Versailles

Francúzsko / Kanada, (2015–2018), 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

Tvorcovia:

David Wolstencroft

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy (viac)

Vítejte ve světě moci, zrady, lásky, chtíče a vyhlášení války, kde dvořané bojují o královu přízeň. Píše se rok 1667. Francouzskému králi Ludvíku XIV. je 28 a konečně může sám vládnout svému království. Pronásledují ho vzpomínky z dětství o nenávistném puči proti otci, a proto si nechá postavit nejkrásnější palác v Evropě, Versailles. Šlechta žadoní o vstup do tohoto okázalého sídla a netuší, že má sloužit jako jejich vězení, kde je půjde snadno ovládat. Ludvík se předně zaměřil na svého mladšího bratra Monsieura, afektovaného frajírka, ale i hrozivého válečníka. Dvůr je rovněž bojištěm lásky, když se Ludvíkova královna, Marie Terezie, snaží zkrotit jeho záletnické choutky. Podaří se jí získat zpět Ludvíkovo srdce od jeho milenky, sestry anglického krále? Versailles se vám představí ve své kruté slávě. (Viasat)

Stasz

Z několika seriálů, které jsem viděl v roce 2020, jsem tento hltal nejvíce. Velmi povedená výprava a herecké výkony neokoukaných tváří. George Blagdena znám z Vikings a vlastně on byl podnětem pro sledování tohoto seriálu, kdy mě ve své roli nezklamal. Ještě mě mile překvapil Alexander Vlahos v roli Filipa, kterou bravurně zvládl. ()

Arsenal83

Tragický seriál, ktorý chce šokovať škandalóznou históriou, a ja to mám rád, ale nemusel by to postaviť na faktoch, ktoré ani nie sú pravdou. Pôrod čierneho dieťaťa je síce založený na skutočnostiach, ale s Versailles nemá nič spoločné, kráľ sa tam nasťahoval až trinásť rokov po danej udalosti. Nehovoriac o tom, že okrem kráľových mileneckých avantúr sa tu každú časť musíme pozerať na dvoch teplošov rozdávajúcich si to všade. Dej to nikam neposúva a tí, ktorí by sa chceli niečo dozvedieť o Versailles, výstavbe paláca a života v ňom, budú sklamaní. ()

bloodcountes

Skvěle se na to dívalo, jakkoli nesnáším seriály založené na vztazích a intrikách... s podivem tady mi to nevadilo. Nejvíc mě uchvátil A.Vlahos a jeho nedostižný, fascinující Filip. nejen nádherný jako muž i jako žena, ale i skvěle vystižený ve svém psychologickém vývoji. Třetí řadu jsem shlédla s velkým časovým odstupem od prvních dvou a tak si říkám, že bych si tu krásu dala znova? ()

pipapa

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí páni režiséři, páni mistři, ale mistři akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta. ()

Haide

Tyhle historické show jsou vlastně hrozně nebezpečné. Vezmou si reálné postavy, relativně velké množství reálných událostí, k tomu se přihodí troška historických drbů a spousta úplných blbostí a umixujeme show... Pokud to někdo nepoužívá místo učebnice dějepisu, tak s tím vlastně nemám ale vůbec problém. Moc zajímavě vykreslené postavy, zápletky, originální zpracování a krásný vizuál. Pohodové koukání. ()

• Po odvysílání prvního dílu se na ostrovech strhla pěkná bouře. Zastánci morálky tvůrcům vyčítali, že během celé první série se v seriálu vyskytoval každých patnáct minut sex anebo násilí. Horší prý už měla být jen Hra o trůny (od r. 2011). [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Aby byl děj seriálu zajímavější na různé charaktery, přidali si tvůrci do scénáře hned několik smyšlených postav. Zatímco tedy Ludvík, jeho bratr Filip, či králova manželka anebo Filipův milenec jsou skutečnými osobami, vedoucí palácové policie Fabien či dvorní lékař Masson se svou dcerou Claudine nikdy neexistovali. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Všechny hlavní role v seriálu ztvárnili Britové. Jen panovníkova milenka Henrietta Anna Stuartovna byla švýcarská herečka Noémi Schmidt. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)