl, a několikrát mě zamrazilo... Ono dívat se na tenhle film ve 2 ráno není tak od věci, pořádně jsem si jej vychutnal. Radcliffe ale ve mě určitě nevzbuzoval pocit otce a pořád jsem čekal, kdy ženu v černém sejme hůlkou a nějakou smrtící kletbou... :-) Za, možná, nesprávný casting na hlavní roli, pomalejší rozjezd a pocit, že si 5. hvězdu film "nezaslouží" dávám hvězdy 4. Každopádně jsem byl ale přikován na židli a rád jsem se bál :-) ()

sedm.1

Žena v černém je v první řadě atmosférickou duchařinou, kde je kladen hlavně důraz vyvolat v obecenstvu napětí a strach, a to se mu v mém případě dařilo po většinu stopáže více než dobře. Především scény ze samotného „domu duchů“ byly skutečně přesvědčivé a zpracovány vážně strašidelně a napínavě, k čemuž pak hodně přispělo i velmi dobře vybrané prostředí a samozřejmě i anglické syrové nevlídno. Co se týče zápletky, ta sice nijak dvakrát výrazná nebyla a několikrát mi přišla i zbytečně utahaná, nicméně celý průběh a vyznění mě nakonec poměrně bavilo, nacházelo se zde mnoho překvapivých a vážně výrazných momentů, hodně mě oslovila celková až nekompromisní a nepolevující potemnělost, po celou dobu jsem měl pocit stísněnosti a mrazení, což považuji též za hodně pozitivní a výraznou věc, zkrátka tato duchařina vsadila spíše než na odvyprávění samotného příběhu na její vizuální stránku, a fakt tím u mě úspěšně zabodovali. Pozastavit bych se pak chtěl ještě určitě nad hlavní rolí Daniela Radcliffa, kdy jsem měl trochu strach, zda-li ho dokážu přijmout jako dospělého herce a naštěstí jsem s tím neměl žádný problém, ovšem o svých hereckých kvalitách mě tedy úplně nepřesvědčil, přišel mi dost umělý, křečovitý, prostě nevím, nevím. Každopádně Žena v černém nestojí na něm, do lehce nadprůměrných vod tento film vyneslo především velmi temné vizuální pojetí a výtečná atmosféra, takže zkrátka ve výsledku jde o poměrně slušný napínák s hodně nečekaným závěrem. ()

civrss

Dobrá, režisérsky nadprůměrně kvalitní duchařina, která však v mysli dlouho nezůstane. Na by potřebovala kvalitnější scénář, nápad a hlavně závěrečnou pointu. Na druhou stranu Radcliffe hrál uvěřitelně a nebyl nijak rušivým elementem. Dobovost také výborně propracovaná. Film by také mohl soutěžit v kategorii: "co nejvíc hnusných a starých panenek na jednom místě" ()

Firebug

Hodně kvalitní duchařina, která nepřináší nic nového nebo nedej bože originálního, ale má opravdu dobrou a hutnou atmosféru. Lekačky fungují i přes fakt, že je očekáváte, což se podaří opravdu málokterému snímku. Radcliffe hraje obstojně, ale na roli otce malého děcka se opravdu typově nehodí a scénky s dítkem mě vždycky spolehlivě dokázaly vytrhnout ze soustředěného sledování. Škoda toho... I tak ale nadprůměrná duchařská lekačka, ač se mi třeba takový El Orfanato líbil více. 3-4* zaokrouhlené nahoru. ()

danca044

Nevím jestli to bylo tím, že jsem se na film nedívala za tmy, ale bohužel mě moc nezaujal. Ano, párkrát jsem se lekla a zakřičela hrůzou. Děj byl děsivý, ale někdy se zase hrozně moc vlekl a sledovat hlavního hrdinu, jak chodí půl hodiny po domě a hledá temnou postavu, mě začalo nudit. Navíc konec mě taky trochu zarazil, protože mi moc nedával smysl. Čekala jsem, že po uložení těla matky syna do jejího hrobu, bude všemu konec, ale bohužel. Ovšem jako oddychový thriller dobrý. ()

pavcas

Nejsem fanynkou Harryho Pottera, takže jsem se musela do toho filmu dost nutit. Překvapilo mně, že Radclife hraje uvěřitelně i něco jinýho než malýho kluka s hůlkou a zhruba polovinu filmu jsem strachy přivírala oči, aby to se mnou neseklo. Zvlášť rizikovej byl každej záběr zrdcadla široko daleko. Starej barák, mlha, bažiny a ženská v černým co občas zařve do záběru, no tomu říkám sázka na jistotu. Ale proč ne, účel to splnilo. A ten konec, ten mně teda dostal, i když na druhou stranu poslední dobou je to asi trend, překvapit na závěr. Proč ne, když to funguje.Byl to příjemnej strašidelnej zážitek. A já se bojim ráda. ()

