V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

sportovec

O soudobé - a nejen o ní - americké společnosti tento film vypovídá mnohé. USA nejsou jen čerň a běl, ale také pestrobarevná rozmanitost. Je dobré o tom vědět a uvědomovat si to. Každý se snaží po svém přežít; mravní hodnoty nejsou sice zcela opuštěny, ale jedinci srovnatelného typu je vnímají jaksi na pozadí. Jako celá americká společnost. ()

TeeAge

|| Scenár: John Romano / The Lincoln Lawyer by Michael Connelly | Hudba: Cliff Martinez | Produkcia: Sidney Kimmel, Tom Rosenberg, Gary Lucchesi, Richard Wright, Scott Steindorff | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Lionsgate, Lakeshore Entertainment, SKE Entertainment | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 85,507,593 $ || Po dlhej dobe konečne zmyslupný, nápaditý film s právnickou tematikou, bez tendencie liezť cez kopírku. Scenár je eňo ňuňo, pretože človek fakt netuší, kto je na jakej strane až do rozuzlenia zápletky. McConaughey si už zaslúžil poriadny film s kvalitným obsahom, tento je zatial jednoznačne jeho najlepší kus, a nebudem sa brániť podobným. Každopádne tento film dá druhý pokus aj rejžovy Furmanovy na najvyššej fronte, v pripravovanom Runner Runner. ()

Aluska88

Tak takovou pecku jsem myslím opravdu nečekala:) Matthew McConaughey nepatří mezi mé oblíbené herce, není mi příliš sympatický, ale role protřelého a ambiciózního právníka mu perfektně sedla a byl v ní skutečně excelentní. Za to má můj obdiv. Ryan Phillippe si po Velmi nebezpečných známostech opět zopakoval roli rozmazleného prachatého zmetka, místního playboye, který si dlouhé chvíle krátí brutálními zločiny na náhodných dívkách. Obhájce má vyšperkovaný scénář, od začátku do konce narvaný chytrými a skvěle napsanými dialogy. "Starám se o něj od deseti let a on mě podrazí, k Vánocům už nic nedostane." ()

genetique

Zbožňujem napínavé súdnické drámy s thrillerovými zápletkami, nečakané záverečné zvraty, ktoré totálne otočia celý film naruby, kvalitných hercov a štýlovú réžiu. A to všetko tento film má. 90%. ()

StarsFan

Ve své podstatě jen obyčejné právnické drama, které se nechalo inspirovat vším od ...And Justice for All až po seriálové kriminálky, ale které je zároveň i přes vysoký stupeň předvídatelnosti zábavné sledovat. Herecké obsazení je více než solidní, soundtrack i kamera sympatická, a když se vše začne zacyklovat dohromady nebo když se na scénu zničenonic chytře vrátí dříve představené postavy, je velmi poznat, že děj pochází z hlavy někoho, kdo se podobným žánrem dlouhodobě zabývá. Dokonce ani ta řada falešných konců ala Pán prstenů 3 mi tentokrát nevadila. ()

3DD!3

Výborné obsazení a kvalitní scénář, který je promyšlený a všechno v něm krásně funguje. McConaughey do role vychcaného právnického esa parádně zapadl a Ryan Phillippe se taky předvedl. Lahůdková právničina. ()

berg.12

V Interstellaru jsem to chápal jako úlitbu roli, ale na Caunegheyho se vážně nedá koukat. Nesnesitelost jeho herectví pečetí dojem, že film vypadl někde z 80. let. ()

Kaka

Nebývale pohotová a bystrá právničina s neskutečně stylovým a výřečným McConaugheym. Scénáristicky spíše průměrná věc, která oslní především v detailech a výtečnými dialogy. Není to extrémně odvážné, ani kontroverzní a nejen kvůli tomu se po čase stane to, že se člověku z hlavy pravděpodobně snímek vykouří jako nic, ale zbyde pozitivní dojem. Moderně natočený oldschool. ()

Spiker01

McConaugheyho můžu a přesně takovéhle filmy, resp spíše skryté klenoty, jež krásně plynou a jsou prakticky bez jediného záseku, se snažím silně vyhledávat i s mnohaletým odstupem. Zajímavé, že dobové recenze tak pozitivní nejsou, naštěstí to zdejší hodnocení vynahrazuje, což jen potvrzuje, že by se takové snímky měly točit stále. ()

Radko

Obohratý scenár oživuje zobrazenie reálnej práce advokáta. Založenej na kamarátšaftoch so všetkými úrovňami vyšetrovaco - súdnej mašinérie a informátoroch z podsvetia i médií. Zákulisnými kšeftami a podvodmi medzi jednotlivými figúrkami z rozličných úrovní procesu dosahuje obhajca pre klientov najlepší možný verdikt. Pochybný prístup si necháva štedro preplatiť. Vďaka tomuto štýlu obhajoby sa pán Právnik rozváža a pochybné preplatené kšefty dohaduje v rozložitom autiaku. Zrazu hup! Príde nejaký obvinený zmrd a v advokátovi sa zrodí akási morálka. Nedlho po bankomate v jeho očiach, roztočiacim naplno prepočítavačku peňazí po predložení zmrdovej ponuky za jeho úspešnú obhajobu. Presvedčivé v motivácii - advokácia je založená na ješitnosti ("Musím vyhrať za KAŽDÚ cenu"), menej v prepálenej pointe. No ale aký by to bol krimi thriller, keby nekončil tak "žánrovo typicky"? Na záver mínusové body. 1. Za záver bez prekvapenia. 2. Za vyvolanie sympatií k advokátskemu stavu prostredníctvom charizmatického hajzla, ktorý si uvedomí morálne hodnoty. 3. Za skrytú reklamu na políciu v podobe chvály na dôsledné a aj po rokoch dôsledne evidované pokutovanie vodičov za akýkoľvek priestupok. ()

