Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

DivX

Daniel Radcliffe a Žena v černém... Musím říct, že mu role kupodivu sedla. Nečekal jsem vůbec žádnou krev a trefil jsem se. Celkem pohodlný a snesitelný příběh který nemá vůbec nic společného s kýčem. Lekačka střídala lekačku, a na to jaký jsem "frajer" jsem se v pár momentech málem posr*l! 7/10 ()

LordSnape

Řemeslně dobře natočená duchařina s prkenným Potterem v hlavní roli. Krásné lokace, nádherný, hrůzu nahánějící dům, avšak s průměrným a velmi předvídatelným příběhem. ()

kinghome

Hodně jsem se tomuto filmu vyhýbal. Už jenom podle obsazení mi to přišlo jako dobrá kravina, kde roli dostal Redcliffe jenom kvůli tomu, že si vyzkoušel zahrát taky nějakou pořádnou roli a aby si ho lidi nespojovali jenom s Potterem a to se mu povedlo! Na začátku filmu, když jsem viděl Redcliffa s těma kotletama, tak jsem si v duchu řikal, že to snad nemyslej vážně, a že vypadá jako kretén. upřímně ani to prostředí mi vůbec nesedlo. Ale pak se dostal Redcliffe do toho domu a tam to všecko začalo. Strašně tísnivá atmosféra, lekačky a hlavně mi běhal mráz po zádech skoro po celou dobu filmu. Ve filmu si hodně hrajou s hudbou a filmu to strašně sluší. Tak abych to zkrátil. Redcliffe hraje úžasně, atmosféra hustá, že by se dala krájet, pár lekaček, běhal mi mráz po zádech a čeho si vážně cením je to, jak bravurně zvládli konec. Nikdo nemůže říct ani hovno. Udělat konec tak, aby si přišli na své lidi co nemají rádi happyend ale i lidé kteří nemají rádi nějaký brutální konec, kde všichni umřou. Tomu se řiká umění. Tenhle film mě vážně překvapil a jsem rád, že jsem ho konečně viděl. Jediná chyba ve filmu jsou ty kostýmy a celá ta doba do které je film zasazen. To se dá ale odpustit, když žasnete nad tím jak je film do detailů propracovaný. Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5* ale budu hodný a dám 5* hlavně za tu atmosféru, která je vážně úžasná. ()

Sfinkter

Dobová lahůdka jako od Conana Doyla, která nepatří k nejsvižnějším, zpracování je však bezchybné. Výprava, herci, budování atmosféry a hudba k sobě dokonale sedí a mráz po zádech také párkrát přejede. Nějak podobně bych si představoval moderní zpracování Sherlocka Holmese. ()

karlik4801

Taková typická duchařina, akorát z trochu starší doby. Včele Harry, který mi nijak nevadil, což jsem se divil. Vždycky jsem si říkal, že z Harryho nevzpamatuji a bude mi ho furt připomínat. Ale do role sedl dobře. Oceňuji málo vedlejších postav, dá se totiž o nich udělat obrázek. Celkově zajímavý nápad na horor, který je případ žánru "mysteriózní". Já se bavil, po dlouhé době jsem horor dokoukal rád. ()

JimmyII

Docela příjemná atmosférická duchařina, která to hraje především přes lokace, kameru, citlivou režii a zvuky, i když lekačky jsou trochu samoúčelné. Herecky obstojné, hlavně Hinds tomu skutečně dodává, jak psal POMO, důstojnost. Na druhou stranu je to film, který hned zapomenete. ()

Samuel7

Horory nemám rád z jednoho prostého důvodu; u málokterého se bojím. Tento měl ale velmi hutnou atmosféru a lekal jsem se poměrně často, tudíž jsem nadmíru spokojen. Strašidelné výjevy byly občas i dosti odporné, ale nikdy neklesly do bahna lacinosti - o bahno samotné tu ovšem nouze nebyla. Příběh byl rovněž zajímavější než u většiny hororů, měl širší rámec, netýkal se jen jednoho domu, nýbrž životů mnohých. Co se týče výpravy, ta byla vynikající; hudba rovněž - dokonale děsivý doprovod. Dávám silné 4 hvězdy, ale mám nutkání dát pět, neboť takto kvalitních hororů se nám příliš nedostává. ()

