Piliere Zeme

• Česko Pilíře Země (viac)
Kanada / Nemecko / Veľká Británia, (2010–2011), 7 h 9 min (Minutáž: 48–57 min)

Anglie roku 1123. Tom Stavitel (RUFUS SEWELL), povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi (MATTHEW MACFADYEN). Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.

PILÍŘE ZEMĚ, knižní bestseller Kena Folletta je již několik let na výsluní zájmu čtenářů celého světa. Nyní k vám přichází 4dílné filmové zpracování tohoto velkolepého historicko-dobrodružného eposu z produkční dílny Tonyho a Ridleye Scottových, tvůrců hitů Gladiátor a Robin Hood. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Možno tu nie je tak veľa intríg a erotiky ako v Game of Thrones, toľko akcie ako vo Vikingoch alebo toľko politických machinácii ako v Borgiovcoch, ale herecké obsadenie je kvalitné a na produkcii si duo bratov Scottových dalo záležať. Výprava, kulisy, hudba, vybrané lokácie na natáčanie, všetko vyzerá presvedčivo. Páčil sa mi koncept rozvíjania deja na pozadí stavby katedrály. Solídne. ()

PoNoruška

Hodnotím nadprůměrně, líbí se mi absence většiny klišé typických pro historický seriál. Z části je to tématem -klášter a stavba katedrály jako ústřední motiv…to není dvakrát obvyklé. Atmosféra je komorní, mírně naivní, ale je to milé. Postava čarodějnice je mi velmi sympatická ale myslím, že v roce 1200 trochu mimo reálie… Je mi líto, že podobným záživným způsobem někdo nezpracovává české dějiny, myslím, že toho mají dost co nabídnout. Objev seriálu je pro mě Eddie Redmayne. Po páté epizodě 4* a těším se na závěr! ()

mata77

Trošku som v tomto diele cítila ako keby nemeckú produkciu, alebo čo. Je to sám o sebe, veľmi pekný príbeh, ale príliš dlhý a komplikovaný, aby sa dal vtesnať do ôsmych dielov bez toho, aby sa v tom divák občas nestrácal. Vo filme si zahralo pár mojich obľúbených britských hercov a za tých dávam o jednu hviezdičku viac, pretože ma nesklamali. Keby som mala hodnotiť bez tejto zaujatosti, dala by som za **. Seriálu naozaj chýba niečo strhujúce, nervy drásajúce. Rovnako tiež stredoveká atmosféra a temnota doby, na čo dopláca jeho uveriteľnosť. ()

senecek

Můj oblíbený středověk ! Výborný seriál,který jsem objevil náhodou na slovenské televizní stanici. V poslední době to nej,na co se dalo koukat. Děj nabývá grády,výborní herci,skvělé scény a fantastická hudba. Tak tohle si zase rád zopáknu!! ()

Kennedy_R

Nádherná napínavá historická podívaná. Důstojné zfilmování ještě lepší knihy. Ideálních osm dílů seriálu obsahuje vše podstatné a ani jeden díl nebyl utahaný a nenudil. Rád uvidím ještě jednou. ()

Jochys

Seriál na který jsem narazila náhodou. Velmi dobře obsazené, jen škoda, že seriál se odehrává v rozmezí mnoha let a nikdo moc nezestárl, pořád všichni vypadali moooc mladě. (až na závěr je tedy namaskovali, aby se neřeklo).-ale to je má jediná výtka k jinak velmi povedenému seriálu. Nedávno jsem se dostala i ke knížce a už jsem viděla rozdíli mezi knihou a touto sérií. Některé věci si filmaři trochu víc přiakčnili, některé jiné věci úplně vypustili.(něco mi vadilo... něco se dá překousnout). Celkově je to povedené a hudba, kterou složil Trevor Morris je naprosto úžasná. ()

Soupalka

Když jsem kdysi dávno četla knihu, byla jsem přesvědčená, že se jedná o jeden z nejlepších možných námětů na skvělý a relativně dlouhý historický seriál. Úplně jsem jej viděla - starou Anglii, nákladnou výpravu, církevní pletichy, romantické i krvavé scény, silné charaktery a obsazení, zachování relativně košatého děje a velkého spektra postav při současném pohlídání toho, aby se to celé neznepřehlednilo. Škoda. Asi jsem si to představovala natolik odlišně, že mne následné seriálové zpracování hodně zklamalo. Přišlo mi to jako "litr v půllitru" - příliš mnoho informací a postav v málo dílech, výpravné a přesto jaksi ošizené, snaha o zachování i velmi značně redukovaného děje nacpaného do málo dílů způsobuje degradování některých postav na jednoduché typy, které si s knihou vůbec neodpovídají a působí nepatřičně schematicky. Obdobný pocit jsem měla z adaptace knihy Ranhojič od Noaha Gordona, ale tam to zklamání nebylo až tak veliké. ()

void

Perfektní. Výborný příběh, krásné zpracování (odpornosti omezeny na minimálně nechutní současně maximálně výpovědní úroveň), parádní herecké výkony, sympatické postavy, provokativní momenty, silné okamžiky, spád děje, odvěké intriky, velké oběti a obrovské projevy hrdinství. To vše korunuje láska. Nebeská. Poctivý zážitek. ()

