Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

latent_light

Miluji scifi. Mám rád vlastně i Justina Timberlaka. Ale tohle byla tragédie. Na tento film si měl myslím Andrew Niccol vzít pomocného scénáristu. ()

Darkslayer

Niccol sa pri tomto filme odklonil od cesty citlivejšieho prístupu ako pri Gattce a strhava to viac na dialnicu Hollywoodskeho mainstreamu. Na toto zistenie však stačí zhliadnuť trailer, či výber hlavného hrdinu. Myšlienka ako taká je tradične Niccolovská a vhodná na zamyslenie. Vizuál a výprava striedma ale vkusná a príhodná (ako aj pri vyššie spomínanej Gattace). Timberlake mi vôbec nevadil, Amanda Seyfried na zjedenie a skvelý Murphy ako kvázi záporák. Škoda, že dejové spracovanie už trochu poťažkáva. Určitú marginalizáciu technických, či schopnostných detailov ( profesionálne šoférske schopnosti alebo technické riešenie "časomiery") by som vedel odpustiť ( konieckoncou toto mi nevadilo ani pri Simone). Čo však už prehliadnuť neviem je občasné odkláňanie sa od logiky a (aj napriek tomu, že sa celý film točí okolo tikajúcich číseliek na predlaktiach) až príliš často sa stetávame s pohľadom na posledné sekundy a následú záchranu. Celé je to poňaté v štýle novodobého Jánošíka, Robina Hooda, či Bonnie a Clyda, ale hlavný hrdina (aj napriek svojmu postaveniu) vyznáva až prílišne humanitné a sociálne hodnoty. Moje očakávania od tohto snímku boli značne rozporuplné preto nemôžem konštatovať, že som sklamaný ani prekvapený. Film má svoje nepopierateľné kvality ale nevtiahol ma tak ako by som si prial. Slabšie 4* . ()

char_t

Niccol je v tom cítit, vzpomněl jsem si na Gattacu. Boj proti systému, který připomíná ten náš globalizovaný svět tak moc, že to ani nezkouší maskovat. Potěší ale maličkosti, které tohle sci-fi zvedají z průměru do červených čísel - od uvěřitelného světa, přes nerušící hudbu až po parádní výtvarné a barevné sladění celého světa. Perlička na závěr je skvělý casting - perfektní byl hlavně Cillian Murphy, boduje i naivně sexy Amanda Seyfried, nebo malá rolička Johnnyho Galeckiho. Dokonce i ten Timberlake se pokouší hrát, no ne? Jen škoda pár nedotažených logických chyb nebo jedné mizerné trikové scény. ()

Rokle

Nápad vytvořit svět, ve kterém se platí časem namísto peněz kvituju. V budoucnu se můžeme něčeho podobného dočkat i my... Mrzí mě, že Andrew Niccol nedotáhl svoji vizi do úplného detailu. Tváří se jako sofistikované prostředí, přitom je tam několik logických děr. V jiných filmech bych to pravděpodobně přešel, tady mě to zarmoutilo dvojnásob. Rád bych se dověděl více (zápas v "páce" si o to přímo říkal). Přišlo mi, že závěr je hodně odfláknutý. Narychlo shánět čas, když byl předtím k dispozici se mi zdál jako hodně spíchnutý (zasvěcení vědí). Asi se začnu učit pravidla pokeru... svlékací hru bych si s Amandou střihnul hned :)) 70% ()

Anayka

Film, ve kterém prosté sdělení "Nemáš 5 minut čas?" nabývá zcela netušených rozměrů... Nebudeme si nic nalhávat, dějová linka není nijak inovativní, ale TA MYŠLENKA! Prostě pěkných 70 % a film, kterému nelituju svůj čas věnovat. ()

zelda82

Genialne jednoducha premisa dela z tohohle sci-fi jizdu do posledni vteriny (doslova). Neni to sice uplne bezchybny film a tech klise take mohlo byt min ale to neznamena, ze by to nebyla super zabava...A Amanda Seyfried je tady neuveritelne sexy, coz se taky pocita:)) ()

Tiso

Sci-fi se skvělou myšlenkou a skvěle se hodícím Justinem v hlavní roli. Báječná podívaná od začátku až do konce. ()

ještěžiju

Tentokrát mě pan Niccol nemile překvapil. :-( Robin Hood a Mariana utopistické společnosti, kde a to bez jakéhokoliv náznaku vysvětlení se zastaví fyzickému jedinci věk na hodnotě 25 let a pokud se nenarodí v lepších kruzích, je nucen na každou další vteřinu, minutu a hodinu života dřít. Nejsem si jist pane Niccole, že jste ve své dýmce měl při vymýšlení a natáčení tohoto snímku ten správný tabák. :-) Po shlédnutí krátkého dokumentu o natáčení musím přiznat, že: ano, tento film mohla být paralela respektive zrcadlo nastavené současné lidské společnosti. Jenže to si ve filmu uvědomíte jen na kratičkou chvíli a nejvíc to zazdí konec, kdy ústřední dvojce ukradne nabíječ s miliónem let a místo aby si dobila časovač, tak tam předvádí neskutečné brikule, potažmo přijde repete scéna, kdy proti sobě běží, aby jeden druhému dobili čas. :-( Padlo to i právě na tom, myslím že to chtěli i producenti, že film musí být akční ... ta tam je dřívější ač jednodušší ale trefná propracovanost ústředních postav. :-( ()

