Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

radaza

Celkem neotřelý nápad má příliš mnoho chyb ve zpracování. Nelogičnosti, ale i nedostatečná plynulost děje způsobují, že film zdaleka nenaplnil svůj potencionál. Když nad tím ale přemýšlím, za přízeň Amandy Seyfried bych nějaký rok pustil. Ta vám umí tak na těch podpatcích běhat...... ()

foundation

Narýchlo pozliepaná matlanina ktorá zaujala nápadom, čiastočne ale IBA čiastočne zobrazením spoločnosti v dobe keď čas ostal jediným platidlom a pár scénami ktoré v kontexte s ostatnými 90 timi percentami filmu pôsobia že ich snáď natočil iný režisér. Ako celok to je veľmi nedomyslené a deravé. Osobne som mal skoro pocit ako keby to mal byť pilot k nejakému seriálu. Timberlake v tomto prípade 100 percentne nahraditeľný, Wilde nestihla nič ukázať a Seyfried zasa nemala čo hrať. Ani Murphy sa mi nezdal vo svojej koži. 2/5. Chvíľami bavilo ale návštevu kina skôr ľutujem. Za zmienku určite stojí hudba ktorá bola najlepšou vecou vo filme. ()

Viky.05

Film, ktery vypravi o tom, jak se lidstvo (ne)změni kvuli času, se kterym tak trochu obchoduje. Film kteremu skoro nic nechybi. Po herecke strance nemam Justinovi a Amandě co vytknout. Avšak jedine co mě mrzi je, že "vzdalena" budoucnost vypada jako Německo za 5 let. A už musim končit, dochazi mi čas. Viděno v kině 2D ()

Ssoumess

Spoiler alert! Velice dobrý nápad, velice zajímavé provedení, půvabná kamera, i všichni "25 letí" herci. Bohužel celý film mě napínali s vysvětlením celého systému, k němuž nedošlo. Veškerá revolta hlavních hrdinů nic nevyřešila, přesto byl konec prezentován jako hepijend. Dost mě to mrzí a srážím za to 3 body. Pokud by to bylo domyšlené, neváhal bych zařadit tento film do své top 10, ale takhle... 7/10 ()

PEZ

Film, ktory ma pozitivne prekvapil a potesil. Zacnem pozitivami. Perfektny napad, po dlhej dobe zas niekto vymyslel nieco originalne (i ked cas su peniaze pozname uz pekne dlho - stacilo to otocit :)). Andrew Niccol si to nielen napisal, ale aj zreziroval (a aj produkoval) a to vsetko vydarene. Prekvapilo ma, ake vyborne tempo cely cas film ma a ako umne graduje napatie a rozvijanie pribehu. Herci tiez super, typovo dobre vybrani, Cillian Murphy (opat) paradny (nemozem si pomoct, ale prisiel mi ako najvacsi sympatak filmu). Za vizual palec hore - rozdiel medzi socialnymi vrstvami vykresleny dokonale. K tomu naozaj tona narazok na sucasny system a jeho problemy (vid. Occupy Wall Street resp. 99 percent), ale nielen to. Otazka nesmrtelnosti sice nie je vobec nova, ale tu sa vyslovene hodilo zamyslenie sa nad tym, ci by ludia OZAJ chceli zit vecne...Mimochodom velmi sa mi pacilo hlavne motto: "No one should be immortal if even one person has to die" (cynicky pohlad na svet je v dnesnej globalizacii velmi rozmohnuty, tak ale staci si predstavit byt na ten "nespravnej" strane barikady, ze ano). No a koniec samotny mi uz znacne propominal Bonnie & Clyde. Minusy. Je velka skoda, ze je pribeh dost jednoduchy (co mu mozno nakoniec aj svedci), nejako mam pocit, ze by sa dalo z toho vymacknut este viac, navyse par veci sa otvorilo a nedopovedalo napr. detaily o Willovom otcovi, minulost Raymonda Leona, etc. Druhym, skor uz filozofickym problemom je, ze cely film bol o zhodeny alebo nastrbeni systemu. Otazka je, co by nasledovalo potom. A tym nechcem naznacit, ze tuzim po dvojke. Iba bolo povedane A bez toho, aby sa riesilo aj B. Inak kvalitna zabava s dobrou paralelou na sucasnost. U mna preto TAKMER za plny pocet. ()

Dimo

Jeden z NEJLEPŠÍCH filmových nápadů poslední doby. V tomhle ohledu fakt paráda. Proto mě mrzí těch několik hluchých momentů a plynutí příběhu po povrchu. Ale i tak, poté, co jsem se pohodlně usadil v kině, se mi to sledovalo příjemně a těch pár zapamatovatelných okamžiků potěšilo. Jen se připravte na to, že aktéři většinu filmu pobíhají (a většinou ospravedlnitelně) a ústřední dvojce poté, co jim dojdou slova, se políbí, což ale též mohlo dopadnout hůř, že. Příjemné, nenudící. Silné * * *, neboli 70%. ()