Ryuuhei

Zbožňuju filmy, u kterých jsem podělaný až za ušima, držím se křečovitě opěradel a alespoň jednou mám pocit, jako bych vyletěl z kůže. A tím tento horor rozhodně je. Žádný přiblblý slasher, ale docela solidní duchařina se zajímavým námětem a sice průhlednou, ale neobvyklou pointou. Atmosféra skvěle navozena a to, že se hrdina skoro nebál, přisuzuji jeho celkově vyhořelému charakteru. Já bych po prvním ťuknutí v tom baráku vzal nohy na ramena. 85% ()

LUKICKK

Práce s kamerou je tady extrémně povedená, lekavé momenty v různých odrazech a nebo malých oknech třeba na kraji obrazovky jsou fajn detaily, které dávají plusové body tomuto fajn horroru. Popravdě je toto asi první film, kde hraje Daniel Radcliffe a není to Harry Potter, který jsem viděl a musím říct, že jeho hraní je velice fajn a příjemné. ()

Lachtaan

Solidní atmosférická lahůdka, která si pohrává s klasickými strašidelnými kulisami hnusných prastarých anglických sídel a během 90 minut se ani příliš neopírá o zbytečné vyplňující berličky. Radcliffe se na tohle strašení nemohl připravit ani během předchozích deseti let v Bradavicích a o to větší má Žena v černém své určité kouzlo. [viděno na HBO Max 6.6.2022] ()

Pavlínka9

Podle mého názoru v dnešní době najít dobrý horor je velice obtížné a tohle - to se mi dost líbilo. Film si udržuje dobrou hladinu napětí a klasického "odhalování karet" se můžeme dočkat až po určité době, kdy si ke všemu i divák sám všechny informace složí tak, aby většině věcí rozuměl (Pro ty méně chápavé, je to poté polopaticky stejně ve filmu vysvětleno) :) Daniel Radcliffe na mě působil dost mladým dojmem, což on sice je mladý, ale jako právník si mě nezískal. Přesto - je opravdu vidět, že určitým způsobem dospěl a umí hrát. Tajemnost, záhadnost, určitý odstup prostředí a "něco" co visí ve vzduchu, ale nikdo o tom nechce mluvit. Hororové prvky a scény s ženou v černém či s malými dětmi - to mě ohromilo :) A úvodní scéna s děvčátky?? :) Luxus :) Určitým způsobem mi to připomnělo "The Happening" Rozhodně doporučuji jako hororovou záležitost večer před spaním. PS: Závěr - Trochu jako Silent Hill :) A za ten závěr jsem ráda - hodně vydařený ;) ()

potas

Přiznám se, britská produkce mi nikdy nebyla blízká a tenhle film nebyl vyjímkou. Příběh poněkud slabý a Daniel Radcliffe do takové role podle mě ještě nevyrostl. Jsem nakonec rád, že jsem na to do kina nestihl zajít! ()

elanius

(66/2012, BluRay1080p) / Ťažko sa v komentári pri tomto filme neopakovať. Výborná atmosféra, krásne chladné farby anglického vidieka, lakačky akustického typu a scenár neskutočne prevarený a naivný...asi sú nováčikovia v žánre primárna cieľová skupina. Ja som do toho šiel hlavne kvoli Radcliffovi ... spokojnosť. (6/10) ()

venison

Musím pochválit zejména kostýmy, kulisy a celkovou atmosféru viktoriánské sychravé doby.. Kromě hudby, která tento film posunula do kategorie hororu, duchařinka nestála ani za starou bačkoru.. Příběh nemá ani hlavu ani patu.. Nejvíc jsem se asi bála všudypřítomných pavučin v "proklatém domě".. Vlastně všechny hračky byly taky dost bububu.. Bohužel u toho to ale skončilo.. :-( Hlavní postavu půlku filmu prochodí s vykulenýma očima.. To celkem Danielu Radcliffovi jde, ale jako starostlivý otec mě nepřesvědčil ani omylem.. :-((( ()

