Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Necron

clovek si muze vybrat u ceho stravi kus zivota... tohle se fakt neda. videt tenhle stupidni film do konce = cire utrpeni a promarneny cas. cgi, scenar, rezie, vsechno spatne, mel jsem velky problem u toho vydrzet - pretrpel jsem to, ale bolelo to. ...hodne. ()

kaposlav

Na to, že to má cez tri hodiny, tak som spokojný, keďže nie som nadšený z filmov, ktoré trvajú tak dlho. Nepáči sa mi ale, že už plánujú ďalšie tri pokračovania. Smrdí to, že za každú cenu chcú na úkor zisku spraviť z toho seriál. ()

kombajn

Kdyby to mělo být hodnocení trikové části filmu, tak je to zase o kus dál a upřímně fakt respekt k technologiím, kterými Cameron posouvá filmový svět. Příběhově to bohužel opět není žádná hitparáda. Trochu mě děsí představa, že si někdo v budoucnu bude chtít dát Avatar maraton. Ale to se asi nestane. Neznám moc fandů této ságy. Snad se dožiju jejího konce. Ale přeju si to spíš z úcty k režisérovi, který natočil Vetřelce a Terminátora. ()

Rocky88

Aby bylo jasno, tak hned na začátek musím říct, že Jimbo opět upekl film kvalit, kterých dosáhne jen málokdo. ATWoW je opět důvodem, proč má smysl jít do kina, a to třeba i několikrát. Má ale i slabé stránky. Tou první je scénář, který je ještě jednodušší než v prvním filmu. U A1 se to dalo pochopit, protože přinášel novou a drahou technologii na úroveň, kde ještě nebyla, takže rizika bylo dost a u příběhu se logicky muselo vsadit na jistotu. Jenže tady mohl Cameron jít klidně do Full-Terminator paradoxů, protože času na důkladnější vysvětlování má habaděj - bohužel je to ale pravý opak. Film se pak dá rozložit do jednoduchého schématu "úvod, stať, závěr", přičemž každá má zhruba hodinu (hodinky jsem pochopitelně nesledoval). Úvod je decentně napěchovaný událostmi a vojenskou akcí, kde se člověk nemá šanci nudit. Pak ale přijde prostřední část, která je z mého pohledu problematická. Ponoříme se do vody a člověk jen s otevřenou pusou kouká, co vše tvůrci vymysleli za bytosti (kdyby tak tolik svých nápadů vložili do vzpomínaného scénáře). Voda navíc vypadá absolutně reálně, takže při každém ponoru jsem měl tendenci se nadechnout. Technická stránka se tady prezentuje v maximálním rozsahu - v tomto je film absolutně nedotknutelný. Jenže ouha, s příběhem se skoro nic neděje. Až mi přišlo, že se tady Cameron opájí vlastní dokonalostí. Ano, při prvním zkouknutí se divák opájí také, jenže při druhém už to tak nebude - opravdu se skoro nic neděje a je mi líto, ale musím uznat, že tady to byla nuda. Spíše techdemo než film. Pak naštěstí film nabere na obrátkách a jde se do táhlého finále, kde se využívá akce, vody a postav v plném rozsahu. ATWoW má oproti A1 kromě pokročilé technologie další věc navíc - emoce. Konkrétně rodinné. A vlastně každý dějový posun s nimi souvisí, což se mi líbilo. Postavy jsou jednoduše rozeznatelné, každá má svůj charakter, takže to budí ty správné emoce. Když to shrnu, tak ATWoW přinesl spoustu zábavy, ale zároveň zklamání ze scénáře. Doufám, že tady Cameron nezabředne do marvelovských vod, které přinášejí prázdný až hloupý obsah v barvičkovém obalu. ()

