Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

ClapTrap

Niccol mě velmi překvapil! Každopádně to i ústřední dvojice - Justin s Alex, kdy Justin je neuvěřitelně šarmantní ,,lupič'', dá-li se tak nazvat, a Alex je převelice nádherná zlodějka do dvojice. Celý nápad, že čas je měna, je úplně vynikající a to, že hlavní dvojice má vždycky jen ,,pár minut do konce života, nastavuje opravdu strhující tempo a dokáže si ho udržet po celý film. Cillian Muprhy tradičně potvrdil, že mu žádná role není cizí a opět mu to sedělo jak prdel na hrnec. Celkové zhodnocení je jasných 5* 85%. 1080p ()

PetiRe

Originální nápad s ne až tak úplně povedenou realizací. Místy lehce zmatený děj. Poměrně dobře vybrané hlavní role. Překvapivě mi tu Justin nevadil, ač ho osobně moc jako osobu ani herce neberu. Celkově je to film, na který se dá podívat a nenudíte se. Každopádně pouze jednou a dost... ()

markyzgero

time is money ad absurdum. antiutopie. čas jako nejdůležitějši komodita? proč ne. chytře napsanej scénář, režie o krok pozadu (written, directed and produced by one man). po celou dobu mě napadaly fórky stylu: v tomhle světě se dá prochlastat život za jednu noc apod. ()

DonTommy

Takhle zabít tak vysoký potenciál námětu to zamrzí, obzvlášť u Niccola. Scifi rovina tu není tak promakaná jako v Gattace a sociální poselství mi tu narozdíl od Lord of War bylo dost omlacováno o hlavu. Nehledě na do očí bijící díry v logice (nejsem žádný hnidopich a rád přistoupím na odlišné fungování fiktivního světa ve filmu, ale tady to místy bylo moc) a nedotaženost spousty motivů vedoucí k zkratkovitosti. Doporučuji tedy věc u Niccola nečekaně potřebnout: neanalyzovat to. Když totiž utlumíte mozkovou aktivitu tak se vám dostane bonny-a-clydovského akčňáku ve vysoce stylově podaném světě budoucnosti. No a zatímco Amanda je na ozdobu a minutemani banda pako-gangsterů, Justin herecky stále roste no a Cillianův výkon nemá cenu dlouze rozebírat, ten chlap mě ještě nikdy nezklamal. Když si představím co tihle dva mohli rozehrát kdyby byli vedeni propracovanějším scénářem tak mě konečná podoba filmu mrzí ještě víc. Nenechte se ale zmýlit na první pohled negativním komentářem, pořád je to nadprůměrná scifárna. Ale promarněný potenciál mi vzhledem k osobě na režisérské židli prostě nedovoluje dát víc než 3*. ()

Miro_CZ

Asi jsem od toho očekával víc. Skvělej nápad, bohužel ve výsledku trochu nuda i přes celkem krátký čas filmu.. Nějak mi asi unikla celá hlavní myšlenka filmu - chvíli drama, potom romantický, akční a postupně to došlo až k bankovním lupičům. Jo a ještě mě tam štvala ta komunistická idea v celým filmu. ()

