Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

Yoshitsune

První Zombieland se mi nelíbil a to ani trochu, od odpad to celou dobu drží Woody Harrelson a Bill Murray, zbytek hereckého obsazení mi byl buď protivný, nesympatický a nebo totálně buřt. A přesto sem šel do kina na dvojku a světe div se, je to paráda, je to o tolik lepší než předchozí film v tolika směrech a v mnoha ohledech. A je to hlavně tím, že Ruben Fleischerod prvního Zombielandu natočil další filmy a scénáristi Rhett Reese a Paul Wernick, taky napsali scénář k vícero filmů, takže v tomhle ohledu je posun výrazně vidět. Vtipy sou vtipnější, s charaktery se lépe ztotožňuje a celý svět najednou víc ožívá a film nepůsobí tak ospale, neb se v něm něco furt děje. Nový charaktery a také nová hrozba, pomáhají nakopnout tuhle road tripovou cestu, na jejímž konci čeká na každého něco a pro mně osobně na konci, byl úsměv od ucha k uchu. Čistá pěti hvězda, může někomu připadat zvláštní, když předchozí film balancuje mezi jednou a druhou hvězdou, ale král si vždycky zaslouží to nejlepší a tohle je rozhodně král. ()

PetrPan

Fleischer tu přitlačil na komedii a byť jsem si chvíli zvykal, nakonec se mi dvojka líbila i o chlup (o hvězdu ale ne) víc než první film. Přispěly k tomu i další postavy, zejména naprosto přesná blondýna Maddison.  No, dobře je to trochu laciný, ale naštěstí tu rozhodně nejde o žádný "pomosun promyšleného děje kupředu", ale  právě o tu bohapustou zábavu slepenou jednoduchým příběhem. Tedy další pohodovej cestovatelskej film a naštěstí nezkaženej žádnýma pokusama cokoliv či kohokoliv čímkoliv obohatit, to nedejbože!  A já se jdu léčit z té pomotidy a vezmu si raději rovnou čtyři tablety, jednu za  každé písmeno (ha, lepší konec komentáře než u jedničky!) ()

SeBig

Být to o jen jedinou minutu delší, tak jdu s hodnocením dolu. Tu hodinku a půl jsem jakž takž strávil, ale už ke konečnýmu "fightu" jsem si k tomu pouštel soundtrack z Contraband, abych to ješte nějak dohlt. Dlouuho jsem to odkládal, leč.. ale srát na mé pocity k věci. První čtvrtka jsem myslel, že napálím odpad, protože jsem v tom neviděl absolutní logiku, ale počkej, řekl jsem si, vdyť je to komedie, ber to z lehka. No tak jsem to bral jako komedii teda a cukly mi pysky, tak dvakrát a zasmál jsem se jen, když Jesse nabídnul Woodymu ať počká v hořicím autě toť vše. Je to zbytečná blbost, na kterou se čekalo dlouho a postupně to nadšení opadalo. Jesse mi nevadil, toho jsem si po Vivarium celkem oblíbil, Woody neurazí prostě redneck boomer, Stone už jsou vidět vrásky na čele a ta čtvrtá vyhulená tlustá kráva, ani nevim jak se jmenuje, ale to je jedno.. venku je apokalypsa a ona ještě stihla přibrat a hlavní lore filmu je, že jí hledaj, takže byl od ní naštěstí pokoj, ale při scénách s ní, jsem žďímal cihly. Murray byl kde? Hezkej odkaz na Elvise, ale film působí spíš jak nějaká maškarní komedie ve stylu prci prci prcičky o Halloweenu nebo tak nějak..nevim jak ten feel mam popsat. Takže verdikt zní: povedených vtípků asi jako v ovoce v ovocným jogurtu, horor to nevidělo ani na obrázku, akční CGI hnusná levná vytrysklá krev dokreslená v malování a nesmrtelný postavy, jenž když jsou v akci připomínají postavičky ze hry Fortnite. A verdikt verdiktu zní: až tak moc jsem se naštěstí nenudil.. wait a minute ona tam vlastně byla i Rosario Dawson.. ale zcela zbytečně.. ()