lennyd

Právník Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) je svým zaměstnavatelem vyslán daleko na samotu, aby zde vypořádal dědictví ve starém domě na ostrově uprostřed bažiny. Vesničané z pevniny jej ale nevidí nikterak rádi, natož aby mu byli nápomocni. Později se Arthur dozvídá, že v domě před lety došlo k hroznému neštěstí, a od tohoto okamžiku místem obchází tajemná žena v černém, a mstí se na dětech všech v okolí... Musím říct, že jsem byl filmem velmi mile překvapen - minimálně do okamžiku, kdy jsem zjistil, že jej má na svědomí James Watkins, ten který natočil výborné Jezero smrti. I v tomto filmu dokázal Watkins ukázat svůj cit pro hororové umění, a uznávám, že i když se při průzkumu domu daly nějaké ty lekačky čekat, většina z nich mne dostala (už dlouho jsem neviděl horor, při kterém se mi ježily chlupy až na zádech). Musím také pochválit Daniela Radcliffa, který se ze své Potterovské škatulky velmi rychle otřepal - a Harryho mi připomínal jen prvních několik minut.... ()

Phietros

Průměrná duchařina, která spíše postraší až v druhé části filmu.. Právník je vyslán prodat dům po zesnulém a zjistí, že v něm straší a navíc tajemná(mrtvá) postava, která přišla o svého syna ohrožuje děti ve vesnici, které umírají! Nicméně hlavním lákadlem Radcliffe, který ukázal že dokáže hrát i jiné postavy než Harryho Pottera:) možná kdyby si roli hodil o pár let starší, tak by to působilo lépe, ale jinak dobrá podívaná 65% ()

Hnedoocko

Vzhledem k tomu, že mě děsí i cesta do našeho sklepa, vyděšená jsem byla až až. Některé detaily mohly být sice doladěné, ale i tak to stálo za podívanou a ikdyž Daniel Radcliffe zůstane už navždy Harrym Potterem, této role se ujal skvěle. Jen konec mě trochu zklamal, otevřené konce, to já nemám rád... ()

VasaX

Danel Radcliffe se snaží překročit stín Harryho Pottera. Úvodní znělka filmu sice evokuje spíše další díl, ale pak je už vše na správné cestě. Klasická duchařina na motivy klasického duchařského příběhu se drží pravidel, které k mému potěšení (ale u jiného i k zklamání, jak jsem se od některých přátel dozvěděl) nakonec trochu ohne. Skromných 95 minut se zdá, v dobrém slova smyslu delších. A to hlavně tím, že film je dobře vyplněn, i když u některých navazujících napínavých scén jsem si říkal, že už by to chtělo zase chvilku pauzu. žena v černém není žádný filmový zázrak, ale je to velmi dobře provedená klasická duchařsky/hororová podívaná, ve které Radcliffe ukazuje, že se po konci série filmů o malých kouzelnících v Hollywoodu zdařile otřepal a pokračuje dál. Kdo má rád strach, napětí a horory obecně, Ženou v černém neudělá chybu. Navíc v kontextu hororové produkce poslední doby se dá říct, že jde dokonce i o snímek nadprůměrný. Dějově či žánrově nic průkopnického, za to ale velmi kvalitně zpracované. ()

Steny94

Pre mňa je to práve ta dokonalá,temná,duchárska atmosféra,ktorá robí tento film tak skvelým.Toto je presne ten typ hororov z ktorých mám strach a možno sa vystraším až príliš ľahko, ale lakačky na mňa fungovali a z posledných scien som mal až husiu kožu.Daniel tento film dosť potiahol a odviedol vážne skvelú prácu.Taktiež chválim režiséra Jamesa Watkinsa,ktorý ma dostal už aj Jazerom Smrti a Žena v Čiernom za ním rozhodne nezaostáva.Určite odporúčam.. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)