Reloadet

Seriál, který člověku nabízí spoustu námětů k přemýšlení a přitom pokoření několika snů, které se jen těžko plnily. Seriál člověku poskytne víc než jen dobrou podívanou, ale i realistický náhled do středověku, kde církev byla na výši a spolčování vyšších vrstev kvůli vlastnímu prospěchu nebyla ojedinělá záležitost. Dechberoucí zápletky se díl od dílu více zamotávají a to je to, co člověka dokáže do podívané absolutně vtáhnout. Osobně jsem zapoměl, že existuje na ovladači také tlačitko stop a celý seriál jsem skoukl dříve než začal :) ()

metztlimoon

Je tam Rufus, je tam Eddie a je tam Matthew-skvelé herecké obsadenie troch hlavných postáv. A okrem toho aj intrigy, politika a čo je hlavné, stavba (čo mňa osobne zaujímalo z hľadiska profesionálnej deformácie;)). Ak toto ide v telke, vždy si to rada pozriem a vôbec by som sa nehnevala, keby to malo aj o jednu-dve časti naviac. ()

TheBrain

diela kedy sa snazia urobit historicke prostredie, na jednej strane sa trtka na ulici na druhej strane vsetci maju ziarivy usmev, myslim si ze je to dost idiotne...mozno som idiot ja a mali kvalitnu zubnu hygienu a starostlivost, no to nie je problem jediny, chcel by som vidiet v tej dobe nejaku inteligentne sedliactvo ako sa tam prezentuju, alebo pekne upravenu sedliacku:D je moc na mna tieto hluposti, uses make up, oci namalovane:D ()

Dana1926

Nečekala jsem to, ale tento seriál mi otevřel další mnou neprobádaná zákoutí. Knižní předlohu neznám, ale i tak mi samotné televizní zpracování bralo dech a hravě strčilo do kapsy i HBO. Brilantní herci, kvalitní zápletka a velkolepá výprava. Taková krutá sonda do středověku zkorumpované církve a života tamních obyvatel. Herecké osazení bylo správným tahem na bránu ať už to byl Ian McShare, Matthew MacFadyen nebo Eddie Redmayne, který mě bezcitně nechal okusovat ovladač od začátku dokonce. ()

Scaevola

V podstatě tuctový středověký příběh - byť motiv katedrály je zajímavý. Ale cokoliv přes výrazné dějové zvraty (pochválil bych především zpracování "čarodějnických" kejklů) chybí scénáři, to vynahrazuje filmový kumšt, výborný po všech stránkách. Nejdrtivější dopad však má beze sporu obsazení, které je nečekaně výjimečné a posouvá tento seriálový počin spíše do kategorie filmu. ()

kuře.gril

(hodnoceno po 2 dílech).. Dělám stále stejnou chybu. Přečtu si nějakou knihu a pak mě láká filmová/seriálová adaptace. Jenže ta prostě nikdy není co kniha (ne že by Pilíře země Kena Folletta byly zázrak, ale čtou se velice dobře). Takže místo, abych sledovala s napětím děj a přemýšlela, jak se to vyvrbí, čekám jen podezřívavě, co tam scénáristé osekali a změnili. A asi mám ráda úplně věrné adaptace, protože mě občas iritují i drobné změny. Tohoto náhledu se nedokážu zbavit, takže mé hodnocení je úplně jiné, než by bylo, kdybych knihu nečetla (horší? lepší?). Ale asi se nepoučím. ()

Hamar

Docela pěkný seriál. Scénář občas obsahoval jen těžko uvěřitelné dějové zvraty, ale hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí. Tak krásnou herečku jakou je představitelke Alieny jsem už dlouho neviděl a i Jack, jeho mamka a převor Philip jsou velcí sympaťáci. Za ně a za velice slušné zpracování dávám čtyři hvězdy. ()

ariari

je to dobre natočené, atmosféra - , dobrá, dejová linka, - dobrá, hudba - dobrá ale naprosto , tak ako u všetkých historických filmov točených za posledných desať rokov, tomu chýba odľahčenie. Tlačiť na pílu sa stále nedá, a tak, ako v živote ľudskom, kedy je čas na spánok, a občas na nočný vánok, je dej bez kriviek. ani na zemi stále len nepadajú krúpy. Mno. tak na 70%. ()

Montcalm

Seriál som si pozrel po tom ako som si prečítal knihu, ktorá samotná časom skĺzavala do absurdných a skôr nepravdepodobných pasáží. Keďže sa seriál vo veľkej miere drží knihy aj tu to ide s blížiacim sa koncom dolu vodou. Akurát je ten seriálový príbeh okorenený ešte väčšími hlúposťami. Navyše mi nesadol ani výber hercov. Pár dielov bolo fajn no ako celok hodnotím seriál ako priemer. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (viac)

Bratři Scottové zboří Pompeje

Bratři Scottové zboří Pompeje

05.04.2011

Historické a fantasy eposy se definitivně stěhují do televize. HBO včera vyvolalo nadšení prezentací první čtvrthodiny z Game of Thrones, dnes tu máme další velkolepý televizní projekt. Pompeii bude… (viac)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)