Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

ljukyljuk

Námet ako taký veľmi zaujímavý. No a nevravím, nepozeralo sa to zle, keď som si fakt povedal, že to beriem s dosť veľkou rezervou. Ale všetko to bolo jednoducho nedotiahnuté a preto sa nemôžem zbaviť pocitu, že keby sa celému filmu dodala väčšia logika, celistvosť a tvorcovia by viac popremýšľali nad nejakým ďalekosiahlejším koncom, mohlo z In Time vzniknúť aj niečo viac ako len akčná romantika so sci-fi podtextom. No a úplne ma zabíjali dva typy hlášok - buď prudko intelektuálne perly typu "Welcome to my world" alebo zase až sitcomovo vtipné "cool" hlášky pri akčných scénach. Ako oddychovka s pekným vizuálom, ktorá minimalistickosťou sci-fi elementu ako takého neodradí ani ľudí, ktorý tento žáner veľmi nemusia - áno. Ako film, ktorý by hlbšie rozobral problém sociálnych rozdielov a zanechal v divákovi niečo na dlhšiu dobu - kiež by. 50% ()

LordMysti

Neotřelé sci-fi s velice kvalitním námětem, bohužel konec filmu mi usnadnil rozhodování mezi 3 a 4 hvězdami. Čekal jsem trochu víc zamotané sci-fi, podivný až tak trochu nelogický konec mě lehce zklamal, ale celkový pocit z filmu rozhodně pozitivní. Chvílemi mi to silně připomínalo svým stylem film http://www.csfd.cz/film/11993-gattaca/, no a k mému překvapení to natočil stejný režisér :). ()

Moly

Škoda a velké zklamání. Možná jsem čekala až příliš mnoho, možná jsem čekala rovnocenného partnera pro příběh 1984, pro který mám velkou slabost. Nedostavila se však ani neutuchající, takřka čirá, kapalná deprese, ani bezútěšná atmosféra či požitek z povedené výpravy a triků. Byť se začátek tváří slibně a v průběhu filmu dojde k pár scénám s jistým potenciálem - zdá se mi, že scénárista a ani režisér své šance nevyužili. Murphy hraje jako o život, Galecki potěší, ale jinak jsem se již v průběhu přistihla hned několikrát při smíchu v pasážích, kde to rozhodně nebylo záměrem tvůrců, a znechuceným odsuzováním v dalších. Co považuji za trestuhodné - nezvládnutý vývoj postav (Timberlake se už v polovině filmu nechová jako kluk z ghetta, ale jako James Bond!) Pár vtipů potěší, nápad naláká, ale kde nic, tu nic. Zbývá jen pocit, že jsem byla okradena o svůj drahocenný čas. // Zajímavé komentáře: Shadwell ()

Nyan

Tenhleten hezky vypadající film s chytlavou myšlenkou boje proti opresujícímu režimu, kterému pramálo záleží na svých občanech (v tuto dobu vidím pěknou pararelu k souboji proti dohodě ACTA) sráží momenty jak vystřižené z béčkových akčních filmů (bouračka sporťáku) a logické díry: Z kontextu vyplývá, že systém "vyměřeného času" funguje už minimálně 70 let, tak proč všechno vypadá jako ve městě z konce 20. století a z hlediska technologie jediná novinka jsou životní hodinky? Nebo to, že majitelé bank po první velké loupeži jen pokrčili rameny a nechali veřejně známou dvojici loupit dál a nechali své finanční ústavy bez ochrany? Ve shrnutí je to nápad pěkný, ale provedení nedořešené, ačkoli vizuálně pěkné. Pro ty, kteří by měli zájem o promyšlenější zpracování boje jedince proti tyranii, doporučuji film V jako Vendetta. ()

Dymatize

Prvni pulka me přímo nadchla a vědomě jsem si užíval, jak všechno jde jak po masle, záběr za záběrem klouzaly jak precizne seřízené hodinky, přesně tak si představuju kvalitni filmařinu. Bohužel zhruba od te autonehody, kde navic tloukla do oči maketa auta, se to pak zvrtlo už jen v akcni podivanou, pričemž předtím se mi líbil i námět a příběh samotný (zajímavé - čas coby platidlo)... jinak pěkne futuristické kulisy, dynamická kamera, nápadité hrátky s barvami, půvabný vizuální moment, kdy se oba koupou a pod hladinou oběma svítí fosforeskující časomíra... Akorát mě iritovalo, jak ta holka pořád běhala v děsných podpatcích. ()