Arsenal83

To najlepšie nie na záver, ale hneď na začiatok. A tou bola pesnička od Metallicy. Inak ale tu je jasné vyvrátenie názoru istého pána, že vraj kvalitu filmu určujú herci. Tak to ani náhodou. Skvelý bol ako vždy Harrelson, veľmi dobrá Stone, tolerovať sa tentokrát dá aj Eisenberg. Jedine Zoey Deutch sa mi zdá, že trocha prehráva, hoci prefarbená na blond sa nejak podobala na Vondráčkovú (samozrejme na tú mladšiu), a to mi možno zahmlievalo úsudok. Aj keď film o zombiekoch neoznačíme za veľdielo len pre dobré herecké výkony, napriek plytkému dielu a nadmernému zabíjaniu tu boli dialógy niekedy aj vtipné. To samotné ale na kvalitu filmu nestačí. ()

Chrustyn

Technicky vyspělejší, výpravnější ale jinak stejně nevyužitý potenciál jako tomu bylo v prvním díle. Má to své momenty, uteče to ale chybí tomu větší drive nebo odvážnější humor. ()

Scalpelexis

Tohle je vskutku trefně pojmenováno. Těžko bych dokázal lépe definovat pokračování původního vtipného zombie dobrodružství než rána jistoty. Nezažijeme žádný posun, nedozvíme se nic nového, nemáme nové hlavní postavy (ani ansámbl), ale víte co? Mně to ani trochu nevadí! Scénář si vzal skvělé postavy pěkně pod mikroskop a pokračoval v dalším dolováním zlata, vytahujíc další a další (až nekonečné množství) povedené momenty založené na jejich charakteristikách (vyjma na vedlejší kolej odstrčené Little Rock). Pokud Vám nestačí si užívat volnost Harrelsona (rozvášnění v tělocvičně), tak k němu doplňtě zprofanovaně typickou moderní bloncku na jedničku zmáknutou Zoey Deutch, a i když se nerad chichotám v kině, bránice toto smrtelné duo často neustála. Pokračování Zombielandu si umně vybírá ty nejlepší přísady předchůdce, ale zároveň důsledně si dává majzla, aby to nikde nepřepálili nebo nepřetáhli do trapných situací. Nežral jsem úplně onu vtíravou romantickou linku a chyběli mi jeden či dvě balení Twinkies, ale krom toho víc než povedená záležitost. Upřímně mě to hodně bavilo. ()

Stanislaus

(SPOILER ALERT!) Zombieland nabízí velmi slušné intro, už při zobrazení filmového loga se člověk neubrání smíchu, poté to pomalu, ale jistě směřuje k drsňáckému finále, které je zakončeno neuvěřitelně humornou poctou "nejmenovanému krotiteli duchů". Dvojka má možná nějaká slabší místa, v nichž se moc mluví, poučuje, huláká či plká, ale to vše bohatě vynahradí velké množství akčních a kulervoucích scén. Cenu za nejvtipnější postavu vyhrává roztomile pitomá "blondýna z mrazáku", vedle toho mě rovněž velmi pobavila sekvence s "dvojníky". Ve výsledku to jsou sice slabší čtyři hvězdičky, avšak nemohu říct, že bych se v kině nudil, a to je u komedie nejdůležitější. ()

Flego

Po desiatich rokoch sa stretli protagonisti v Zombielande, aby dali tejto téme ranu istoty a nikdy sa k nej nevrátili. V podstate zbytočný film ťaží z jednotky, zábava už nie je taká svieža, možno len niektoré hlášky stoja za to. Slabší priemer. ()

BMW12

Je to pořád dobrá zábava, ale přeci jen je to horší než první díl. Ale fajn oddechovka, zábavné kosení zombíků, i dobrý příběh. ()

rikitiki

Děj vykrádá jedničku, ale nevadí. Furt je to hodně zábavný béčko. Údernost filmu spočívá v jednotlivých epizodách, které jsou na sebe volně napojené. Herci se evidentně bavili, což filmu dodává pozitivní energii. SHRNUTÍ: Sranda mezi cákanci krve. ()

Jinny

Film, který je snad ještě víc meta než jeho předchůdce. Pravda je, že ani první díl nebyl nijak zvláštní výhra v loterii. Pokud se vám líbil, pak vězte, že dvojka je (obecně) opravdu jen více toho samého. ()

poz3n

Příjemná a dost po povrchu klouzající zábava, ideální popcornový produkt, u kterého si člověk opravdu odpočine a zároveň se za to nemusí stydět. Formálně průměrné, s hromadou CGI, i přesto sympaticky lehkonohé a naštěstí i krátké, takže to v podstatě nenudí. Mohlo to dopadnout hůř. 6/10 ()