jochanan

Celkem jednoduchý příběh z blízké budoucnosti, který v nadsázce ukazuje, jak vlastně funguje i naše dnešní společnost - a princip té filmové nás tak může jedině vyděsit, kam až to může zajít. Už během sledování jsem si říkala, že tohle prostě musí být od stejného režiséra, jako Gattaca, protože Niccolův rukopis je tu jasně poznat. Komentář píšu až s dvoutýdenním zpožděním, protože mi hodně dlouho trvalo, než jsem si urovnala všechny dojmy a ani teď to nejspíš není definitivní. Gradace děje je neuvěřitelná a Justin Timberlake opět dokázal, že jako herec sakra umí! Byť je In Time poměrně dlouhý, ani na minutku jsem neměla pocit, že mě něco nebaví, naopak! Ostatně, když si spočítáte, jak dlouho vzděláváte na pořádný bourák nebo kávu, zjistíte, že filmové ceny v minutách nejsou zase tak vzdálené dnešní realitě.... ()

FilmWave

Hezký nápad a výprava. Niccol je mistr v tom, jak umí s minimem vytvořit zvláštní a přitom uvěřitelné prostředí budoucnosti. Všechno ostatní ale špatně. Neherci Justin Timberlake a Amanda Seyfried nemohou sci-fi variaci na Bonnie a Clyde vůbec utáhnout. Akce zoufalá (naštěstí je jí minimum) a celková ideologie nekorektní. ()

jura-roy

5 minut, jeden den nebo tisíc let? Každopádně nemarnit svůj čas Timberlake zvládal a proto je In Time dobré sci-fi, které těží z jednoduchosti a dobrého námětu. Don't waste my time - film opravdu neplýtval mým časem. ()

owwidius

Tak velmi sa nam pacil namet z prveho traileru, ze ostatne sme uz radsej nepozerali, nech vieme co najmenej. Bohuzial, z kina som isiel nakoniec skor sklamany. Po dlhej dobe skvely napad, vizualne pekne a aj technicky parada, ale vadila mi tam kopa veci, ktore boli bud nedotiahnute do konca, alebo som im jednoducho neveril. Tolko skvelych napadov ostalo nacrtnutych a nevyuzitych (ako/preco to cele vzniklo, proces transferu 'casu', myslienka charity, poulicni gangstri), sceny ktore ma vobec nedostali (mama) a sceny vyslovene zle (havaria auta). Ten film mal potencial ma totalne zabit kazdou scenou a napadmi ale nedokazal nic z toho, vacsinu casu som si hovoril ze snad to pride, ale stale nic... skoda ze sa toho neujal iny reziser. Nakoniec 4 stars fakt len za skvely napad. 7/10 ()

Adm.Nelson

Inteligentné sci-fi, ktoré by si zaslúžilo oveľa lepšie hodnotenie ako má, pretože nápad sám osebe je vynikajúci a keď sa k tomu pridá nenudiaca a dynamická réžia, celé sa to zasadí do fungujúceho realistického sveta (časové pásma, ghettá, strážcovia času) a obohatí sa to neskutočne sexi Amandou a sympaťákom (pri ktorom ma už štvú tie kecy že nevie hrať, pretože vie, a vie to výborne) - tak dostanem film, pri ktorom nemám dôvod byť nespokojný. Snáď iba drobná poznámka - nemal som pocit, že sledujem niečo výnimočné, ktorý som mal, keď som videl Gattacu. 9/10 ()

Ben Nevis

Nápad, že se bude platit časem, je vskutku tak neotřelý, že jsem odpustila pár nelogičností (například, že čas člověka si může vzít každý kolemjdoucí). Bohužel pak se to zvrhne na komunistickou agitku o sociální nespravedlnosti a proletariát se vrhá do boje za lepší zítřky. Amíkům se to slintá nad třídní rovností, ale my už jsme to zažili. Přesto se film povedl, ale považuji ho víc za popkornovou zábavu než za něco k zamyšlení. ()

crha

Dobrý námět, ze kterého se dalo vytřískat daleko víc. Nechápu to, ale JT mi, nejen tady, vůbec nevadí. Ačkoliv jako zpěvák splňuje veškeré atributy, abych ho nesnášel. A mít takovouhle matku, tak do ní normálně jdu, to říkám otevřeně. ()

agassi68

Slušný nápad sa minul účinkom v slabšej realizácii. Týka sa to hlavne dialógov. Ako keby bol film určený predpubertálnej mládeži, ktorá potrebuje po lopate dostať do mozgov myšlienku, že peniaze /čas/ nie sú všetko. herecky zaujal akurát Cillian Murphy a po Sociálnej sieti som čakal viac od Timberlaka. Ďalší z radu filmov, kde dobrý nápad nebol dotiahnutý.. ()

Luk Skywalker

Až na pár věcí (např. běh s vysokými podpatky, lehké ukradení času) a příběhu ve stylu Bonnie a Clyde má film zajímavou myšlenku a vzhledem k tomu kolik filmů za rok vyjde a kolik jich má originální myšlenku dávám 4 hvězdy. ()

Dámské posily...

Dámské posily...