Acrobat

Musím povedať, že po prekvapení v podobe Source Code, tohto roka dostávam od žánru nepopulárneho sci-fi pekné dary. In Time je totižto ďalšou šokujúco dobrou vecou. Avšak meno režiséra už čosi nahovára a je dobrou indíciou, že o myšlienku bude postarané. Bolo, veľakrát cez film som si v hlave motal scenáre aké by to bolo naozaj. Desné, stresujúce. Čas ako platidlo. Lenže sociálna nesloboda rovnako zostala, zákony džungle zrejme takisto. Pokiaľ ide o mňa, iste by som neprežil dlho. To je ale vedľajšie. Ako celok mi film sedel. Kvalitná prízemnosť budúcnosti v Niccolových trademarkoch, ktoré jednoducho fungujú a všadeprítomná depresia, či stihnem dobehnúť k požičovni nie DVD, ale 1 hodiny vášho cteného života. Beh matky k synovi je toho najlepším a úžasným zážitkom. Dvojica hrdinov ale úplne mimo. Opúšťal by niekto blahobyt? Rozdávate peniaze na ulici? Závidíme cigánom? Pohnútky Amandy sú scestné a scenárovo znásilnené. A Justin? To je snáď omyl jednak herecký, na druhej strane povedzme, že degradovaná sci-fi spoločnosť potrebuje Ježiša, ktorý namiesto odpustenia bude roznášať nadbytok času. Cilian nevysvetlený, len sa ako chudák poneviera z miesta A do miesta B. Jeho vynulovaním sa otvára „zločinecká“ cesta dua, z ktorého sa po skvelom námete a ako tak aj deji, vykľuje....skrátka Bonnie a Clyde. (videné 15.02.2012, BDrip) ()

Quido

Kromě nelogičnosti některých pasáží děje (v průběhu jsem se neustále musel ptát sám sebe - Proboha proč? Kdo by tohle dělal. Viz. konec Raymonda Leona nebo Fortise) se asi nejvíc na mém špatném zážitku podepsalo to, že velkou část filmu někdo dovolil nehercovi zkazit hlavní roli. Jeho statické hraní v předcházejících rolích odpovídalo ději, ale zde se prostě nezadařilo. Výborný nápad, velmi dobře zabitý - tohle si ten příběh nezasloužil. ()

Gendarme

rozhodně na dnešní poměry nadprůměrné sci-fi, dobrá myšlenka, která sice občas kulhá ale to se dá odpustit. Justin Timberlake a Amanda Seyfried tvoří kvalitní ústřední dvojici. /mě se samozřejmě víc líbila sexy Amanda to je jasné :-). ...70% ()

deLaFere

Já vím, že je to naivní hloupost, ale prostě se mi to jako odpočinkový snímek líbí. Dobrý casting, odsýpá to, scénář je ucházející, co více k relaxování chtít? ()

waska

Originální myšlenka pořád ještě dokáže udělat dobrý film i bez přemrštěných speciálních efektů a za relativně málo peněz. Amanda je neskutečně sexy a Justin Timberlake je lepší s každým filmem. Na nědělní odpoledne geniální film! ()

vikino1

Musel bych hodně hodně dlouho zavzpomínat, jaké Sci-fi mělo tak zajímavou a originální myšlenku. To co bylo největší slabinou Zdrojového kodu, to je u VČ hlavní devíza. Postupem času se to mění na klasické hollywoodské schéma my dva hodní, proti všem a hlavně proti jednomu co to vše ovládá... ()

krizi

Na tenhle film jsem docela dlouho těšil a sice nejsem vyloženě zklamán, ale nadšen jsem ještě méně. Je to v podstatě klasický příběh o zlodějském páru naroubovaný do slušně propracovaného prostředí, které tady ještě nebylo. Jednou vidět mi stačilo. ()

Ajvngou

No, no, no... Dobrej nápad, i celkem hezky technicky zpracovanej, ale logika... jaksi nikde nic. Předávání času je řešeno kolikrát tak, že jsem si pořád říkal, jak je to možný a proč tohle a proč ono (jak si můžete předat někomu přesně 5 minut, když v další scéně prostě přijde typ a vezme si kolik chce, aniž by to ten druhej mohl ovlivnit?). A takhle je to v In Time se vším. Proč hlavní hrdina dělá, co dělá? Nebo spíš, jaký má cíl? A ta levičácká agitka... uf... Všichni jsme si rovni a můžeme mít tolik času, kolik chceme. Omg... 2,5* ale 3* jsem dal za to, že to aspoň nenudilo. ()

sarfian

Pustím film a čumím jak péro z gauča .Prvá vec ma napadla "to bude zase pičovina", no po piatich minútach mi to došlo. Celkom originálne zhovadenie našeho kapitalistického systému, ktorý tu funguje dlhé roky a nikomu to asi nevadí, iba ak nám luďom čo utekajú pred krutou realitou do sveta pohyblivých obrázkov. Takmer dokonalý počin. VIDENÉ 1x ()

E lan

Originální námět, slušné zpracování, decentní herecké výkony a tak trochu nevyužitý potenciál. Jinak ale rozhodně dobrý film, který nenudí... ()

umbjaz odpad!

