Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

beso74

Je to tak, je to pravda, čas má hodnotu len pre toho, ktorý ho príliš nemá, poprípade si je vedomý jeho obmedzeného množstva. A aj vo svete času platia zákony inflácie, ak majú ľudia príliš veľa peňazí, alebo času, ceny idú hore, aby si náhodou nezvykli na luxus. Režisér Andrew Niccol sa podobne ako v Gattace zameral na budúcnosť a na "dokonalú" spoločnosť boháčov versus "nedokonalosť" tých . Výsledkom je takmer rovnako silný príbeh uprednostňujúci filozoficko-mysliteľskú rovinu nad tou akčnou. Ak nič iné, už len samotná myšlienka, mať presne vymeraný čas s timerom nastaveným na okamih posledného výdychu a sledovať ako sa tento čas neúprosne blíži, je hlboko znepokojujúcou. Ak sa pridá aj bravúrna práca režiséra a solídne odvedená práca hercov, je to takmer bezchybné. Jedinou chybičkou krásy ostáva stále ten pocit, že je tu akosi podvedomo-vedome citovaná spomínana Gattaca... ()

SKreyn

Film má síce skoro dve hodiny, no paradoxne pri tomto filme som čas nejak nevnímal. Celý film bola nejaká akcia, dokonca sa mi zdal tento film krátky. Bohužiaľ v skutočnom živote to funguje veľmi podobne, akurát namiesto času má väčšina ľudí minimum peňazí na prežitie a môžu za to podobne ako vo filme miliardári, proste tí, čo majú peňazí viac, než dokážu minúť. Ešte som chcel spomenúť hercov, všetci si sadli do svojich rolí ako to má byť, krásna Amanda a tiež aj český dabing bol perfektný. ()

VvV14

Film "Obchodník se smrtí" já přímo miluju. A proto jsem se na tento film, od stejného režiséra, velice těšil. Po dlouhé době co jsem se prokousával skrz čas, abych si našel jednu z mála skulin ke zhlédnutí tohoto filmu, jsem konečně dospěl do chvíle, kdy se to opravdu stalo možným. TAKHLE JSEM SE NEBAVIL UŽ HODNĚ HODNĚ DLOUHO! Justin Timberlake mi konečně opravdu dokázal, že to není jen frajírek, ale že to umí podat i trochu jinak. Nápad tohohle postapokalyptického světa se povedl. Myslím, že jistá podobnost s filmem "Equilibrium" je zřejmá, ovšem podstata i děj se liší. Za mě plnou palbu * a modlím se k více takovým filmům. ()

godspeed

Nápad i provedení moc pěkný. Takhle zku.....j svět, to je teda věc. To se může zrodit jen v choré lidské mysli, vytvořit takovou realitu/otroctví. Pěkná to paralela na současnou západní civilizaci/ekonomiku versus hladovějící masy ve státech třetího světa. ()

Dampfer

Tak... musím říci (napsati), že pan Niccol mne velmi příjemně překvapil, jelikož jeho sci-fi (Gattaca a tenhle snímek) na mě působily velice vábným, avšak i odpudivým dojmem, jelikož jsem měl strach z špatně udělaného námětu. Avšak opak je pravdou... Niccol ve svých dvou filmech ukazuje, jaké to je když se člověk začne nimrat ve vlastní přirozenosti a nakonec svými zásahy naprosto pokazí běh věcí. Zatímco v Gattace jsme byli svědky genetického modifikování a toho, jak to naprosto zdegeneruje přirozenou lidskou píli a touhu jít výš, v tomto snímku pozorujeme, že ovlivňovat nám daný čas a k tomu ještě ho používat jako měnu, je něco opravdu destruktivního a společnost (i lidská přirozenost, jakožto založená na tom, že se snažíme co nejplnohodnotněji využít nám neznámý čas) se naprosto morálně popřehází. Filozofický apel navím podtrhuje velice dobře hrající Timberlake (což jsem nečekal) a film je pěkně odsejpavající. Ovšem, nemůžu volit jinak než tři hvězdičky, protože podobně filozofická Gattaca se mi líbila více a je mi líto, že tento snímek nevyužil na plno tu hloubku, co v sobě má a více neukázal, jak by se to všechno naprosto zdegenerovalo. Jinak však doporučuji. ()

Fafyna

Asi budu opakovat řečené, ale.. Nápad je prostě skvělý. Připomíná mi trochu Počátek nebo teď tak populární Atlas mraků.. Ale funguje dokonale. Celou dobu jsem měla nutkání sledovat ty jejich hodinky! Timberlake se osvědčil jako fajn herec, Amanda Seyfried měla mít jiný účes, protože vypadala jako figurína z výlohy HáEmka, ale budiž. Ani ta láska nechyběla.. Jediné, co bylo skutečně přitažené za vlasy, byl syndrom Robina Hooda, tedy "bohatým beru, chudým dávám". Asi jsem v tomhle ohledu moc malá idealistka, ale myslím, že by to prostě NEFUNGOVALO. Jinak "u mě dobrý". ()

