Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Lukyn007

Tak moc se s tím Alfonso piplal, až to vypiplal do sebemenšího detailu. Říkám si, jak mohla tahle opulentní podívaná stát "pouhých" 100 milionů dolarů. Všechno na jedničku. Pomiňme příběh, ten je vážně jednoduchý. Ale to jeho zpracování, to opravdu stojí za vidění. Spektakulární kamera, naprosto realistické vizuální efekty, překvapivě dokonalá hudba (Steven Price je stále pro mě začátečník) a skvělý herecký tandem, ve kterém dominuje Sandra Buldok, pardon Bullock. Ta si opět hlasitě říká o Oscara. Jeden z nejlepších survival filmů. Cuarónovi gratuluju. Těch dlouhých sedm let od jeho posledního filmu bylo k nevydržení, ale kdo si počká... 100% ()

Henk123

Ještě že to má pouhých 90 minut. Víc bych už asi nevydržel. I přes to - cením výborný nápad, působí velice klaustrofobicky ( Ukousnutý nehet na pravém malíčku na noze budiž důkazem ) a Džordžo je prostě ten samý borec a svůdník všude a za všech okolností. Pár záběrů na stále zachované pozadí Sandry a jejích pěkných nožek zajisté koresponduje s názvem filmu, jelikož její partie jak se zdá, nad ''Gravitací'' stále vítězí. Bohužel absolutně bez emocí, suchý, ničemu se nedá věřit. Avšak moje zdivočelá představivost to zachránila, představa takové bezmocnosti a spolehnutím se pouze na sebe sama ve mě nechala lehce skličující pocit. Po 90 minutách ve vesmíru jsem rád, že jsem to jako divák přežil a jsem zpět na Zemi. Takže tak. ()

dragon94

Gravitace je neskutečné umělecké dílo s naprosto nádherným audiovizuálem a výborným strhujícím dějem. Herecké výkony jsou naprosto dokonále... George Clooney je prostě mazák, který vyloženě nestárne. A Sandra Bulock si po Malině napravila pověst :-). Hudební podkres je úžasný. Efekty a 3D zřejmě nejlepší co jsem viděl. Pokud chcete vidět Gravitaci tak doporučuju co největší plátno a 3D verzi a co nejvíce reproduktorů co máte, neboť tenhle film je dělaný vyloženě pro kino. Možná než film je přesnější označení atrakce. Neboť tenhle film není o příběhu, ale o zážitku. A že je to zážitek opravdu strhující a ohromující. Dost často jsem se cítil jako bych byl s němi ve vesmíru :-). A při odchodu z kina jsem měl pocit, že jsem viděl něco velkého něco ohromujícího, něco neuvěřitelně nádherného a hlavně originálního. A i přes poměrně nízkou znovu sledovatelnost a hlavně bez kina to už nikdy nebude ten pravý zážitek... Dávám tomuhle uměleckému a originálnímu veledílu 5* 100%. ()

klima777

Sice nejsem zcela a bezpodmínečně pohlcena, naštěstí však nejsem vůbec zahlcena. Což je velké plus. Vesmír & zvuky ticha. Smekám. ()

horacko

Fascinujúci zážitok! Príbeh, ktorý celý čas ťahá Sandra (a zvláda to na výbornú) sa tu stáva len akýmsi doplnkom k tej vizuálnej vesmírnej paráde. Dokonalé prostredie plné samoty, ticha, strachu z neznámeho, nečakaných komplikácií a tajomna...a čo iné by to malo byť ak nie vesmír. Okrem spomínaných vecí však vesmír ponúka aj fantastické zábery či už na Našu nádhernú modrú planétu ale i pohľad do neobjavených kútov nami neobjaveného. Z pôvodných 4* pridávam po uvážení a uvedomení si, čo ho som mal možnosť byť divákom na 5*. ()

Autogram

Vesmír je naozaj veľmi prázdny, ťažko tam niekoho stretnúť, jedine Clooneyho ako všeznalého vesmírneho cestovateľa, ktorý vie nájsť aj vodku na ruskej stanici. Celkovo mali na tých staniciach vnútri poriadny bordel, možno práve kvôli 3D efektom, nič asi nevyznie lepšie ako voľne lietajúce predmety. Film vizuálne úchvatný, atmosféra úžasná a môžem chrliť ďalšie superlatívy, ale tie si nechám asi až uvidím 3D verziu. Je to nový typ príbehu o záchrane vlastnými silami, podobný Apollu 13, ale v stave, keď sa všetko poserie tak, že ani Houston nepomôže. V prvej polovici hrajú prím efekty a vyhliadky na Zem, postavy v skafandroch veľmi nevidno, ale v druhej časti je prvou dámou vesmíru Sandra, ktorá rozhodne nepatrí do starého železa ani na utopenie v močiari, ako by jej niektorí tunajší filmoví fajnšmekri želali pre maximálny pôžitok a ohodnotenie filmu. ()