27. 3. 2012 Oproti Gatace, je tohle poloviční... :/ nevim... asi je to tou nedomyšleností.... ale hlavní hrdina na konci umře, takže hvězda na víc. 25. 3. 2015 No ty krávo... po třech letech to tady má 76%??? takt toho bych se nenadál ani v nejdivočejší noční můře. to to tady fakt hodnotili jenom mladinký kravičky, nebo se tady místní uživatelé nechávají ovlivnit velkým jménem světové kinematografie a známými herci? nebo to všichni hodnotili jen v době největšího boomu a pak už radši vůbec, aby zapomněli na to, jak se tady ztrapnili velice kladným komentářem, kterej je plnej superlativů? Zajímavé? Nápadité? Dobře zvládnuté prostředí? Propracovaný děj? Plnohodnotný příběh? kurva koukali jsme všichni na to samí? Podepisuju se pod místní komentáře přirovnávající dílo k Robinhoodovi, jen bych k tomu přisadil, že Robin kradl slepice a zlato v dobách, kdy nikdo netušil o mikro čipech. ovšem pokud to zkombinujete s hypermoderní technologií, člověk by si myslel, že taková společnost bude mít i GPS čipy ve všech plebsech. no prostě nedomyšlenost, kíčovitost, klišovitost, prázdnota a herecké výkony žáků 7 třídy základní školy. takoví opravdu talentovaný sedmáček by to zvládnul líp. Volám po ODPADU! a nejradši bych osobně obeslal všechny uživatele s hodnocením 3* a vyšší, aby laskavě znova koukli na tuhle hrůzu a přehodnotili ji, aby se to dostalo do správnejch vod velice podprůměrnejch děl. ()

AspireHD

Tady jsem musel dát pět hvězd, ikdyž tam bylo opravdu pár chyb, které mě trošku zamrzely. Začnu teda těma chybama. První chyba byla spíše ve mně kvůli výberu verze filmu, vybral jsem si bohužel tu s CZ dabingem a zase mám dost na několik měsíců. Ten hlas co dali Justinovi, to jako fakt? Další chyba už nebyla ve mně, ale v tvůrcích, kteří prostě málo zaměstnali Olivii Wilde, která si podle mě zasloužila větší prostor, avšak to perfektně nahradili svlékacím pokrem, kde pro naše štěstí Amanda prohrávala. A ještě se mi trochu nelíbilo, že strážce času přeci jen mohl prozradit něco víc o otci Justina. Ale to jsou jen malé nedostatky, které mohu přehlédnout, jelikož děj, který se zde vyskytoval byl velice dobrý. Bylo to zase něco nového a dobře vymyšleného, jelikož tvůrci mohli perfektně využívat časů na rukou postav, aby naladili tu napínací atmosféru, což opravdu fungovalo. Justin hraje dobře a Amanda taky, takže ohledně obsazení žádná, ikdyž bych asi Amandě nechal jiné vlasy. Na začátku bylo vše jasně vysvětleno, takže lehké na pochopení a rychle táhnoucí do děje. Nechyběla i smutná chvíle, kdy se Justin dozvěděl o tom, že vlastně jeho částečnou chybou mu zemřel nejlepší přítel, kterého znal dost dlouho. Film musim doporučit, protože já film zhltnul jedním dechem. Schválně jestli si uvědomíte, odkud znáte toho nejlepšího přítele Justina? :) ()

Tamten

Zajímavý námět, který však zůstává ve spoustě směrech nedotažený. Je zde vytvořený svět založený na obchodování s životním časem, ale je v něm spousta nelogičností a nevysvětlených věcí. To by šlo přehlédnout, bohužel i chování hlavního hrdiny je poněkud nelogické, a to už začíná skřípat. Jediná fungující stránka je tak akční část filmu. Takže pokud na film koukáte jako na akční snímek, je to zajímavé a pěkné odreagování. Ale nesmíte při něm začít myslet. ()

bono22vox

Dost mozna jsem jenom prehnane vztahovacny, kdyz mi prijde, ze Vymereny cas je komunistickou agitkou v atraktivnim obalu. Ale i kdyz vam podobne uvahy ani na chvili neprijdou na mysl, ta spousta logickych lapsu ve scenari je zkratka neprehlednutelna. Chceteli si udelat obrazek sami tak nevahejte omrknout tento na prvni pohled originalni pocin, ktery me bavil od zacatku az do konce, ale je potreba ho nebrat moc vazne, proto 3/4 hvezdicky... ()

Dámské posily...

Dámské posily...