nicneznam

Vemte Správce osudu, odeberte šedesát procent z jejich stoprocentní debility a dostanete 40% stále extrémně silné debility Vyměřeného času, který na druhou stranu nabízí neuvěřitelně výživný námět. Přesně jak mám u takových mini-sci-fi fláků rád. Ne vždy to má ale dobré pozadí. Je to film, u kterého se nelze více či méně plodně nezamyslet. Chudák se vzbouří a začne okrádat bohaté proto, že nelze ukrást to, co už jednou ukradeno bylo. Zamýšlel se někdo nad tím, co tím autor myslel? Kdo komu co ukradl? V době krize v tom najde mnoho lidí levné zalíbení, berme to ale tak, že schopných lidí je méně, než těch neschopných. Dnes tedy nevyhrává silnější, ale schopnější. To si také lidé uvědomují a boháči, kteří přišli k penězům poctivě, jim nevadí. Je to tak správně, ale film tento jev nepřipouští. Opět zabředáváme do černobílého pohlížení na svět. Boháči zkrátka musí přijít o majetek, který musí být přerozdělen chudým. Vemte to třeba tak, že deset miliard peněz v rukou jednoho boháče zaměstnávajícího a vyplácejícího plat milionům lidí, kteří vytvářejí hodnoty pomocí surovin koupených z Indie, se rozdělí mezi více než miliardovou populaci Indie. Každý bude mít deset peněz a schopný boháč končí. Zároveň ty suroviny v té Indii vlastní společnost, která zaměstnává těžaře. A ti by měli být řádně ohodnoceni. Zajímavá myšlenka je potom tedy ta, že lidé pracují v továrnách (těží v Indii) jako roboti a dostávají tak nízkou "časovou mzdu" jen proto, aby nemohli společensky růst a dosáhout tak částečně na ty bohaté, kterým by znehodnotili majetek. Za peníze si koupí čas, aby měli dost času na práci a přežili. Jinými slovy si koupí jídlo, aby měli energii na práci, za kterou dostanou opět jen peníze na jídlo. Bezvýchodný kruh. Toto je možná až alarmující, když si představíme dělníky u pásu montující výrobek jak roboti. (Nebo zmíněné těžaře v Indii) Rozdíl mezi bohatými a chudými se prý zvětšuje, ale zároveň roste životní úroveň všem. Takže podle mě stačí zachovat to, aby měl člověk kam růst a měl rovné šance ve vzdělávání atd. To vyspělá společnost celkem dodržuje. Ve filmu boháč říká, že takový (socialistický) systém by se zhroutil, ale klaďas to tak nevidí, protože nikdo by neměl na ulici umírat chudý "pracovním vyčerpáním". Jde o to, jestli je těch deset peněz řešením a záchránou pro jednotlivého Inda. Není přece lepší, když deset lidí složí svůj čas jednomu člověku, který tak může někam dosáhnout a přinést hodnoty některým dalším? Film je opět jedinečný v tom, že více pravdy může mít teoreticky ta strana vydávaná za tu zlou. Nelze se než smířit s tím, že svět je mnohdy nespravedlivý, ale že se teoreticky mohou věci vyvýjet správným směrem. Z filmařského hlediska je to fajn film nabízející některé srdcebušící okamžiky, hloupě vedený vývoj událostí, ale konflikt bohatých a chudých vyzní zkrátka nejhůře. Abych to řekl srozumitelněji, kdyby boháči ve filmu byli černoši a chudí běloši, zavřou Niccola za podněcování k rasové nenávisti. (ačkoli máme jen jednu rasu) Doslovný zlodějský konec už je zkrátka moc. I proto budu mít problém se s tímto filmem ztotožnit, přemýšlet se o něm dá ale až moc. Asi jsem neviděl naposled. () (menej) (viac)

Lilien

bonny a clyde vo futuristickej spoločnosti ktorá sa vlastne svojimi princípmi nelíši od tej našej. On fakt pozerá sa na to dobre ale ma to dosť ,dosť veľa nedostatkov . Už len samotná myšlienka toho pre-rozdeliť čas ktorý vlastne predstavoval peniaze medzi všetkých ľudí, to je niečo nepredstaviteľné to by proste nefungovalo. Herci sú v pohode, iba česky dabing Justina je ohavnosť . ()

DaveSmith

Stačí velice originální příběh a nic jiného už vlastně není potřeba. No když k tomu přidáte ještě kvalitní obsazení a správně ponurou atmosféru, výsledek zkrátka stojí za to. ()

Don82

Tak řekněme, že myšlenka filmu je zajímavá a celkem i neokoukaná, ale konstrukce děje a celkové pojetí tématu se mi už zamlouvá méně. Jelikož Andrew Niccol už dříve natočil skvělé drama Lord of War které si nebere servítky, čekal jsem u In Time průbojnost podobného ražení. Bohužel, svět který nám zde Niccol předkládá se sci-fi žánru kromě toho časového systému vůbec nepřibližuje, chybí zde klasické prvky futuristické společnosti kde jsou bohatí a chudí striktně rozlišitelní, ghetto ve kterém vládne anarchie a kriminalita musí být na hony vzdálené luxusním čtvrtím a boháčům. Ano, šlo by namítat, že se děj odehrává v nedaleké budoucnosti, ale to potom můžeme rovnou zapomenout na čas a vrátit se k penězům a jsme "doma". Možná že to Niccol opravdu chce a nutí lidi trochu více popřemýšlet, zda systém ve filmu přeci jen není v něčem podobný, ne li stejný jako ten v současnosti. Jinak, Justin Timberlake zde nehrál úplně špatně, ale asi bych si místo něj dokázal představit většího drsňáka. Také se zde našlo pár příběhových "kliček" a nelogických momentů, které bohužel nešly přehlédnout. ______ Celkově vzato, jaké jsem měl očekávání podle trailerů a různých ukázek docela zklamání, ale tak spíš půl na půl. Na pořádné sci-fi si budu asi muset zase počkat. ()

.killer.

