Versailles

Francúzsko / Kanada, (2015–2018), 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

Tvorcovia:

David Wolstencroft

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy (viac)

Vítejte ve světě moci, zrady, lásky, chtíče a vyhlášení války, kde dvořané bojují o královu přízeň. Píše se rok 1667. Francouzskému králi Ludvíku XIV. je 28 a konečně může sám vládnout svému království. Pronásledují ho vzpomínky z dětství o nenávistném puči proti otci, a proto si nechá postavit nejkrásnější palác v Evropě, Versailles. Šlechta žadoní o vstup do tohoto okázalého sídla a netuší, že má sloužit jako jejich vězení, kde je půjde snadno ovládat. Ludvík se předně zaměřil na svého mladšího bratra Monsieura, afektovaného frajírka, ale i hrozivého válečníka. Dvůr je rovněž bojištěm lásky, když se Ludvíkova královna, Marie Terezie, snaží zkrotit jeho záletnické choutky. Podaří se jí získat zpět Ludvíkovo srdce od jeho milenky, sestry anglického krále? Versailles se vám představí ve své kruté slávě. (Viasat)

Recenzie používateľa pipapa k tomuto seriálu (4)

Versailles (2015)

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí páni režiséři, páni mistři, ale mistři akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta. ()

Série 1 (2015) (S01)

Katastrofa technicky i obsahově. Zkouknuto na dvd - komplet hozeno dozelena, zelené osvětlení potažmo zelené filtry jsou nesnesitelné, pokud tedy nemilujete zelenou...Celkem zajímavý námět je totálně zničen extrémně pomalým tempem děje, zbytečnými rádoby filosofickými, ale přitom stupidními, nesmyslnými a zdlouhavými dialogy. Některé dějové linky mohly být klidně vynechány a naopak jiné prohloubeny - nestalo se tak = zajímavý děj je proto zadušen tím nezajímavým, zbytečným. Ačkoli se posouváním děje v rozplétání jednotlivých záhad tempo trochu rozhýbá, dostane ale smrtelnou ránu v poslední epizodě, kde sledujeme ca. padesát minut víceméně jen umírající princeznu a zdrcené obličeje kolem ní...Pokud divák začne rovnou až sérií 2, o nic nepřijde a dějově navazuje série 2 tak, že se vlastně ne-úplně-tupý-divák bez dějové linky série 1 bez problémů obejde. ()

Série 2 (2017) (S02)

O poznání kvalitnější než série 1, ale zázraky opět nečekejte. Přinejmenším nabízí děj více zápletek a tempo jeho posuvu je rychlejší, avšak na pár extrémně otravných zdlouhavých propadů se připravte. Také příjemnější kolor pro oči i pro celkový dojem, neb zelené osvětlení/filtry jsou zde potlačeny na minimum...Mužská nahota opět na bodu mrazu, ženskou nahotu včetně full-frontal zachrańuje jako jediná, a to frekventovaně, odvážná Anna Brewster v roli Marquise de Montespan. V některých momentech jsem byla fascinována precizní mimikou/herectvím Harry Hadden-Patona v roli Gastona. ()

Série 3 (2018) (S03)

Kvalitou obsahu návrat k sérii 1 a navíc tady docházely nápady a lepilo se, jak jen se dalo! Opět úmorně nudný a hlemýždím tempem se vlekoucí děj s doslova otřesnými zvraty - buzinky se jako mávnutím kouzelného proutku stanou heteračkami, aby se nakonec opět jako po vypití zázračného elixíru magistra Homoděje navrátily ke své původní sex-orientaci v a-la-červená-knihovna zakončení celého seriálu. Plytce a jakoby okrajově, i když se jedná o jednu z hlavních dějových linií, vykreslené lidové povstání je další "perla", ke všemu zakončená/vyřešená ve stylu a la Žán Maré a jiných dobrodružných oddychovek z 50-tých a 60-tých let, což mi do stylu ponurého seriálu 21.století příliš nesedí. A takových "závad", včetně poněkud zbrkle urychleného konce celého veledíla, je tu celá řada a na stravitelnosti té óbr nudy to určitě nepřidá, naopak. ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)