Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Mouchal

Hlavní myšlenková originalita se zde musí ocenit, ale následná forma, která nám tuto myšlenku distribuovala už tolik ne. Vyměřený čas má své momenty, nicméně většina zápletky je podána dost naivně s často nelogicky chovajícími se postavami, který se někdy nějak zachovají prostě proto, protože to holt mají napsané v kouzelné knížečce zvané scénář. A přerod z obyčejného dělníka v nějaké továrně na hotového Jamese Bonda v méně než pěti minutách je až úsměvný. Ale přes tyto logické díry chápu, že jde pouze o film, který by měl člověka alespoň pobavit a mě Vyměřený čas bavil, takže svůj účel splnil. Amanda s Justinem si své role užili a byla mezi nimi zajímavá chemie, jen škoda té divné paruky... Člověk, co si filmy hlavně užívá a nijak zvlášť nad nima nedumá a má rád neotřelé sci-fi nápady bude určitě nadšen. Já pouze spokojen. 75% ()

Monggol

Totálne nevyužitý (celkom dobrý) nápad... A pri Amande Seyfried ma napadá veta z Troch veteránov: "A to má ty oči opravdu tak daleko od sebe?" "Ještě dál pane." ()

gemi

Hrozně zajímavý a originální koncept, který na mnoha úrovních reflektuje skutečný svět. V reálu prodáváme svůj čas za měnu, tady je měnou čas samotný. A koupit si za něj lze klidně i nesmrtelnost. Má to svoje drobné mouchy, scénář mohl být trošku vypilovanější, ale originalita všechno přebíjí. (Druhé zhlédnutí, první 31. 3. 2013) ()

Nix

První film s Justinem, kde hraje hlavní roli. Měl štěstí, protože film má skvělý příběh a líbí se mi zpracování, které je určitě nezvyklé. Dokonce film nenudí a má skvělé akční pasáže. Tohle prostě můžu. ()

Hashirama

Takovou Olivii Wilde by si člověk narazil i v padesáti, ne-li i v pětasedmdesáti! Oh my… Nicméně ústřední téma času je v prvních deseti minutách akcentováno tolikrát a tolika doslovnými frázemi, že film působí, jako by ho psalo desetileté dítě, co dostalo během psaní školní slohovky fakt cool nápad. A to následuje i po zbytek střídmé stopáže, během které postavy vyjadřují myšlenky, shrnují děj či vypráví lore tak doslovně a odtrženě od čehokoliv, až se film dostává na hranici parodie. “Dobré ráno. Na to, že ti je padesát, vypadáš dobře. Pokolikátý už ti je padesát? Potřetí? No nic, musím do fachy, dneska musím dělat přesčas, abych nám nahrabal nějakej čas. Víš jak…dlužíme čas na nájmu i na energiích…to je ta Bidenove drahote. Prostě už nemám čas. ČAS, pičo!” A takto probíhájí veškeré dialogy, které špikují nepodivně triviální, ale podivně vystavěnou zápletku. Takže pět bodů za Olivii Wilde, pět za Amandu a mínus pět za demenci. 5,5/10 ()

coinneach

"Je to krádež, když už to jednou někdo ukradl?" Andrew Niccol natočil šikovnou levicovou agitku zapadající do dnešních neklidných dnů, a zároveň i zdařilou žánrovou jednohubku, která se lehce tráví, ale o gurmánském zážitku může být řeč stěží. Opomineme - li několik logický lapsů, stává se největším břemenem snímku průhledný hollywoodský scénář, v němž až akční scény způsobují potřebný průvan, při němž si kdekdo uvědomí, že více než na thriller, si zaplatil vstupenku na akci, která prostupuje celým filmem, jenž tak vzdoruje zbytečným romantickým scénám, během nichž každý ví, co je jejich cílem a ciferník hodinek se poté dostává do nezvyklé pozornosti svého majitele. In time sází na sociálně tísnivou atmosféru nedaleké budoucnosti, ve které se do banky nechodí pro peníze, a čas je více než pouhou fyzikální veličinou. Potěší vcelku propracovaný svět nemajíc daleko k plutokracii, kde bohatí žijí na úkor chudých, jež jsou odkázáni na život v ghettech. Z jednoho se snaží prchnout a zároveň pomstít se "časové smetánce" Justin Timberlake, který při svých honičkách zapojuje do akce také pohledem skleněné panny vskutku nevinnou Amandu Seyfried. Páru se herecky daří a svým hereckým umem se také zaskví elegantní záporák Alex Pettyfer. Navzdory tomu nemá tato (ač svižná) honička čím překvapit a jede v zaběhnutých kolejích "originálních sci -fi", potěší ale sympaticky nepatetická hudba, při jejichž tónech umně podbarvujících dění na plátně vlastně ani nelitujeme těch peněz, které jsme nechali před vstupem do sálu na film s tak příšerně nesexy českým názvem. Brrr! 60 % ()