TheEvilTwin

Zombieland 2 neměl nejlepší vyhlídky a při srovnání s jedničkou ho hodně lidí zhejtilo a odsoudilo, ale sakra my jsme se v kině tak brutálně nasmáli a nepřestali až do závěrečných tituků!:D Nějaká dějová kostra tam určitě je, z hlediska logiky a proveditelnosti to má samozřejmě chyby a není to úplně dotažené, ale co tady funguje na 100% je jednoznačně nejlepší humor za celý komediální rok 2019! Hlášky se tady sypaly jedna za druhou, nové postavy byly trefné a výborné a růžová bárbína jednoznačně vedla celý film a kdykoli byla na scéně, tak se divák nepřestane smát nad její blbostí. Původní složení jedničky je pořád stejně cool, akorát nám Emma Stone zestárla a Breslin se z roztomilé holčičky proměnila na docela škaredou 23ku. Mělo to fakt skvělý drajv a humorem se nešetřilo, akce byla cool a přehledná, takže tomu tu pátou hvězdu přidám. Trojce bych se nebránil, akorát bych se bál, jestli má co nového do téhle série přivést. ()

SOLOM.

Uběhlo dlouhých deset let, co Ruben Fleischer přišel se svou vcelku zábavnou a hlavně úspěšnou zombie komedií, která si získala na svou stranu řadu diváků a divaček. Dost dlouhá doba na to, aby vůbec někdy vzniklo další pokračování – což samozřejmě hlavně skalní fandové kvitovali s povděkem. Byl to však dobrý nápad? Přece jenom za tu dobu nám naši čtyři hrdinové už zestárli – s mladičké Little Rock se stal nakynutý parniválec, Emma Stone už taky ledasco ztratila ze svého půvabu, Eisenberg si viditelně začal pěstovat pivní báchor a snad jediný Woody Harrelson „zraje jako víno“. Však to byl také hlavně ON, kdo se stal tahounem tohoto dílu. A ač nerad přiznávám i hloupoučká Zoey Deutch – která zbylé dvě herečky strčila s přehledem do kapsy – alespoň co se atraktivity a charakteristiky její postavy týče. Jisté problémy jsem měl i se samotným scénářem. Zatímco u jedničky jsem dokázal přistoupit na pitomoučký leč zábavný a vtipný děj + kupu hlášek či srandovních situací, tak dvojka dost často parodovala sebe sama (jedničku), trefného humoru ubylo a spíše přibylo trapných momentů a nudnějších chvilek. I tak jsem si však i zde nalezl několik opravdu povedených scén a legračních pasáží, které dokázali udržet kvalitu tohoto pokračování alespoň na průměrné úrovni. Navíc mě víc než samotný závěr pobavila potitulková scéna s Billem Murraym. 50% ()

Othello

Naprostý sandbox random epizod a situací pospojovaných running joky a svébytnými postavami. Je to hrozně natočený (kamera prakticky nikdy nejde za první plán), špatně sestříhaný a s neskutečně líným a levným CGI (digitálně jsou přidávané i mrtvoly u cest), nicméně celé to utáhne čtveřice Harrelson, Stone, Breslin a Deutch (!!!), na které je prostě radost se dívat, jak bezostyšně kraví před kamerou. Film naštěstí neirituje zmatenou epizodičností, protože se o žádnou koherenci za celou dobu ani jednou nepokusí. Je velmi pravděpodobné, že s jiným castem by to bylo k nepřežití. Zajímavé je, že desetiletou odluku nejvíce nepřežila "geekovská" postava Jesse Eisenberga, která je se svým neurotickým popkulturním odkazováním vhodná už leda tak k přehození přes hradby, kde si ji může roztrhat a sežrat plebs z řad fanoušků Big Bang Theory. ()

Necrotongue

K mému vlastnímu překvapení mě pokračování po šesti letech bavilo ještě o něco více než první díl. Děj se mi zdál být přece jen ucelenější, líbila se mi i klidnější pasáž v Bílém domě a tvůrci mě potěšili i obsazením Zoey Deutch a Rosario Dawson. Kupodivu mi nevadilo ani neskrývané vykrádání filmu z roku 2013, některé scény byly téměř dokonalou kopií původního nápadu. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)