Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

loki5

Slibný námět utopený v béčkové gangsterce z "ghetta". Vše se rozpadne asi po půl hodině a veškerá sci-fi hloubka se utopí v honičkách, přestřelkách a krádežích. Hlavní hrdina se během chvíle mění ve střelce a špičkového řidiče. Občasné nápady s časem jsou fajn, ale většinou nakonec nejsou nijak rozvedeny a když je prostě vyměníte za zelené bankovky funguje to stejně. Mimochodem hlavní hrdina je mi dost nesympatický. A Amanda Seyfried vypadá jako mrkací pana :-D Ale koukat se na to dá. Když jste fanda sci-fi odečtěte 15% a když jste fanda gangsterek přidejte 15%. 50% ()

Puol

Námet s vymedzeným časom mi prišiel zaujímavý, ale je zúfalo nevyužitý. Celé mi to prišlo nedotiahnuté a s veľkým počtom logických nezrovnalostí. Od režiséra takéhoto formátu som očakával zaujímavejší, resp.dopracovanejší film. ()

BeranSon

Námět a koncept, velmi dobrý a fakt toho, že ,,čas jsou peníze" je výnosný. In time mohlo dopadnout lépe, ale hlavní zápor je ve strátě myšlenky, někdy jsem si nebyl jist logikou lidí, nebo ani samotného děje. Justin Timberlake v tom šlape pěkně z ostra, filmu nic nedodá, ale taky ho nezhorší. Amanda Seyfried, není herecké eso, ale tady to uhrála srozumitelně. Zrežírovaně se mi to jeví dosti špatně. 5/10 ()

Marykus

Myslím, že na to bude hodně odlišných názorů v poměru ku věku. Starší lidi, potažmo dospělí nejen věkově, ale i zralostí myšlení a chování, na to budou mít horší názor nežli náctiletí. Mě osobně se to líbilo dost a jsem rád jelikož mi to doporučila druhá polovička mého srdce, s tím že se jí to líbilo natolik, že si to pustila 5x. Což při pomyšlení, že si to opravdu nespletla s Twilight ságou mě donutilo si to pustit ještě dnes. J. Timberlake zde kupodivu hrál dobře. Já ho měl vždy zafixovaného jako zpěváka a ne herce, ale pomalu to začínám přehodnocovat. Film má docela originální námět. Musím uznat i dobře zpracovaný až na některé efekty a další chybičky, které ale milerád přehlédnu. 85% ()

Heroine odpad!

No jo, pokus o takový "budeme taky Matrix". Nevychází to. Chybí tomu hloubka. Nemá to metaforu, nemá to vlastní historii, jakoby závažnost celé situace. Ano, obchoduje se s časem. Ale prazvláštně a absurdně, kdy se z každého stává vrah (viz nejzápornější postava filmu, bezohledný autobusák...), a všichni kradou všem, a považují to za normu. Nic jiného se v celém filmu neřeší, a nic jiného se tam ani nestane. Velmi slaboučké. ()

hororwatch

Zábavné? To ano,ale myšlenka postmoderní doby a její hlavní hodnotou mě moc nenadchla.Čas je důležitej i v dnešní době, ale pojem ,,vyčasovat'' v souvislosti se smrtí to je absolutní kravina. A jak tu napsali určitě už jiní, když už takhle originální myšlenku tak ji aspoň rozvést. Ale co se dalo čekat s Justinem v hl. roli, než obyčejnou Forestovinu :) 3* celé. Nenudilo neurazilo, škoda potenciálu. AD- Vlastně když se nad tím tak zamyslím, myšlenka a spád filmu jsou stejné(ptákoviny) jako v Elysiu. Ačkoliv tady musim uznat, že alespoň se nesnaží hrát nijak extra na city. ()

burton

Nezaplatíš? Zemřeš! Žádné překlenovací úvěry, žádné oddlužovací kanceláře, žádná konsolidace. NO! Prostě nemáš prachy? Tak chcípneš a basta. V tomto případě doslova peníze jsou čas. Ale kdo by chtěl žít věčně, když mu je už minimálně stopade a ne a ne zchudnout. A tak jdu do kasína a všechno projedu. Nebo to někomu daruju, to je fuck. Jenže, zase je tu háček. Ten obdarovaný byl doposud chudý, jak kostelní myš a to je zkrátka v nespravedlivé společnosti p o d e z ř e l ý. Tak nemarněte čas a mrkněte se na to, bude se vám to líbit :). ()

P.J.2

Zajímavé Scífko s originálním příběhem. Pěkně se na to kouká, je to zábavné a Justin potvrzuje že je stejně dobrej herec jako zpěvák. ()

septic

další poblbaný Hunger games skřížený s Looperem s dvěma ústředními přiteplenými plyšáky bez špetky akce nebo napětí. Námět je perfektní, ale scénář, casting a dialogy jsou absolutně napřesdržku. Žádný zvrat, milion pusinek pro pitomečky, nic neočekávaného v rozuzlení, akorát když mu zemřela maminka, tak jsem myslel, že si půjdu hodit šálu. Bylo to tupé jak návrhy z Brusselu. Navíc jsem spolu se Sunset Limited hodně hodně dlouho neslyšel tak dobrý soundtrack, tak špatně posazený do filmu! 32% ()

merigieren

no myšlenka pěkná, její ukazování v praxi poutavé, ale pak jede bus hodinu cestu, která člověku zabere hodiny 2, hlavní hrdina chce nějak zničit systém, přitom se zamiluje, utíká, adrenalinově umírá a zase získává čas, trochu si hrají a mazlí, rozdávají čas. Možná až trochu dlouho, ale jinak by to nemohlo trvat tak dlouho. A to všechno až k finálnímu útěku, kde někam běží, mají na to 2 minuty, bůh ví kam, ale ono je to jedno, protože je zachrání policejní auto. ()