HermyJane

Film, který zpracovává velice zajímavou myšlenku a to, že peníze ztratí hodnotu a jediné, čím se ještě dá platit je čas. Čas, který odpočítává vaši smrt. In Time vás vtáhne do děje a rozhodně zaujme. Přesto se z tohoto skvělého nápadu dalo vytěžit víc a myslím, že to je škoda, že toho autoři nevyužili. ()

TOi

In time vypadá jako velice ambiciozní a originální sci-fi. A v mnoha ohledech je to také pravda. Justin má charisma, Murphy zas pěkný auto a Amanda velké oči, pěkný kozy, boty na jehlách a čupr účes. Bohužel tohle jsou pouze detaily ve scénaři děravém jako cedník. Celý svět, který Andrew Niccol vytvořil je nedomyšlený a proto také směšný. Nevěřil jsem ničemu a nikomu. In time hraje hru, na kterou nejsem ochotný přistoupit. Samotný příběh filmu alias Robin Hood budoucnosti je jeden velký kýč. Jsem trochu zklamán, ale nelituji (hlavně díky Amandě). P.S: Justinovi a Amandě to spolu celkem sluší. 60% ()

nurielka

Páčila sa mi hlavne originalita filmu a vedela som si živo predstaviť ako by svet fungoval s tými časovými zónami, bohatí zostávajú bohatí a chudoba ďalej umiera od hladu (resp. bez času). Inak hudba tomu udávala dobré tempo a dejom som bola nadšená. Adrenalínové, šialené, dojemné.. herci mi vôbec nevadili. Samotná myšlienka filmu a originalita mi stačia aby som ocenila film ako vynikajúci. Delikatesa. To je nápad za 20 000 000 rokov:) ()

KOOHA

Lepší průměr tomu nemůžu dát. Na to abych se u toho natrásal, jako že by to byl bůhvíjakej film, to říct nemůžu. Zajímavá myšlenka, pěknej námět si vymyslel, ale tak nějak mi to nepřišlo normální. To co táhlo hlavního hrdinu a jeho pochody mi nějak nešly dohromady, ale zase na druhou stranu, kdyby z toho chtěl udělat popcorn s velkou pompou, tak tu bude klišé. Tahkle to byl pohodovej film, kterej ani nenadchne (především lokacema, kterejch bylo pomálu), ale ani nenasere. Bylo vidět, že se šetřilo. Ty lokace byly fakt strašný, motat se celej film kolem jednoho mostu a tý příšerný Los Angeles river, jak se říká té stoce je znát. ()

longercz

Na Gattacu to nemá, každopádně ale jde o originální dobré Sci-fi s výbornou muzikou a nepřehnaným morálním ponaučením - pro mě ideální film. ()

Johny M.

Rádobyzpěvák Justýn a Alex Pettyfer - spolu s Taylorem Lautnerem největší zlo současnejch filmů, naopak skvělej Cillian, Olivia a Amanda + celkem originální příběh, kterej dost vypovídá o současný době a kam to všechno směřuje... několik pro a proti, ale podat by to šlo určitě líp... ()

levente

Smutné. Výborný nápad, na kterém bylo možné postavit scifi desetiletí. A možná i víc. Výborný nápad však zabije scénárista, který si s myšlenkou hraje, jako kočka s myší, aby ji ke konci první hodiny prostě zabil. A dál? Pouze natahovaná kaše, které zabíjí i to dobré. Výsledek? Smutek. ()

Kingjiri

In Time patřil mezi moje nejočekávanější snímku tohohle roku. Proto mě mrzí, že výsledek, co se scénáře týče, je hodně průměrnej. Při tom nápad s časem jako platidlem byl hodně originální a přímo vybízel k pořádný akční podívaný, ve který se běží jako o život. Jenomže (nejen) u scény v kasíně jsem se hodně nudil a během projekce jsem měl několikrát nutkání se podivat na hodiny, což jsem nakonec jednou udělal a určitě to neni lichotivej výsledek. Nevyužitej potenciál příběhu ale zachraňuje Timberlake v hlavní roli a předevšim hodně povedenej soundtrack Craiga Armstronga. Za tyhle dva atributy dávám čtvrtou slabší hvězdu. ()

denisavary

Nemám ráda Justina=minus dvě *, výborný nápad s časem, nad kterým se člověk pozastaví a popřemýšlí "co kdyby"=plus dvě *, naprostá naivita vytvořená ve filmu=minus tři *, oblíbenec Murphy= plus jedna *, hudba úchvatná= plus tři *...sečteno a podtrženo....průměrný film, na který se dá koukat hezky, ale jen jednou...:) ()

Dámské posily...

Dámské posily...