Po tom, čo sa pre Agnes ukončí obdobie štúdií v Paríži, cestou domov na Rivombrosu narazí na nebezpečného banditu, no vyviazne, našťastie, bez ujmy. Sklamaná z tejto príhody sa vracia konečne domov. S otvoreným náručím na ňu čaká jej brat Martino ako i verní sluhovia, ale taktiež jej budúca švagriná markíza Vittoria Granieri Solarová, vypočítavá a rafinovaná žena. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Pokračovanie Rivomborsy, kde som mal obavy. Tak ako to s pokračovaniami býva, väčšinou to ide prudko nadol. Tu sa to ale nestalo, že tu nastala ale kompletná výmena postáv a ostala len Lucretia, bolo výborným rozhodnutím. Dalo to seriálu nový nádych, nový život. Inak scenáristicky, hudobne aj herecky zvládnute tak ako „jednotka“, podľa mňa seriál presne prináša, čo od neho fanúšikovia očakávali a preto naproti veľmi nízkemu hodnoteniu musím aj tu ako tak vyrovnať skóre a dávam plný počet. ()

zuzka236

Tento seriál patrí k jedným z tých, ku ktorým sa rada vraciam a pozerám ich znova a znova.:-) Nádherné kostýmy, prostredie , skvostná doprevádzajúca hudba a skvelý výkon hercov ma úplne oslnil a seriál som si zamilovala. Vzhľadom na to, že z histórie je obdobie klasicizmu pre mňa tým najkrajším, čo sa týka dizajnu, umenia, či módy, páčila sa mi táto séria oveľa viac ako Elisa z Rivombrosy 1,2. 5* ()

hannahmontan

Pokračování Elisy z Rivombrosy - krásně to navazuje, ale nepochopila jsem spoustu věcí. Například to, jak zemřela Elisa, kam se poděla Anna s jejím doktorem, s kým měla Lucrecie svého syna atd... To jsou nejasnosti, které bych chtěla vědět. Protože je to docela podstatné. Jinak seriál hodnotím velmi kladně. Není to jen promrhaný čas. Z tohoto seriálu jsem si vzala hodně. Mělo by být takových seriálů mnohem víc. ()

nurielka

Nádherné exteriéry, a ešte krajší hlavný hrdina Krahulec, a aj keď sa nevyrovnal Fabriziovi z prvej série, aj tak stál za to. Agnes je príjemná a sympatická, vôbec sa mi neprotivila, aj keď z prvej časti tomu všetko nasvedčovalo, no potom môj dojem zmizol. A tá hudba, je neopísateľná, taká dobrodružná a zároveň romantická. Zaľúbenci krajší jeden než druhý. Vedľajšie postavy tiež neostali výnimkou. Láska a láska a láska. A intrigy. Čo si počnem. Zbožňujem Rivombrosu. Obľúbená postava - Lucrezia van Necker ()

Lencha

Úplnou náhodou jsem si připomněla Elisu z Rivombrosy. A vůbec jsem netušila, že má seriál toto volné pokračování. Jak mi to mohlo uniknout? A ještě ke všemu, když v něm hraje můj oblíbený Giulio Berruti! Každopádně, bylo to hezké a milé. Hlavní roli tu hraje láska. A kolem ní se točí úplně vše. Vittoria byla dost často na facku, Andreův úsměv byl kouzelný, Agnese zdědila krásu po matce i otci, Loya byl zloduch, Martino byl čestný a spravedlivý... Až na intimní vztah mezi sestřenicí a bratrancem, což ale v té době nebylo nic až tak neobvyklého, to vše jako celek působilo hezky. Za mě jsou to lepší tři hvězdy. ()

• Z protagonistů Geiulia Berrutiho a Anny Safroncik se stali během natáčení partneři. (ČSFD)