Nach

Cameron ta pokračování prostě umí. Avatar: The Way of Water je esence toho, proč byste tento film měli vidět v kině ve 3D a ne na obrazovce televize, notebooku, či nedej Bože: tabletu. Příběh přesně navazuje tam, kde předchozí skončil a rychle nás teleportuje do dění o desetiletí později. Vše podstatné je řečeno a ukázáno v prvních minutách. Karty jsou rozdány a vy se jen kocháte tím, co vám Bůh Cameron ukáže. A ukazuje toho věru kvanta. A jakmile dojde na tu proklamovanou vodu, otáčky naberou grády. Pokud první film mi připadal jako variace na Pocahontas v tom nejlepším slova smyslu, zde jsem si připadal spíše u variace knih ze série DUNA. Samozřejmě po cameronovsku (ve světě, kde je spousta vody) a velice volně. Daleko více se zde probírá Eiva a ona vyšší inteligence, která byla naťuknuta i v jedničce. Lidé jsou tu opět za svině, kdež to Na'vi za hrdiny s nimiž byste šli do pekla a zpět pravidelnou linkou. Je to prostě všechno to, co si fanoušek tohoto žánru může přát v excelentním podání, které je ne o level, ale deset levelů technicky lepší, než cokoli, co může jakákoli produkce na světě dnes v kině nabídnout. Scénář je na úrovni jedničky, což mě plně vyhovuje a moc se těším na cokoli, co mí příště Cameron nabídne, i kdyby to byl pitomý film o míchání čaje plastovou lžičkou. 90% ()

Streeper

Původně jsem na pokračování Avatara ani do kina jít nechtěla, ale nakonec jsem byla přemluvena a přemluvila jsem i svou drahou polovičku. Vizuálně je to naprosto dokonalé! Je to slast pro oči a užívala jsem si každou minutu, hlavně u scén pod vodou je to naprosto božsky natočené. A vizuální stránka filmu je jedna z věcí, která film táhne dost nahoru. Co mě na druhou stranu zklamalo, bylo to, že příběh je jako okopírovaná jednička. Někdo se učí novému způsobu života někde, kde to nezná. V jedničce to byl Jake, který se učil způsobům Na’vi, ve dvojce je to Jake a celá jeho rodina, která se učí způsobům mořského kmene. I několik scén bylo jak přes kopírák z jedničky. Na to, jak dlouho to Cameronovi trvalo, tak mohl svůj mozek zapojit trochu víc. Ale i přes to, že mě tahle věc zklamala, tak je to bravurně natočené a Cameron hodně vsadil na ten vizuál, efekty a samozřejmě představení jiné části Pandory a funguje to. Od třetího dílu už ale očekávám daleko víc originality, tak snad mě James nezklame. ()

Attta

Šel jsem na to do kina s nulovým očekáváním a začátek filmu od toho nebyl až tak daleko- pomalu jsem se chystal jít spát že se nebudu dívat na jedničku 2.0, ale naštěstí to dlouho netrvalo. Long story short až na pár hollywoodských klišé to byly fajn 3 kinohodiny. ()

BarryLyndon

I see you Jamescameron. Krásný catch-all blockbuster, který zabrnkal na většinu mých kinematografických strun od dojetí, krásných scenérií po brutální military scifi. Asi nejvíce jsem si užil bezstarostné scény pod vodou. Po generických Marvel filmech precizní balzám na duši. Jestli toto nekomu nestačí, tak by mne zajímalo co ano a kolik takových filmů se v poslední době natočilo. Možná jsem už trochu nějak unavený z imaxu. Nemyslím, že by tam byly nějaké chyby, ale už mne to prostě nebaví a víc si užiju top obraz se zvukem. Ale proti gustu... Příběhové a technicky tomu nemám co vytknout, snad jen že to bylo o půl hodku delší než muselo být a mělo to generickou hudbu. Na další díly se moc těším. 9/10    Spoiler do dalších dílů. Chápu to správně, že ta jeskyně vzniku a japonské symboly budou mít něco společného s návratem na zem ve 4 ? ()

cariada

Dle mého nafouknutá bublina. Neříkám že se na to nenechá koukat, ale na zadek jsem si z toho nesedl. Triky a efekty tomu se nedá moc vytknout, ale příběh sice nenudí, jenže tři hodiny je už přece jen moc. Ani první díl mě nijak neoslnil za ty roky jsem ho viděl asi jen dvakrát což u takového filmu není moc a na tohle jsem ani moc zvědavý nebyl, trvalo to nesmyslně dlouho než to dokončili a závratný to teda není. Jestli se na ty dospělý Šmouly ještě podívám kdo ví? ()