-henry-

V prvé řadě nenápaditě realizováno (někdo tomu říká "jemnost", já už pracovně "umění bezvýraznosti" :)). Kvalitní premisu o nedostatku času udělat tak nenapínavou a nudnou, to chce kumšt. A ten naivní konec... ()

hero_bk

Milionový nápad je tím co je na tomhle filmu stěžejním. Myšlenka o tom, že "čas jsou peníze" vlastně táhne celý film a tak nějak už nezáleží na tom, co se dohromady děje na plátně. Vím, že se ve filmu vyskytuje strašně moc filmových chyb a zažitých hollywoodských klišé, ale to mi ani zas nevadilo tak, jako nedodržování časových intervalů (například na konci, když Sylvii zbývá 19 sekund, uběhne asi půl minuta a ona má ještě na hodinkách 6 sekund). Jak už jsem psal, myšlenkově zajímavé, ale rozhodně ne nový Počátek. ()

john.h

Super první polovina sice v mých očích kvalitou převyšovala druhou polovinu, ve které jakoby se změnil žánr, atmosféra a vůbec celý příběh se začal odvíjet tak zvláštně, že se úplně vytratila ta zoufalost a bezradnost, kterou byla první polovina nasáklá a rád bych ji pociťoval celý film. I tak je však In Time jako celek podívaná, která rozhodně stojí za návštěvu kina. Jsem rád, že se letos objevilo sci-fi z blízké budoucnosti s kyberpunkovou příchutí. Ty hodiny na ruce byly fakt sexy. ()

TommyDiamond

Naprostá bomba letošního roku. Samozřejmě, že tento film neoplývá bezchybností. Jenže nápad, který nám přivede do společenství, kde základní hodnotovou jednotkou všeho je ČAS? Pro milovníka sci-fi jako jsem já, to byl ojedinělý zážitek, který jsem naposledy pocítil u Avatara. Je vidět, že i dobré sci-fi je dá natočit bez gigalomanských akčních scén a mimozemské civilizace. Na to, že Justina Timberlakeho nemusím a kritikou na něho vůbec nešetřím, tak tentokrát to uhrál na jedničku. A Amanda Seyfried byla krásnou ozdobou celého filmu. Celkově 95% ()

Frank1e

Dosti opěvovaný film, jenž se stále točí kolem toho jednoho stejného problému "potřebuju další čas". Pro mne osobně místy nudné, že jsem místo filmového plátna dával přednost krásce sedící na vedlejším sedadle. Avšak bylo zde i mnoho světlých momentů a zajímavých nápadů, za které patří tvůrcům poklona. Justin si zde vystačil téměr celý film s jedním výrazem. Naštěstí byl doplňovaný půvabnou Amandou Seyfried, které však podle mne krátké vlasy nesluší. Jednoduchá zápletka, zvláštní konec a dle mého nesmyslná honba za hodinami, bez jakéhokoliv vyššího poslání, dělá z tohoto filmu průměrný akční snímek, který si pustím maximálně ještě jednou. ()

Peatrson

Tomu říkám výkon,Justina Timberlaeka,z takového nápadu,vzniknul takový film ve všech směrech,dokonalý,měna je čas,to je prostě něco co si všichni dokáží představit v této době,fakt paráda ) ()

fridge

Jako příznivce komorního sci-fi mě In Time velmi zaujalo, a nemohu než souhlasit v podstatě se vším, co tu bylo napsáno. In Time je příliš zkratkovitý, řemeslně dobře udělaný film, kde se z originální myšlenky těží tak desetina jejího potenciálu. I tak to není málo. Potěší spousta detailů (pistole značky Mortal Kombat), anachronismů (auta se stahovacími okny klikou) a nelogičností (osobní strážce). Jako celek to má mezery, ale co tam není, to si domyslíte :-) . ()

DadysGirl

Překvapivě (alespoň pro mě)hodně dobrej film... Pobavil mě, dojal i donutil k zamyšlení... Z kina jsem odcházela nadšená a s pocitem, který už jsem dlouho neměla... Fakt dobrý! Justin se jako herec zlepšuje, myšlenka super, ržie, hudba i kamrea velmi dobrá... Amanda tím u mě stoupla... Její velké oči a pusa mě děsí, ale tady jí to slušelo. Přišla mi trochu jako postava z animé... Ale účes jí překvapivě seděl, oblečky podtrhly její štíhlou postavu - umím si představit, že bejt chlap, tak mě rajcuje... Já jako žena jí přiznávám titul mistrině běhu na podpatcích... Fakt se mi to líbilo... A ještě mají plus za Johnnyho Galecki aka Leonard z TBBT... :) ()

dj_kure

To mládí mě až moc sralo. Kdo by kdy věřil, že bez slušných herců se nedá natočit povedený film i když vše ostatní do puntíku šlape. Justin má pořád jeden a ten samej výraz. Seyfried je divná, nesympatická a až nehodící se do jakéhokoliv akčního filmu. Olivia Wilde bohužel opustí plátno moc rychle, kdyby jen si s Amandou vyměnila roli, byl by to pravděpodobně lepší výsledek. 60% ()

baltik

Výtečně zpracovaný nápad, žít naplno bez okolků protože vám vlastně nic jinného nezbývá! Díky tomu že akce nezabíjí myšlenku a naopak, nevadí ani občasná naivita. Lze jen doporučit, možna i odpurci sci-fi by mohli tenhle koncept zkousnout snadno.. ()

yaromir

In Time má prostě to správné "něco" - to "něco", co Vás vtáhne do děje a vy si přejete, aby tenhle film měl alespoň 3 hodiny... ne, raději 4. Měl jsem možnost zažít "něco", co jsem zažil naposledy (v menší míře) u Another Earth a (ve vetší míře) u Source Code. Přesně kvůli takovým filmů zajdu jednou nebo dvakrát do kina. Já ale letos udělal chybu - šel jsem na Real Steel, které je (bohužel - škoda 150,- Kč), proti In Time, naprosté "nic". ()

Dámské posily...

Dámské posily...