Bad Guy

Před tímto vesmírným snímkem musím vážně smeknout. Alfonso Cuarón dosáhl nečekaného. Dokázal natočit něco fenomenálního a nového. Naservíroval nám pořádné sci-fi drama ve vesmíru s fantastickým vizuálem a snad nejlepší vesmírný snímek všech dob. Samotný comeback Sandry Bullock po dvou letech nás nenechá klidnými a její herecký výkon je opravdu perfektní vzhledem k náročnosti natáčení tohoto snímku. Celková kombinace produkuje uchvacující a dech beroucí pohled mimo Zemi. ()

Kosmik 1

"A polovina Severní Ameriky bude bez Facebooku." - No to by byla tragédie! :D Pro mě nejlepší hláška měsíce! Jinak film byl super, všechno jsem si užíval. Hlavně pak dokonalý a bezchybný vizuál, ten je pastvou pro oči a povedenou hudbu, kterou zase potěšíte své ucho. Tomuhle filmu nejde naprosto nic vytknout, protože u něj člověk ztratí dech, orientaci v prostoru a taky mu občas může být zima, nebo nebude mít dostatek kyslíku. :) Prostě paráda! 100% EDIT 3.5.2014: Snad ještě intenzivnější zážitek, než na poprvé. ()

Blackberry

Vesmír je miesto, ktoré mení pohľad na malicherné pozemské veci. Od malička ma fascinoval. Gravitácia, ako zákonitý stav na Zemi, neplatí vo vesmíre a o tom to je. Napáda ma myšlienka, čo ak človek svojím bádaním vesmíru prekračuje limity, ktoré niekde predsa len sú... Vidieť to na trojrozmernom plátne by bolo ešte viac zážitkovejšie. ()

Roseinka

Tak jsem byla zvědavá, čím je ten snímek tak výjimečný a strašně mě teď mrzí, že jsem ho v kinech nestihla a musela ho shlédnout na televizi. Sice mi z toho všeho točení bylo chvílemi opravdu špatně, ale o to víc to přidávalo na reálnosti. Film mě udržel v napětí od začátku až do konce. Každou minutu jsem prožívala se Sandrou, takže jsem občas ztrácela dech. Hudba byla perfektní a díky jsem byla šíleně nervózní, např. když padaly ty úlomky. Po filmu jsem si přečetla článek, co na to říkají opravdoví kosmonauti a hrozně mě potěšilo, že až na pár věcí byli nadšení reálností a provedením. Konec jsem takto neočekávala, to mě dost překvapilo, ale když jsem si na netu přečetla alternativní verzi konce, tak jsem se spokojila i s druhým vysvětlením. Jinak je to jako fakt úchvatný snímek. 9/10 ()

Bagr_007

Fantastická přehlídka složená z natolik efektních scén, že jsem pod sebou to křeslo v Imaxu málem rozmáčkl. Navíc asi můj vůbec největší 3D zážitek, což překvapí, vzhledem k tomu, že bylo dodělávané až v postprodukci. Děj je zcela minimalistický, ale i navzdory mé silné nenávisti vůči spirituálním tématům, mě dokázal silně zasáhnout. A vlastně navzdory mé silné nenávisti vůči Sandře Bullock, jsem s ní byl nadmíru spokojen. A Clooney je frajer. A Cuarón je parchant, že těch filmů točí tak málo! ()

vyfuk

SPOILER ALERT, WUSS: Už jen minutáž mě zaujala. Byla radost vidět, že očividně a zjevně zcela nudný filmu nebude chtít být zbytečně scénáristy a režisérem protahován. Film je hezky výjimečný v tom, že nevím co by na něm bylo super bez George Clooneyeho a jeho hlášek. Myslím, že jeho smrt byla v celku zbytečná tak brzo. Lidé měli plakat na konci filmu, ne uprostřed. Musí se uznat, že film je super provedený co se týče efektů a i příběhu, který mě příjemně překvapil svou nezbytečností. Scéna kdy si Sandra sama pro sebe štěká možná pro zazobané kritiky zní dojemně a skvěle, ale pro mne to byla jen naprostá Ztráta Času jako od Martina Roty. Nicméně, jinak asi nemám co bych nějak strhl z bodů tohoto skvělého kousku. Jediné co mi vadí, je to, že jsem se na film rozhodl podívat více jak rok po jeho vydání. Vskutku jeden z klenotů 2013. ()

Guzo

Nedokázal jsem si představit, jak tahle zápletka může naplnit celovečerní film, ale povedlo se. Díky krátké stopáži tak Gravity vůbec nenudí a k závěru naopak graduje. Co mi na filmu nejvíce vadilo bylo obsazení Sandry Bullock. V jiných filmech s ní nemám žádný problém, ale tady bylo bohužel dost znát, že na první hereckou ligu nemá, a bez problémů ji George Clooney zastínil. Tím nechci nijak zpochybňovat její herecké umění, jen si dovedu Gravity představit jako ještě větší filmovou událost, nejen dobře zrežírovanou a s výbornými efekty. 7/10 ()

Dagoussek

Kdyby tam nehrála S. Bullock, tak se na to ani asi nepodívám. Tady je zrovna důkaz toho, že hodnocení čsfd je klamné. Pěkný vesmír, pěkná hudba, ale podruhé se na to už dívat nebudu. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)