Mabe22

Další instance na téma Bonnie a Clyde. Nápad dobrý, ale kdyby se páni scénáristé nechali inspirovat nečím jiným (popřípadě něco vymysleli), tak by to bylo mnohem lepší. I tak, ale poměrně dobrý film. ()

Diable128

Nápad skvělý, zpracování již o něco horší, přesto stále na vysoké úrovni. Osobně pro mě bylo problém přečkat prvních 5 minut filmu. Chybělo entrée které by mě vtáhlo ihned do děje nebo mi alespoň pořádně osvětlilo situaci odehrávající se na plátně. Nahoru film vyzdvihuje skvělý výkon Timberlaka a Cilliana :)...proto 4* :) ()

syphoon

Tak dlouho jsem se k tomuto filmu odhodlával, až jsem podlehl pokušení a přeci jen jsem ho skoukl. Příjemné překvapení v podobě nenáročného scifi, kde čas je nadevše. Jemná hudba v pozadí dodává futuristický šmrnz. Nebál jsem se, nebyl jsem ani napjatý, nesmál jsem se a přesto je to dobrý film! 75% ()

BruceW

Přiznám se, že jsem snímek před jeho zhlédnutím velmi podceňoval, ale stejně mě námět donutil k tomu si film pustit. A byl jsem velmi příjemně překvapen. Přestože výkony herců nijak neoslní a s detaily si tvůrci příliš hlavu nelámali, celkový rámec snímku ohraničený podstatou času a jeho vztahu k životu je excelentně geniální. Poskytuje poměrně rozsáhlý prostor pro silné situační momenty i celkově filozoficky orámovaný obraz myšlení. Ani tento potenciál nebyl využit zcela, ovšem už jenom pro hledání motivu k zamyšlení je příhodné film jednoznačně doporučit. ()

JohnZ87

Hrstka vyvolených měla vždy potřebu kontrolovat lidské masy nebo s nimi manipulovat. A vyměřený čas je jedním z prostředků a také jedna z možných vizí Orwellovské budoucnosti. Trochu mi nešel přes nos ten nezabezpečený přenos času mezi lidmi jen prostřednictvím vzájemného doteku, ale to je jen drobnost. Justin Timberlake velmi příjemně překvapil svým hereckým výkonem a já se mu dodatečně tímto omlouvám, že jsem ho předem tolik podcenil. 80% ()

Ashnobe

Solidní sci-fi, na která jsme od Andrew Niccola "zvyklí". Námět a myšlenka super, ale přijde mi to v mnoha směrech děsně nedotažené, a co hlavně - předvídatelné a průhledné. ()

Shredder

Neopozerany napad, ktory je vsak v mnohych ohladoch nelogicky a absolutne stupidny. Niccol zobral realitu vsedneho zivota a premenil ju na sci-fi ideu. Zatial co miliony ludi nemaju ani len pitnu vodu, dalsie miliony prezivaju zo dna na den a miliardy mesacne narabaju so sumou, ktora je niekde medzi par stovkami az tisickami eur, existuju ludia co denne konzumuju jedlo a napoje v hodnote tisicov, nakupuju kazdy tyzdnen oblecenie za desiatky tisic a utaracaju miliony za sperky a iny luxus. Ziju dlhsie, lebo si mozu dovolit lepsiu zdravotnu starostlivost a kvalitnejsiu stravu a mozu si tento zivot uzivat, avsak na ukor miliard obycajnych ludi. Denne zomiera v getach nespocetne mnozstvo ludi a nikto nezmurkne okom, zabite bohateho cloveka a svet sa ide zblaznit. V In Time su peniaze vymenene za cas a realita je udernejsia, lebo je tu odstranena stredna vrstva, ktora v realite funguje ako nejaky naraznik medzi chudnymi a bohatymi. Chybal tomu lepsi scenar, samotna myslienka na dobry film nestaci a tiez by som vymenil hlavne duo, absolutne nevyrazneho Timberlakea a Seyfriend zatienili predovsetkym Murphy, ale tiez Kartheiser vo vedlajsich ulohach. ()

jadran90

Příteli chvátej píšu vzkaz, dej mi co ztrácím dej mi čas... Investujte dvě hodiny do tohoto filmu, nezklame vás. Námět nahradit peníze za zbývající čas do smrti zněl zajímavě. Ovšem určitě toho šlo vymyslet víc než Jánošíka, co bohatým bere a chudým dává, takže zmíněná substituce nakonec ztrácí význam. Olivie Wilde jsem si moc neužil a z hlavní dvojice mě víc bavil Dřevojezero než anorektická, v šatech oděná Seyfried. Nuda to ale taky nebyla, akce akorát a občas zabrala i hudba. ()

Dámské posily...

Dámské posily...