Kwaichi

Vidieť Avatara v 3D na veľkom plátne je zážitok sám o sebe. Navyše, keď na film idete s celou rodinou, sú za to v hodnotení body naviac. Aj keď stopáž filmu bola trojhodinová a film sa premietal vo večerných hodinách, prekvapivo nikto z rodiny počas filmu nezaspala. Stáva sa to len zdriedkavo, aby film zaujal všetky vekové kategórie, od tých najmladších až po seniorov. Kvalitu a dobré povedomie o značke Avatar v mysliach divákov reflektuje aj naplnenosť kinosál. ()

Fleinka

Když použijete motivy Pocahontas, Zachraňte Willyho, Titanik, Vodní svět, Statečné srdce, hodíte do mixéru, rozmixujete a pro obzvláštnění použijete hrst Šmoulů, vznikne z toho docela fajn koktejl. ()

Crawler-D

Nejvíc překvapuje, jak pohodlně přehnaná stopáž 192 minut oteče, jinak už wow efekt prvního filmu The Way of Water zopakovat nedokáže. Trikově je však na míle před konkurencí (co ale čekat, když rozestupy mezi filmy této série jsou třináct let), příběhově komornější než jednička, téměř plytký, když si vezmete, že rozuzlení, k němuž se ve finále dospěje, by mohlo být hned na začátku tohoto snímku. Ale jako úžas nad přírodou (metaforicky ztvárněnou digitální fantazií) i jako zájem o způsoby života fiktivních obyvatel této fiktivní planety je to stále působivé. ()

Topco

Avatar: KIDS. Výhrady sú, ale... stále dokelu ide o nového Jamesa Camerona po dlhých 13 rokoch (navyše s jeho srdcovou témou), a teda je to divácka povinnosť a kino udalosť. Výhrady: opakuje sa priveľa scén a lokalít z jednotky (pokojne to tak mohlo byť kratšie a dramaturgia by nemusela utrpieť), absentuje výraznejší hudobný motív (popri tom z jednotky) a vzhľadom na čakanie a prípravy som čakal predsa len väčšiu epiku vo finále. Navyše, „waw“ efekt dosiaľ nevideného je fuč a 3D už tiež nie je tak zážitkové. Stále je to však špičkový a poctivý blokbaster, ktorý strčí do vrecka všetky Marvel a DC adaptácie, scenár je férový (straty sú na oboch stranách) a to hollywoodske rodinné klišé v závere v snahe o katarziu našťastie spoľahlivo funguje. Miestami som mal pocit, že to všetko bolo len intro do nového sveta a naplno vodné univerzum rozbalí „železný Jim“ až v trojke. ()

Blazena

Naordinoval jsem si o vejkendu pěkně „7D“: večír v kině „HFR 3D“ Avatara, hnedle druhej den ráno na klinice „4D“ ultrazvuk. A jen jsem se přesvědčil, že na technice zobrazení, na „pokrokovosti“, v konečným důsledku zkrátka moc nesejde. Ostatně o pokroku by takovej Tecumseh mohl vyprávět (a taky se nám díky tomu progresu zrodil kinematograf, hurá!). Zatímco pupeční way of water bylo abstraktním cosi, přičemž to vyhmatávání lidství na monitoru bylo ve svý tekutý neforemnosti fascinující, hyperrealistická tekutost way of water na platně mně emočně celkem protekla mezi prsty. Je něco špatně na tříhodinovým rodinným velkodramatu, kde vás, ještě jako přecitlivělýho fotra, dojme především mluvicí velryba. Škvrně prvního stupně vedle nás na tom nebylo očividně o moc líp, protože kromě občasný dávky instantního úžasu nad další fosforeskující rybinou mu snímek, kterej není vyloženě dětskej, neměl pochopitelně moc, co nabídnout. No a tweens za náma z toho všeho měli už vyloženě prdel. Věčná škoda, že avatar franšíza nebyla ustanovena právě jako potrava pro dětský mozečky; větší hravost, rozvolněnost a zasněnost by značce slušela mnohem víc. Naopak v mým okolí barvotiskovej snímek bezvadně zafungoval na ženský publikum; především jej pak docenily matky, což je zas náramný, páč hlavní postavou vyprávění ostatně není nikdo jinej než právě Eywa. Čili Avatar jako ženský film? Jináč zisk z tohodlenc megafilmu samozřejmě půjde na osvětu a zlepšení stavu oceánů a naše promrzlá, promodralá středoevropská těla přestanou lítat do Hurghady, aby si za šnorchlovala nad pestrýma korálama, mezi igelitovýma pytlíkama. Oel ngati kameie. Nebo taky howgh. ()

