Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Neuge

Ty vole Niccole. Jak jsem se těšil na dílo podobné téměř geniální Gattace (jeden z mých nej. filmů), tak z toho vylezl nějaký nemastný neslaný mišmaš. Niccol se nezapře, ale tolik nedomyšleností, hluchých míst a vůbec, podivného scénáře, který je sice rychlý, zato však pokulhává v základních věcech a většina scén se odehrává tak nějak, střašně jednoduše a uspěchaně. "Gattaca" atmosféru mi připoměly z celého filmu tak dvě scény (a i v tom měl prsty velice povedený (a velice podobný) soundtrack). Jakoby se někdo snažil vměstnat tříhodinový film do poloviční stopáže. Dal bych snad i 4* - detail, nápad, nakonec i herci (zejména Murpy). Ale ta evidentní uspěchanost, dokonce i v klíčových scénách, které by zasloužily klidně 2x tak delší stopáž, ta je jednoduše neodpustitelná. Neuvěřitelným způsobem promarněná šance. To už mi vážně přišli lepší ti Surrogates. ()

RajCZitko

Velice zajímavě zpracovaná myšlenka času jako zdroje života, měny a taky společenského zařazení. Kdybych neviděl film, tak řeknu, že to má opravdu veliký potenciál. Nebýt troškař, trochu to roztáhnout, popsat více jednotlivé sekvence příběhu, probrat více psychologii postav jejich hlubší motivy, proč co doopravdy dělají - přitom například ještě prolnutí dějových linií při tomto vysvětlování atd, tak bych si to viděl třeba i na (pro mě) trilogii. Vcelku i mezi řádky řečeno všechno. Dobrý, zajímavý a pro mne i originální příběh, který není to, co mohl být. je to všechno tak trochu sříznuté, vysvětlené jen to, co divák potřebuje a konec. Nicméně vůbec neurazí, naopak. ()

štófy

Nápad pro film byl velice originální.Timberlake není rozhodně nejúžasnjším hercem všech dob,ale zdá se mi,že se to zlepšuje,nebyl to zas takový propadák z jeho strany.A i kdyby byl,tak by to nevadilo,když obsadíte do svého filmu Cilliana Murphyho,máte jistotu,že se skvělého hereckého výkonu dočkáte.Trochu mě zklamala Amanda Seyfried,která se už chopila rolí,které ji,dle mého,byly bližší...Každopádně za napínavý příběh s originálním námětem a nefalšovaným klaďákem, si film 4 hvězdičky zaslouží. ()

TEKAS

Velice zajímavá myšlenka. Plakáty vypadají skvěle. Trailer jednoznačně sliboval grandiózní akci, ta se tak úplně nekonala. Naneštěstí Timberlake trpí nedostatkem charisma a film není schopen utáhnout. Kupodivu přítomnost Johnnyho Galeckiho byla snesitelná. Potěšil mě Cillian Murphy, který je na svém standartu a že Alex Pettyfer svého hajzlíka pojal dobře. Mr. Don't waste my time byl velký sympaťák, ten by se mi spíš líbil jako hlavní role.Ještě mě hodně pobavil fakt, že Amanda Seyfried si na těch 13cm podpatcích s otevřenou patou i špičkou cupitala jako kdyby měla na nohách běžecké botky (ovšem v některých chvílích to vypadalo, že běhá úplně v jiných botách). ()

Bezmenny

Skvelý nápad, ktorý bol plne využitý. K celému filmu mám len jednu výčitku - autohaváriu si mohli odpustiť...všetko ostatné som doslova zožral aj s navijakom. ()

web-dat

Justin opět potvrdil, že mu lépe sedí akčně pojatý film (než posledně, romatická komedie - Zkažená úča) kde mu role doslova sedla ma míru. Je zajímavé jak rozličně hodnotí někteří jedinci. ()

TSZ

Zajímavý nápad, ze kterého šlo určitě vyždímat mnohem víc, než dost lacinou popcornovou zábavu (v negativním slova smyslu). Justin Timberlake jako novodobý Robin Hood krade bohatým čas, aby ho rozdal chudým, k tomu mu pomáhá krásná dcera časového milionáře... nebylo to nejhorší, ale ani zdaleka to nebylo tak dobré, jak dobré to být mohlo. ()

Misulka93

4 hvězdy a to jen za konec... čekala jsem celou dobu, jak to dopadne a to, jak autoři celý film zakončili mi přišlo trošku málo, vzhledem k tomu, jak bohatý měl film děj... ale za dějovou a příběhovou linku si 4 hvězdy zaslouží :) ()

vetsinezobri

V první řadě bezvadný nápad, díky cálování životem se tu a tam vyskytne i vtipná scéna a ze začátku to člověka hrozně baví. Ke konci už méně, omrzel mě hlavně Justin Timberlake, který mi nikdy nikde nevadil, ale tady bych si dovedl představit jiné herce. A taky koukám, že americké bouráky (s faceliftem budoucnosti) bez svého klasického jadrného burácení, jsou o poznání nudnější. Ten elektronickej šum, co vydávaly, mi přišel jako teplá prskavka. Vin Diesel by se jim vysmál. ()

departed

Námět je to určitě pozoruhodný, i když na papíře to muselo nejspíš vypadat divně, ale přesto se zpracování povedlo. Niccolovi patří skutečně obdiv za scénář, tedy vyjma pár "nedostatků", neboť se mi fakt nelíbilo, že v takhle originálním sci-fi se vyskytuje tak laciná milostná zápletka. ()

Talina

Sci-finky já ráda..a tento film nebyl výjimkou. Podle mě povedený snímek, jak v hereckém obsazení (Pettyfer, Timberlake, Seyfried, Galecki, Murphy...), tak i v námětu. Nenapadá mě žádná výtka . ()

Uhura

Až na naivní zakončení slušné sci-fi, nepostrádající napětí a vtip, což lze říct z těch současných o málokterém. ()

kihsleek

Super námět, střízlivě zpracovanej, bez zbytečnýho okecávání. Hodně povedená, zajímavá a zábavná sci-fi. Škoda, že v tom někdo hledá Jánošíky a Fausty a vůbec něco víc, než to je, místo aby se posadil a užil si to. Doporučuju. ()

Euchrid

Justin si s Andym sice troufnou na velké téma jako přerozdělování bohatství na světě, ale vychází z toho jenom umělý mix, na který se zapomene ještě dřív než pomalu skončí. Jediné, co mi v hlavě zůstalo je jejich řešení situace "když kradeš něco už jednou ukradené, je to krádež?". Tak děcka, berem flinty a dem si hrát na robiny hoody, co? ()

playboy_05

jednoduché futuristické sci-fi, skvělé v detailech, efekty radost pohledět...Timberlake hrát celkem umí, Cilian Murphy tradičně výborný, ale nejvíc překvapila Amanda, navíc je tak neskutečně sexy (ve spodním prádle i s pistolí v ruce)...80% a pro mě osobně jedno z nejpříjemnějších překvapení roku ()

Dámské posily...

Dámské posily...