KNTRFKT

V první řadě musím podotknout, že jak Timberlaka nemusím jako pop buzíčka, tak jako herec mi vůbec nevadí. V případě tohohle filmu je strašná škoda, že námět, který nemá obdoby a je naprosto nezrecyklovaný, dostává přes párky díky klišovitosti, která bohužel převládá. A tak se z krutopřísného nápadu stává jen další propubertální kokotina, která má za cíl přitáhnout pouze tu část generace, která si bude Justina lepit nad postel a řezat si po večerech žíly, protože takhle krásný kluci jsou jenom ve filmech a na ně zbývaj jen ti obyčejný- uhrovitý, ti, co nikdo nechce a ikdyž jim mamka neustále vtlouká do palice, že jsou na tom světě nejkrásnější a tudíž si musí najít někoho, kdo má za jménem aspoň šest nul, jim prostě stejně vrtá v hlavě jen ten Džastyn. Už jenom čekám, kdy dostane podobnou roli Bíbr a tělní tekutiny potečou proudem. ()

RedDuck

Ta premisa šlehnutá s Marxem na dnešní dobu rozhodně má myšlenkové větší potenciál než co nabízí samotný film. Režisér zřejmě chtěl natočit akční jednohubku a bohužel tomu podřídil scifi složku. Minimálně bych očekával vysvětlení proč je (myslím technicky) tak jednoduché krást čas a přitom nevládne úplná anarchie. Těch logických lapsů a nevysvětlených věcí je tam však víc. Jako variaci na Robin Hooda či Bonnie a Clyde jsem nebyl zklamán, film je svižný, herectví a audiovizuál fajn. ()

Kaktusak12

Žádné otřepané sci-fi v postapokalyptické budoucnosti, ale stylový akčňák se skutečně originálním nápadem. In time se nezastaví a pořád se tu něco děje, což je fajn, jen finále by možná mohlo být zakončeno lépe. Nicméně hlavní dvojice aka ,,Bonnie a Clyde'' je skvěle zvolená. Cillian, jako vždy, nezklamal. Celkově příjemné překvapení.. ()

MickeyStuma

Velmi zajímavý námět sci-fi příběhu, kde mimo jiné vyznívá i určitá kritika moderního kapitalismu. Platí se tu za vše s využitím času ze svého vlastního života. Jít do práce, vydělávat několik hodin, potřeba nakoupit nějakého jídla a prostě nějak žít. Odpočítávání má každý na ruce, kde se ukazuje, kolik času komu zbývá. A tak tzv. elita žije věčně, protože věda našla způsob, jak zastavit lidem stárnutí. A jak jinak, je to všechno na úkor chudých. Manipulace lidí tak, aby z toho měli prospěch jen ti bohatí. Snímek by sice mohl být daleko živější a snad i akčnější, ale i tak se jedná o zajímavý filmový koncept k zamyšlení. ()

F.explorer

In Time je film, ktorý zapôsobil na diváka hlavne geniálnym námetom, no na plátno sa nedostalo všetko to, čo tam malo byť. Na jednej strane monumentálny svet, založený na "triedach" na druhej strane príbeh chlapca, ktorý v tom svete neznamená nič. Počas filmu sa nechávame unášať dynamikou filmu pri prechádzaní do krajších a krajších častí spoločnosti pod nátlakom straty času. Táto postupnosť dobre funguje až do konca filmu kedy sa z našich hrdinov stáva družina Robina Hooda, túžiaca po pomste a bohatstve a to je obrovská škoda takýmto spôsobom zovšedniť tak výnimočný nápad, s akým sme vstupovali do filmu. ()

Folky

Fajn sci-fi, které sice nerozvíjí zajímavý námět dostatečně a má docela odfláklé finále, ale je radost na něj koukat. Silné čtyři hvězdičky. ()

Olík

Akční future thriller, který nestojí na efektu efektních efektů z Efektova, ale jeho nosným sloupem je samotná myšlenka. Myšlenka, s kterou scénář místy nepracuje na jedničku s hvězdičkou, ale sama o sobě si zaslouží poplácání po ramenou. Asi bych se víc krotil v „levičáckém“ vyznění, ale odečetlo mi to pouze 105 minut života, takže u mne dobrý. ()

studo

Ale nebolo to vôbec zlé...Občas sa vyskytli chyby v logike a správanie charakterov a.k.a. Amanda Seyfried sa stane zlodejkou so zbraňou rýchlejšie ako ja dokážem zjesť obed... Inak to však malo spád, ten komu chýbala akcia si asi pomýlil sálu. Bolo to božie a tie autá, Olivia, Amanda a timberlake - thumbs up ()

Dámské posily...

Dámské posily...