Pěkné. Neslo se to tak trochu v duchu prvního Niccolova filmu Gattaca. Faktem je, že přetavit takřka všechno tak, aby vše bylo měřeno jen a jen časem, nebyla jisto jistě úplně jednoduchá záležitost a proto si ode mne odnáší Niccol chválu i za slušný scénář, který sice v pár bodech pokulhává, ale v celku z něj mám dobrý dojem. V ostatních aspektech film nepřináší asi nic moc inovativního a jedná se o opravdu takové příjemné sci-fi na sobotní večer. ()

celticek

Jako oddechovka se to celkem dalo,ale jinak průměr. Amanda Seyfried je sexy. Zklamaný ale nejsem,dostal jsem od filmu přesně to, co jsem si myslel, že dostanu. Brzy upadne v zapomnění. ()

Uter123

In Time je skvelá žánrová jednohubka pripomínajúca mi Minority Report a Ja Robot. Líši sa však vo vizuálnom prevedení na ktoré však tvorcovia pozabudli. Začiatok filmu je 5hviezdičkový, originálny nápad, super hlášky, Káva za 4 minúty, veď len včera stála 3, haha, super herci a sexy herečky škoda iba, že Olivia nechodila na cezpolné behy a však od úteku z domu, tempo aj logika začínajú klesať, náhle stúpajú a zasa klesajú a takto to pokračuje až do konca filmu. Pripadalo mi to akoby všetky nápady minuli na začiatku a na konci to vyriešili pár výstrelmi do hláv vid. Departed, inak je to fim určite nadpriemerný a som rád, že som ho videl. P.S Jednoznačne najlepšia a najviac COOL postava filmu je Alexova a aj jedna z najlepšie zahraných, dúfal som v jej šťavnatejší ending. ()

Neddo

Opravdu vynikající film, který strhne a uchvátí diváka od začátku, až do konce. Výborný nápad natočit film s tímto tématem o čase, místo o penězích,drogách a zbraních. Americký Justin Timberlake alias Robin Hood, který bohatým bere a chudým dává. Jako hudebník se mi nezamlouval, ale jako herec má své kvality. Pár věcí stojí nad zamyšlenou: Will unese Silviu a převrátí auto bez střechy dolu, aniž by vypadli je výkon hodný opět superhrinů pouze z USA. Oba jsou v kómatu, přijedou zloději času a až pak se Will probudí, jako by se nic nestalo. Při přepadení banky času, projedou výlohou a zastaví se hned u sejfu, který je dokořán. Přepadení banky otce a uhádnutí kombinace asi za 5 vteřin by se ještě dalo "tolerovat". Závěr filmu byl na dobré cestě, když nechali taky někoho umřít a byl to zrovna policista z USA filmu. Andrew Niccol mě dostal, již filmem: Obchodník se smrtí. Nezbývá, než dát 5***** ()

Sandisek

Výborný nápad, ovšem v naší zemi by to bylo neaplikovatelné, to by nejvíc času měli "politici" v čele s Kalouskem, Langrem atd :)))) ()

beso74

Je to tak, je to pravda, čas má hodnotu len pre toho, ktorý ho príliš nemá, poprípade si je vedomý jeho obmedzeného množstva. A aj vo svete času platia zákony inflácie, ak majú ľudia príliš veľa peňazí, alebo času, ceny idú hore, aby si náhodou nezvykli na luxus. Režisér Andrew Niccol sa podobne ako v Gattace zameral na budúcnosť a na "dokonalú" spoločnosť boháčov versus "nedokonalosť" tých . Výsledkom je takmer rovnako silný príbeh uprednostňujúci filozoficko-mysliteľskú rovinu nad tou akčnou. Ak nič iné, už len samotná myšlienka, mať presne vymeraný čas s timerom nastaveným na okamih posledného výdychu a sledovať ako sa tento čas neúprosne blíži, je hlboko znepokojujúcou. Ak sa pridá aj bravúrna práca režiséra a solídne odvedená práca hercov, je to takmer bezchybné. Jedinou chybičkou krásy ostáva stále ten pocit, že je tu akosi podvedomo-vedome citovaná spomínana Gattaca... ()

Dámské posily...

Dámské posily...