Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Miki68

Další majstrštyk scénáristy Andrew Niccola. Ve své prvotině Gattaca si vystačil jen s náznaky sci-fi světa. Tady už jde odo detailů vydezajnovaný futuristický svět, ve kterém by asi málokdo z nás chtěl žít. Opět skvělý nápad, etický přesah má bohužel trochu podobu jánošíkovského boje za beztřídní společnost, ale proč ne. Film má švih, Timberlake dokazuje, že už je z něj definitivně lepší herec, než zpěvák, Amanda Seyfriedová je přísloušně roztomilá i bonieclydeovsky vzpurná a celé to prima šlape. ()

beckham-

Po druhém shlédnutí si člověk uvědomí, že v realitě si "čas" koupit nelze a proto by jsme si ho měli všichni o to víc vážit. ()

Pekisan

Socialna drama na temu bohati budu bohatsi a chudobni zdochnu? Alebo hladanie utopistickeho socializmu, kde revolucia znici spolocenske triedy? Mozno len janosikovska verzia Bony a Clide s prekvapujuco punk-sexy Amandou a sympatickym Justinom. Myslienka je jasna a velmi zrozumitelna. A v tychto casoch velmi pravdiva, ale jej vypovedanie je trosku naivne. Hlavne koniec. Hlavne pre ludi z postkomunistickych krajin. ()

Critic

Leonard tady zahrál docela dobře, jen ten Sheldon tady vypadá úplně jak Justin Timberlake :) Kvalitní sci-fi, kde místy trochu zpracování zabíjí skvělý námět, ale 5* pořád v klidu. ()

tomik99

Poměrně originální film s dobrým námětem, kdy se ve světě platí časem místo peněz. Film nese zajímavou myšlenku, která je dobře zpracována a člověka donutí se zamyslet, že čas je v podstatě jedna z nejdůležitějších věcí, kterou v životě máme. Film ovšem ze sebe dává to nejlepší v první hodině, ve druhé půli trošku ztrácí dech a stává se z něj klasická americká honička a střílečka. Samotný konec byl pro mě neuspokojující, celý závěr působil dost povrchně. Will prakticky nic nevyřešil a systému obecně nijak nepomohl. Kdyby v dnešní době někdo rozdal všechny peníze světa, chvilku bychom se měli dobře, ale z širšího spektra by to přineslo pouze problémy, protože by se nepracovalo. Celá ekonomika by se zhroutila. Film s sebou přináší tedy klasický happy end, ale v podstatě jde o (ne)úmyslně nejhorší zakončení pro lidstvo z hlediska delšího časového horizontu, jaké jen jde. ()

Fionor

Odpustil jsem filmu naivní zápletku i upocený zločin adorující podtext, ale co jsem už odpustit nedokázal byla absolutní plochost postav. Jejich motivace nedávala žádný smysl a stejnou roli by snadno zastoupily postavy vystřižené z kartonu. Jedinou výjimkou byl Cillian Murphy, který měl náznak nějakého vývoje a zajímavé motivace, ale když došlo na lámání chleba byl potenciál postavy trestuhodně nevytěžený. ()

HenryIvan

Prekvapujúco záživná záležitosť v hlavnej role s prekvapujúco málo otravným Justinom Timberlake-om. Asi prvá tretina je veľmi dobrá a zaujímavá. Neskôr síce tempo neklesá, ale dej sa nejak zadrháva. Netvrdím, že je druhá polovica filmu zlá či slabá, no už som nebol natoľko zaujatý ako v úvode. Koniec-koncov to bolo vcelku podarené. Myšlienku mal film naozaj dobrú. 80 %. ()

FanKalEl

Ja asi neverím čo som práve videl..to čo malo znamenať? Tento film je tak hlúpy až je to úbohé. Možno by ani nebol tak hlúpy a nelogický keby nám scenár vysvetlil nezodpovedané otázky. Dlho som sa zdržiaval tomuto filmu kvôli Timberlakovi ktorého zrovna nemusím, no skutočný paradox je že jeho charakter bol jediná vec vo filme ktorá dávala zmysel a držala ho len tak tak pokope. Tento svet neďalekej budúcnosti je síce originálny ale taktiež nelogický. Kde je zákon? Myslím políciu, nie strážcov času. Kde je záchranná služba a iné štátne správy? Ďalej by ma zaujímalo kde sú letecké vozidlá? Prečo mám pocit že daný svet pozostáva celkovo asi tak z polovice územia napr. takej Ameriky? Ono to zo začiatku malo slušný drive ale potom to začalo byť len horšie, dementnejšie až nakoniec totálne zlé. Celkovo príbeh mi príde dosť komorný čo je škoda. Nápad to bol dobrý a v podstate som sa potom všetkom i tak nenudil ale toto dielo bohužiaľ musím prirovnať k ničomu inému než je Babylon A.D. s Vinom Dieselom. (40%) ()

chrispe

Nebyl to úplně ztracený čas, ale žádná pecka taky ne. Na to jaké to tu má hodnocení, se film táhnul jak žvejka. Osobně jsem čekala mnohem víc akce. Nejvíc se mi líbil výkon Cilliama Murphyho, i když zrovna ten jeho konec mi přišel kapku směšnej. Jinak je to zajímavý svět, děsivý ve svém zmrazení. ()

kluzo

Docela zajímavý námět, ale ne úplně využitý. Myslím, že se s tím dalo lépe pracovat, takhle vznikla vcelku obyčejná gangsterka, u které si jen změňte peníze za zbývající čas. Ale jako obraz dneška a budoucna pod rouškou demokracie je to až vizionářské. ()

