V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Lucjen

Rozbehnuté to bolo sľubne, herci istú kvalitu zaistili. No bohatému synáčikovi som neverila ani nos medzi očami a vedľa charizmatického chlapa ako je Matthew to bolo ešte horšie. Keby sa film nesnažil tak urputne prekvapiť aj v posledných 15 minútach, vyústiť v niečo čo by som nečakala, bola by som spokojnejšia. ()

dom156

Z ošklivého kuřátka na krásnou labuť, tak bych popsal vývoj tohoto filmu. Začátek byl opravdu velmi pozvolný, ale pak se do toho herci obuli a děj i příjemně zamotali a konec byl velmi rozmanitý a vždy když jsem si myslel, že už musí být konec a ejhle výhybka jinam a děj pokračoval dále. Výborný byl taky Matthew, nedokázal bych si v této roli představit někoho jiného. Vřele doporučuji, žádný jiný verdikt ani nemohu napsat. ()

TominoLa

Výborný rozjezd. Hned od začátku mě to chytlo a nutilo předvídat co bude. Byl jsem docela pohlcen a užíval si to jak to dobře šlape až jsem se začal obávat konce. Bohužel ta obava byla oprávněná a musím říct, že konec mi ten zážitek trošku pokazil. 70% ()

Dexter1

Slušný kriminálny thriller, kde sa o prekvapivých zvratoch nedá hovoriť. Plne to však vynahradzuje celková atmosféra, geniálny McConaughey a nádherne "nastajlovaná" Marisa Tomei. Príbeh odsýpa pomerne slušne, na scéne sa stále niečo deje. Jediné čo mi extrémne prekážalo bola roztrasená "dokumentaristická" kamera, ktorá sa k tomuto typu rozprávania moc nehodila. Avšak ako old-schoolovku to hodnotím veľmi kladne. ()

kajas

Od právnického dramatu jsem čekala kopec nudy, naštěstí jsem se mýlila. Matthew je velký sympaťák, Ryan ty hajzly prostě hrát umí (ale v jeho očích se topím od "Velmi nebezpečných známostí"), soundtrack dosáhl také vysoké kvality. Velice povedené, nejspíš začnu číst Connellyho. ()

Skip

To si takhle vzali támhle něco a támhle kousek a ještě jeden a další z toho, co už se ve filmech v různých podobách objevilo, zmačkali to jako papír do neforemné koule, a když to rozbalili, máme tu skvělý, precizně natočený a napínavý film, na který je radost koukat. A že už to tu někdy, někde bylo? No a co? Tohle za to stojí. ()

Dont

Nemám co vytknout, takže dávám plný počet. Nezaznamenal jsem žádnou výraznou vadu na kráse, film mě od začátku vtáhnul do případu a považuju ho ve svém žánru za jeden z nejlepších kousků poslední doby. Smekám před Matthewem McConaugheym, předvedl fantastickou obhajobu svého hereckého umění. Plus parádně obsazené vedlejší role - Marisa Tomei, Bryan Cranston, William Macy, Michael Peña a koneckonců i Ryan Phillippe, jehož obličej se na podobná neviňátka šikne. ()

marleyy

80% Bombastický v roli obhájce Matthew McConaughey, kterému zdatně sekunduje ultra hnusný slizák v podání Ryana Phillippa. Mám rád filmy ze soudního procesí a tady tenhle kousek splňuje téměř všechny kritéria pro to aby byl úspěšný a oblíbený. Žánrovka jako lusk. ()

Bonaparte.