Forsberg11

Brilantne atmosferický a miestami nervydrásajúci horor, tak ako sa na Anglicko 19. (?) storočia patrí. Malé, riedko osýdlené dedinky, čudný vidiečania, hmla, bažiny, starý opustený barák ďaleko od civilizácie a jedna nepríjemná žena v čiernom. Na mňa to zabralo, hlavne v druhej polovici, keď sa už konečne začalo aj niečo diať. Prvú som síce viac menej len nejako prežil, ale hrôzostrašné a desivé scény z toho obrovského domu mi dokonale vylepšili dojem z tohto filmu. Navyše podarený záver to všetko ešte vygradoval. Tak prečo nie...? 70 %! ()

herr_carter

Moje nižší hodnocení je způsobeno hlavně faktem, že jsem skálopevně přesvědčen o zaškatulkování Radcliffa nadosmrti rolemi maníka z Bradavic (nebo odkud). Navíc je v tomhle filmu všechno strašně těžkopádné a špatně uvěřitelné, nic do sebe tak nějak nezapadá a kontinualita, přímočarost děje jaksi chybí. Hezky udělané bylo prostředí a dobové kostýmy, které ovšem nezachránily onu těžkotonážnost filmu. Nemyslím si, že si kdy na tenhle snímek ještě vzpomenu, slabé 2*.....................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

DavidS.

Ani jednou jsem neměl pocit, že by Daniel Radcliffe mohl vše vyřešit mávnutím kouzelnické hůlky :)...Bod k dobru...A další za zamlženou atmosféru anglického přímořského venkova i správně dávkované duchařské lekačky... ()

bari68

Jeden z najlepších hororov posledných čias.Atmosféra hustá ako mlha okolo Eel Marsch house, prevedenie v gotickom rúchu, dobre načasované ľakačky... .Všetky tieto aspekty do seba skvelo zapadajú, dej má spád, scenár je inteligentný a nečakaný, smutný a zároveň dojemný záver filmu všetky emócie v divákovi umocňuje tak, že si odnáša z filmu skvelý zážitok.Menšie mínusy by som ale našiel v strašení,ktorého občas bolo viac než by bolo treba. Avšak k päť hviezdičkovému hodnoteniu ma ale zvádza upevnené tvrdenie,ktoré som už spomenul v prvej vete. 4,5* ()

-Dawe-

Daniel Radcliffe na to jde chytře. Vybral si prostředí, na které už si v minulosti zvykl a do kterého výborně zapadá. Žena v černém je vynikající snímek, který má výbornou atmosféru a který vás dokáže docela slušně vyděsit. U horrorů také hodně záleží na kameře, která zde byla výborná. Pro diváka bylo asi nejhorší, když kamera z pohledu první osoby zajížděla za roh místnosti. Tímto snímkem se potvrdilo, že Radcliffe je vcelku dobrý herec. Tohle je asi to nejlepší co si mohl vybrat. Velké plus je také konec, který se mi velice líbil. Jen tak dál. 90% ()

Spike23

Hodnocení pro mě nebylo nic lehkého, film má skvělou atmosféru a obsahuje snad vše, co mi po dlouhé době připomnělo, jak moc mám hororový žánr rád, ale na druhou stranu je tu nemalé množství hluchých míst, které jako by patřily do úplně jiného filmu, a to neskutečně nudného. Dále co bych mohl pochválit, je i dost rychlý spád, což se taky tak často poslední dobou nevidí, který graduje až do samotného konce. Na jednu stranu tedy film dokáže pohltit diváka už po pár minutách, bohužel na stranu druhou rychlá gradace dle mého názoru rozhodně neprospívá příběhu, pro který tu už nezbývá moc místa a tudíž nejde až do takových detailů, které by zde byly potřeba a které by film bezpochyby o třídu posunuli dál. A jakožto herní fanoušek, nedalo mi si nevšimnout, jaká by z materiálu, který film nabízí, byla prvotřídní hororová adventura (série Penumbra, Amnesia, pokud někdo tuší, o čem mluvím), protože celkový zážitek z filmu mi spíš připadal jako z tohoto typu her, ale to jen zajímavost pro zasvěcené :-). ()

ElizabethBay

Dost jsem se těšila na nepotterovskou roli Daniela Radcliffa, bohužel film pro mě byl docela zklamáním. Protagonistův výkon byl znamenitý, roli mladého otce-vdovce zvládl opravdu s přehledem. Film měl překrásnou atmosféru, výborné exteriéry. Zde ale přichází problém, po dobrém rozjezdu přišla poměrně rozvleklá scéna, ze které se pro mě film už nedokázal vyhrabat. Hororová atmosféra byla celkem zabíjená lacinými lekačkami, tvůrci možná měli z pochmurné atmosféry vyždímat poslední kapku a ne se spolehnout na uječené lekačky. Znovu ale musím vyzdvihnout výkon Radcliffa, protože dokázal utáhnout celý film, kde krom něj ostatní postavy tvoří pouze komparz. Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařinu a strašidelné domy. Z mnoha hororů na podobné téma tento vychází se vztyčenou hlavou a docela se těším, až si ho pustím doma, protože pro mě tento typ hororů funguje, když je člověk sám doma, pozdě večer a je otevřen pro spiritisté zážitky. Navyšuji na 3,3 hvězdičky. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)