redBitch

Námět mě zaujal, technické zpracování okouzlilo, hudba zklamala a herecky mi přišel zdaleka nejvýraznější Murphy. Šlo by z toho vytřískat mnohem více, takhle film jen levitoval nad zajímavým nápadem. Vadily mi nepromyšlené drobnosti. Kamarádka to trefně okomentovala tak, že tvůrci si asi řekli, že když mají tak zajímavý koncept, ostatní faktory nemusí být až tak dotažené... ()

milhouse333

Hlavním tahounem je námět. Za vším se přeci skrývá čas. Absolutně geniální a vlastně tak jasné, že se divím že už s tím dávno někdo nepřišel. A tak odpouštím režisérúm, scénáristúm a i zvukařúm, kteří všichni udělali ve filmu dost chyb, které se mi ani za mák nelíbily a i přesto musím označit tento snímek jako dobrý film. ()

PedroPo

Problémem filmu, kde každá postava má vypadat na 25 (protože ve 25 přestává stárnout) je, že ho musíte obsadit spoustou herců, kteří na tento věk vypadají. Což mě u některých celkem štvalo (Minutemani třeba, nebo postavy bodyguardů, které vypadaly jak z kombinované módní přehlídky Armani a Ray Ban). Tolik k "vizuální" složce. Jinak se celý film táhne jak sopel z nosa a ke konci už jeho stále stejné tempo nudilo. Což je vzhledem k nápadu škoda. ()

Ceberus

Andrew Niccol si zopakoval vděčné téma ze své starší Gattacy - chytlavý námět okolo hi-tech společenského řádu, proti němuž je třeba bojovat - což nejvíce připomíná Equilibrium, Ostrov, Náhradníky či Repo men. Timberlake se mi ukázal ve výborném světle už v Sociální síti, takže jsem očekával kvalitu a nezklamal mě. Začínám si také pamatovat jméno Cillian Murphy, který už mě potěšil v několika svých předešlých filmech. Na druhou stranu však dvě námitky... Johnny "Leonard" Galecki se imho do dané role moc nehodil a jistě by se našel vhodnější kandidát, který byl nebyl jen lákadlem pro fanoušky BBT. A druhý problém mám s vizáží postavy Sylvie Weisové, která mě - na rozdíl od ostatních hodnotících - tímto zjevem rozhodně nezaujala. Škoda. Mimochodem, konec filmu je natolik šikovně otevřený, že by mě vůbec nepřekvapilo pokračování. ()

radeckator

Nápad za milion, ale scénář slabší, že výsledek ve finále sklouzne ke sci-fi verzi Bonie a Clyde říznutého Dannyho parťáky a Matrixem. Zbytečně moc jednoduché a akční. Ale ten nápad to utáhne celý až do konce. ()

Melvej

Za normálních okolností bych dal za 3, ale to, jak ve filmu vypadala Amanda Seyfried, byla doopravdy hrůza (za to dávam hvězdičku dolů), a kdykoliv se ve snímku objevila, nechápal jsem, jak ji do tohohle mohli obsadit. Jinak myšlenka skvělá, nicméně provedení hrozné. ()

Mitisko

Mám rád sci-fi ale nemám rád nič povrchné. Tu nebolo nič dotiahnuté dokonca a totálne všetko bolo povrchné, ani hlavý herci nehrali, tak svoje úlohy ako by mali pripadá mi to ako narýchlo robené bez nejakého hlbšieho celkového dojmu Totálne nelogické správanie ľudí napr. keď autobusár odmietol zobrať jeho matku. Keby išlo o život ako film každú chvilu naznačoval, tak by do toho autobusu vtrhla aj nasilu prípadne by sa ten šofér nad ňou zlutoval. Celkovo je to veľmi nereálne, ale ani nie preto že je to sci-fi ale preto že všetky postavy vo filme hrajú nereálne. Určité vyvrcholenia vo filme sú až smiešne narážam na okamih keď ich konečne chytia a práve vtedy veľký strážca času umrie lebo mu vyprší čas to bolo maximálne trapné! Hlavný hrdina z ničoho nič vie hrať poker ako majster sveta, na konci nepozorovane vkĺzne medzi ochranku najvplyvnejšieho človeka a počas celej polovice filmu ich vlastne hladajú ako neviem akých „teroristov“ a jediný kto ich naháňa je nejaký jeden pandrlák (strážca času). Dokonca nebolo divákovi ani vysvetlené akým princípom sa im tie budíky na ruku dostali... Nemám rád takéto povrchné fantasmagorie. Hodnotenie 2 hviezdy ale ani jedna za film, prvá je za peknú myšlienku byť nesmrteľný (ani to nebolo vo filme vysvetlené ako dosiahli) a druhá hviezdička je za peknú herečku inak by som film hodnotil ako odpad... A to doslova ! ()

Black-star

Oceňuji nápad, akci i překvapivě dobré herecké výkony. Avšak ve velké skupině sci-fi snímků se tento bude ztrácet a to protože mě osobně se to zdálo nedotažené, o některých věcech se film zmíní, ale nedotáhne to dokonce. Pak když se sami zamyslíte nad problematikou zjistíte že řešení které film nabídl není jediné a úplně korektní, nehledě na to že občas to popírá zákony a pravidla které nám prve naservírovali jako neměnné. Pro mě je to taková beta verze a chtělo by to ještě vyšperkovat. ()

Dámské posily...

Dámské posily...