Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Kellerman

Přehnaně negativní reakce od zámořských kritiků vůbec neberte vážně.Vyměřený čas představuje přesně to,co jsem od něj čekal.Tedy originální sci-fi se zajímavým námětem,ve které je (přesně po vzoru Niccolových starších filmů) dokonale nadávkován poměr inteligence a zábavnosti.Timberlake si odehraje svoje,s každým filmem zraje a navíc má sexy parťačky Olivii Wilde a Amandu Seyfried,takže se mužská pozornost stejně soustředí jinam než na něj.Přelomový film z toho není,ale až když jsem Vyměřený čas viděl,došlo mi,jak moc mi originální režijní rukopis Andrewa Niccola po těch šest let od Obchodníka se smrtí chyběl.Teď jen doufám,že na další autorský projekt tohoto mimořádně zajímavého režiséra nebudeme muset čekat tak dlouho. ()

borohub

Parádní kousek. Dokonce mě tento film vnuknul myšlenku kdyby to opravdu tak bylo. Tento film přebil "zrození planety opic" a troufal bych si tvrdit že je to zatím nejlepší film, který jsem v kině tento rok viděl. ()

Mykhaluu

Tak to bylo příjemné barevné svižné pokoukáníčko, ovšem tak tři čtvrtiny doby, než došel příběhu dech a zbyl ještě vyměřený čas... Námět zajímavý - a těžko dotažitelný. Herci hráli slušně. Konkrétní nesmysly jsem moc (až na kabrioletovou bouračku bez pásů) nevnímal - a tak to v kině má bejt! I ta (opět pane Niccol) retro auta jsem přežvýkl. No a sociální střety byly, jsou a mám obavy, že i budou... ()

nikodeer

Půl hodina navíc by možná film zachránila, ale asi neměli čas. Přišlo mi to spíš jako takový hrubý náčrt, který by stálo za to trochu propracovat. Ani nebyla možnost sžít se s postavami a někdy jsem ani nechápala jejich jednání (např. postava Amandy Seyfried - potká Justina, zaplave si s nim v moři a celý její život a rodina jdou stranou. A taky teda s tou hroznou parukou a makeupem připomínala spíš nějakou prostitutku než bohatou dcerunku). Co se mi líbilo, byla třeba scéna, kdy umírá Willova matka. Není to vyloženě špatnej film, námět je povedenej, ale zpracování mě zklamalo, čekala jsem víc. ()

Asdas

Za nápad , výber hercov a za to ,že sa to nesnaží byť veľké digitálne sci- fi ale naopak ide si to svojou cestou a príjemne sa ten film pozerá . "Time Heist " ()

Bonniesgun

S odstupem času od shlédnutí oceňuji film víc a víc. Možná není myšlenka tak úplně dotažená a divák tak nemá možnost úplně zapadnout do "světa, kde se platí časem", ale je to myšlenka natolik originální, že In Time bude vyčnívat! Dobře, dobře, nebudu se tady pouštět do těch věcí co všichni a ocením hlavně kostýmy od Colleen Atwood, která se podílela také na vizuální stránce filmů jako Alenka v říši divů nebo Velká ryba! Jak oblékla Amandu Seyfried, bylo prostě neskutečné!! (I když pravděpodobně sama Amanda k té úchvatnosti přispěla velkou částí) A dresscode jednotlivých časově-sociálních vrstev byl zmáknutý snad víc než kulisy! Tleskám! ()

PAVLIS

50% Prd zabalený v naleštěném alobalu. Tady stojí za řeč snad jen roztomilý sexy kukuč Amandy Seyfried. Škoda zajímavého námětu. ()

Pochtli

Scifi se zajímavým artiklem - časem. Dá se říci, že se krásně strefuje do dnešní světové ekonomiky, kdy hrstka vyvolených hýbe světem většiny nevyvolených. K filmu - pokud si odmyslím, kdepak se nula naučila řídit či střílet, tak je sice efektní neustále lítat po městě a shánět čas pro sebe i jiné, ale pokud mrháte časem mezi lidmi aniž byste si sami "naordinovali" nějakej ten rok, abyste měli chvíli pokoj, to mi přijde drobet nelogický. Obdivuju Amandu, jak dokáže běžet s časem o život v botkách se snad 10 cm jehlama:oD ()

4k7

Rčení "čas jsou peníze" získává nový rozměr, kdy naopak peníze jsou čas. Myšlenku trochu rozvineme a máme výtečný nápad k natočení sci-fi s názvem In Time. Teď už jen vymyslet dobrý scénář pro stvoření filmu, o kterém se bude ještě dlouho od premiéry mezi lidmi mluvit. Jenže průser nastává ve chvíli, kdy si někdo řekl: "máme už kvalitní námět, takže na smyslný scénář sere pes... ono se to už nějak vyvrbí. Už tak nezbylo moc prachů pro kvalitní herecké obsazení... hm, kašlu na to, zavolám prostě Justinovi...". Jestli to nebylo myšlené jako nějaká recese, kterou stejně nechápu, tak už fakt nevím ()

DoubleJo

Prekvapivo prijemne akcne sci-fi so sympatickym obsadenim. Rozhodne nezdvihne zo stolicky, ale potesi sposobom spracovania. A Amanda Seyfried je skratka bohyna. ()

Mr.Roman

Nečakal som od In Time veľa, dostal som menej, rozpisovať sa mi to nechce, takže: 2* za nelogický film + 1* za sexi Amandu - 1* za hnusnú CGI autonehodu. ()

Solverino

Jedna hvězdička za dobré téma, samotné provedení (film) je ale zralé na hodnocení Odpad! Atraktivní snad pouze pro mentálně zaostalé američany nebo pomalejší teenagery s nulovým přehledem. Ve filmu se opět ve zvýšeném počtu vyskytují převážně "krásní, mladí a dokonalí" - trpasličí rachitické modelky a malí mladí lidé.... Obzvláště únavné je koukat na hlavní hrdinku, která pouze zmateně cupitá na vysokým podpatcích, kulí obrovské oči (zřejmě bazedovka nebo problémy s anorexií) a asi má být "atraktivní". Kdo vydrží zírat na ní až do konce, zaslouží si velkého panáka! Otřesnej film. nechápu vysoká hodnocení zde, zřejmě jste viděli nekteří jiný film? ()

dundy666

Myšlenka, z které se dalo rozhodně vymáčknout víc, ale oproti dnešním filmům pořád příjemné pobavení se slušným hereckým obsazením. Nenudil jsem se a nemusel jsem snášet záběry bez významu. Vložte dneska do akčního příběhu trochu romantiky a máte film jako zvon. ()

Queendom

Skvělej nápad, bohužel nevytěženej, místy až naivní (nejvíc mě rozsekalo socialistické dělení v závěru). Ale i tak jsem se bavila, možná i díky tomu, že jsem film viděla na velkým plátně. P.S. to běhání na dvanácticentimetrovejch šteklích musel bejt digitální trik, ne? ()

ikilledjenny

Lidé se zaseknou v 25 letech a začne jim ubíhat čas, který si musí vydělat nebo ukrást. Myšlenka se mi opravdu líbila a v tomhle světě bych žít nechtěla, ani na jedné straně - ani v ghettu, ani bych nechtěla být nesmrtelná. Timberlake a Amanda jsou skvělá dvojka. Darwinova teorie trochu posunutá ad absurdum. ()

Bendiys

Akcni nenarocna jizda ozvlastnena, upgradeovana casovou myslenkou. Sice bych cekal propracovanejsi zpracovani od Niccola, nicmene i tak zustava In Time zajimavym filmem... ()

Dámské posily...

Dámské posily...