C0r0ner

Cameron je jeden z mála režisérů, který dokázal dvojkou překonat jedničku. Samozřejmě je řeč o Terminátorovi. Avatar byl v roce 2009 zjevení jak na poli animace, tak i 3D. O 13 let později je to sice pořád dechberoucí, nádherné a dokonale udělané, ale už to není takové jako tenkrát. Skvělý film jo, perfektní ne. 90% ()

Azrael515

"A vodicka tece a pamatuje.." 192 minutova variacia na prednasku Jaroslava Duska. Snad ich v trojke zacnu bombardovat z obeznej drahy... Uzil som si akurat Edie Falco ako generala. <3 #TEAMFALCO #PACIFYTHEHOSTILES #NUKEEMFROMTHEORBIT ()

bourec

Při sledování Avatara jsem si uvědomil, jak pádná je stávka herců a scénáristů v týhle chvíli a době. Protože už není nijak složitý si zaznamenat pohyby a ksichty herce, a pak ho vrazit do filmu. Avatar je dlouhej, strašně dlouhej. A stašně prázdnej. Hlavně jako film. Protože jinak nám Cameron chce moc rád ukazovat krásy světa. A zrůdnosti, co lidi dělaj. Což o to, ta Pandora je nádherná, je to pastva pro oči. Ale tak deset minut. Ne tři hodiny. Příběh je obyčejnej, nudnej, a obrysy něčeho dostává až poslední třičtvrtěhodinku. I s těma botama, co tvůrci nasekaly. Ty postavy jsou nepěkný, nepřirozený, hnusný. To mi byly snad sympatičtější ty zvířata , trochu jak z Jurskýho parku. Slabota. Film ve svý podstatě za dvě. Za reálie přidám jednu 50%. Doufám že tohle není budoucnost filmovýho průmyslu.!!!!! ()

Amroth666

V kině s přítelkyní, krásně vybarvená animačně  příroda. Dějově opět slabší, ale prostota v tomhle případě se dala očekávat. Tenhle film jedině v kině. ()

Ondatra

Přes deset let se čekalo na pokračování a je to konečně TADY! Vyplatilo se čekání? Pro všechny asi ano, pro mě upřímně ne. Tak jako první díl, tak i tento je nádherný. Ta kamera a to prostředí, kde se to odehrává. Tentokrát velmi oceňuji změnu prostředí a to na vodu. Na oko to vypadá hezky a působí to dobře. Ale co se týká příběhu, tak pro mě to bylo příliš dlouhé a únavné. Celý příběh byl pro mě jako že se tam nic moc vlastně neděje. Herci jsou identický jako u jedničky, což je příjemná záležitost. A pokud si máme pár let zase počkat, aby přišla trojka, tak jsem zvědavej, co pan James Cameron zase předvede. 7,5/10 ()

Bush13

Zatímco jednička byla vizuální úkaz, který si zasloužil pět hvězdiček už jenom z tohoto dechberoucího principu, u mnohem "modřejší" dvojky člověk není, ač už třináct let poté, tolik překvapen. Ale i tak jsem chtěl tohoto nového vodního světa jak z jakéhosi fiktivního dokumentárního filmu Davida Attenborougha víc, víc, víc. Celé mi to trochu bohatostí fauny a flóry připomnělo komiks Aldebaran, jenže tady to bylo ještě lepší. A takové džungle je tam na můj vkus bohužel jak šafránu, hltal bych to klidně dvanáct hodin. Máme tu i přesto opět nádherný film, sic lehce kýčovitý, lehce patetický, trochu vesmírný western s neproblematicky ušlechtilými "divochy" s ekologickým poselstvím šmrncnutým teorií Gaia (Pandora). Třetí třetina filmu, ta veleakční, byla již poměrně konvenční a celé to "mohlo být mail", jak se ironicky říká o zbytečně dlouhých poradách, nicméně i tak si myslím, že tyhle velké a krásné příběhy o Dobru a Zlu se vyprávět mají a musí. Na první pohled je to film jednoduchý, ale ve skutečnosti - inťoši se tomu jistě chechtají - je to film mnohovrstevnatý a hlubší. Ovšem těch dveří rozkopnutých dokořán, za kterými číhají další díly, toho se trochu bojím. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara