Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

hEROic

aj tak tady je neco zase nadhodnoceno... namet super o tom zadna, ale ten zbytek se utapi v tezkem prumeru... totalne neumetelsky uchopena prace s emocemi, bud je casu hodne nebo neni vubec, nic mezi tim... honba za odplatou? ale prd... hodne uboha parafraze na "bohatym bral, chudym daval" s lacinym svrhnutim rezimu... paka o cas - no comment :)) 60% ()

Ydrosten

Justín se mi nelíbí ani jako herec a ani jako zpěvák. FILM : nóóóó dobrá v podstatě jsem se díval až do konce , ale nějak jsem se musel nutit. Přes perfektní nápad až po " retro " styl a černo bílou stylizaci , bych film hodnotil jako povedený a dal bych 5* Bohužel to shazuje nějak nezáživný děj a herecké výkony. Cilian Murphy je celkem sympaťák , Amandu Seyfrield mám celkem rád , ale zbytek nějak postrádá hereckou tvář. Škoda nevyužitého potenciálu , který mohl vydat na 3 další pokračování ( kdyby někdo aspoň v základu vysvětlil kterého demnta napdlo udělat z nás počítače a jak toho bylo dosaženo , mohl bych z klidným svědomím říct " mělo to hlavu a patu " ) 3* Přece jen to bylo zajímavější jak TV zprávy na jakém koliv kanále. ()

hazaba

Velice zajímavý nápad, který trestuhodně nebyl náležitě využit a my tak sledujeme pobíhajícího Justina Timberlaka s Amandou Seyfried. Plusy: hudba, herecké obsazení, režie. Mínus - a to velký - logické díry ve scénáři, které dobře zachytila StarsFan a které se fakt nedají přehlédnout. ()

Raziel_cz

Solidní, komorně podané akční sci-fi s nápadem, příjemným provedením a výbornými herci (především Murphymu jeho role sedla na míru). Takže ve výsledku jsem ochotný odpustit mu neskrývanou paralelu s Robinem Hoodem i po všech stranách dokonalého hrdinu a už teď se poměrně těším na další Niccolův počin. Na druhou stranu, The Host napsala Meyerová, takže kdoví, co se z toho ve výsledku vyklube. ()

Eluin

Inu, co k tomu napsat. Základní zápletka a myšlenka filmu více než dobré, ale zhruba krátce před polovinou filmu se mi to pozvolna přestávalo líbit. V jednom kuse se někam utáká, na někoho míří zbraní a ono zběsilé tempo nepolevuje. Přiznám se, že podobné akčně laděné thrillery (či co to je) moc v oblibě nemám. ()

Georgee27

Nedávno jsem se bavil s pár známýma, kteří do mě pořád hustili, že In time je super film, doslova "hustý". Ale byl jsem zklamaný, čekal jsem od toho víc. Nápad dobrý, ale přišlo mi to takové nedotažené a odbyté. Zasloužilo by si to lépe propracovat a věřím tomu, že to mohl být o hodně lepší film. Jediný, kdo mě nezklamal byl Cillian Murphy, který byl opět skvělý. ()

Šaďas

Originální nápad, kterému ale měli tvůrci věnovat více času, aby ho lépe prodali. Obsazení a herecké výkony výborné, scénář mi bohužel moc nesedl. ()

šarka

Hvězdička za nápad, který byl zajímavý, i když už jsem viděla jeho lepší variace....jinak mi to připadalo silně prvoplánové, plné klišé, logických chyb a okamžiků, kdy sem si říkala "tvl. já nevěděla, že to je parodie!"...a o tom, že mi herci byli nesympatičtí a myslím si, že jim hraní moc nejde, ani nemluvím. ()

Roman07

Vynikajúci námet, kedy peniaze skutočne znamenajú život, dobrý začiatok, herecký výkon strážcu času Cilliana Murphyho avšak na druhej strane predvídateľný koniec a takmer celá druhá časť filmu zameraná iba na novodobé postavy Bonnie a Clyda. Filmu chýbala väčšia zápletka a navyše všetky karty boli vyložené na stôl veľmi skoro. Ale originalita je to, čo sa tomuto filmu uprieť nedá. ()

strikeman

Trefná alegorie dnešní společnosti, kde jedni žijí ve zbytečném nadbytku a druzí v zoufalém nedostatku, ztvárněná coby vcelku originální sci-fi příběh, kde ani moc nevadí, že Justinu Timberlakovi budeme fandit, pokud jej označíme za herce druhé kategorie... ()

mourinho

Svižná, velmi hezky natočená naháněčka, malinko možná evokující známou gangsterku BONNIE A CLYDE, zaštítěná ovšem jedním z nejoriginálnějších nápadů, jež se v posledních letech objevil. V takovém případě rád ponechám ideologické filozofování stranou. ()

Anduril

Myšlienka sa mi zdala dobrá a nápaditá. Aj keď charaktery nešli úplne na hĺbku a fungovanie toho sveta tiež nie... teraz mi to však až tak nevadilo. Skôr mi to naozaj pripomínalo ekonomické fungovanie v našom svete. Páčila sa mi však akcia, padlo dosť výstrelov a málo mŕtvol. (to ako pozitívum...) Tiež ma zaujala irónia ako sa skončil život Willovej mami, bola dosť silná. Celkovo sa mi však páčila hodnota akú film dával životu. Teda akú mu prikladali hodnotu hlavní klaďasi. Celkovo z tohoto film mám pozitívny dojem. Preto mu dávam tie 4 *. Inak filmovo má asi dosť chýb. Predsa odporúčam zhliadnuť. ()

BARWA

Sympatická ústřední dvojice, zajímavý námět na přemýšlení... snad jen dodatek - na vysokých podpatcích se po střechách musí běhat fakt dobře, no, aspoň je to sexy... ()

Wargoo

Amanda je kus, a má pekné nohy... Bodaj by nie, keď ju Niccol nechal behať celých 105 minút v opätkoch jak hovado :) Jedno je ale isté - Niccol má talent na sci-fi. Slušná atmosféra budúcich možných peňazí, luxusný vozový park, tradične dobrý Cillian a tradične krásna Olivia Wilde. Žánrovo ma ale Bayov Ostrov dostal viac. Tam som si našiel vzťah k obom postavám, kdežto tu mi bol Justin úplne u prdele, a na Amandu sa akurát dobre pozeralo, ale pri záverečnej (opäť bežiacej) scéne mi bolo úplne jedno, či to stihne on, alebo ona, alebo ani jeden z nich. Ale celkovo to nebolo zlé, len to nebolo dobré ako Gattaca ! 4****, 72,381% ()

fixaman

Hollywoodská kritika kapitalismu navlečená do moderního sci-fi kabátku s originálním twistem v podobě času místo peněz. Justin Timberlake hraje překvapivě dobře (je to první film s ním, který jsem risknul - a nelituju), Amanda Seyfried se aspoň snaží. Celkově to ale dobře uteklo. Kdyby to nebylo tak politicky prvoplánové, mohlo být hodnocení vyšší - takhle cca 70%. ()

John8

Pěkný film, pěkná myšlenka, a pěkný svět, který (i když je poněkud tvrdý) by podle mě fungoval. Ale příběh je kámen úrazu, když se přeneseme přes jednoduchou zápletku, nucenou romantiku a nevýrazné vyvrchovlení. Je to konec který má šanci podrthnout hrdinskou podstatu všech činů a jednoduše ji ignoruje kvůli happy endu. ()

Dámské posily...

Dámské posily...