Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Michelle75

Horor, který mě nijak neoslovil. Co se týká herců, těm bych neměla co vytknout, navíc jsem ráda, že na Ciarána Hindse mám poslední dobou štěstí, pozoruhodný pán. Co bych vyzdvihla je určitě nápad s tajemným domem, který je s přílivem na pár hodin odříznut od zbytku pevniny. Vyvolává to zvláštní pocit. Ze zbytkem přišlo zklamání, pár lekaček, těžce předvídatelný děj a jakási strohost mi brání dát více, než jen dvě **. ()

Wicky

Duchařina která se nebojí strašit bez odpočinku. Začátek je sice lehce divný, ale potom se všechno svižně rozjíždí. Daniel Radcliffe jako vždy velmi dobrý herecký výkon. James Watkins na nás chrlí jednu strašidelnou scénu za druhou. Některé jsou více strašidelné a některé z mála méně. Svou porci strachu, napětí a lekaček jsem sice dostal, ale celkem mě zklamal závěr který vušumí do prázdna. Máte rádi Harryho? Máte rádi strach?... Lets Go!!!!...75% ()

Kratas558

Film dýchal anglickou atmosférou, občas bylo docela těžké nepředstavovat si Harryho, ale někoho úplně jiného, ale co, nějakou dobu bude trvat, než se Radcliffe vymaní z předsudků, a v tomhle filmu jako herec docela obstál. Na samotném ději nebylo nic výjimečného, ale ten konec byl sympatický a originální. ()

Indy

Žena v čiernom sklamala, neponúka zaujímavý príbeh, ani nejakú originálnu pointu. Zaujme výprava, najmä odľahlé staré sídlo, kde "pôsobí" titulná Žena v čiernom a jeho okolie, ktoré býva počas prílivu zaplavené. Všetko ostatné je viac-menej rutina ponúkajúca pár povinných lakačiek. Daniel Radcliffe je ale vo svojej prvej filmovej úlohe po Harrym Potterovi úplne v pohode. V rámci žánru však preferujem minimálne o triedu lepší The Others (Tí druhí) s Nicole Kidman. 5/10 ()

darwin

Velké zklamání a značně promrhaný potenciál. Problémem není to, že Žena v černém staví na celé řadě ohraných filmových klišé, ale spíše jednoduchý fakt, že není dostatečně děsivá. Pár očekávaných lekaček sice diváka mírně vyleká, ale celá atmosféra filmu příliš děsivá není. Napomáhá tomu i přílišné hraní s počítačovými efekty, časté změny barevnosti a celá řada nelogičností, které nezachrání ani časem předvídatelný konec. ()

Sajuska1991

V dnešní době špičkových efektů je hodně velký risk a drzost natočit film bez nějak hodně zajímavého příběhu spoléhaje na pouhé lekačky a děsivé momenty ... ale vyšlo to ! fakt jsem se v noci vzbudila s propocenou dekou ... :-) ()

jondoe

Bol som celkom zvedavy na Daniel Radcliffa. Predca len Harry Potter je velky pojem a tazko sa Daniel vymani zo skatulky. Ale myslim ze sa mu to podari. Pretoze aj v tom filme bol celkom uveritelny. K filmu snad poviem len tolko ze je to celkom dobre natocena ducharina. Reziser dokazal navodit spravnu atmosferu, aj ked par veci bolo odkukamych. V konecnom dosledku vsak Zena v ciernom nic nove neprinasa. A je to len jeden z mnoha celkom solidnych hororikov na ktore sa postupom casu zabudne. ()

Wally

Pro mne příjemné překvapení....za prvé samotná úroveň filmu a zpracování je na vysoké úrovni, mrazení v zádech se dostavilo aniž by tekly proudy krve, Harry...pardon...Daniel Radcliffe přesvědčil, že umí a moje obavy, že v něm stále uvidím Harryho se naštěstí nenaplnily...super. Jediné, co mi film tršku zkazilo byl závěr...který se přiznám mi tam neseděl anebo sem tomu jednoduše ve finle neporozuměl... ()

KoRner

Taká kravina, film splňujúci do bodky to, prečo vôbec nemám rád japonské horory. (Pobehovanie depresívnych postáv v ponurej atmosfére z jednej strašidelnej scénky do druhej bez hlbšieho zmyslu a keď už sa scenáristom minú nápady, zakončí sa "akože intelektuálnym" nič nehovoriacim koncom.) ()