castor

Dobré. Dokonce víc než dobré. Po letech se jen potvrdilo, že Brad Furman má kriminální snímky rád. Inteligentní scénář, kterého neruší ani s postupem času logické lapsy, které by na první pohled mohly shazovat předešlé dění. Herecky v pohodě, McConaughey by se měl i napříště držet kvalitních partů – sunny boye může hrát kdokoliv!! Škoda jen totálního nevyužití mé oblíbenkyně Marisy Tomei. Navíc bych odstřelil jejího kadeřníka!! ()

viperblade

Filmy z prostředí právnického a z prostředí soudní síně, miluju. A kolem tohoto jsem pořád nějak "chodil", ale nic mě k němu nelákalo (možná to bylo tím, že Matthewa mám zaškatulkovaného jako toho týpka, kterému ke hraní stačí, když svleče tričko). Ale pak jsem si přečetl komentář Hal_Moorea a řekl jsem si, že tomuto filmu dám šanci. A vyplatilo se. Vždycky, když jsem přemýšlel, kterým směrem se teď bude film ubírat, vždy to bylo jinudy. Navíc, kde by průměrný (nebo méně vydařený, abych byl politicky korektní ;-)) film skončil, The Lincoln Lawyer pokračoval ještě dvacet minut, aby mi ještě pár zvratů připravil. A teď přijde ta nejlepší část - ty zvraty jsou funkční, logické (alespoň jsem si nevšiml nějakých nelogických věcí) a hlavně opravdu nečekané. Matthewa jsem snad poprvé viděl opravdu hrát (a upřímně, nebyl vůbec marný a hlavně většinu času strávil v saku!), Ryan taky podal svůj part přesvědčivě. Jediné, co zamrzí, je nevyužití potenciálu Marisy Tomei, ale o té už vím, že umí hrát (Wrestler). Zkrátka a dobře, nečekal jsem nic, dostal jsem inteligentní a svižný film, který má o čem vyprávět. Rozhodně jsem ho neviděl naposled. 100 %. ()

ClintEastwood

Velmi slušné kriminální drama z nebesky čistého právnického prostředí, ve kterém září Matthew McConaughey. Čím víc filmů s tímto pánem vidím, tak si kvůli jeho vizáži, grimasám a některým úsměvům kladu otázku, jestli není levobočkem Paula Newmana... ()

Rogue

Prumerne a pruhledne k placi. Pitoma kamera pak jeste vic podtrhuje sestakovu podstatu (a ted to vyjimecne nemyslim v dobrem) celeho filmu. ()

D.Moore

Od začátku do konce nesmírně napínavý film, na němž je znát, že se zrodil v hlavě jednoho dobrého spisovatele a ne v lebkách tří a více hollywoodských scenáristů. Promyšlené, překvapivé, zajímavé, skvělé. Matthew McConaughey je v další právnické roli (špičkový Amistad, bídný Čas zabíjet) dost přesvědčivý, obsazení dalších herců a hereček nemá chybu, díky bohatému ději a svižné režii utečou dvě hodiny jako nic. ()

Hild

Takhle dobrý krimi thriller jsem už dlouho neviděla. Napínavý a poutavý od začátku do konce. Výborný scénář, chytré dialogy, nechyběla zde ani ta správná naléhavost. Film mě dokonale vtáhl a nenudila jsem se ani trochu. Největším překvapením byl pro mě ale Matthew McConaughey, který nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale tady byl skvělý. Doufám, že už tímto vystoupí z těch romantických komedií a objeví se v nějakých podobných rolích, protože tato poloha mu velice sedí. The Lincoln Lawyer je velice poctivý soudní thriller, který má všechno, co by měl mít. Rozhodně zatím jeden z nejlepších filmů, který jsem v roce 2011 viděla. Velmi silné 4*. ()

Ded@M@tes

Matthew McConaughey jako obhájce. Bavil jsem se a příběh nabídnul hodně. Práce advokáta není lehká, navíc když Mick dostane svůj velký životní případ. Lahůdka. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Tak tohle si nechám líbit! Pravnických dramat (těch kvalitních obzvlášť) je v posledních letech ještě míň než dobrých českých filmů, takže jsem rád, že se konečně nějaký hodně kvalitní objevil. Celý film je chytrý, napínavý a sympaticky nepředvídatelný a díky svěže napsaným dialogům to i hodně rychle uteče. Matthew McConaughey si navíc po dlouhé době zase oblékl něco na sebe, vypadnul z romantických komedií a předvadí v roli vychcaného, ale přesto sympatického advokáta vynikající výkon. I zbytek hereckého obsazení je vynikající, hlavně Hallerův protivník s tváří Ryana Phillippeho. Výborný kousek, pro příznivce filmů z právnického prostředí povinnost. 90% ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011