Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Demonic189

Nie je to zle, avšak niečo tomu predsa chybalo. Namet a myšlienka ohladom času je však ale genialna. PS: odporučam originalnu verziu, kedze dabing /hlavne Justina/ je dost odporný. EDIT 2.6.2021: super film! Je obrovska škoda ze Justin nedostava viac uloh vo filmoch ()

Ryšty

Velice zajímavej nápad s Obchodování s časem. Je tu velice znát rozdíl mezi chamtivejma bohatýma a chudými. Jusitn znovu přesvědčil, že kromě zpívání je taky výborný herec. Murphymu role taky sedla. Jen mě mrzí, že více prostoru nedostala Olivia Wilde. Příběh mě chytnul a i když sem se koukal v noci, tak sem byl přitáhlej k obrazovce. Opravdu zajímavý snímek. ()

Zacharias

Jsem spokojen, to co jsem čekal jsem dostal. Průměrné sci-fi s originálním námětem, v závěru sice brané dost hopem, ale dá se to. Body navíc pro Amandu, která to celé odběhala na 15 cm podpatcích :-) Jo a nějak mi před shlédnutím uniklo, že tam hraje Cillian, takže milé překvapení. ()

Shaleman

Všeho málo a všeho moc na velikých hodinách děravých jak cedník. Průměrná zábava, která originální myšlenkou vypluje na hladinu, chvilku se tam zavlní a pak se navždy potopí. Nic víc, nic míň. ()

Matt007

Celkem zajímavý nápad, ani sem nevěřil, že mě film bude bavit ale stalo se. Kupodivu mi ani nevadil Justin Timberlake, kterého nemusím. ()

KANZASHI

Prvních deset minut žasnete ve víru nápaditého neskutečna, kdy v zápětí jste sprostě vyplivnuti na tvrdou zem = do totálně spackaného scénaře, kde nelogika a povrchnost a nepřirozenost nezná mezí. Při záběrech na strážce času se už koukáte přímo na tragikomedii. Nepříjemně okatej film, achjo, vraťte mi můj ukradnutej čas, kdyby to aspoň tak dobře nezačínalo... ()

Sasakr

Můžete mi říct, proč je tohle ve škatulce sci-fi? Vždyť je to realita, jen to porovnejme. Bylo nebylo, lidé potřebovali k životu čas/peníze. Když něco kupovali, o čas/peníze přišli, když pracovali, čas/peníze získali. Času/peněz ale měla většina velmi málo a navíc jim ho neustále užíral odpočet/inflace, daně. Byla zde ale úzká skupina bohatých, která měla tolik času/peněz, že ho sami nemohli ani využít/utratit. Pak se ale najednou objevil Justin/socialista, bohatým čas/peníze vzal a přerozdělil je. Ne, tohle není ani paralela, to je zkrátka jinak převyprávěná historie. Film byl nicméně velmi poutavý a hlavně futuristicky upravená auta byla skvělá. Škoda, že hlavní hrdinka měla hroznou ránu. Ať žijí levicová sci-fi :-) ()

Mani

...poutavý příběh, možná trochu parafrází naší přeekonomizované a odlidštěné demokracie....množství filmařských chyb, nad kterými se pozornější divák pobaví....Timberlake patří mezi "hvězdné" herce, kterým se snažím spíš vyhýbat, tady mi vůbec nepřišel špatný....dal bych 4*, ale 75% se mi zdá málo, tak dávám 5* ()

danny_21

No upřímně řečeno velký průser - od Andyho čekám daleko lepší věci, tohle byl velký šlápanec vedle. Zklamání ne tak až kvůli námětu, kterej byl dobrej, ale to zpracování - roztěkané, béčkové, bez jediného momentu, který by zůstal v paměti s vyjímkou používání pevné linky v hyper době genetického upravování ??? No Justine, koukej vrátit těch 109 minut !! - 35 % ()

Durgas

Na to, ako veľmi mi vadia nelogickosti v deji, tomu dávam celkom vysoké hodnotenie. Pretože celý film je vlastne sled dejových nelogickostí (všetko ide až príliš hladko a jednoducho). Inak nápad výborný, len to prevedenie také trošku tuctové. Amanda celkom kočka, aj keď až taká úúúžasná, ako sa tu niektorí tvária, podľa mňa nie je. Sú aj cicovatejšie cice. Suma sumárum, pobavilo, neurazilo, ale ani nejako extra nenadchlo. ()

Chip89

Co bych dělala, kdybych se ráno probudila a zjistila jsem,že mi do konce života bývá pět hodin? Zhroutila bych se nebo bych šla prostě do práce a doufala, že na to vydělám? Nebo bych se snažila vraždit ,abych jim mohla čas ukrást a žít? Chodíme do práce,aby jsme měli peníze na nájem, jídlo, zábavu.... Co kdyby jsme se ráno vzbudili a museli by jsme do práce,aby jsme se dožili večera.... Výborný nápad, se skvělým zpracováním. Opravdu mě to vtáhlo do děje a já chtěla víc a víc. Justin předvedl, že má nejenom krásné tělo, ale i herecký talent... Jen ten konec.... Trapný... Prostě ten mi celý dojem zkazil. Proto nedávám plný počet,ale pouze čtyři hvězdy.... ()

amim

"Don't waste my time." Aneb vezměme velmi slušný námět a totálně ho zabijme! Přeci jenom sci-fi romantické bravíčko mají všichni rádi, ne? ...ne. ()

Pathrose

Velmi zajímavé sci-fi s novým a neokoukaným nápadem, který vás ihned vtáhne hned do děje. Celá koncepce sektorů je vytvořena dobře, ale v pár momentech to nebylo úplně přehledné a řekl bych, že z toho šlo vytáhnout mnohem více. Hlavně z té hlavní dějové linie. JT to začíná brát s herectvím stále vážněji a zatím z něho mám pocit dobrý. Ovšem o třídu výše než všichni je Cillian Murphy. ()

markotter

Mám rád sci-fi a tak asi trochu nadhodnotím celkové hodnocení. Ale nápad s časem místo peněz se mi dost líbil a zdál se mi scénáristicky udržený na uzdě reálnosti. Povedená výprava, zobrazující blízkou budoucnost mi připomněla režisérovo dřívější dílo Gattaca, celkový dojem jenom podtrhovala. Korporace tady máme a že chudý budou vždycky tahat za kratší konec, je jasný už stovky let. Tahle technická vychytávka to bohatým jenom usnadní a ani bych se nedivil, kdyby to tady v budoucnosti jednou nastalo. To už ale doufám budu prdět do kytek. ()

Dámské posily...

Dámské posily...