Seti

Mě prostě tyhle tuctový horory moc nebaví. Šestáková duchařina, která krom několika lekaček a pobíhajícího Harryho Pottera nemá v podstatě co nabídnout (konec je v rámci jednoduchoučkého a přímočarého příběhu docela osvěžující, ovšem z celkového pohledu to je slabota). Fanoušci žánru (mezi něž já rozhodně nepatřím) si asi můžou hvězdu přihodit, i když jsem přesvědčen, že na dané téma viděli lepší záležitosti. ()

serger

Ve svém žánru rozhodně kvalitní film, u kterého nechybí napětí, lehký strach a pár klasických lekacích scén. Jediné, co bych vytknul, je občasná nelogičnost v jednání některých postav, především té hlavní - nedokážu si představit člověka, který by se v daných situacích choval tak hloupě. Ale tímto problémem trpí většina hororů... Daniel Radcliffe na hlavní roli sice není ideální, ale rozhodně mě příjemně překvapil a překonal mou počáteční nedůvěru, že už nikdy nebude působit jinak než jako chlapec s jizvou na čele. ()

Luciášek

Dokonale tíživá atmosféra, dokonale temný anglický venkov, mlha na blatech, osamělý strašidelný dům obtěžkaný strašlivým tajemstvím...a někdo zlý, kdo nestojí o Vaši pomoc. Perfektní v originále, dabing never more. ()

besik

Horor, který vybočuje ze zaběhlých kolejí už tím, že hlavní postavu ztvárnil Harry Potter. Vypadá to, že ten malý chlapec opravdu dospěl, dokázal mě přesvědčit, výborný herecký výkon. Hezké prostředí a také lekačky se mi líbily, bohužel závěr nebyl úplně podle mých představ, ale jinak solidních 70%. ()

korndaddy

Jednoduchý, trochu ohraný, ale s pěknou temnou atmosférou, krásným prostředím a sympatickým Danielem Radcliffem. Filmů na podobné téma tu bylo nespočítaně, ale Žena v černém za nimi rozhodně nezaostává. ()

BlackTom

Vo vlne debilných remakov a neoriginálnych zápletiek a poínt pôsobí táto priamočiara jednoduchá ducháreň, čo však rozhodne nie je výčitka, priam naopak, ako balzam na dušu hororom postihnutého jedinca. Vydarené masky a ponurá atmosféra ešte podtrhujú dokonalosť snímky ako takej, nehovoriac o výbornom Danielovi Radcliffovi, naozaj početných ľakačkách a takisto úžasne schizofrénnom konci (ktorý, hmm, akosi pripomína ten zo Sirotinca, ale nejdem si kaziť nadšenie). Toto beriem všetkými desiatimi a pritom som viac-menej nič neočakával. Po dlhšej dobe skutočné zimomriavky a paranoidný pocit, čo je to čierne v rohu. Temnote zdar! ()

klukluka

Z toho som mal zimomrievky a teď hned vlítnu do sprchy, protože jsem z toho zpocenej až na...prostě všude. Jsem už velkej, hodně velkej kluk, ale pořád se umím bát a Žena v černém je toho jasným důkazem. Jenom si s tím tvůrci musí pořádně vyhrát - přesně jako v tomto případě. Perfektní výprava, dekorace, světla, zvuk, efekty... Zkrátka a jednoduše líbilo! Mrtvý děti pochopitelně ne, ale nebylo to samoúčelný. ()

Han22

Když si to srovnám s vizuálně i přiběhově vymazleným Purpurovým vrchem, tak Žena v černém je slabší. O dost slabší - je tu sice strašidelný dům, lekačky a trochu té viktoriánské atmosféry, ale jinak bída. Příběh nestojí za nic, protože je jasný od začátku a skončí přesně v mnou nenáviděným stylu "zlo nad kterým nelze zvítězit". No a lekačky - bojíte se skřípějících pantů, houpajícího se křesla nebo tuze strašidelných hraček? Já teda ne. Naštěstí se ke konci začne i něco dít, duch samotný vypadá dost hrůzostrašně a těch pár scén sebevražd dětí je docela děsivých. Čili objektivně 3*, subjektivně dávám 2*, protože to na mě nefungovalo. A mimochodem, Daniel Radcliffe absolutně neumí hrát, tak zoufalý neherecký nevýkon jsem už dlouho neviděl. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)