Skvělý čístý americký krimi thriller. Takových filmů se v moderní kinematografii netočí mnoho, a tak jsem za tuto "oldschoolovku" rád. Matthew ztvárnil úžasného chlápka, kterej v tom umí plavat. Inteligentní scénář s příběhem, který ukrývá nejeden zvrat. Solidní snímek za solidních 70% ()

Frenegonda

Je az s podivem jak dlouho jsem dokazal ignorovat plakat na tenhle film Ja nevim jestli me odrazoval ten uzasne americkej LINCOLN nebo co? Kazdopadne pak prisla moje zena a rika: MAME UZASNEJ film no ... a to je vlastne pravda. Je to UZASNEJ FILM.... by the way NTGUILTY huh ()

fmash

Sice jednohubka, ale celkem chutná. Původně poměrně těžko zařaditelný hlavní hrdina, ztvárněný Tomášem Hanákem, nebo kým, se trochu podezřele vybarvuje do někoho mnohem pomilováníhodnějšího, než by se dalo čekat. Dokonce tak, že je to až trochu... jak to říct, a neopakovat se... podezřelé. Ale jinak je velice mazaný a umí to zaválet s Marisou Tomei. 3¾. ()

Vessper

Slušný film, kde McConaughey bohužel ještě nejede na své nynější vlně velmi kvalitního herce. Hraje dobře, to ano, ale není to nijak výrazný výkon. Děj je poutavý a kvalitně zpracovaný, nejsou zde logické mezery ani trapné momenty, takže za mě 4*. ()

Fíla

Je to právě to pravé ořechové. Film, ve kterém se mi Matthew McConaughey moc líbil. Myslím že těhlech filmů je hodně, ale tenhle prostě patří ke špičce. Nebojím se dát 5* protože tak to prostě má být! ; ) ()

berusche

Byla jsem varována, že jak to nebude za pět, už se se mnou nebude mluvit a nebudu již nadále sexuálním idolem. Takže je mi líto, já prostě z principu nemůžu dát méně. Tak jo, dobrý, to jsem trochu odlehčila, ale já tomuhle počinu dávám ***** naprosto dobrovolně. Je to totiž přesně to, co já mám ráda. Zvrat v ději, právnické prostředí, no a Matthew, o kterém jsem snila několik večerů. Je to jeden z dalších filmů letošního roku, který musí být viděn a mělo by se o něm mluvit. Herecký výkon Phillippa i mého oblíbence je výborný, scénář je propracovaný, režie nekolísá, prostě harmonie. A k tomu všemu to má správnou kriminální zápletku. Jsem neskonale spokojena za takový skvost, který mohu zařadit vedle takové bomby z toho samého prostředí jako byl Prvotní strach. ()

SonG

Inteligentní podívaná ze soudního prostředí, v němž exceluje Matthew McConaughey coby advokátní eso. Vybroušené dialogy, chytrá pointa, výborná gradace příběhu. Jo jo, tohle já můžu. ()

ilemas

Špatný film to rozhodně není, ale na právnícké téma jsou mnohem lepší. Zajímavý snímek, dobrá kamera, nezajímaví herci. Spíše film do tv na nedělní odpoledne než do kin. ()

StrYke

Sice jsem nečekal, že by mě The Lincoln Lawyer nějak moc nadchl, ale po příjemném začátku i středu a bezchybném konci musím říct, že mé obavy byly úplně zbytečné. Všechno rychle utíká, zvratů je tam hromada, logické chování postav, výborné herecké obsazení, pěkná hudba... Všechno prostě funguje na jedničku, leč některé položky nějakou tu díru mají (např. hudba, která sice byla dobrá, ale nebyla dokonalá). Napětí i atmosféra fungují stoprocentně a ačkoli se film zaměřuje na vážná téma, některé situace jsou až úsměvné (v dobrém slova smyslu). Matthew McConaughey odvedl vynikající výkon (jako téměř vždycky) a jeho postava je hrdina i antihrdina zároveň. Ryan Phillippe taktéž odvedl dobrou práci, ale jeho postava je jenom... (Nechci spoilerovat). Ale tak to mělo být. Ostatní nemají též chybu a snad každému musíte alespoň trochu fandit (až na ty úplně největší záporáky). Prostě oddechovka, nemám žádné větší výčitky proti filmu, snad jenom až na "pouhý" příjemný začátek a střed. Pro plný počet hvězdiček by to musel být SKVĚLÝ začátek a střed. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011